.

MAŁA CZARNA NA RÓWNIKU

Drukuj stronę
22 dni
Ekwador, Kolumbia
wielkość grupy: 6-12 osób
 • MAŁA CZARNA NA RÓWNIKU

  Wyprawa przez Ekwador i Kolumbię, od Środka Świata do Wybrzeża Karaibskiego. Postawisz jajko na równiku, zobaczysz majestatyczny wulkan Cotopaxi i wykąpiesz się w gorących źródłach. Przejdziesz niesamowitą dolinę palm woskowych Valle de Cocora, odkryjesz urodzajne doliny z plantacjami kawy i trzciny cukrowej, a potem znajdziesz się w raju na ziemi bo inaczej o Parku Tyrona nie można powiedzieć. Zobaczysz też podziemną katedrę z soli, lagunę Guatavita. Zachwycisz się kolonialną architekturą Quito i Cartageny, perełki Kolumbii Valle de Leyva.

  1 dzień

  Wylot i przylot do Quito

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po stolicy Ekwadoru. Quito położone jest na wysokości 2850 m n.p.m., więc tego dnia oszczędzamy siły.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  QUITO - zwiedzanie miasta, Mitad del Mundo

  Zwiedzanie Quito, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto jest pełne barokowych kościołów, zespołów klasztornych i białych kolonialnych domów. Wybierzemy się też na wycieczka do Mitad Del Mundo (środek świata) - miejsca, przez które przebiega równik. Odwiedzimy muzeum, gdzie można przeprowadzić ciekawe eksperymenty (możliwe tylko na równiku).

  3 dzień

  Trekking - laguna Quilotoa

  Rano ruszamy do Baños, miasteczka położonego pod czynnym wulkanem. Po drodze trekking przy lagunie Quilotoa - kaldery wypełnionej turkusową wodą. Następnie przejazd do Banos i relaks.

  4 dzień

  BANOS - rafting albo dżungla

  Bliskość dżungli i wulkanu nadają Baños niepowtarzalny i idylliczny charakter - można się tu zrelaksować w miasteczku lub zażyć gorących kąpieli. Chętni żądni emocji maja wiele opcji do wyboru: rafting, canyoning, całodzienna wycieczka do dżungli lub skok na linie ze 100 m mostu.

  5 dzień

  ALAUSI

  Odpoczynek w Banos. Chętni korzystają ze źródeł termalnych. Następnie przejazd do małej miejscowości Alausi - punktu startowego malowniczej trasy kolejowej Nariz del Diablo

  6 dzień

  Przejazd pociągiem przez NARIZ DEL DIABLO - Cuenca

  Z Alausi udamy się pociągiem niezwykle malowniczą trasą na górską przełęcz Nariz del Diablo. Przejazd do Cuenca. Zwiedzanie Cuenca, będącego jednym z najważniejszych miast w epoce inków. Zobaczymy zabytkowe kościoły, muzeum Pumapungo i ruiny wpisane na listę UNESCO.

  7 dzień

  CUENCA - wulkan Cotopaxi - Quito

  Rano odwiedzamy targ kwiatowy oraz halę targową pełną owoców i warzyw. Przejazd do Quito. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie będzie można podziwiać widok na słynny wulkan Cotopaxi, jeden z najwyższych na świecie, urzekający swym idealnie stożkowym kształtem. Wieczorem czas wolny w stolicy.

  8 dzień

  OTAVALO - malowniczy targ

  Jedziemy do Otavalo. Odwiedzamy jeden z najbardziej znanych i malowniczych targów Ameryki Południowej. Następnie przejazd do Tulcan w pobliże granicy z Kolumbią na nocleg.

  9 dzień

  Sanktuarium Las Lajas- białe miasto Popayan

  Jedziemy do białego miasta Kolumbii - Popayan. Po przekroczeniu granicy zwiedzimy malowniczo położony kościółek Las Lajas w Ipiales. Po południu przyjazd do Popayan i zwiedzanie kolonialnego miasteczka.

  10 dzień

  Urokliwe miasteczko SALENTO

  Przejazd do Salento. Po drodze zobaczymy uprawy bananowców i kawy. Nocleg w urokliwej miejscowości Salento.

  11 dzień

  Trekking po dolinie palm woskowych

  Wycieczka piesza po Valle de Cocora – dolinie palm woskowych. Te charakterystyczne smukłe drzewa są narodowym symbolem Kolumbii. Trekking zaczniemy w dolinie i stopniowo będziemy wspinać się pośród lasu chmurowego do sanktuarium kolibrów. Po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę przez las, aby dotrzeć do najpiękniejszej części doliny. Długość trasy można dostosować do swoich możliwości. Nocleg w Salento.

  12 dzień

  Zwiedzanie MEDELLIN

  Przejazd do Medellin. To drugie co do wielkości miasto w Kolumbii zaskakuje swoim nowoczesnym klimatem. Zobaczymy m.in. Plaza de Botero – plac z „tłustymi” rzeźbami kolumbijskiego artysty Botero, Plaza de la Luz – plac Światła z ciekawą instalacją świetlną, Muzeum Sztuki Współczesnej, oraz nowoczesna część miasta z jej licznymi interesującymi placami. Jeśli czas pozwoli, wjedziemy kolejką linową na jedno ze wzgórz otaczających miasto, odwiedzimy ogród botaniczny, Park Bosych Stóp lub Muzeum Interaktywne EPM.

  13 dzień

  Miasteczko GUATAPE i skalny monolit El Penon

  Udamy się za miasto na całodniową wycieczkę do Guatape. Najpierw czeka nas rejs do jednej z posiadłości Pablo Escobara. Następnie zatrzymamy się przy El Penon – czarnym monolicie, który góruje nad okolicznymi jeziorami. Roztacza się z niego niesamowity widok na okolicę. Dalej przejedziemy do Guatape – uroczego miasteczka słynącego ze swojej kolorowej zabudowy i bandeja paisa – lokalnego dania. Powrót na nocleg do Medellin.

  14 dzień

  Cartagena - zwiedzanie zabytkowego centrum

  Wcześnie rano przelot do Cartageny. Zwiedzanie Cartageny, uznanej za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Udamy się na starówkę, gdzie spacerując pośród kolonialnych pałaców, kościołów i klasztorów oraz zwiedzając mury obronne, zamki i fortyfikacje, odbędziemy podróż w czasie. Nocleg w Cartagenie.

  15 dzień

  CARTAGENA - wycieczka na wyspy COLARES DE ROSARIO

  Dla chętnych pół-dniowa wycieczka łódką na wyspy Colares de Rosario (20 USD). Wieczorem udamy się do starej dzielnicy Cartageny - Getsemani - na kilka drinków i salsę. Nocleg w Cartagenie.

  16 dzień

  SANTA MARTA

  Przejazd autobusem liniowym do Santa Marta. Wieczorem razem z licznymi mieszkańcami odpoczywamy na plaży. Dla chętnych możliwość zobaczenia miejsca śmierci bohatera Ameryki południowej – Bolivara. Nocleg w dzielnicy Rodadero.

  17 dzień

  SANTA MARTA - Park Tayrona

  Całodniowa wycieczka do Parku Tayrona, który zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. W planie trekking po dżungli oraz kąpiel w morzu przy pięknych plażach otoczonych palmami. W drodze powrotnej możemy skorzystać z koni, które przewiozą nas pięknymi wąwozami (przejażdżka konna ok. 20 USD). Powrót na nocleg do Santa Marta.

  18 dzień

  BOGOTA

  Przelot do Bogoty. Jeśli czas pozwoli zwiedzimy jedno z najznakomitszych muzeów świata - Museo del Oro (Muzeum Złota) lub Muzeum znanego kolumbijskiego artysty Botero.

  19 dzień

  Zipaquira - Laguna Guatavita - Villa de Leyva

  Przejazd do Villa de Leyva. W drodze zwiedzanie kopalni soli Zipaquira oraz Laguny Guatavita. Pojedziemy do starej części kopalni i obejrzymy solną katedrę. Następnie odwiedzimy Lagunę Guatavita, święte jezioro Indian Muisca i kolebkę kultu o El Dorado. Nocleg w Villa de Leyva - pięknym kolonialnym miasteczku o charakterystycznej, niskiej zabudowie z typowymi, rzeźbionymi balkonami. Brukowane uliczki miasta, przy których można kupić lokalne wyroby, wykorzystano jako tło słynnego filmu "Legenda Zorro" z Antonio Banderasem w roli głównej.

  20 dzień

  Villa de Leyva: Szkielet Kronozaurusa, Pozos Azules

  Dzień poświęcimy na zwiedzanie okolic Villa de Leyva. Wybierzemy się m.in. do prekolumbijskiego obserwatorium astronomicznego oraz do muzeum i centrum badań paleontologicznych, w którym znajduje się najlepiej zachowany szkielet Kronozaurusa – jednego z największych gadów morskich. Następnie przejdziemy do pozos azules – niewielkich oczek wodnych wypełnionych wodą o pięknym szmaragdowo-błękitnym odcieniu. Chętni mogą spędzić ten dzień aktywnie i wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy (koszt ok. 15 USD / 5 godzin).
  Wieczorem powrót do Bogoty.

  21-22 dzień

  Powrót

  Wspólny przelot do Europy. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą.  Zapisz

 • Rafting w Banos

  Koszt około 30 USD.

  Canyoning w Banos

  Koszt około 30-65 USD w zależności od poziomu trudności.

  Skok na linie w Banos

  Koszt około 20 USD.

  Wstęp do źródeł termalnych w Banos

  Koszt około 5 USD

  Wycieczka do dżungli z przewodnikiem w Banos

  Koszt około 50-75 USD w zależności od wielkości grupy.

  Wycieczka konna po Parku Tayrona

  Koszt około 20 USD

  Wypożyczenie roweru w Villa de Leyva

  Koszt około 15 USD/6h

  3-dniowy pobyt w Cano Cristales

  Koszt około 520 USD zawiera wszystkie świadczenia wymienione w cenniku:

  20 DZIEŃ – CANO CRISTALES
  Wcześnie rano wylot z Bogoty do La Macarena. Spacer po okolicy Cano Cristales, kolacja w lokalnej restauracji.

  21 DZIEŃ – CANO CRISTALES
  Po śniadaniu odbędziemy półgodzinny rejs łódką po rzece Guayabero (0,5 h), dalej, samochodami 4x4, przejedziemy od wejścia do Cano Cristales do źródła Cajuche. Tego dnia przejdziemy znaczną część znakowanego szlaku parku narodowego prowadzącego nad rzekę pięciu kolorów, a dokładniej jej czerwony odcinek. W pięknych okolicznościach przyrody zjemy lunch w formie pikniku.

  22 DZIEN – BOGOTA
  Po śniadaniu znów udamy się do Cano Cristales. Tym razem wybierzemy inny szlak, z którego będziemy podziwiać wody w odcieniach zieleni. Po południu wylot do Bogoty.

  23 DZIEŃ – BOGOTA
  Ostatnie chwile w Bogocie. Po południu wylot do Europy.

  24 DZIEŃ – POWRÓT DO POLSKI
  Przylot do Polski.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Ekwador - Quito
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 18 18 18 18 19 19 19 20 19 19 18
  średnia min. temp. °C 10 10 10 10 10 9 9 9 9 9 9 10
  dni z opadem - 13 14 17 19 16 9 4 4 9 16 12 12

   

  Ekwador – Cuenca
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 20 21 20 20 19 18 18 18 20 21 21 21
  średnia min. temp. °C 10 10 10 10 9 8 8 7 8 9 7 9
  dni z opadem - 3 3 5 6 6 3 1 2 3 5 3 4

   

  Kolumbia - Medellin
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 26 26 26 26 26 26 26 26 25 25 25
  średnia min. temp. °C 17 18 18 18 18 18 17 17 17 17 17 17
  dni z opadem - 12 13 17 22 23 19 17 19 22 24 21 15

   

  Kolumbia- Santa Marta
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 32 32 31 31 31 31 30 30 30 31
  średnia min. temp. °C 23 23 25 26 27 27 26 26 26 26 25 24
  dni z opadem - 0 0 0 4 9 9 7 10 13 15 8 2

   

  Kolumbia - Bogota
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 18 19 18 18 17 17 17 18 18 18 18
  średnia min. temp. °C 6 7 8 8 8 8 8 7 7 8 8 7
  dni z opadem - 4 5 8 11 10 6 4 4 5 14 11 5

   

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasach:  Warszawa - Quito, Medellin - Cartagena, Santa Marta- Bogota, Bogota - Warszawa

 • transfery z/na lotniska

 • 20 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami

 • transport wynajętym busem wg programu

 • bilety autobusowe na przejazdy wg programu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • lokalnych przejazdów w mieście (komunikacja miejska lub taxi) oraz biletów wstępu: ok. 160 USD

 • wyżywienia: ok. 15 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych; w tym pakietu Cano Cristales (520 USD), który zawiera:

  • bilet lotniczy na trasie Bogota – La Macarena – Bogota

  • 2 noclegi w pokoju 2-os. w Cano Cristales,

  • wyżywienie w Cano Cristales

  • 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu w pokoju 2-os. w Bogocie.

  • transport na miejscu

  • bilet wstępu do Parku

  • opiekę przewodnika

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.