Elżbieta Wiejaczka Elżbieta Wiejaczka

Elżbieta Wiejaczka

Uwielbiam poznawanie nowego, życie w podróży i pisanie. Odpoczywam w Afryce, zgłębiam tajemnice Ameryki Południowej, a ostatnio również Gruzji. Jechałam stopem przez Saharę, pracowałam jako wolontariuszka w Kenii, zdobywałam góry Afryki (Ras Dashen, Jebel Toubkal, Margheritę, wielokrotnie Kilimandżaro). Podróż poślubną spędziłam na rowerze w Afryce, przemierzając 7560 km. W 2018 roku ukazała się książka „Pięć kilometrów do bomby”, opisująca nasze przygody. Wyznaję zasadę, że otwartość i szczery uśmiech są najlepszą ochroną podczas dalekich podróży. Fotografuję, śpiewam, nie rozstaję się z książką. Ukończyłam kilka kierunków studiów, ostatnio etnologię i antropologię kulturową na UJ, pisząc pracę na temat migracji Masajów w Tanzanii.

Uczestnicy wypraw o Eli:

"Pilot(ka) posiada znakomite umiejętności organizacyjne - było szybko, sprawnie i pewnie. Na pewno znaczenie miała świetna znajomość hiszpańskiego - żadnych barier."

"Ela Wiejaczka już na lotnisku nawiązała świetny kontakt z uczestnikami wycieczki i tak już było do samego końca. A nawet lepiej. Serdeczna, empatyczna, pomocna, otwarta. Wydaje mi się, że dała siebie więcej niż wymagały tego jej obowiązki.Gratulacje, że macie taką świetną Pilotkę!"

Opinie

Przeczytaj o podróżach ze mną