Grażyna Liczbińska Grażyna Liczbińska

Grażyna Liczbińska

Jeśli o mnie idzie, to trapiony jestem wiecznotrwałą tęsknotą za tym, co dalekie. Lubie żeglować po zakazanych morzach...

Jestem doktorem antropologii, zafascynowanym tym, co nieznane, a z usposobienia i charakteru "niespokojnym duchem". Podróżuję po świecie z plecakiem od 15 lat. Przemierzyłam Bliski Wschód, Indie, Nepal, dotarłam aż do Tybetu. Pracowałam w sierocińcu dla niewidomych dzieci w Bangalore (Indie). Od 2002 regularnie odwiedzam Amerykę Łacińską. Znam Andy od Chile aż po Kolumbię. Zakochana jestem w Peru i kulturach andyjskich, zaczytana - w peruwiańskim pisarzu Mario Vargasie Llosa. Współpracuję z Instytutem Studiów Peruwiańskich w Limie. Wielokrotnie schodziłam na dno najgłębszych wąwozów świata: Colca i Cotahuasi. Dotarłam do prekolumbijskiej twierdzy Kuelab w północnych Andach Peruwiańskich. Jestem autorką licznych artykułów o Peru, drukowanych w "Gazecie Wyborczej", byłam gościem audycji radiowych poświęconych Peru, Boliwii i Kolumbii. Mam przyjaciół na wszystkich kontynentach, a w ukochanym Peru chrześniaczkę. Peru, to mój drugi dom.

 

Uczestnicy wypraw o Grażynie

"Wspaniała, ciepła i kontaktowa. Energiczna i mocno zarażająca swoją peruwiańską pasją. Przejęta uczestnikami i dbająca o ich dobre samopoczucie. Wielkie szczęście i przyjemność trafić na taką pilotkę :)"

 "Super pilot, wszystko dopięte na ostatni guzik"

Opinie