Katarzyna Szczepańska Katarzyna Szczepańska

Katarzyna Szczepańska

Mówi się, że podróże są jedyną rzeczą, która kupujemy i która nas wzbogaca. Kto nie lubi być bogaty?
 
Od zawsze byłam podróżniczką - tak mówi moja rodzina:) Podobno jako dziecko zawsze się gdzieś wybierałam, chyba mam to w genach. Nawet nie wiem kiedy zjechałam pół świata i wciąż przygotowuję się na kolejne wyjazdy.
 
Oczywiście Japonia jest moją największą podróżą, w sensie fizycznym i intelektualnym. Ukończyłam studia na japonistyce warszawskiej, można powiedzieć, że język znam całkiem dobrze. Tuż po studiach pracowałam w japońskim urzędzie miejskim na dalekiej Okinawie. Przez dwa lata zdążyłam zwiedzić dużą część archipelagu i "myknąć" na Filipiny. Przez chwilę prowadziłam zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim, pracuję również jako tłumacz oraz koordynator przy różnych imprezach. Japonia to duża część mojego życia i bardzo się cieszę, że będę mogła towarzyszyć Wam w tej podróży.
 
Mówi się też, że praca napełnia portfel, podróże napełniają duszę. Moja przygoda z Japonią dała mi możliwość wglądu w tę hermetyczną kulturę na tyle, że patrzę na kraj kwitnącej wiśni nieco inaczej. Inaczej też patrzę na naszą własną kulturę i zawsze szukam nowych odkryć, które przywożę do domu - cudowny bagaż bez fizycznego ciężaru. Japońskie kino? Muzyka? Jedzenie? Kimona? Historia? Codzienność? Liczę, że po drodze znajdziemy trochę czasu na ciekawe rozmowy, które napełnią nasze dusze.

Opinie