Robb Maciąg Robb Maciąg

Robb Maciąg

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie...

Urodziłem się w roku 1974. Najlepiej mi w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzę, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Jestem autorem kilku książek podróżniczych i strony www.ku-sloncu.org

Zostałęm dwukrotnym laureatem nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).

Jeżeli nie piszę to fotografuje młode pary, prowadzę wraz z żoną warsztaty etnograficzne dla szkół i współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata.
Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Podróżuję i piszę (kiedyś bardziej do szuflady) od 1997 roku. Odwiedziłem ponad 20 krajów i znalazłem tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguję naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”.

Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż otrzymałem swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazały się cztery książki mojego autorstwa: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej oraz Tysiąc Szklanek Herbaty. Właśnie za tę ostatnią, otrzymałem drugiego Travelera. Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.

 Uczestnicy wypraw o Robbie

 "Sprawnie realizował program, niejednokrotnie przedstawiał i proponował dodatkowe punkty programu, które można było zrealizować. Opowiadał o kraju, ludziach, zabytkach i historii bardziej "żywo", nie prezentując tylko jedynie wiedzy dostępnej wszystkim w przewodnikach, książkach historycznych, internecie, itd." Śladami Herodota, październik 2015

Opinie

Przeczytaj o podróżach ze mną