.

AMAZONIA na zamówienie

Drukuj stronę
18 dni
Brazylia
wielkość grupy: na zamówienie
 • AMAZONIA na zamówienie

  Dla kochających przyrodę to prawdziwy raj, bowiem lasy tropikalne Amazonii są jednym z najcenniejszych obszarów naszej planety. Obszar Pantanalu również jest unikalnym miejscem i należy do największych podmokłych na świcie. Wyprawa w głąb dżungli, obserwacja różowych delfinów Amazonii, łowienie piranii, spotkania oko w oko z tarantulami i jadowitymi wężami to tylko niektóre atrakcje. Na zakończenie odpoczynek na wspaniałej tropikalnej wyspie, najpiękniejsze na świecie plaże i gorące rytmy samby w pięknym Rio de Janeiro.

  Możliwość rozszerzenia programu o wodospady Iguazu.

  1 dzień

  Wylot

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot.

  2 dzień

  MANAUS

  Przylot do Manaus i transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie stolicy Amazonii. Odwiedzimy m.in.: Teatro Amazonas i Palacio Rio Negro. Po południu pojedziemy w miejsce, gdzie odgrywa się fantastyczny spektakl natury - spotykają się tam dwie rzeki, których wody mają różne kolory: Rio Negro i Rio Solisom.

  3 dzień

  AMAZOŃSKA DŻUNGLA

  Wyprawa do amazońskiej dżungli. Czterodniowa wycieczka, podczas której poznamy z bliska unikalną faunę i florę lasów deszczowych basenu Amazonki.

  4 dzień

  AMAZOŃSKA DŻUNGLA

  Spędzimy 3 noce w dżungli: pierwsze dwie w lodge, drewnianym hotelu zbudowanym na potrzeby turystów, a kolejną w samym sercu dżungli pod namiotem. Wyszkolenie przez przewodników technik przetrwania w dżungli, tę noc spędzimy z dala od jakiejkolwiek cywilizacji (oczywiście pod okiem czujnych przewodników).

  5 dzień

  AMAZOŃSKA DŻUNGLA

  W programie także trekkingi po dżungli, wizyty u lokalnych plemion Amazonii, lekcje medycyny naturalnej, obserwacja różowych delfinów, aligatorów, pająków i węży oraz rejsy łodzią o poranku i w środku nocy.

  6 dzień

  MANAUS

  Powrót do Manaus i cywilizacji. Czas na odpoczynek. Manaus jest portem bezcłowym, co pozwoliło mu stać się jednym z największych portów w Amazonii, do którego zawijają także statki morskie.

  7 dzień

  PANTANAL

  Rano wylot do Cuiaba i przejazd słynną drogą Transpantaneira do Pocone, miasteczka zwanego "Wrotami Wielkiego Pantanalu". Pantanal to siedlisko wielkiej liczby kajmanów, nierzadko można natknąć się też na anakondę. Na otwartej przestrzeni udaje się czasem wypatrzeć jaguara, tapira, częściej zaś pekari i kapibarę. Do codzienności tego malowniczego pejzażu należą wielkie żabiru, czaple, ibisy i około 700 gatunków ptaków! (w tym 26 gatunków papug m.in. ary błękitne).

  8 dzień

  PANTANAL

  W programie wycieczki postoje na obserwacje egzotycznych okazów fauny i flory, rejs łodzią Rio Claro i połów piranii, wędrówki po Pantanalu w towarzystwie doświadczonego przewodnika lokalnego.  Będzie też czas na podziwiane wschodu słońca i licznych ptaków budzących się do życia, spacery po szlaku ekologicznym (możliwość spotkania tapirów, jeleni, mrówkojadów, kapibar). Dla chętnych także przejażdżki konne.  Zakwaterowanie w lodge.

  9 dzień

  CUIABA

  Powrót do Cuiaba i czas na relaks. Miasto to leży w geograficznym centrum Ameryki Południowej. Jedną z atrakcji miasta jest poświęcony temu monument.

  10 dzień

  RIO DE JANEIRO

  Rano wylot do Rio de Janeiro. Po południu zwiedzamy miasto. Wjazd kolejką na wzgórze Corcovado, następnie spacer wzdłuż słynnych plaż Copacabana i Ipanema. Nocą, dla spragnionych zabawy, samba w jednym z klubów w dzielnicy Lapa. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w kursie samby! (1 h w szkole w dzielnicy Copacabana, a następnie wieczór z nauczycielami tańca w klubach nocnych koszt ok. 70 USD).

  11 dzień

  RIO DE JANEIRO

  Rano wjedziemy na Głowę Cukru i pojedziemy do starszej części Rio de Janeiro. Kolejny wieczór spędzimy w dzielnicy Lapa przy gorących rytmach samby.

  12 dzień

  ILHA GRANDE

  Wyjazd na tropikalną wyspę Ilha Grande położoną niedaleko Rio De Janeiro.

  13 dzień

  ILHA GRANDE

  Będziemy spędzać czas na uroczych plażach pod palmami, podziwiając bujną roślinność i mnóstwo zwierząt (kolibry, małpy, leniwce), będzie też czas na słoneczny relaks i kąpiele.

  14 dzień

  ILHA GRANDE

  Chętni wybiorą się na snorkling (ok. 20 USD).

  15 dzień

  ILHA GRANDE

  Odwiedzimy najpiękniejszą i osławioną przez surferów plażę Lopez Mendes Beach oraz wybierzemy się na piesze wycieczki po tropikalnym lesie.

  16 dzień

  RIO DE JANEIRO

  Powrót do Rio de Janeiro. Czas na ostatnie spacery po mieście i zakup pamiątek. Odpoczynek przed wylotem.

  17-18 dzień

  Powrót

  18 dzień

  OPCJA: FOZ DE IGUAZU

  Uwaga! Istnieje możliwość połączenia tego programu z oglądaniem Wodospadów Iguazu. Można wybrać się tam przed lub po wizycie w Brazylii.

  Wylot do Foz de Iguazu i oglądanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Dla chętnych lot śmigłowcem nad wodospadami oraz wizyta w parku ptaków. Wieczorem przyjazd do hotelu w Argentynie w Iguazu, zakwaterowanie i nocleg.

  19 dzień

  OPCJA: PARK NARODOWY IGUAZU

  Park Narodowy Iguazu w Argentynie. Całodzienna wizyta po stronie argentyńskiej wodospadów. Możliwość przejażdżki motorówką pod wodospadami (wycieczka Gran Aventura ok. 60 USD). Wieczorem wyjazd dla chętnych na fiestę brazylijską połączoną z kolacją (ok. 80 USD).

  20-21 dzień

  Powrót

 • Kurs samby w Rio de Janeiro

  Koszt ok. 70 USD.

  Snorkeling na Ilha Grande

  Koszt ok. 20 USD.

  Lot śmigłowcem nad wodospadami Iguazu

  Koszt ok 180 USD.

  Rejs motorówką pod wodospadami Iguazu

  Gran Aventura, koszt ok. 60 USD

  Fiesta brazylijska z kolacją

  Koszt ok 80 USD.

 • Brazylia - Rio de Janeiro
  miesiąc śr. max temp. śr. min. temp. opady
  - °C °C  cm 
  I 32 23 13
  II 33 23 12
  III 32 23 13
  IV 30 21 10
  V 28 19 7
  VI 27 18 5
  VII 27 17 4
  VIII 27 18 4
  IX 27 18 6
  X 28 20 8
  XI 30 21 9
  XII 31 22 13

  Brazylia - Foz do Iguacu
  miesiąc temperatura opady
  - oC  cm 
  I 26 18
  II 25 10,5
  III 24 17
  IV 21 12,5
  V 17 15,5
  VI 16 15
  VII 15 8,5
  VIII 17 9,5
  IX 18 15
  X 21 17
  XI 23 11
  XII 25 18,5

terminy i ceny

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.