.

REJS NA ANTARKTYDĘ przez koło podbiegunowe (PLANCIUS)

Drukuj stronę
12 dni
Antarktyda
 • REJS NA ANTARKTYDĘ przez koło podbiegunowe (PLANCIUS)

  Antarktyda i jej biały ląd przekracza oczekiwania każdego, kto tutaj przybył. Podróży w to miejsce nie da się porównać z żadną inną. Wypływacie z Ushuaia, najdalej na południe wysuniętego miasta na świecie. Podczas rejsu możliwość zejścia na ląd. Zobaczycie pingwiny, wieloryby, foki, słonie morskie, niezliczone ilości ptaków. A w tej niezwykłej podróży towarzyszyć Wam będą marynarze doskonale przygotowani do eksploracji lodowych obszarów.

  1 dzień

  USHUAIA: KONIEC ŚWIATA, POCZĄTEK REJSU

  Zaokrętowanie w Ushuaia (Argentyna). Przeprawa przez Kanał Beagle.

  2 dzień

  NA MORZU: CIEŚNINA DRAKE'A

  Pokonanie Cieśniny Drake'a zajmie dwa dni. Przekroczycie strefę konwergencji arktycznej – czyli miejsce, w którym zimne antarktyczne wody stykają się z cieplejszymi wodami morskimi z północy. W tej okolicy zobaczyć można różne gatunki albatrosów, gołębie przylądkowe, fulmarusy oraz inne ptaki morskie. W pobliżu Południowych Szetlandów ukażą się pierwsze góry lodowe.

  4-9 dzień

  ANTARKTYDA: KOLONIE PINGWINÓW, GÓRY LODOWE, WIELORYBY

  Pierwszy dzień w Antarktyce rozpoczynacie lądowaniem w Hannah Point, gdzie znajdują się pingwiny, petrelce a także słonie morskie wylegujące się na plaży. Swego rodzaju zmyłką jest krater ulegający subdukcji, który otwiera się na morze, tworząc naturalny port dla statku. Będziecie  mogli zobaczyć gorące źródła, opuszczoną stację, z której obserwowało się wieloryby, tysiące warcabników, wiele mew południowych, brązowe i antarktyczne wydrzyki oraz antarktyczne rybitwy. Oceanniki żółtopłetwe i oceanniki czarnobrzuche dobrze znają opuszczoną, wielorybią stację, gdyż zakładają tam swoje gniazda.
  Piechurzy mogą przejść się od Baily Head po grzbiecie krateru do Zatoki Whalers, w tym czasie statek będzie wpływał do krateru przez spektakularny kanał Neptune's Bellows do kaldery Deception Island.
  Podążając dalej na południe dopłyniecie do Orne Island, gdzie zobaczycie duże kolonie pingwinów maskowych i będzie można podziwiać piękny widok wzdłuż Cieśniny Gerlache'a.
  W porcie Neko w Zatoce Paradise pośród niezliczonych gór lodowych i głęboko wyciętych fiordów, będzie możliwość postawienia stopy na kontynencie. A jeśli warunki na to pozwolą będzie też możliwość popływania zodiakami pośród gór lodowych i po wewnętrznych częściach zatoki.
  Będziecie płynąć przez spektakularny Lemaire Channel do Pertemann Island, gdzie swoje miejsce mają pingwiny Adeli i niebieskookie kormorany. Dalej popłyniecie wzdłuż Argentine Islands do Crystal Sound, a stąd płynąc na południe do koła podbiegunowego.
  Detaille Island, Crystal Sound, będzie najprawdopodobniej najdalej wysuniętym na południe punktem, tuż pod kołem podbiegunowym, które odwiedzicie.
  Na Fish Islands wylądujecie przy jednej z najdalej na południe wysuniętych kolonii pingwinów Adeli i niebieskookich kormoranów na Półwyspie Antarktycznym. Miejsce to jest niezwykle imponujące, z wysokimi górami i ogromnymi lodowcami. Płynąc na północ przez Neumayer Channel i Cieśninę Gerlache'a, dotrzecie do Wysp Melchiora, z pięknymi krajobrazami z górami lodowymi, gdzie można spotkać różne gatunki fok i wielorybów.

  10-11 dzień

  Rejs powrotny do Ushuaia

  W drodze na północ znowu będą Wam towrazyszyć różne gatunki ptaków morskich, podczas przepływania przez Cieśninę Drake’a.

  11 dzień

  Rejs powrotny do Ushuaia

  12 dzień

  Ushuaia, wyokrętowanie

  O wczesnych godzinach porannych dopływacie do portu i wyokrętujecie się.  Przedstawiony powyżej program rejsu na Antarktydę jest poglądowy. Na jego rzeczywisty przebieg wpłyną warunki pogodowe, masy przesuwającego się lodu i dzika przyroda. Wszelkie wycieczki na ląd oraz przeprawy zodiakami są uzależnione od decyzji kapitana statku i możliwe tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie kryteria bezpieczeństwa.

 • Istnieje możliwość indywidualnego wydłużenia wyjazdu

  Szczegółowych ustaleń dokonujemy przy zapisie - nasi specjaliści od kierunku przedstawią Wam opcje dostosowane do Waszych potrzeb.

  Przykładowe opcje indywidualnego wydłużenia:

 • Sezon turystyczny na Antarktydzie jest krótki i trwa maksymalnie 5 miesięcy. Zimą (czyli polskim latem) ten rejon świata jest niedostępny. Na Antarktydzie wtedy panują ekstremalne warunki pogodowe i bardzo niskie temperatury.

  Listopad: początek sezonu turystycznego. Jest to okres godowy ptaków, w tym najbardziej charakterystycznych - pingwinów, które łączą się w pary i zasiedlają gniazda. Góry lodowe, kształty i krajobrazy, które tworzą się w tym czasie, robią największe wrażenie.

  Grudzień i styczeń: pełnia lata, rozkwita przyroda, w koloniach pingwinów przychodzi na świat potomstwo, temperatury często przekraczają 0°C, a dni trwają właściwie całą dobę.

  Luty i marzec: czyli późne lato, to najlepszy okres obserwacji wielorybów i niemal już samodzielnych młodych pingwinów.

   

  Lato na Antarktydzie – średnia temperatura w stopniach Celsjusza
  Region / Miesiąc XI XII I II III
  Półwysep Antarktyczny -2,8 0,1 0,8 -0,1 -1,9
  Regiony przybrzeżne -6,7 -0,8 -0,2 -6,3 -14
  Wnętrze kontynentu -43,3 -32,1 -32,1 -44,3 -57,9

   

  Zima na Antarktydzie - średnia temperatura w stopniach Celsjusza
  Region / Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
  Półwysep Antarktyczny -4,5 -7,1 -9,9 -11,6 -11,8 -9,1 -6,1
  Regiony przybrzeżne

  -17,9

  -19 -19,1 -21,7 -22,8 -20,8 -15,5
  Wnętrze kontynentu -64,7 -65,6 -65,2 -66,9  -67,6 -66 -57

   

   

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
 • Cena podana w EUR zależy od wyboru kabiny na statku i ich dostępności. Szczegóły w zakładce INFORMACJE.

 • UWAGA! Dostępność i ceny kabin potwierdzamy po dokonaniu wstępnej rezerwacji.

 • jeśli cena paliwa wzrośnie do 90 USD za baryłkę, 90 dni przed rejsem organizator zastrzega sobie prawo podniesienia ceny 18 EUR od pasażera za noc

CENA OBEJMUJE:
 •  zakwaterowanie na statku

 •  wszystkie posiłki w ciągu rwania całego rejsu w tym przekąski, kawa i herbata

 •  zejścia na ląd i wycieczki Zodiakami

 •  buty do wypożyczenia (specjalnie śniegowce i gumowce)

 •  materiały dydaktyczne

 •  podatki i opłaty portowe

 •  profesjonalne wykłady prowadzone  przez załogę

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego: Polska - Buenos Aires - Polska oraz Buenos Aires - Ushuaia - Buenos Aires (orientacyjna cena biletu lotniczego: 5000 - 6000 PLN), aktualną cenę biletu sprawdzamy po dokonaniu rezerwacji

 • ewentualnych noclegów w Buenos Aires i w Ushuaia

 • zwyczajowych napiwków dla załogi po zakończeniu rejsu

 • obowiązkowego ubezpieczenia na kwotę 100 000 EUR

 • kosztów wiz

 • rządowych podatków przylotowych

 • posiłków na lądzie

 • pozostałych wydatków osobistych np. pralnia, bar, napoje, telekomunikacja

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Dodatkowo zapewniamy:
 • pomoc w rezerwacji hoteli w Buenos Aires i Ushuaia w razie potrzeby

 • dla chętnych ułożenie programu zwiedzania przed i po rejsie oraz dodatkowych atrakcji

 • załatwianie wszelkich formalności zgłoszenia na rejs

 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.