.

PERU, BOLIWIA I CHILE na zamówienie

Drukuj stronę
21 dni
Peru, Boliwia, Chile
wielkość grupy: na zamówienie
 • PERU, BOLIWIA I CHILE na zamówienie

  Niezapomniana wyprawa, podczas której odwiedzisz "pępek świata" - Cuzco. W 3 tygodnie przejedziesz przez trzy kraje Ameryki Południowej. Zobaczysz to, co najlepsze: Machu Picchu, klimatyczne Cuzco i La Paz, zachód słońca nad pustynią Atacama, nieziemski Salar de Uyuni. Zjedziesz rowerem "Drogą Śmierci" i poznasz tajemnicze, piękne Andy wraz z ich fascynującymi mieszkańcami.

  1 dzień

  Wylot

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Lima

  Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD) lub muzeum złota (8 USD). Wieczorem możliwość spaceru w parku zakochanych w dzielnicy Miraflores nad Pacyfikiem. 

  3 dzień

  Cuzco

  Wylot do Cuzco w godzinach rannych. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasta: Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi. W zależności od czasu – Sacsayhuamán (wycieczka konna (ok. 20 USD) lub spacer). Nocleg w hotelu. 

  4 dzień

  Pisac

  Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac i przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo. Nocleg w hotelu.

  5 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę) od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupu pamiątek na targowisku. Powrót do hotelu.

  6 dzień

  Cuzco

  Wyjazd rano pociągiem do Ollantaytambo dalej przejazd  do Cuzco. Odpoczynek, spacery po mieście.

  7 dzień

  Cuzco

  Zwiedzanie Cuzco.

  8 dzień

  AREQUIPA, San Camilo

  Rano przejazd autobusem liniowym do Arequpipy. Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m.n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado", czyli lokalne danie ze świnki morskiej. Nocleg w hotelu.

  9 dzień

  Arequipa

  Dalsze zwiedzanie miasta.

  10 dzień

  KANION COLCA - TREKKING

  Wcześnie rano wyjazd prywatnym busem do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach.

  11 dzień

  Trekking, targ w Chivay

  Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach oraz odwiedzimy kolorowy targ w Chivay. Po południu przejazd do Puno. Nocleg w Puno lub w wiosce w okolicach Puno.

  12 dzień

  Wyspy Uros, Taquile

  Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy zaserwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Nocleg w Puno.

  13 dzień

  COPACABANA - LA PAZ

  Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka, Targ Czarowników. Nocleg w La Paz.

  14 dzień

  Downhill

  Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m.). Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą z której rozciągają się mrożące krew w żyłach widoki (koszt ok. 95 USD) Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości Coroico położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom. Powrót do La Paz.

  15 dzień

  Chacaltaya

  Wyjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.), spacer na szczyt 5400 - 5450 m n.p.m.

  16 dzień

  SALAR UYUNI

  Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Uyuni. Poranek spędzimy na placu w Uyuni ogrzewając się kubkiem gorącej herbaty, czekając, aż lokalni przewodnicy przygotują dla nas samochody i jedzenie. Pierwszy dzień spędzimy pędząc samochodem po pustyni solnej Salar de Uyuni do kaktusowej wyspy. W drodze zobaczymy cmentarzysko parowozów. Na wyspie wśród kaktusów zjemy przygotowany przez naszą kucharkę lunch. Nocleg spędzimy w wiosce położonej obok salaru.

  17 dzień

  SALAR UYUNI

  Kolejnego dnia kontynuujemy podróż samochodem i oglądamy księżycowe krajobrazy ukształtowane przez wulkany i kolorowe laguny, po których spacerują flamingi i wikunie. Nocleg przy lagunach.

  18 dzień

  Sol de manana

  Rano następnego dnia, przed dalszą drogą czeka nas jeszcze poranek z gejzerem o nazwie „Sol de manana” (Poranne słońce) i kąpiel w gorących źródłach. Następnie przejazd do San Pedro de Atacama w Chile. Nocleg w hotelu w San Pedro de Atacama.

  19 dzień

  Salar de Atacama, Valle de la Muerte oraz Valle de la Luna

  Wycieczki na Salar de Atacama: Valle de la Muerte oraz Valle de la Luna, gdzie będziemy podziwiać majestatyczny zachód słońca. Dla chętnych wycieczka rowerowa na największą wydmę pustyni i szaleństwo na sandboardzie (ok. 30 USD).

  20 dzień

  Calama, Santiago

  Przejazd do Calamy, dalej przelot do Santiago. Przesiadka w Santiago i wylot do Europy.

  21 dzień

  Przylot do Warszawy

  Przylot do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach (Cuzco)  

  Koszt 20-50 USD. 

  Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco

  Koszt około 20 USD. 

  Downhill w Boliwii  - Zjazd rowerowy słynna "drogą śmierci"

  Koszt około 95 USD.

  Warsztaty kulinarne w Cuzco

  Koszt około 40 USD

  Wycieczka rowerowa w San Pedro de Atacama + sandboarding

  Koszt około 30 USD

  Wycieczka z Cuzco w Tęczowe Góry

  Koszt około 35 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16

   

  Peru – Arequipa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 22 21 21 22 22 21 21 22 22 23 23 22
  średnia min. temp. °C 9 9 9 7 6 6 6 6 6 7 7 8
  dni z opadem - 8 9 6 0 0 0 0 0 0 0 0 1

   

  Boliwia – La Paz
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 18 18 18 17 17 17 18 19 19 18
  średnia min. temp. °C 6 6 6 4 3 1 1 2 3 4 6 6
  dni z opadem - 22 17 16 10 3 2 2 4 7 11 13 17

   

  Boliwia – Uyuni
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 15 16 17 15 14 14 15 16 18 18 17
  średnia min. temp. °C 3 3 2 0 -2 -3 -4 -3 -1 1 2 3
  dni z opadem - 17 13 11 4 1 0 1 1 2 6 8 11

terminy i ceny

CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Lima, Lima - Cuzco, La Paz - Uyuni, Calama - Santiago - Warszawa

 • transfery z/na lotniska

 • noclegi wg programu: 15 noclegów w hotelach ze śniadaniami w pokojach 2-osobowych , 1 nocleg w Kanionie Colca w sali wieloosobowej, na Salarze 1 nocleg w pensjonacie i 1 nocleg w hostelu w sali wieloosobowej

 • bilety autobusowe na trasach: Cuzco - Arequipa, Puno - La Paz

 • transport busem granica Chile - San Pedro de Atacama - Calama

 • wycieczki:

  • pakiet Machu Picchu (bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu - Ollantaytambo, transport po Świętej Dolinie, przewodnik po Świętej Dolini, bilet wstępu na Machu Picchu i przewodnik)

  • pakiet Kanion Colca (transport Arequipa - Kanion Colca - Puno, przewodnik)

  • rejs na wyspy Uros i Taquile

  • pakiet Salar de Uyuni i laguny (transport, przewodnik, wyżywienie)

  • pakiet Salar de Atacama, Valle de la Muerte i Valle de la Luna (transport, przewodnik)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 300 USD

 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i niektórych wycieczkach. Sugerowany budżet: ok. 25 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz