.

PIKANTNE CYGARA

Drukuj stronę
23 dni
Kuba, Meksyk
wielkość grupy: 6-12 osób
 • PIKANTNE CYGARA

  W czasie wyprawy po Meksyku zobaczysz tajemnicze ruiny miast Majów, Zapoteków i Misteków. Wejdziesz też na piramidy Słońca oraz Księżyca w Teotihuacan, wykąpiesz się lub zanurkujesz w jaskiniach na Jukatanie i odpoczniesz na cudownej plaży w Tulum. Podczas wycieczki na Kubę odwiedzisz urokliwą Hawanę, zajrzysz na plantacje tytoniu, zatańczysz przy dźwiękach salsy oraz odpoczniesz w największym kurorcie na Karaibach – Varadero.

  1 dzień

  MEXICO CITY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w samym centrum w hotelu, aby zaraz wyruszyć na spacer po centrum historycznym meksykańskiej stolicy. Udamy się na największy plac obu Ameryk  - słynne Zocalo. Wieczorem pójdziemy na plac Garibaldi posłuchać meksykańskich mariaczich grających znane melodie na gitarach, mandolinach, trąbkach i skrzypcach.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

  Tego dnia czeka nas wyzwanie: wdrapiemy się na dwie piramidy Słońca i Księżyca w mieście umarłych Teotihuacan. W drodze do największego starożytnego miasta Meksyku, zobaczymy Plac Trzech Kultur (symbol wspólnoty Indian, Hiszpanów i Metysów). Po południu natomiast, będziemy mogli zobaczyć Czarną Madonnę w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Wizerunek Matki Boskiej znajduje się na płótnie z agawy i jest to najstarsze objawienie maryjne uznane przez Kościół Katolicki.

  3 dzień

  MEXICO CITY

  Zwiedzamy stolicę. Dzisiaj naszym środkiem lokomocji będzie metro i lokalne autobusy. Wtopimy się w życie mieszkańców. Udamy się do muzeum antropologicznego, gdzie poznamy historię starych kultur m.in. Majów, Azteków, Olmeków, Zapoteków itd. Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy rynek-mercado, żeby zobaczyć, jakimi owocami i warzywami raczą się szczęśliwi Meksykanie. Wieczorem wyjazd i nocny przejazd do Oaxaca.

  4 dzień

  MONTE ALBAN

  Rano pojedziemy zobaczyć ruiny starożytnego miasta Misteków i Zapoteków znajdujące się na górze Monte Alban. Po południu zwiedzanie miasta, chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie odwiedzamy fabrykę czekolady i próbujemy kurczaka lub indyka z mole-słynnym gęstym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines-koniki polne.

  5 dzień

  HIERVE EL AGUA - EL TULE

  Całodniowa wycieczka do Hierve El Agua. Magiczny krajobraz skamieniałego wodospadu wśród kaktusów, agawy i gór zapiera dech w piersiach. Czeka nas krótki trekking wokół strzelistego klifu i możliwość kąpieli w źródełkach na szczycie. Podczas wycieczki odwiedzimy również fabrykę mezcala. Chętni mogą skosztować gusano - gąsieniczkę, która zawsze znajduje się w butelce mezcala. Przed degustacją dowiemy się jak powstaje ten wyborny meksykański trunek, z którego wywodzi się tequila. Następnie dotrzemy do El Tule- najstarszego drzewa obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Przejazd nocnym autobusem do San Cristobal de las Casas.

  6 dzień

  SAN CRISTOBAL - SAN JUAN CHAMULA

  Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach o wyjątkowej atmosferze. Zabytkowe kościoły, urokliwa starówka, targ bogaty w wyroby rzemieślnicze rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Przejazd do indiańskiej wioski San Juan Chamula - ośrodek unikalnych obrządków religijnych - wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Powrót do San Cristobal.

  7 dzień

  PALENQUE

  Przejazd widokową górską drogą. Na trasie znajdują się dwa malownicze wodospady: efektowny Misol-Ha oraz lazurowe kaskady Agua Azul, skąd po krótkiej kąpieli i chwili relaksu udamy się w dalszą podróż do Palenque. 
  Zwiedzanie ruin miasta Majów zatopionych w dżungli. Wśród ruin największą atrakcją jest tzw. Świątynia Inskrypcji, w której znaleziono sarkofag ze szkieletem wielkiego władcy Pacala.  Wieczorem wyjazd do Meridy.

  8 dzień

  MERIDA-CHICHEN ITZA

  Przejazd z Meridy przez Jukatan do Chichen Itza. Zakwaterowanie w hotelu. W wiosce zaopatrujemy się w rękodzieła współczesnych Majów. Wieczorem spacer.

  9 dzień

  CHICHEN ITZA

  Rano zwiedzanie ruin Chichen-Itza, najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana-Pierzastego Węża, świętą Cenotę –studnię, do której Majowie wrzucali ofiary w postaci dziewic i dzieci. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Mola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc.
  Potem pojedziemy do Cenote Ik Kil - jednej z wielu krasowych studni Jukatanu. Fascynująca kąpiel w bajkowej scenerii. Następnie udajemy się do Tulum.

  10 dzień

  TULUM

  Spacer plażą do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Następnie dla chętnych - przejazd do ruin w Coba. Po południu powrót i odpoczynek na przepięknej plaży.

  11 dzień

  TULUM

  Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkeling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD). Dla osób, które nie chcą nurkować relaks na pięknej plaży w Tulum.

  12 dzień

  CANCUN - HAWANA

  Rano wyjazd i przejazd do Cancun na lotnisko. Wylot do Hawany. Nocleg w Hawanie.

  13 dzień

  HAWANA

  Odkrywanie uroków tzw. Starej Hawany, magia architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral... Zwiedzanie pałacu hiszpańskich wicekróli Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Wizyta w Muzeum Rumu Havana Club, spacerek szlakiem Hemingwaya, czyli obowiązkowy drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał oraz w barze Floridita lub Bodeguita del Medio. Wypad na Plac Rewolucji. Wieczorem spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki...

  14 dzień

  VINALES - plantacja tytoniu

  Całodzienna wycieczka do Viňales. Wizyta w jednej z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy - krótki rejs podziemną rzeką w Cueva Indios. Spacer po dolinie i oglądanie plantacji tytoniu lub przejażdżka konna dla chętnych (ok. 10 Eur) Wieczorna salsa na patio miłej knajpki. Powrót do Hawany na nocleg.

  15 dzień

  Hawana

  Kolejny dzień przeznaczony na poznawanie uroków Hawany. Wizyta w muzeum rumu oraz fabryce cygar. Wieczorem Salsa Show (30 euro) w jednym z klubów Hawany, Tropicana Show (90 euro). Nocleg w Hawanie.

  16 dzień

  półwysep zapata

  Przejazd z Hawany na Półwysep Zapata (Zwiedzanie hodowli krokodyli) Kąpiel na plaży. Krótki postój w Cienfuegos - mieście, z którego pochodził jeden z najwybitniejszych twórców muzyki son, Benny More: to m.in. od jego wykrzyknika "Hola Salsa!" wzięła się później dzisiejsza nazwa muzyki afrokubańskiej. Przyjazd do Trynidadu, miasta - skansenu. Nocleg w Trynidadzie.

  17 dzień

  TRiNIDAD I PÓŁWYSEP ANCON

  Zwiedzanie Trinidadu. Na dobry początek tradycyjny drink la Canchanchara, zwiedzanie dawnej rezydencji baronów cukrowych, wycieczka na plażę. Wieczorem wmieszamy się w tłum kubańczyków tańcząc salsę na schodach Casa de Musica, gdzie często odbywają się też pokazy tańców afrokubańskich organizowane przez wyznawców santerii. Nocleg w Trinidadzie.

  18 dzień

  Sierra de Escambray

  Rano dla chętnych wycieczka konna lub bryczkami w góry Sierra de Escambray, kąpiel w żródełku, lunch u guajiro-kubańskiego farmera (ok. 30 euro). Nocleg w Trinidadzie dla chętnych lekcje salsy (ok. 12 euro).

  19 dzień

  SANTA CLARA - VARADERO

  Przejazd skrajem Doliny Cukrowni (Valle de los Ingenios) z przystankiem przy podmiejskiej rezydencji i wieży obserwacyjnej, należących niegdyś do plantacji jednego z najbogatszych baronów cukrowych - barona Iznaga. Dalej przejazd do miasta Santa Clara, w którym odwiedzimy mauzoleum Che Guevary. Przejazd do Varadero - najbardziej znanego z kubańskich kurortów. Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

  20 dzień

  varadero

  Wylegiwanie się na białych karaibskich plażach!

  21 dzień

  varadero

  Dalszy relaks na plaży.
  Chętni mogą wynająć katamaran na Cayo Blanco, popływać z delfinami czy też skorzystać z szeregu innych ofert lokalnych biur. Wieczorem pożegnanie z salsą na jednej z uliczek Varadero.

  22 - 23 dzień

  WYLOT I PRZYLOT

  Przejazd na lotnisko do Hawany. Wspólny przelot do Europy. Zakończenie wyprawy na lotnisku w Warszawie.  • Snorkelling w Meksyku

  Koszt 10-20 USD.

  Nurkowanie w Meksyku

  Koszt około 120 USD.

  Park wodny Xcaret

  Koszt około 100 USD.

  Koncert Buena Vista Social Club w Hawanie

  Koszt około 30 EUR.

  Tropicana Show w Hawanie

  Koszt około 90 EUR.

  Salsa Show w Hawanie

  Koszt około 30 EUR.

  Lekcja salsy w Trinidad

  Koszt około 12 EUR.

  Lekcja języka hiszpańskiego w Trinidad

  Koszt około 15 EUR.

  Wycieczki konne

  W Vinales - koszt około 10 EUR.

  W Trinidad - koszt około 20 EUR.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Meksyk – Mexico City
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 21 23 26 27 27 25 23 23 22 22 22 21
  średnia min. temp. °C 6 7 9 11 12 12 12 12 12 10 8 7
  dni z opadem - 1 2 3 4 11 13 17 17 15 7 2 2

   

  Meksyk – Chichen Itza
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 30 33 34 35 34 33 33 33 31 30 29
  średnia min. temp. °C 14 15 17 18 20 21 21 20 20 19 17 15
  dni z opadem - 5 4 3 3 7 12 14 15 15 11 6 5

   

  Kuba – Hawana
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 26 27 28 30 31 31 31 31 29 27 26
  średnia min. temp. °C 17 17 18 20 21 23 23 23 23 21 20 18
  dni z opadem - 6 6 5 5 9 12 11 11 12 10 7 6

   

  Kuba – Varadero
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 25 27 27 29 30 31 31 30 28 27 25
  średnia min. temp. °C 19 19 20 21 22 23 24 24 23 23 22 20
  dni z opadem - 7 6 6 5 9 13 13 15 15 12 8 7

terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!

Dostosujemy termin do Ciebie.

CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Hawana - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Cancun - Hawana

 • transfery z/na lotniska

 • 8 noclegów w Meksyku w hotelach - pokoje z łazienkami

 • 3 noclegi w hotelu 4* all inclusive w Varadero

 • 7 noclegów na Kubie w pokojach 2-os. w casas particulares (kwatery prywatne)

 • bilety na przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi i transport wynajętymi busami (Mexico City - Teotihuacan - Mexico City, Mexico City – Oaxaca, Oaxaca – San Cristobal, San Cristobal - Palenque, Palenque - Merida, Piste - Tulum, Tulum - Cancun, Havana - Trynidad, Trynidad - Varadero, Varadero - Hawana)

 • wycieczki do San Juan, do Teotihuacan oraz do Hierve del Agua

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • opłaty wylotowej, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 175 EUR

 • wyżywienia: ok. 20-25 EUR dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • lokalnych przewodników

 • opłat wizowych

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.