.

POSZUKIWACZE PIERZASTEGO WĘŻA

Drukuj stronę
21 dni
Meksyk
wielkość grupy: 6-12 osób
 • POSZUKIWACZE PIERZASTEGO WĘŻA

  Będziesz na zmianę delektować się drinkami w kokosie i wchodzić na piramidy Majów, Zapoteków czy tajemniczych mieszkańców Teotihuacanu. Przyjrzysz się zwyczajom Indian: pojedziesz konno do wioski Tzotzilów, odwiedzisz żyjących w dżungli Lakandonów. Jeśli zabraknie ci adrenaliny, ponurkujesz w jaskiniach Jukatanu oraz na rafach koralowych. Zobaczysz z bliska iguany i krokodyle, a latem być może uda ci się dostrzec wieloryba.

  1 dzień

  Mexico City

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w samym centrum w hotelu, aby zaraz wyruszyć na spacer po centrum historycznym meksykańskiej stolicy. Udamy się na największy plac obu Ameryk słynne zocalo. Wieczorem pójdziemy na plac Garibaldi posłuchać meksykańskich mariaczich grających znane melodie na gitarach, mandolinach, trąbkach i skrzypcach. Nocleg w hotelu.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  TEOTIHUACAN

  Tego dnia czeka nas wyzwanie: wdrapiemy się na dwie piramidy Słońca i Księżyca w mieście umarłych Teotihuacan. W drodze do największego starożytnego miasta Meksyku, zobaczymy Plac Trzech Kultur (symbol wspólnoty Indian, Hiszpanów i Metysów). Po południu natomiast, będziemy mogli zobaczyć Czarną Madonnę w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Wizerunek Matki Boskiej znajduje się na płótnie z agawy i jest to najstarsze objawienie maryjne uznane przez Kościół Katolicki. 

  3 dzień

  MEXICO CITY

  Zwiedzamy stolicę. Dzisiaj naszym środkiem lokomocji będzie metro i lokalne autobusy. Wtopimy się w życie mieszkańców. Udamy się do muzeum Antropologicznego, gdzie poznamy historię starych kultur m.in. Majów, Azteków, Olmeków, Zapoteków itd. Jak starczy czasu odwiedzimy rynek (mercado), żeby zobaczyć, jakimi owocami i warzywami raczą się szczęśliwi Meksykanie. Wieczorem wyjazd i nocny przejazd do Oaxaca.

  4 dzień

  OAXACA - MONTE ALBAN

  Rano pojedziemy zobaczyć ruiny starożytnego miasta Misteków i Zapoteków znajdujące się na górze Monte Alban. Po południu zwiedzanie miasta, chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie odwiedzamy fabrykę czekolady i próbujemy kurczaka lub indyka z mole - słynnym gęstym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines-koniki polne. 

  5 dzień

  HIERVE EL AGUA

  Całodniowa wycieczka do Hierve El Agua. Magiczny krajobraz skamieniałego wodospadu wśród kaktusów, agawy i gór zapiera dech w piersiach. Czeka nas krótki trekking wokół strzelistego klifu i możliwość kąpieli w źródełkach na szczycie. Podczas wycieczki odwiedzimy również fabrykę mezcalu. Chętni mogą skosztować gusano - gąsieniczkę, która zawsze znajduje się w butelce mezcala. Przed degustacją dowiemy się jak powstaje ten wyborny meksykański trunek, z którego wywodzi się tequila. Następnie dotrzemy do El Tule- najstarszego drzewa obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Przejazd do Zipolite - wymarzonego miejsca do odpoczynku w hamaku we wspaniałej scenerii. Nocleg w pensjonacie w pokoju lub w hamakach.

  6 dzień

  ZIPOLITE - OCEAN SPOKOJNY

  W Zipolite, malutkiej miejscowości nad Pacyfikiem, mamy czas na relaks na plaży. Dla aktywnych możliwość nurkowania w pobliskiej miejscowości lub dla śmiałków surfowanie w ogromnych falach oceanu.

  7 dzień

  MAZUNTE - Ventanilla

  Wycieczka do oddalonego o parę kilometrów Mazunte. Zwiedzanie Meksykańskiego Ośrodka Ochrony Żółwi (ośrodek badawczy), gdzie okazałe żółwie morskie prezentowane są w dużych zbiornikach i akwariach. Dalej przejazd do Ventanilla. Tam przepływamy łodziami wokół porośniętej namorzynami laguny, w której żyją dzikie krokodyle.

  8 dzień

  PUERTO ESCONDIDO

  Przyjazd do kurortu Puerto Escondido, słynącego z plaż obleganych przez miłośników surfingu. Znajdują się tam również małe ciche zatoczki, gdzie pomiędzy skałami, na białym piasku, w cieniu palmy można rozkoszować się smakiem drinka serwowanego w kokosie

  9 dzień

  PUERTO ESCONDIDO - LAGUNA MANIATEPEC

  Całodzienny pobyt na jednej z piękniejszych lagun znajdujących się w okolicy Puerto Escondido - Maniatepec. Dla chętnych rejs łodzią motorową po lagunie w kierunku całkowicie pustych plaż (ok. 15 USD). Wieczorem powrót do Puerto Escondido. Spacer i zakupy w miasteczku. Nocleg w hotelu.

  10 dzień

  PUERTO ESCONDIDO

  Odpoczynek na plaży, dla chętnych lekcje surfingu, a wieczorem wyjazd i nocny przejazd do San Cristobal de las Casas.

  11 dzień

  SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

  Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach o wyjątkowej atmosferze, zabytkowe kościoły, urokliwa starówka, targ bogaty w wyroby rzemieślnicze rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Na ulicach spotkamy ludność indiańską, która przychodzi do miasta sprzedawać swoje kolorowe wyroby. Przy dźwiękach marimby, w jednej z knajpek tętniącego nocnym życiem miasteczka można potańczyć i dobrze zjeść.
  Popołudniu  dla chętnych wycieczka do indiańskiej wioski San Juan Chamula (20 USD). Jest to ośrodek unikalnych obrządków religijnych. Wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Indianie modlą się i odprawiają swoje tajemnicze obrzędy wśród palących się wszędzie świec.
  Osoby zainteresowane jazdą konną mogą udać się do wioski na koniach. 

  12 dzień

  KANION SUMIDERO

  Półdniowa wycieczka do Kanionu Sumidero - urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie ogromne skalne ściany wznoszą się na wysokość 1000 m ponad poziom brunatnozielonych wód rzeki. Zobaczymy tam m.in. dzikie krokodyle, małpy i mnóstwo różnych gatunków ptactwa. W drodze zatrzymamy się w najstarszym miasteczku regionu Chiapas - Chiapa de Corzo.

  13 dzień

  PALENQUE

  Przejazd widokową górską drogą. Na trasie odwiedzamy dwa malownicze wodospady: efektowny Misol-Ha oraz lazurowe kaskady Agua Azul, skąd po krótkiej kąpieli i chwili relaksu udamy się w dalszą podróż do Palenque. Zwiedzanie ruin miasta Majów zatopionych w dżungli. Wśród ruin największą atrakcją jest tzw. Świątynia Inskrypcji, w której znaleziono sarkofag ze szkieletem wielkiego władcy Pacala. Nocleg w hotelu. 

  14 dzień

  BONAMPAK i YAXCHILAN - DŻUNGLA

  Wcześnie rano wyjazd na granicę z Gwatemalą. Przejazd łódką do ruin Yaxchilan i następnie udamy się do słynnego Bonampak w języku Majów - Malowane Mury, aby ujrzeć na własne oczy wciąż kolorowe malowidła w jednej ze świątyń. Nocleg w prawdziwej lakandonskiej dżungli, w drewnianych chatkach

  15 dzień

  PALENQUE-MERIDA

  Powrót do Palenque wieczorem. Późnym wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Meridy.

  16 dzień

  CHICHEN ITZA

  Przejazd z Meridy do Chichen Itza. Zakwaterowanie w hotelu. W wiosce zaopatrujemy się w rękodzieła współczesnych Majów.

  17 dzień

  CHICHEN ITZA

  Rano zwiedzanie ruin Chichen-Itza, najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana - Pierzastego Węża, świętą Cenotę – studnię, do której Majowie wrzucali ofiary w postaci dziewic i dzieci. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Mola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc. Potem pojedziemy do Cenote Ik Kil - jednej z wielu krasowych studni Jukatanu. Fascynująca kąpiel w bajkowej scenerii. Następnie udajemy się do Tulum.

  18 dzień

  TULUM

  Spacer plażą do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD). Wieczorami w knajpce przy plaży można skosztować przeróżne przysmaki z owoców morza, pyszne drinki Pina Colada, Tequila Sunrise czy wszechobecną Margaritę. Podziwiamy przepiękny zachód słońca, a dla niestrudzonych tańce przy latynoskiej muzyce na żywo.

  19 dzień

  PLAYA DEL CARMEN

  Przejazd do Playa del Carmen. To już typowy kurort wakacyjny. Ostatnie zakupy, pożegnalne kolacje i pakowanie.

  20 dzień

  CANCUN

  Przejazd do Cancun. Wylot z Cancun do Mexico City, przesiadka i wylot. 

  21 dzień

  PRZYLOT

  Wspóly przelot do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  Krótsza wersja programu: Nowe Królestwo Majów

 • Nurkowanie z maską i rurką

  Koszt 10-20 USD.

  Nurkowanie z akwalungiem

  Koszt około 120 USD.

  Rejs łodzią motorową po lagunie

  Koszt około 15 USD.

  Park wodny Xcaret

  Koszt około 100 USD.

  Wycieczka do indiańskiej wioski San Juan Chamula

  Koszt około 20 USD.

 • Meksyk – Mexico City
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 21 23 26 27 27 25 23 23 22 22 22 21
  średnia min. temp. °C 6 7 9 11 12 12 12 12 12 10 8 7
  dni z opadem - 1 2 3 4 11 13 17 17 15 7 2 2

   

  Meksyk – Oaxaca
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 27 29 30 30 27 26 26 26 26 26 25
  średnia min. temp. °C 7 9 11 13 15 15 15 14 14 12 9 8
  dni z opadem - 3 3 5 6 13 21 17 19 19 13 5 2

   

  Meksyk – Chichen Itza
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 30 33 34 35 34 33 33 33 31 30 29
  średnia min. temp. °C 14 15 17 18 20 21 21 20 20 19 17 15
  dni z opadem - 5 4 3 3 7 12 14 15 15 11 6 5

   

  Meksyk – Playa del Carmen
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 29 31 32 33 32 33 33 32 31 29 29
  średnia min. temp. °C 19 19 20 21 22 23 23 23 23 23 21 19
  dni z opadem - 6 5 3 3 7 12 12 13 15 13 7 7

terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!

Dostosujemy termin do Ciebie.

CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Cancun - Warszawa

 • 16 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami)

 • bilety na przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi (Mexico City - Oaxaca, Puerto Escondido – San Cristobal, Palenque – Merida - Piste, Piste - Tulum) oraz transport busami (Oaxaca – Zipolite, Zipolite – Puerto Escondido, San Cristobal – Palenque)

 •  wycieczki:

  • do Teotihuacan

  • do kanionu Sumidero

  • do Bonampak (2 dni z noclegiem)

  • Hierve el Agua

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, busy, ryksze itp, przejazdu Tulum - Playa de Carmen - Cancun: ok. 160 USD

 • wyżywienia: ok. 15-25 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera