Dołącz do grupy

BUENOS DIAS ARGENTINA + opcja BRAZYLIA

Argentyna, Chile, Brazylia 16-22 dni6-12 osób

Terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!
Dostosujemy termin do Ciebie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00

BUENOS DIAS ARGENTINA + opcja BRAZYLIA

Góry, lodowce, koniec świata i ... wieloryby! Ta wycieczka zabierze Cię do Patagonii, gdzie będziesz podziwiać majestatyczne szczyty Cerro Torre i Fitz Roy, zobaczysz słynny lodowiec Perito Moreno, a także skoczysz na chwilę do Chile na trek po Torres del Paine. Pojedziesz też na koniec świata - czyli do Ushuaia, skąd wyruszysz do Parku Narodowego Ziemii Ognistej i w rejs po kanale Beagle. Na półwyspie Valdes spotkasz się z wielorybami, pingwinami i lwami morskimi. A jeśli tego jest Ci mało, możesz przedłużyć swoją wyprawę o Opcję Brazylia: wodospady Iguazu, pobyt w boskim Rio i odpoczynek na wyspie Ilha Grande.

Polubisz ten wyjazd za:

 • kameralną grupę
 • krótki urlop
 • niesamowite krajobrazy Patagonii
 • możliwość zobaczenia wielorybów

Trasa

 • BUENOS AIRES
 • EL CALAFATE
 • PN LOS GLACIARES
 • EL CHALTEN
 • PN TORRES DEL PAINE
 • EL CALAFATE
 • USHUAIA
 • PN ZIEMI OGNISTEJ
 • KANAŁ BEAGLE'A
 • PUERTO MADRYN
 • BUENOS AIRES
 • OPCJONALNIE: IGUAZU
 • ILHA GRANDE
 • RIO DE JANEIRO

Plan podróży

 • 1 dzień Przelot do Argentyny

  Wylot z Warszawy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

 • 2 dzień BUENOS AIRES

  Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim Buenos" :-) Zaczniemy od centrum: Avenida Nueve de Julio - największa ulica Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta - Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Florida, miejsca, gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango, odwiedzić liczne sklepy i restauracje. Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego – przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie. 

 • 3 dzień EL CALAFATE

  Przelot do El Calafate. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na spacer po miasteczku. Chętni mogą wynająć rowery i pojechać na wycieczkę po okolicy (koszt ok. 10 USD/1godz).

 • 4 dzień PARK NARODOWY LOS GLACIARES: LODOWIEC PERITO MORENO

  Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Chętni mogą podpłynąć statkiem do podnóża lodowca (koszt ok. 30 USD). 

 • 5 dzień EL CHALTEN: TREKKING POD CERRO TORRE

  Rano przejazd autobusem liniowym z El Calafate do El Chalten. Na miejscu chętni mogą wybrać się na wycieczkę konną po okolicy lub rejs po jeziorze Viedma, by podziwiać piękną panoramę Andów i szczyt Cerro Fitz Roy (koszt ok. 70 USD). Propozycją dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m) rozsławionego przez W. Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” jest trekking nad Lago Torre i do obozu bazowego (ok. 6 godzin). (Ten trekking można odbyć też kolejnego dnia).

 • 6 dzień TREKKING: FITZ ROY I LAGUNA DE LOS TRES lub CERRO TORRE

  Dla chętnych odrobinę trudniejsze podejście do obozu bazowego pod Cerro Fitz Roy i Laguny de Los Tres – punkt widokowy (całodzienny trekking ok. 8 godz. marszu). (Ten trekking jest możliwy tylko w tym dniu. Rozpocznie się w godzinach wczesnoporannych).

  Pozostali mają czas na odpoczynek w pięknym miasteczku, spacer na punkt widokowy na Cerro Fitz Roy, lub trekking pod Cerro Torre (patrz dzień 5). Wieczorem powrót autobusem liniowym do El Calafate.

 • 7 dzień CHILE: TORRES DEL PAINE

  Całodzienna wycieczka do Chile do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii - Torres del Paine. Po drodze do parku zatrzymamy na punkcie widokowym przy jeziorze Sarmiento, co tylko zaostrzy nasz apetyt. Następnie znad Jeziora Nordenskjold udamy się na 1,5 h trekking do Salto Grande i na punkt widokowy na imponujące Cuernos del Paine. Malownicza sceneria ośnieżonych, granitowych szczytów odbijających się w krystalicznej wodzie jeziora Pehoe urzeknie każdego. W drodze powrotnej zobaczymy równięż Lagunę Amarga. Powrót do El Chalten w późnych godzinach wieczornych.

 • 8 dzień USHUAIA

  Przelot do Ushuaia, najdalej na południe wysuniętego miasta na świecie. Stąd już tylko 1000 km na Antarktydę. Zakwaterowanie w hotelu. Jeśli czas pozwoli udamy się na krótki trekking na lodowiec Martial, skąd rozciąga się wspaniały widok na zatokę Beagle.

 • 9 dzień ZIEMIA OGNISTA

  Jedziemy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Ten najdalej wysunięty na południe park narodowy na świecie kusi swoją urodą, niezwykłym spokojem i pięknem. Udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Z pragnącymi zobaczyć widok morza ze szczytu Cerro Guanaco, wybieramy się na trekking.

 • 10 dzień REJS PO KANALE BEAGLE

  Ruszamy nieco bardziej na południe, czyli na krótki rejs po Kanale Beagle. Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Następnie wybierzemy się na krótki trekking po wyspie, na której pozostały ślady po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej - Indianach Yahgan.

 • 11 dzień USHUAIA - PUERTO MADRYN: PÓŁWYSEP VALDES

  Przelot do Trelev na Półwyspie Valdes. Następnie przejazd do Puerto Madryn, które będzie naszą bazą wypadową.

 • 12 dzień PÓŁWYSEP VALDES: KOLONIE SŁONI I LWÓW MORSKICH, PUNTA NORTE, REJS PO SAN JOSE

  Całodniowa wycieczka po Półwyspie Valdes. Tego dnia przejedziemy ok. 400km. Podczas wycieczki będziemy wypatrywać słoni i lwów morskich. Dojedziemy do Punta Norte, gdzie, przy odrobinie szczęścia, uda nam się zobaczyć orki. W programie wycieczki jest także rejs po zatoce San Jose - podglądamy z bliska prywatne życie wielorybów (obserwacja możliwa tylko w miesiącach listopad – grudzień). Dla chętnych popołudniu rejs na wyspy, podczas którego można podpatrzyć życie lwów morskich z bliska. Będzie również możliwość kąpieli i nurkowania w ich towarzystwie (koszt ok. 145 USD).

 • 13 dzień PÓŁWYSEP VALDES 4x4: KOLONIA PINGWINÓW, ISLA ESCONDIDA

  Całodzienna wycieczka samochodami 4x4. Odwiedzimy ogromną kolonię pingwinów w Punta Tombo. Dalej pojedziemy na odległą, dziką plażę w magiczne miejsce zwane Isla Escondida, gdzie wylegują się słonie morskie. Po drodze będziemy wypatrywać fauny lądowej - guanako, strusi nandu, pancerników i lisów. Chętni mogą udać się na półtoragodzinny rejs na obserwację delfinów czarnogłowych (koszt ok. 60 USD).

 • 14 dzień PÓŁWYSEP VALDES - BUENOS AIRES

  Rano wyjazd do Trelev, przejazd na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Spacer po mieście, zakupy na tętniącej życiem Avenida de la Florida, a wieczorem oczywiście zabawa! Jeśli chcecie spędzić tę noc w rytmach tango, poszukamy dancingu dla tancerzy - tzw. milongi. Dla chętnych wieczór Tango Show w jednym z klubów stolicy (ok. 60-100 USD).

 • 15-16 dzień POWRÓT

  Wylot do Polski, przylot dzień później.

 • Opcja Brazylia: 15 dzień WODOSPADY IGUAZU - ARGENTYNA

  Rano przelot do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężarówką po dżungli (ok. 60 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka.

 • Opcja Brazylia: 16 dzień WODOSPADY IGUAZU - BRAZYLIA

  Aby zobaczyć drugą stronę wodospadów, musimy przekroczyć granicę. Jedziemy do Foz de Iguaçu - miejscowości znajdującej na brazylijskim brzegu rzeki Iguazú. Tutaj zobaczymy drugie oblicze wodospadów – widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty bardziej suche. Dla spragnionych widoku z góry, możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Jak nam będzie mało, to w drodze powrotnej chętni mogą odwiedzić fantastyczny park ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Wracamy do Argentyny do Puerto Iguazu.

 • Opcja Brazylia: 17 dzień ILHA GRANDE: plażowanie

  Przelot z Foz Iguazu do Rio de Janeiro i dalej transfer na tropikalną wyspę Ilha Grande. Zakwaterowanie w hotelu na wyspie i czas na relaks. Odpoczynek na bajecznej Ilha Grande - wyspie, na której znajdziemy urocze plaże pod palmami, bujną roślinność i mnóstwo zwierząt (kolibry, małpy, leniwce, kajmany).

 • Opcja Brazylia: 18 dzień ILHA GRANDE: plażowanie

  Czeka nas słoneczny relaks, kąpiele i spacery. Chętni wybiorą się na snorkeling (ok. 20 USD) lub nurkowanie. Odwiedzimy najpiękniejszą i osławioną wśród surferów plażę Lopez Mendez, wybierzemy się na piesze wycieczki po tropikalnym lesie.

 • Opcja Brazylia: 19 dzień RIO DE JANEIRO

  Po śniadaniu przeprawa promowa i transfer busem do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Copacabana. Po południu wjazd na Pão de Açúcar - "Głowę Cukru". Wieczór na plaży Ipanema lub w dzielnicy rozrywki Lapa.

 • Opcja Brazylia: 20 dzień RIO DE JANEIRO

  Zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta: Wzgórze Corcovado ze słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela, Catedral Metropolitana oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii. Wieczorem spacer po Copacabanie, najsłynniejszej plaży świata. Opcjonalnie: lekcja samby w dzielnicy Copacabana (1h) połączonej w dalszej części wieczoru z praktyką z instruktorami w słynnych klubach rozrywkowej dzielnicy Rio (ok. 70-100 USD).

 • Opcja Brazylia: 21-22 dzień POWRÓT

  Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. 

Cena obejmuje

Cena obejmuje

  • bilety lotnicze: Warszawa - Buenos Aires – Warszawa // z Opcją Brazylia: Warszawa - Buenos Aires, Rio de Janeiro - Warszawa
  • bilety lotnicze (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Buenos Aires – El Calafate, El Calafate - Ushuaia, Ushuaia - Trelev, Trelev - Buenos Aires
  • transfery z/na lotniska i dworce autobusowe
  • 13 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami // z Opcją Brazylia: 19 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami
  • śniadania
  • bilety autobusowe na trasie El Calafate - El Chalten - El Calafate
  • transport do Parków Narodowych Perito Moreno i Ziemi Ognistej
  • wycieczki:
  • Park Narodowy Torres del Paine
  • rejs po kanale Beagle
  • Półwysep Valdes
  • Punta Tombo
  • opiekę pilota Kiribati Club
  • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
  • zestaw podróżnika Kiribati Club
  • Dodatkowo OPCJA BRAZYLIA:
  • bilety lotnicze (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Buenos Aires - Iguazu, Iguazu - Rio de Janeiro
  • transport do/z wodospadów Iguazu
  • transfer na i z Ilha Grande

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 110 USD // z Opcją Brazylia ok. 210 USD
  • wyżywienia: ok. 25-40 USD dziennie na osobę
  • atrakcji dla chętnych
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Zaliczka

1 000 PLN

Kiedy jechać

Pogoda

najlepszadobraśrednianiekorzystna
 • I
 • II
 • III
 • IV
 • V
 • VI
 • VII
 • VIII
 • IX
 • X
 • XI
 • XII

Atrakcje dla chętnych

ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

Mini Trekking - Spacer po lodowcu

Warunek uczestnictwa w dodatkowym minitrekkingu to dobra sprawność fizyczna oraz wiek 10-65 lat. Koszt około 190 USD.

UWAGA! W przypadku niewykupienia atrakcji z wyprzedzeniem nie gwarantujemy jej dostępności na miejscu.

ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

Kąpiel i nurkowanie wśród lwów morskich

Koszt ok. 120 USD

Tango Show 

Koszt około 80-100 USD.

Lot helikopterem nad Iguazu

Koszt około 150 USD.

Snorkeling na Ilha Grande

Koszt ok. 25 USD

Lekcja samby w Rio de Janeiro

Koszt około 70-100 USD.

Lot helikopterem nad Rio de Janeiro

30-minutowy widokowy lot nad Cudownym Miastem. Koszt około 330 USD/os.

Przeloty odbywają się codziennie od 9:00 rano do zachodu słońca. Do zrealizowania touru potrzeba zebrania się wymaganej liczby uczestników: minimum trzech, a maksimum czterech.
Przelot 30-minutowy, rekomendowany przez nas, odbywa się na trasie nad miejscami: Lagoa Rodrigo de Freitas - Ogród Botaniczny - Chrystus Odkupiciel - Ogród de Alah - Plaża Ipanema - Plaża Arpoador - Pedra do Arpoador - Plaża Diablo - Fort Copacabana - Plaża Copacabana - Plaża Leme - Plaża Vermelha z widokiem na Głowę Cukru - przelot nad Zatoką Guanabara - Forteca de Santa Cruz - Plaża Icaraí - Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói - Sambodrom - Marcanã - Puszcza Tijuca ze szczytami - Laguny Barra da Tijuca - Plaża Barra da Tijuca - Plaża Joá z widokiem na Skałę Gávea - Plaża São Conrado - Aleja Niemeyera z widokiem na fawelę Rocinha - Plaża Vidigal z widokiem na fawelę Vidigal i Górę Dwóch Braci - Plaża Leblon.
(Nie zalecamy dokonywania rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem - przede wszystkim z uwagi na niepewność warunków pogodowych.)
Do wyboru są również krótsze (tańsze) loty.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Argentyna

  • Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. 
  • Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.
  • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Argentyny.


  Chile

  • Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. 
  • Mini­malny okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony, nie ma również obowiązku okazania biletu powrotnego.


  Brazylia

  • Obywatele polscy przybywający do Brazylii jako turyści na okres do 90 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować (najlepiej trzymać ją w innym miejscu niż paszport), gdyż okazanie tej karty jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. 
  • Paszport musi być ważny minimum 180 dni od dnia przekroczenia granicy.
  • Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).


Blog

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń