.

SALSA VERDE

Drukuj stronę
17 dni
Kuba
wielkość grupy: 6-12 osób
 • SALSA VERDE

  Jeśli chcesz poznać całą wyspę o nazwie Kuba to wycieczka dla Ciebie. Rozpoczniemy od klimatycznej Hawany, pojedziemy na zachód wyspy do Vinales na plantacje tytoniu i następnie polecimy do Baracoa do zielonego serca Kuby. Tutaj zdobędziemy El Yunque (ponoć K. Kolumb o tej właśnie górze pisał w swoich dziennikach). Następnie pojedziemy do byłej stolicy Santiago de Cuba - do miasta rewolucji. Kolejne dni to Camaguey i klimatyczny Trinidad - gdzie codziennie możemy brać udział w lekcjach salsy lub języka hiszpańskiego. Czekają nas tu również trekkingi w górach Escambray i wycieczki konne. Potem jeszcze Półwysep Zapata (jak nazwa mówi faktycznie w kształcie buta) i karaibskie plaże w Cayo Santa Maria.

  1 dzień

  HAWANA

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Hawany. Pierwsze kroki po Hawanie i pierwsze drinki w lokalnych knajpkach.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  HAWANA - Stara Hawana

  Odkrywamy uroki tzw. Starej Hawany - magię architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral. Zwiedzimy pałac hiszpańskich wicekrólów Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Wizyta w Muzeum Rumu Havana Club, spacer szlakiem Hemingwaya i obowiązkowy drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał, oraz w barze Floridita lub Bodeguita del Medio. Wieczorem spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki lub spacer wzdłuż Maleconu – nadbrzeża Hawany, miejsca spotkań Kubańczyków. 

  3 dzień

  VINALES - PLANTACJA TYTONIU

  Całodzienna wycieczka do Vinales. Odwiedzimy jedną z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Odbędziemy krótki rejs podziemną rzeką w Cueva de los Indios. Pospacerujemy po dolinie, gdzie uprawia się tytoń i podpatrzymy funkcjonowanie plantacji. Dla chętnych: krótka wycieczka konna do plantacji kawy (ok. 10 EUR). Powrót do Hawany na nocleg.

  4 dzień

  HAWANA

  Kolejny dzień w Hawanie przeznaczony jest na poznanie jej uroków. Tym razem skorzystamy z zabytkowych samochodów i pojedziemy na Plac Rewolucji, do Hotelu Nacional, do Dzielnicy Vedado i w inne, mniej znane, ale równie ciekawe miejsca. Wieczór przeznaczymy na chłonięcie klimatu Hawany. Chętni mogą udać się na koncert Buena Vista Social Club (ok. 30 EUR), na Tropicana Show (ok. 90 EUR), Salsa Show (ok. 30 EUR), lub spędzić czas w jednym z licznych, roztańczonych barów rozrywkowej stolicy Kuby.  

  5 dzień

  Baracoa

  Rano wylot z Hawany. Zakwaterowanie w Baracoa. Dla chętnych wycieczka objazdowa jeepami po pięknej okolicy wschodniego wybrzeża Kuby (ok. 15 EUR). Pozostali udadzą się na zwiedzanie klimatycznego miasteczka. W Baracoa znajduje się oryginalny krzyż przywieziony na wyspę przez Krzysztofa Kolumba; można go podziwiać w miejscowej katedrze. Wieczorem relaks i niespieszne rozmowy z naszymi gospodarzami przy dźwiękach wszechobecnej muzyki.

  6 dzień

  BARACOA - trekking na EL YUNQUE

  Zdobywamy El Yunque - dla chętnych (ok. 15 EUR) – szczyt o wysokości 575 m n.p.m. w paśmie górskim Sierra del Purial. Nazwę zawdzięcza swojemu kształtowi, przypominającemu kowadło. Ponoć Krzysztof Kolumb o tej właśnie górze pisał w swoich dziennikach. Niesamowicie bogata fauna i flora miejsca spowodowała powstanie rezerwatu biosfery Unesco w El Yunque. Podczas wycieczki możliwe kąpiele w wodospadach. Pozostali mogą udać się na trekking po parku, odwiedzić plantację kakao i zajadać się lokalnymi owocami.

  7 dzień

  Santiago

  Wcześnie rano wyjazd do Santiago. Zwiedzamy miasto - przejazd pod podziurawioną fasadą koszar Moncada, Dom Diego Velazqueza, kawa na widokowym tarasie hotelu Casa Granda, gdzie ubijała swe interesy mafia.

  8 dzień

  Bayamo - Camaguey

  Przejazd do Camaguey. W drodze spacer po kolonialnym centrum Bayamo, wizyta w sanktuarium Virgen del Cobre - patronki Kuby. Przejażdżka rikszami po labiryncie wąskich uliczek Camaguey - siatka ulic prowadzących zygzakiem do licznych placyków miała zdezorientować piratów napadających w przeszłości na miasto. Zobaczymy Park Legend, Plaza de San Juan, Plaza del Carmen z odlanymi z brązu figurkami obywateli tego miasta, którzy znani stali się przez rozwożenie wody, częste czytanie gazet czy nadpospolite plotkowanie; co więcej - owych mieszkańców można nadal spotkać na placu, obok własnych podobizn z brązu! Zobaczymy również Plaza de Trabajadores i wreszcie Parque Ignacio Agramonte z konnym pomnikiem tego bojownika o kubańską niepodległość i katedrą, w której w 1998 roku odprawił Mszę Świętą Jan Paweł II. Wieczorem możemy posłuchać lokalnych artystów - muzyków i potańczyć salsę w Casa de la Trova.

  9 dzień

  Santo Spiritu - Dolina Ingenios - TRINIDAD

  Wyjazd do Trinidadu. Po drodze wizyta w Santo Spiritu, jednego z siedmiu miast zbudowanych przez Diego Velazqueza. Zobaczymy piękne centrum miasta. Następnie wizyta w słynącej z upraw trzciny cukrowej dolinie Ingenios, gdzie zobaczymy posiadłość barona cukrowego i okazja do zobaczenia doliny cukrowej z wieży Iznaga. Przejazd do Trinidadu na nocleg.  

  10 dzień

  TRINIDAD

  Zwiedzanie Trinidadu. Na dobry początek tradycyjny drink la Canchanchara i spacer po mieście. Następnie przejażdżka bryczkami do fabryki cygar i na punkt widokowy doliny cukrowej. W drodze zobaczymy również stare pociągi, którymi przewożono niegdyś trzcinę cukrową. Wieczorem wmieszamy się w tłum Kubańczyków tańcząc salsę na schodach Casa de Musica, gdzie często odbywają się też pokazy tańców afro-kubańskich. Na Kubie jest obecny afroamerykański kult pochodzenia karaibskiego o nazwie "Santeria". Jest ona jednak zewnętrzna, a sami wyznawcy nazywają ten kult "Regla del Ocha". Dla chętnych lekcje salsy. (ok. 12 EUR)

  11 dzień

  TRINIDAD - zwiedzanie okolicy

  Dzień przeznaczony na spokojne zwiedzanie okolicy. Chętni mogą udać się na wycieczkę konną lub bryczkami na rancho, następnie przejazd do źródełka, kapiel i powrót (ok. 20 EUR), lub wybrać relaks na jednej z okolicznych plaż. Dla chętnych lekcje salsy lub języka hiszpańskiego. (ok. 15 EUR)

  12 dzień

  Półwysep Zapata - Cienfuegos

  Rano przejazd do Cienfuegos i zakwaterowanie. Następnie wycieczka na Półwysep Zapata.  Zwiedzanie hodowli krokodyli i pobyt na pięknej plaży półwyspu. Wieczorem spacer po ulicach Cienfuegos z którego pochodził jeden z najwybitniejszych twórców muzyki son, Benny More - to m.in. od jego wykrzyknika "Hola Salsa!" pochodzi dzisiejsza nazwa muzyki afro-kubańskiej; tu również zobaczymy jego pomnik. 

  13 dzień

  Mauzoleum Che Guevary - Remedios - CAYO SANTA MARIA

  Przejazd do Santa Clara, gdzie zwiedzimy mauzoleum Che Guevary. Następnie wizyta w Remedios i spacer po kolonialnym centrum. Dalszy przejazd na Cayo Santa Maria; Zakwaterowanie w 5* hotelu all inclusive. Wypoczynek i plażowanie w Cayo Santa Maria.

  14 dzień

  CAYO SANTA MARIA - plaża

  Wypoczynek i plażowanie w Cayo Santa Maria. 

  15 dzień

  Cayo Santa Maria - HAWANA

  Przejazd do Hawany, zakwaterowanie. Pożegnalny wieczór w stolicy w jednym z klubów. 

  16 dzień

  WYLOT

  Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

  17 dzień

  PRZYLOT

  Przylot do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  • Koncert Buena Vista Social Club

  Koszt około 30 EUR.

  Tropicana Show

  Koszt około 90 EUR.

  Salsa Show

  Koszt około 30 EUR.

  Wstęp do rezerwatu El Yunque

  Koszt około 15 EUR.

  Lekcja salsy w Trinidad

  Koszt około 12 EUR.

  Lekcja języka hiszpańskiego w Trinidad

  Koszt około 15 EUR.

  Wycieczki konne

  W Vinales - koszt około 10 EUR.

  W Trinidad - koszt około 20 EUR.

  Snorkelling

  Koszt 20-30 EUR.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Kuba – Hawana
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 26 27 28 30 31 31 31 31 29 27 26
  średnia min. temp. °C 17 17 18 20 21 23 23 23 23 21 20 18
  dni z opadem - 6 6 5 5 9 12 11 11 12 10 7 6

   

  Kuba – Santiago de Cuba
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 27 27 27 28 28 30 30 30 30 30 29 28
  średnia min. temp. °C 21 21 21 22 23 24 25 25 24 23 22 21
  dni z opadem - 3 2 4 6 10 11 6 9 11 14 7 3

   

  Kuba – Cienfuegos
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 27 27 28 29 30 31 32 32 31 31 28 27
  średnia min. temp. °C 17 16 17 19 20 21 22 22 21 21 19 17
  dni z opadem - 1 1 3 4 8 11 10 11 10 9 3 1

   

  Kuba – Cayo Santa Maria
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 25 27 27 29 30 31 31 30 28 27 25
  średnia min. temp. °C 19 19 20 21 22 23 24 24 23 23 22 20
  dni z opadem - 6 6 5 5 8 10 8 9 12 10 7 6

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hawana, Hawana - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Hawana-Santiago de Cuba lub Hawana-Baracoa

 • transfery z/na lotniska

 • 13 noclegów w casas particulares (kwatery prywatne)

 • 2 noclegi w hotelu All Inclusive 5* w Cayo Santa Maria

 • transport prywatnym busem na całej trasie wg programu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu: taxi, bryczek, ryksz oraz aut amerykańskich: ok. 90 EUR

 • wyżywienia: ok. 20-25 EUR dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • opłaty wizowej

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera