.

TROPEM JAGUARA

Drukuj stronę
23 dni
Belize, Gwatemala, Honduras, Meksyk
wielkość grupy: 6-12 osób
 • TROPEM JAGUARA

  Podążając "Tropem jaguara" poznasz dziedzictwo Azteków, Majów, Zapoteków i Misteków: Monte Alban, Chitchen Itza, Tikal, Copan, Tulum. Dosiądziesz meksykańskiego wierzchowca, przyjrzysz się z bliska zwyczajom Indian z Chiapas. W Gwatemali odwiedzisz pirackie miasto Livingstone, wejdziesz na aktywny wulkan i usmażysz słodką piankę nad lawą. W Belize zrelaksujesz się przy rumie i reggae. Na koniec odpoczniesz nad morzem na Jukatanie.

  1 dzień

  MEXICO CITY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w centrum, aby zaraz wyruszyć na spacer po historycznym centrum meksykańskiej stolicy. Udamy się na największy plac obu Ameryk - słynne Zocalo. Wieczorem pójdziemy na plac Garibaldi posłuchać meksykańskich mariaczich, grających znane melodie na gitarach, mandolinach, trąbkach i skrzypcach. Nocleg w hotelu.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  TEOTIHUACAN

  Tego dnia czeka nas wyzwanie: wdrapiemy się na dwie piramidy, Słońca i Księżyca, w tajemniczych ruinach Teotihuacan. W drodze do tego największego starożytnego miasta Meksyku, zobaczymy Plac Trzech Kultur w dzielnicy Tlatelolco (symbol zderzenia kultury prekolumbijskiej i hiszpańskiej, dającego podwaliny pod narodziny meksykańskiego narodu). Po południu natomiast będziemy mogli zobaczyć Czarną Madonnę w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe.

  3 dzień

  MEXICO CITY

  Zwiedzamy stolicę. Dzisiaj naszym środkiem lokomocji będzie metro i lokalne autobusy. Wtopimy się w codzienność miasta. Udamy się do muzeum antropologicznego, gdzie poznamy historię starych kultur m.in. Majów, Azteków, Olmeków, Zapoteków itd. Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy rynek - mercado, żeby zobaczyć, jakimi owocami i warzywami raczą się szczęśliwi Meksykanie. Wieczorem wyjazd i nocny przejazd wygodnym autobusem do Oaxaca.

  4 dzień

  OAXACA - MONTE ALBAN

  Rano pojedziemy zobaczyć ruiny starożytnego miasta Misteków i Zapoteków znajdujące się na górze Monte Alban. Po południu zwiedzanie miasta, chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie odwiedzamy fabrykę czekolady i próbujemy kurczaka lub indyka z mole - słynnym gęstym, pikantnym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines - koniki polne, podsmażone na chrupko.

  5 dzień

  HIERVE EL AGUA

  Całodniowa wycieczka do Hierve El Agua. Magiczny krajobraz skamieniałego wodospadu wśród kaktusów, agaw i gór to unikalny widok. Czeka nas krótki trekking wokół strzelistej kaskady i możliwość kąpieli w źródełkach na szczycie. Podczas wycieczki odwiedzimy również fabrykę mezcala. Chętni mogą skosztować gusano - gąsieniczkę, która dodaje aromatu temu trunkowi. Przed degustacją dowiemy się jak powstaje mezcal - wyborny meksykański alkohol, z którego wywodzi się tequila. Następnie dotrzemy do El Tule - najstarszego drzewa obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Przejazd nocnym autobusem do San Cristobal de las Casas.

  6 dzień

  SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

  Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach o wyjątkowej atmosferze. Zobaczymy zabytkowe kościoły, urokliwą starówkę i targ bogaty w wyroby rzemieślnicze rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Na ulicach spotkamy ludność indiańską, która przychodzi do miasta sprzedawać swoje kolorowe wyroby. Przy dźwiękach marimby, w jednej z knajpek tętniącego nocnym życiem miasteczka można potańczyć i dobrze zjeść.
  Po południu wycieczka do indiańskiej wioski San Juan de Chamula (ok. 20 USD). Jest to ośrodek unikalnych obrządków religijnych. Wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Indianie modlą się i odprawiają swoje tajemnicze obrzędy wśród palących się wszędzie świec. Osoby zainteresowane jazda konną mogą udać się do wioski na koniach.

  7 dzień

  KANION SUMIDERO

  Całodniowa wycieczka do Kanionu Sumidero - urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie ogromne skalne ściany wznoszą się na wysokość 1000 m ponad poziom brunatnozielonych wód rzeki. Zobaczymy tam m.in. dzikie krokodyle, małpy i mnóstwo różnych gatunków ptactwa. W drodze zatrzymamy się w najstarszym miasteczku regionu Chiapas - Chiapa de Corzo.

  8 dzień

  Gwatemala - PANAJACHEL - JEZIORO ATITLAN

  Wyjazd z San Cristobal w kierunku granicy z Gwatemalą, krajem kultury Majów. Przekroczenie granicy i dalszy przejazd wśród malowniczych wzgórz do Panajachel nad jeziorem Atitlan.

  9 dzień

  JEZIORO ATITLAN

  Dla chętnych wycieczka rowerowa do wiosek położonych na brzegach jeziora Atitlan (ok. 45 USD), gdzie podglądamy życie lokalnej ludności okolicznych wiosek i plantacje kawy. Zaczynamy dzień w przystani, pakując rowery na stateczek, bo interesujące nas wioski leżą po drugiej stronie jeziora. W spokojnym rytmie podziwiamy kolorowe, tradycyjne stroje mieszkańców i zapierające dech w piersiach widoki. Wycieczkę kończy powrotny rejs do Panajachel, gdzie mamy jeszcze szansę pobuszować po straganach w poszukiwaniu oryginalnych gwatemalskich pamiątek i obejrzeć zachód słońca nad jeziorem Atitlan.

  10 dzień

  ANTIGUA

  Przejazd do najpiękniejszego miasta w Gwatemali - dawnej stolicy - Antigua. Pospacerujemy po tym pięknym kolonialnym miasteczku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i odwiedzimy lokalny targ, gdzie możemy kupić pamiątki na stoiskach z ciekawym i kolorowym rękodziełem.

  11 dzień

  Wulkan Pacaya

  Odpoczynek w mieście. Dla chętnych możliwość krótkiego trekkingu na jeden z otaczających Antiguę wulkanów, Wulkan Pacaya, który nadal jest jest aktywny. Jeśli będziemy mieć dużo szczęścia (zależnie od chwilowej aktywności) istnieje możliwość zobaczenia z bliska wypływającej z niego lawy (koszt wycieczki około 25 USD).

  12 dzień

  HONDURAS - COPAN

  Przejazd do Hondurasu. Zwiedzamy pozostałości jednego z najważniejszych miast Majów - Copan. Podziwiamy piękne rzeźby i schody pokryte hieroglifami. Nocujemy w uroczym, malowniczo położonym miasteczku Copan, gdzie prawie wszystkie drogi prowadzą pod górkę. Wieczorem szansa na spróbowanie ulicznych przekąsek w towarzystwie wesołych i przyjaznych mieszkańców Hondurasu.

  13 dzień

  REJS DO LIVINGSTONE

  O świcie wyjazd w kierunku granicy gwatemalskiej, a dalej do Rio Dulce. Tam wyruszamy na pół-dniową wycieczka łodzią. Popłyniemy po jeziorze Izabal i dalej w rejs rzeką do "pirackiego" miasta Livingstone. Po drodze podziwiamy wspaniałe krajobrazy zielonych ścian kanionu, kwitnące "ogrody" z lilii wodnych i domy na palach. Możemy wykąpać się także w rzece w miejscu gdzie wpada do niej woda z gorącego źródła i zajrzeć do jaskini będącej naturalną sauną. 

  14 dzień

  GWATEMALA - TIKAL

  Zwiedzanie najpiękniejszych ruin miasta Majów w Gwatemali – Tikal. Przemierzamy tropikalną dżunglę, odkrywając niezwykłe zabytki i wchodząc na kolejne piramidy. Zakwaterowanie na urokliwej wyspie - Flores, gdzie mamy okazję do zakupów kolorowych pamiątek i popróbowania oryginalnej gwatemalskiej kuchni w jednej z lokalnych knajpek.

  15 dzień

  BELIZE - caye caulker

  Pożegnanie z Gwatemalą i przejazd do Belize. Po przekroczeniu granicy kierujemy się do miasta Belize City. Następnie krótka przeprawa łodzią na piękną wyspę Caye Caulker. Wieczorem reggae i rum... Dla smakoszy ogromne grillowane homary prosto z morza. Nocleg na wyspie.

  16 dzień

  caye caulker

  Wyspiarski relaks - kąpiele wodne i słoneczne, spacery, a dla chętnych wycieczki łodzią i nurkowanie lub snorkeling na rafie koralowej wśród gigantycznych płaszczek, żółwi morskich i rekinów. Niezwykłe bogactwo kolorowych ryb (snorkeling ok. 30 USD, nurkowanie z butlą 120 USD).

  17 dzień

  Meksyk - tulum

  Wczesny powrót do Belize City. Przejazd busem do Tulum. Nocleg.

  18 dzień

  TULUM

  Spacer do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkeling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD). Wieczorami w knajpce przy plaży można skosztować przeróżne przysmaki z owoców morza, pysznych drinków - Pina Colady, Tequili Sunrise czy wszechobecnej Margarity. Podziwiamy przepiękny zachód słońca, a dla niestrudzonych tańce przy latynoskiej muzyce na żywo.

  19 dzień

  TULUM

  Dalsze plażowanie, drinki i relaks!

  20 dzień

  Tulum - Chichen Itza

  Rano chętni pojadą do ruin Chichen-Itza (ok. 50 USD), najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana-Pierzastego Węża, świętą Cenotę – studnię, do której Majowie wrzucali swoje ofiary. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Moola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc. Pozostalo mogą udać się do ruin Coba (ok. 40 USD) lub odkrywać zakamarki Tulum.

  21 dzień

  PLAYA DEL CARMEN

  Playa del Carmen - to już typowy kurort wakacyjny, choć nie pozbawiony uroku. Plażowanie, zakupy i mnóstwo turystów.

  22 dzień

  CANCUN - wylot

  Wylot z Cancun do Mexico City, przesiadka i wylot do Europy.

  23 dzień

  PRZYLOT

  Przylot do Polski. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą. • Nurkowanie z maską i rurką

  Koszt 20 - 60 USD w zależności od miejsca

  Wycieczka rowerowa (Gwatemala)

  Koszt około 45 USD

  Nurkowanie z akwalungiem

  Koszt około 120 USD

  Park wodny Xcaret

  Koszt około 100 USD

  Trekking na wulkan Pacaya (Gwatemala)

  Koszt około 25 USD

 • Meksyk – Mexico City
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 21 23 26 27 27 25 23 23 22 22 22 21
  średnia min. temp. °C 6 7 9 11 12 12 12 12 12 10 8 7
  dni z opadem - 1 2 3 4 11 13 17 17 15 7 2 2

   

  Meksyk – Oaxaca
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 27 29 30 30 27 26 26 26 26 26 25
  średnia min. temp. °C 7 9 11 13 15 15 15 14 14 12 9 8
  dni z opadem - 3 3 5 6 13 21 17 19 19 13 5 2

   

  Gwatemala – Antigua
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 24 25 27 28 27 25 25 25 24 24 23 23
  średnia min. temp. °C 12 13 14 15 16 16 16 16 16 15 14 13
  dni z opadem - 3 1 3 4 13 21 19 18 20 15 5 3

   

  Honduras – Copan
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 26 29 29 28 27 27 27 26 26 26 27
  średnia min. temp. °C 17 17 18 19 20 20 19 19 19 19 20 19
  dni z opadem - 1 1 2 4 11 16 16 12 15 8 3 1

   

  Belize – Caye Caulker
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 28 29 30 32 31 31 31 31 30 29 28
  średnia min. temp. °C 19 20 21 23 24 24 24 24 24 22 21 20
  dni z opadem - 12 6 4 5 7 13 15 14 15 16 12 14

   

  Meksyk – Tulum
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 27 27 28 29 31 31 31 32 31 30 28 27
  średnia min. temp. °C 21 21 22 23 24 24 24 24 24 24 23 21
  dni z opadem - 7 6 4 3 7 12 12 13 15 14 8 8

   

  Meksyk – Playa del Carmen
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 29 31 32 33 32 33 33 32 31 29 29
  średnia min. temp. °C 19 19 20 21 22 23 23 23 23 23 21 19
  dni z opadem - 6 5 3 3 7 12 12 13 15 13 7 7

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Cancun - Warszawa

 • transfery z/na lotniska w Meksyku

 • 19 noclegów wg programu: 16 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami, 3 noclegi w chatkach na plaży w Tulum

 • transport:
  bilety na przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi (Mexico City – Oaxaca, Oaxaca – San Cristobal) oraz transport busami na trasie San Cristobal - Panajachel, Panajachel - Antigua, Antigua - Copan, Copan - Livingstone, Livingstone - Flores, Flores - Belize City, Chetumal - Tulum, transport wodny na trasie Belize City - Caye Caulker, Caye Caulker - Chetumal)

 • wycieczki:

  • do Teotihuacan i bazyliki w Guadelupe

  • do Kanionu Sumidero

  • do Hierve el Agua

  • rejs do Livingstone

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; opłat wjazdowych i wyjazdowych (Meksyk, Gwatemala, Honduras, Belize); transportu lokalnego w miastach (taxi, metro, ryksze itp.): ok. 230 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • lokalnych przewodników

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera