.

ANDALUZJA pociągiem

Drukuj stronę
8 dni
Hiszpania
wielkość grupy: dowolna
 • ANDALUZJA pociągiem

  Indywidualna wycieczka pociągiem po Andaluzji – regionie, w którym żar leje się z nieba.

  Zwyczaj tapas pochodzi od Andaluzyjczyków, którzy chcąc osłonić wino przed wszędobylskimi w palącym słońcu muchami, nakrywali wieko szklanki kromką chleba z plastrem kiełbasy. Z czasem składników dokładali coraz więcej: tu pojawił się suszony pomidor, tam oliwka lub pikle, a kromkę chleba zastąpił ceramiczny talerzyk. Aż w końcu stało się to tradycją, która rozrosła się na cały Półwysep Iberyjski! Zresztą Andaluzja to kwintesencja Hiszpanii, bo to w tym regionie - będącym dawniej niesamowitym tyglem kultur - narodziły się również tak rozpoznawalne zwyczaje jak flamenco i corrida.

  Podróże koleją zapewnią Wam malownicze widoki za oknem. Zamieszkacie w ścisłych centrach zabytkowych miast i miasteczek, a program zwiedzania dopasujemy do Waszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tempa.

  1 dzień

  PRZYLOT DO SEWILLI

  Przylot do Sewilli, transfer do hotelu w centrum i zakwaterowanie. W zależności od pory dnia, możecie wybrać się na południowy lub wieczorny niespieszny spacer po mieście. Jeśli zaś macie do dyspozycji cały dzień, proponujemy Wam wycieczkę komunikacją miejską na obrzeża Sewilli do starożytnego stanowiska archeologicznego Italica z ruinami monumentalnego amfiteatru. To stamtąd pochodzili cesarze rzymscy Trajan i Hadrian.

  2 dzień

  SEWILLA

  Dziś zaprosimy Was na całodzienne zwiedzanie Sewilli - miasta, do którego w epoce kolonizacji Nowego Świata spływało całe złoto z Ameryki, o czym świadczy choćby imię pocztówkowej wieży nad rzeką Gwadalkiwir, która służyła niegdyś za rzeczną strażnicę - Torre del Oro, czyli Złota Wieża. Poza nią zobaczycie m.in. największą w Europie gotycką katedrę z sarkofagiem Krzysztofa Kolumba i charakterystyczną dzwonnicą zwaną La Giralda (dawny minaret, a dziś symbol miasta), pałac królewski Alkazar ze wspaniałym zespołem ogrodowym w stylu mauretańskim czy muzeum manuskryptów z epoki odkryć w Głównym Archiwum Indii. Rzucicie okiem na imponujące budynki Królewskiej Fabryki Cygar i areny La Maestranza, natomiast na Placu Hiszpańskim - Plaza de España - zachwycicie się widowiskowym, wzniesionym na planie podkowy gmachem w regionalnym stylu neo-mudéjar. Głód możecie zaspokoić wstępując do któregoś z wielu barów, serwujących słynne andaluzyjskie przekąski zwane tapas, a na wieczór wskażemy Wam miejsce, z którego panorama Sewilli najwspanialej prezentuje się po zmroku!

  3 dzień

  SEWILLA - KORDOBA

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Kordoby. O tym mieście, pełniącym w dawnych wiekach stolicę arabskiego kalifatu na Półwyspie Iberyjskim - Al-Andalus - mawia się, że to dusza Andaluzji. Judaizm, islam i chrześcijaństwo - trzy wielkie religie monoteistyczne potrafiły tu współegzystować, przenikać się nawzajem i wymieniać myślą. Zobaczycie tu największy zabytek miasta - La Mezquita, czyli dawny Wielki Meczet, pozostający dziś katedrą katolicką, słynący z sali z lasem kolumnowym. Odwiedzicie średniowieczną synagogę w dzielnicy Juderia, przespacerujecie się zabytkowym Mostem Rzymskim z czasów Oktawiana Augusta i obejrzycie starożytną świątynię dedykowaną rzymskim bóstwom. Następnie sugerujemy Wam spacer szlakiem słynnych kordobańskich patios - czyli podwórek między kamienicami, których mieszkańcy współcześnie rywalizują między sobą o najpiękniejszą kwiatową dekorację. Wieczorem chętni z Was mogą wziąć udział w kameralnym, płomiennym spektaklu flamenco, odbywającym się w wypełnionych klimatem średniowiecza starych łaźniach arabskich (wstęp ok. 30-40 EUR/os.).

  4 dzień

  KORDOBA - RONDA

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Rondy. Po zakwaterowaniu wybierzecie się na spacer wąskimi uliczkami, które wiją się wzdłuż bielonych kamienic. Arabskie łaźnie, Pałac Mondragón oraz przerobiona z meczetu katedra uzmysłowią Wam arabskie świadectwo w historii Andaluzji. Tutaj znajduje się też najstarsza w Hiszpanii arena walki byków. Jednak chętnie założymy się z Wami, że największe wrażenie zrobi na Was inny zabytek – Ronda rozrosła się bowiem nad spektakularnym wąwozem, którego krawędzie spina imponujący, bo ponad 100-metrowy most! Ogrom konstrukcji docenicie dopiero stając u stóp mostu!

  5 dzień

  RONDA - (JUZCAR) - ANTEQUERA

  Po śniadaniu chętni z Was wyruszą z prywatnym kierowcą-przewodnikiem do Júzcar – uroczej wioski Smerfów, gdzie wszystkie domy zostały pomalowanie błękitną farbą! (koszt ok. 20 EUR/os.). Uważajcie tylko, by nie dać się złapać Gargamelowi! Jeszcze wczesnym popołudniem wsiądziecie do pociągu do Antequery, która leży w samym sercu Andaluzji. Jej historia sięga aż prehistorii! Zobaczycie tu zachwycające dziedzictwo wielu epok: dolmeny (czyli megalityczne monumenty postawione bez zaprawy), łaźnie rzymskie, średniowieczną fortecę Maurów, renesansowe fontanny czy barokowe wieżyczki. Spacerując po mieście co rusz wyłoni się Wam widok Skały Kochanków – muzułmańskiej księżniczki i chrześcijańskiego młodzieńca – którzy według legendy rzucili się w przepaść, bo nie pozwolono im być razem.

  6 dzień

  ANTEQUERA - GRENADA - ANTEQUERA

  „Kto nie widział Grenady, ten nie widział niczego”, mawiają Hiszpanie. I wiecie co? Mają zupełną rację! Dlatego po śniadaniu spakujecie podręczne rzeczy i wyruszycie pociągiem do Grenady, by na własne oczy zobaczyć pełne architektonicznego kunsztu arcydzieło pozostawione w Andaluzji przez Maurów – fascynujący, warowny pałac Alhambra z kompleksem bajkowych ogrodów i mnogością ornamentów w komnatach i na dziedzińcach. Pamiętajcie, że bilety do Alhambry należy rezerwować z wyprzedzeniem! Po zwiedzeniu tego kompleksu wciąż powinien pozostawać Wam odpowiedni zapas czasu, by w drodze na pociąg powrotny do Antequery wstąpić do dzielnicy Albayzín i przenieść się w czasie wstecz o kilka wieków. Białe fasady tutejszych kamienic, zbudowanych przez arabskich mieszkańców, zapewniały większą odbijalność promieni słonecznych, chroniąc mieszkania przed nagrzewaniem się do zbyt wysokich temperatur. Powrót na nocleg do Antequery.

  7 dzień

  ANTEQUERA - (EL TORCAL) - MALAGA

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu proponujemy chętnym poranną wycieczkę z kierowcą-przewodnikiem do rezerwatu El Torcal, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (koszt ok. 23 EUR/os.). Urzekną Was tu efektowne formacje skalne, które powstały wskutek procesów krasowych, kształtujących okolicę przez setki milionów lat. Świadczą o tym choćby odnajdywane tu i ówdzie skamieniałości. Następnie złapiecie pociąg do Malagi i po zakwaterowaniu w hotelu udacie się na pieszą wędrówkę po historycznym centrum, zachwycającym nie tylko spuścizną architektoniczną, ale i... wszechobecnym zapachem pomarańczy! Możecie tu zobaczyć m.in. nietuzinkową halę targową, katedrę, starożytny teatr z czasów rzymskich i arabską twierdzę Alcazaba. Po drodze możecie wstąpić do Muzeum Pabla Picassa, najwybitniejszego syna tego miasta. Po intensywnym zwiedzaniu Wasze zmęczone stopy z pewnością chętnie odpoczną zanurzając się w piaski plaży La Malagueta, z której słynie Malaga.

  8 dzień

  WYLOT Z MALAGI

  Wykwaterowanie z hotelu i w zależności od godziny wylotu powrotnego czas wolny np. na plażowanie lub zakupy. ​Transfer na lotnisko i powrót do Polski.  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

 • Spektakl Flamenco w Kordobie

  Wybitni artyści, sceneria starych łaźni arabskich oraz mała liczba widzów - to wszystko sprawia, że uczestnictwo w tym pasjonującym show to niemalże gwarancja autentycznych doświadczeń z gęsią skórką włącznie. Trwający mniej więcej 1,5h koncert nie bez powodu nosi nazwę "Arte y Sabores de Córdoba" (czyli "Sztuka i Smaki Kordoby"). Bilet wstępu zawiera bowiem również powitalny kieliszek wina albo degustację talerza lokalnych produktów m.in. gazpacho, hiszpańskiego omletu, flanu oraz win. Cena: ok. 30 EUR/os. bez degustacji lub ok 40 EUR/os. z degustacją (konieczność wcześniejszej rezerwacji)

  Wycieczka do Júzcar z Rondy

  Gdzieś w paśmie górskim Serranía de Ronda skrywa się miasteczko, całkowicie kontrastujące z gamą słynnych Pueblos Blancos - Białych Miasteczek. Serpentynowate szosy doprowadzą Was do Júzcar - niezwykłej wsi, którą Sony Pictures w ramach promocji swego filmu zamienił 4000 litrami farby w pierwszą na świecie "Wioskę Smerfów"! Kierowca odbierze Was z hotelu w Rondzie, zawiezie do Júzcar i zaczeka na Was 0,5h, po czym odstawi Was na dworzec kolejowy, gdzie złapiecie pociąg do Antequery. Cena: ok. 20 EUR/os. (konieczność wcześniejszej rezerwacji)

  Wycieczka do El Torcal z Antequery

  Zanim dotrzecie do Malagi warto skorzystać z tej propozycji i spędzić krótki, ale niezapomniany czas w rezerwacie El Torcal - słynnym dzięki osobliwym formacjom wapiennym bezustannie poddawany procesom geologicznym od dni, w których wszystkie ziemskie kontynenty dopiero się od siebie oddzielały. Kierowca odbierze Was z hotelu w Antequerze, zawiezie do El Torcal i zaczeka na Was 1h, po czym odstawi Was na dworzec kolejowy, gdzie złapiecie pociąg do Malagi. Cena: ok. 23 EUR/os. (konieczność wcześniejszej rezerwacji)

  Wstęp do Alhambry w Grenadzie

  Bilety do architektonicznego klejnotu Andaluzji warto rezerwować z wyprzedzeniem - nie tylko po to, by uniknąć stania w kolejce, lecz również po to, by uniknąć rozczarowania spowodowanego możliwym brakiem miejsc. Jeśli chcecie odwiedzić cały cudowny kompleks - z fortecą Alcazaba, pałacami Nasrid i ogrodami Generalife cena wynosi ok. 15 EUR/os.

  Zwiedzanie Sewilli z polskim przewodnikiem

  W Sewilli możecie skorzystać z usług profesjonalnego polskiego przewodnika, który z pasją opowie Wam o swym mieście i zabierze Was do sekretnych zakątków. Cena: ok. 140-170 EUR/ 6h zwiedzania (konieczność wcześniejszej rezerwacji).

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Od czerwca do września trwa sezon wysoki. Słoneczna pogoda przyciąga sporo turystów, ceny często idą w górę.
  Jeśli nie przepadasz za upałami i tłumami, warto rozważyć kwiecień, maj i październik.
  Od listopada do marca trwa sezon niski. Na ten okres przypada najwięcej opadów.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu (propozycje tras zwiedzania wraz z mapkami, godziny otwarcia atrakcji itp.)

 • prywatne transfery z/na lotniska w Hiszpanii

 • noclegi wg programu w​ hotelach B&B, pokoje 2-os. z łazienką

 • śniadania w hotelach

 • bilety kolejowe na przejazdy na trasie Sewilla - Kordoba - Ronda - Antequera - Grenada - Antequera - Malaga

 • zdalną, telefoniczną pomoc opiekuna Twojego wyjazdu w pilnych sprawach

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, BP 1000 PL

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Hiszpanii (Warszawa / Kraków / Berlin - Sewilla i Malaga - Warszawa / Kraków / Berlin od ok. 250 PLN)

 • biletów wstępu, przechowalni bagażu i transportu lokalnego w miastach (taxi, autobusy, tramwaje itp.)

 • pozostałego wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.