.

LANGWEDOCJA i PIRENEJE pociągiem

Drukuj stronę
8 dni
Francja
wielkość grupy: dowolna
 • LANGWEDOCJA i PIRENEJE pociągiem

  Indywidualna wycieczka pociągiem po Langwedocji - regionie skrytym między Morzem Śródziemnym a Pirenejami.

  Język trubadurów - średniowiecznych poetów błąkających się beztrosko po południu Francji - wywodzi się właśnie z Langwedocji. Tworząc tu - we wsiach i miasteczkach wokół rozkwitającego Hrabstwa Tuluzy - swe wiersze z pewnością czerpali natchnienie z piękna i zróżnicowania tutejszych krajobrazów: od masywów górskich, przez bezkresne doliny po dzikie wybrzeża śródziemnomorskie. A swe sukcesy opijali ochoczo czerwonym winem z okolicznych winnic lub ziółkami, produkowanym przez mnichów w niedostępnych, pirenejskich monastyrach. Zapraszamy Was na wyprawą przez Langwedocję!

  Podróże koleją zapewnią Wam malownicze widoki za oknem. Zamieszkacie w ścisłych centrach zabytkowych miast i miasteczek, a program zwiedzania dopasujemy do Waszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tempa.

  1 dzień

  PRZYLOT DO TULUZY

  Przylot do Tuluzy, transfer do hotelu w centrum i zakwaterowanie. W zależności od pory dnia, możecie wybrać się na południowy lub wieczorny leniwy spacer po mieście. Jeśli natomiast macie do dyspozycji cały dzień, proponujemy Wam wycieczkę komunikacją miejską do Cité de l'Espace (czyli Kosmicznego Miasteczka). Zobaczycie tam pełnowymiarowe repliki rakiet i stacji kosmicznej, planetarium i instalację Terradome, które przybliżą Wam życie w przestrzeni. Spokojnie, na zwiedzanie starówki Tuluzy przyjdzie jeszcze odpowiednia pora!

  2 dzień

  TULUZA - CARCASSONNE

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Carcassonne. Po zakwaterowaniu w hotelu w okolicach dworca wyruszycie na gwarantujące wrażenie cofnięcia się w czasie całodniowe odkrywanie sekretów tego miasta-twierdzy. Jej potężne obwarowania, barbakany, pierścienie murów miejskich i aż 53 wieże, które przetrwały prawie bez szwanku od epoki średniowiecza, stanowiły tło wielu filmów oraz… inspirację dla niezwykle popularnej gry planszowej „Carcassonne”. Czy kogokolwiek z Was zaskoczy fakt, że Carcassonne od dawna figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO? Chętni z Was mogą wybrać się na 1,5-godzinny rejs po Kanale Południowym, zwanym też Królewskim Kanałem Langwedocji (ok. 9 EUR). Jeszcze przed zmierzchem warto wybrać się poza stare mury miejskie na spacer wśród winorośli uprawianych u stóp cytadeli. Oto kwintesencja Langwedocji i widok nie do zapomnienia!

  3 dzień

  CARCASSONNE - NARBONA - COLLIOURE

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Narbony. Miasto przecina inżynieryjny majstersztyk - odcinek Królewskiego Kanału Langwedocji, łączącego Atlantyk z Morzem Śródziemnym. Na nabrzeżu, a zarazem w samym sercu miasta wysoko ponad linię dachów wznosi się imponująca katedra, a zaraz obok Waszą uwagę przykuje bez wątpienia średniowieczny Pałac Arcybiskupi. Jednak historia Narbony sięga o wiele więcej wieków wstecz. Już w czasach starożytnych Rzymian Narbona pozostawała bowiem ważnym ośrodkiem handlowym i stolicą prowincji Galia Narbonensis. Tu krzyżowały się drogi, łączące Rzym z Hiszpanią, czego współczesnym świadectwem pozostaje odkrywka przy narbońskim ratuszu, odsłaniająca oryginalne rzymskie „kocie łby” z Via Domitia. Proponujemy Wam również wizytę w Horreum, czyli przejście siecią podziemnych korytarzy, które w pierwszym wieku służyły za piwnicę spichlerza.

  Wczesnym popołudniem wsiądziecie do pociągu, który zabierze Was na wybrzeże do Collioure - kurortu, uznawanego za śródziemnomorską perełkę Langwedocji. O wdzięku tego miejsca niech świadczy fakt, że swe rezydencje posiadali tu Matisse i Picasso. I nic w tym dziwnego - to portowe miasteczko urzeknie Was swą paletą barw, starym zamkiem królewskim czy wachlarzem kuszących kawiarenek i skrytych w podcieniach wystaw sztuki. A wszystko to z widokiem na morze przed Wami oraz winnicami okalającym stoki Pirenejów za Wami! Jeśli pogoda dopisze, czemu by nie oddać się błogiemu plażowaniu?

  4 dzień

  COLLIOURE - PERPIGNAN - VILLEFRANCHE DE CONFLENT

  Rano możecie udać się na spacer po plaży w Collioure. Następnie wykwaterowanie z hotelu i samodzielny transfer na dworzec na południowy pociąg do Perpignan. Już sam miejski dworzec stał się źródłem inspiracji Salvadora Dali, który doświadczył tu wizji, poświęcił mu obraz „Dworzec w Perpignan” i nazywał go „Centrum Wszechświata”. Godziny spędzone w tym mieście zapewne chętnie wykorzystacie na zwiedzenie starszych dzielnic, rozkraczonych na architektonicznym rozdrożu między Francją a Hiszpanią. Do charakterystycznych budowli w mieście należą zwłaszcza Castillet (czyli brama miejska z wieżami), Loża Morska oraz Pałac Królów Majorki.

  Późnym popołudniem wsiądziecie do pociągu do Villefranche de Conflent - klimatycznego, bo właściwie nietkniętego przez czas, pirenejskiego miasteczka, wpisanego na listę UNESCO i należącego do stowarzyszenia „Najpiękniejszych Wsi Francji”. Po zakwaterowaniu w hotelu proponujemy Wam niespieszny, romantyczny spacer wąskimi uliczkami między budynkami z kamienia, które tkwią zamknięte w słynnych fortyfikacjach marszałka Vaubana.

  5 dzień

  VILLEFRANCHE DE CONFLENT - VERNET LES BAINES - SAINT MARTIN DU CANIGOU - VILLEFRANCHE DE CONFLENT

  Po śniadaniu możecie wyruszyć na intensywny trekking w oszałamiająco pięknej pirenejskiej scenerii do dawnego benedyktyńskiego Opactwa Saint Martin du Canigou, wzniesionego na odludnym zboczu szczytu Canigou przeszło tysiąc lat temu. Klasztor, mimo że nadgryziony zębem czasu (a może dzięki temu!), z pewnością zachwyci Was choćby swym wspaniałym, romańskim krużgankiem. Po drodze możecie zrobić sobie przystanek w miasteczku Vernet les Baines, nad którym słońce świeci aż 300 dni w roku. Oczarowany nim Rudyard Kipling (autor „Księgi Dżungli”) uznał to śródgórskie miasteczko za „Magika wśród masywów”.

  Ponieważ odległość między Villefranche de Conflent a opactwem wynosi 10 km, możecie również skorzystać z lokalnego autobusu, kursującego… dwa razy dziennie (ok. 1 EUR w 1 stronę) lub z usług taksówkarza (ok. 10-15 EUR w 1 stronę), lecz ostatni odcinek szlaku i tak będziecie musieli pokonać pieszo.

  Jeśli jednak wolicie spędzić ten dzień na spokojnie, możecie pospacerować po klimatycznych uliczkach Villefranche de Conflent.

  6 dzień

  VILLEFRANCHE DE CONFLENT - LATOUR DE CAROL - TULUZA

  Wykwaterowanie z hotelu i samodzielny transfer na dworzec. Dziś wsiądziecie do krajobrazowego pociągu, stawianego w bedekerach pośród największych atrakcji Langwedocji. Le Petit Train Jaune - czyli w tłumaczeniu „Mały Żółty Pociąg” - od przeszło stu lat przemierza z prędkością 35 km/h widowiskową trasę z Villefranche de Conflent do Latour de Carol, mijając po drodze blisko 20 tuneli i 2 efektowne mosty: wiadukt Sejourne i wiszący Pont Gisclard. Od czasu do czasu odniesiecie wrażenie zawieszenia nad przepaścią. Widoki zapierają dech w piersi i wciskają w fotel!

  W Latour de Carol wsiądziecie do pociągu do Tuluzy, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu spędzicie popołudnie. Proponujemy Wam np. wspięcie się na najwyższe piętro Galerii Lafayette, z którego roztacza się rewelacyjny widok na rozświetlone wieczorem miasto.

  7 dzień

  TULUZA - (LOURDES)

  Dzisiejszy dzień przeznaczymy na Tuluzę, co rusz stykając się z długowieczną historią tego miejsca. Wyruszycie na spacer przez reprezentatywne place i pałace oraz zabytkowe miejsca sakralne tego tak zwanego „Różowego Miasta”, określanego tak z powodu barwy cegły w fasadach tutejszych kamienic. Ujrzycie m.in. romańską bazylikę św. Saturnina oraz fascynujący Klasztor Jakobinów. Możecie wstąpić także do muzeów (Muzeum Starożytności i Muzeum Augustianów)... na które może brakować czasu, o ile zdecydujecie się na naszą dzisiejszą propozycję fakultatywną: chętni z Was mogą złapać poranny pociąg do Lourdes (ok. 30-40 EUR w 2 strony) - słynnego sanktuarium religijnego, leżącego u podnóża łańcucha Pirenejów, i spędzić tam przedpołudnie. To w Lourdes, według przekazu Kościoła, 150 lat temu doszło do objawień maryjnych. Współcześnie to dawne miasteczko targowe, usytuowane na skrzyżowaniu szlaków handlowych, pozostaje celem pielgrzymek milionów chrześcijan z całego świata.

  Tak czy inaczej, dzień zakończycie w Tuluzie na nabrzeżu Garonny z charakterystycznym widokiem na most i kopułę tutejszego szpitala.

  8 dzień

  WYLOT Z TULUZY

  Wykwaterowanie z hotelu i w zależności od godziny wylotu powrotnego czas wolny np. na zakupy. ​Transfer na lotnisko i powrót do Polski.  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

 • Rejs po Kanale Południowym w Carcassonne

  Polecamy Wam wyprawę od śluzy do śluzy po Kanale Południowym - genialnym efekcie myśli hydroinżynieryjnej doby XVII wieku. Kanał, zwany też Królewskim Kanałem Langwedocji lub - z francuskiego - Canal du Midi, gwarantuje znakomite, panoramiczne widoki na średniowieczne miasto Carcassone. Przepłyniecie także wzdłuż alei stuletnich cyprysów! Rejs trwa ok. 1,5-2h. Cena: ok. 10 EUR.

  Taxi do Opactwa Saint Marin du Canigou

  Jeśli średnio widzi Wam się pieszy trekking z Villefranche de Conflent i nie macie ochoty podróżować tanim, miejscowym autobusem (obydwa warianty zdecydowanie rekomendujemy!), postaramy się zamówić Wam taksówkę, która przewiezie Was do Casteil, skąd do opactwa wiedzie wybrukowana, pnąca się w górę, półtorakilometrowa ścieżka. Cena za kurs taksówką to ok. 10-15 EUR (konieczność wcześniejszej rezerwacji).

  Wycieczka pociągiem do Lourdes z Tuluzy

  "Jestem Niepokalane Poczęcie" - tak, według przekazu Kościoła, przedstawiła się Matka Boża objawiając się wieśniaczce z Lourdes. Wkrótce w miejscu objawień stanęło sanktuarium, które dziś pozostaje magnesem na miliony pielgrzymów, przybywających tu m.in. po to, by napić się wody z cudownego źródła. Dojedziecie tam bez trudu bezpośrednim pociągiem z Tuluzy. Dworzec w Lourdes znajduje się niewiele ponad kilometr od Sanktuarium. Cena biletów kolejowych: ok. 30-40 EUR.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Od czerwca do września trwa sezon wysoki. Słoneczna pogoda przyciąga sporo turystów, ceny często idą w górę.
  Jeśli nie przepadasz za upałami i tłumami, warto rozważyć kwiecień, maj i październik.
  Od listopada do marca trwa sezon niski. Na ten okres przypada najwięcej opadów.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • prywatne transfery z/na lotnisko we Francji

 • noclegi wg programu w​ hotelach B&B, pokoje 2-os. z łazienką

 • śniadania w hotelach

 • bilety kolejowe na przejazdy na trasie Tuluza - Carcassonne - Narbona - Collioure - Perpignan - Villefranche de Conflent - Latour de Carol - Tuluza

 • zdalną, telefoniczną pomoc opiekuna Twojego wyjazdu w pilnych sprawach

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Francji (Warszawa / Berlin - Tuluza w dwie strony od ok. 250 PLN)

 • biletów wstępu, przechowalni bagażu i transportu lokalnego w miastach (taxi, autobusy, tramwaje itp.)

 • pozostałego wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej