.

DALEKO PRZEZ ANDY

Drukuj stronę
25 dni
Boliwia, Chile, Peru
wielkość grupy: 6-12 osób
 • DALEKO PRZEZ ANDY

  Intensywna wyprawa do Ameryki Południowej, podczas której odwiedzisz jedne z najciekawszych krajów tego kontynentu: Peru, Boliwię i Chile. Zobaczysz to, co najlepsze: Machu Picchu, wyspy trzcinowe na jeziorze Titicaca, targ czarowników w La Paz, zachód słońca nad pustynią Atakama, nieziemski Salar de Uyuni. W boliwijskiej dżungli poznasz „chodzące” drzewa i pohuśtasz się na lianach, a na pampie pobawisz się z małpami, wykąpiesz z różowymi delfinami oraz poszukasz anakondy. Zjedziesz rowerem "Drogą Śmierci" i poznasz tajemnicze, piękne Andy wraz z ich fascynującymi mieszkańcami.

  1 dzień

  WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO LIMY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w centrum historycznym stolicy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  LIMA: Plaza de Armas, pałac biskupi, Miraflores

  Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu zwiedzanie Miraflores, ekskluzywnej dzielnicy położonej nad brzegiem oceanu.

  3 dzień

  PRZELOT DO CUZCO - ZWIEDZANIE

  Przelot do Cuzco. Po zakwaterowaniu udamy się na zwiedzanie starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu) i kościół Sagrada Familia, liczne kolonialne kościoły i ruiny twierdzy Inków Sacsayhuaman, słynną Świątynię Słońca Coricancha odkrytą po trzęsieniu ziemi.

  4 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: PISAC - MORAY - SOLANKI MARAS - OLLANTAYTAMBO

  Wycieczka busem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - koncentrycznych tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Obok znajdują się Salineras de Maras, malowniczo położone solanki, skąd od dawnych czasów czerpie się sól. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

  5 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę) od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupu pamiątek na targowisku.

  6 dzień

  CUZCO

  Wcześnie rano powrót pociągiem i autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami.

  * Chętni mogą wrócić z Machu Picchu poprzedniego dnia wieczorem, a w tym dniu zrealizować jedną z opcjonalnych wycieczek fakultywnych, np. trekking do Tęczowych Gór. Uwaga! Chęć zrealizowania tej lub innej całodziennej wycieczki trzeba zgłosić przy zakładaniu rezerwacji na wyprawę. 

  7 dzień

  PRZEJAZD DO PUNO

  Przejazd malowniczą drogą do Puno nad jeziorem Titicaca. Nocleg w hotelu. Jezioro leży na wysokości 3812 m n.p.m. Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche, czyli chorobą wysokogórską.

  8 dzień

  JEZIORO TITICACA: Wyspy Uros, Wyspa Taquile

  Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, niegdyś zamieszkiwane przez indiańskie plemię Aymara, dzisiaj służące  częściej jako skansen. Następnie popłyniemy motorówką (ok 2h w jedną stronę) na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy podadzą nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Na nocleg wracamy do Puno.

  9 dzień

  BOLIWIA: COPACABANA - LA PAZ

  Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie nad jeziorem Titicaca. Po południu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, gdzie odwiedzimy m.in. kościół Św. Franciszka i Targ Czarowników.

  10 dzień

  ZJAZD ROWEROWY DROGA ŚMIERCI

  Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m.). Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą z której rozciągają się mrożące krew w żyłach widoki. Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

  11 dzień

  COROICO

  Rano krótki trekking do wodospadów i plantacji koki w okolicy Coroico. Powrót około południa do La Paz. Wieczorem odpoczynek i nocleg.

  12 dzień

  PRZELOT DO RURRENABAQUE - PAMPA I WODNE SAFARI

  Rano wylot do Rurrenabaque - miasteczka będącego bramą do dżungli i pampy.
  Pampa. Pierwszego dnia przejazd lokalnym samochodem (ok. 4 godz.). Po przerwie na obiad, podróżujemy łodzią motorową w górę rzeki Yacumy. Na trasie zobaczymy m.in. krokodyle, kapibary, żółwie, małpy, papugi i wiele innych ptaków.

  13 dzień

  PAMPA I WODNE SAFARI

  Drugiego dnia będziemy łowić piranie i inne ryby, z których później przyrządzimy posiłek. Po południu możliwość kąpieli z różowymi delfinami w rzece.

  14 dzień

  PAMPA I WODNE SAFARI

  Trzeciego dnia wybieramy się na poszukiwanie anakondy.
  Cały pobyt pampie organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika.

  15 dzień

  PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)

  Ruszamy na wycieczkę do dżungli, tutaj nazywanej selva. Przejazd łodzią motorową rzeką Beni (ok. 4 godz.) do bazy campingowej w Parku Narodowym Madidi, odpoczynek i obiad. Potem trekking wgłąb dżungli. Zobaczymy stare, olbrzymie drzewa, poznamy rośliny lecznicze i trujące, będziemy obserwować wielkie mrówki i małpy w koronach drzew.

  16 dzień

  PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)

  Kolejny dzień w dżungli. W czasie wędrówki po selvie możesz spróbować swoich sił w roli "Tarzana" na lianach i ugasić pragnienie świeżą wodą z liany.
  Cały pobyt w dżungli organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika. Wieczorem powrót samolotem do La Paz (przelot trwa ok. 1 godz.).

  17 dzień

  LA PAZ

  Odpoczynek w mieście. Czas na zakupy, relaksujący masaż lub wycieczkę do Doliny Księżycowej (dla chętnych).

  18 dzień

  SALAR de UYUNI - Isla Incahuasi

  Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Uyuni. Po przylocie rozgrzejemy się kubkiem gorącej herbaty, czekając, aż lokalni przewodnicy przygotują dla nas samochody i jedzenie. Pierwszy dzień spędzimy pędząc samochodem po pustyni solnej Salar de Uyuni do kaktusowej wyspy Incahuasi (w porze mokrej dojazd do wyspy zależny od pogody i przejezdności). W drodze odwiedzimy cmentarzysko parowozów i hotel w całości zbudowany z soli. Nocleg spędzimy w wiosce położonej obok solniska.

  19 dzień

  KOLOROWE LAGUNY I WULKANY

  Kolejnego dnia kontynuujemy podróż samochodem i oglądamy księżycowe krajobrazy ukształtowane przez wulkany i kolorowe laguny, po których spacerują flamingi. Wypatrujcie też wikunii. Pamiętajcie o zapasowych bateriach do aparatu - te widoki z pewnością będziecie chcieli uwiecznić na zdjęciach!

  20 dzień

  CHILE: SAN PEDRO DE ATACAMA

  Rano jedziemy do gejzeru o nazwie Sol de manana” (Poranne słońce). Będzie możliwa kąpiel w gorących źródłach. Przekraczamy granice z Chile na andyjskiej przełęczy Portezuelo del Cajón na wysokości 4480 m n.p.m. Po południu przyjazd do San Pedro De Atacama, zakwaterowanie w hotelu i spacer po miasteczku.

  21 dzień

  ATACAMA: DOLINA ŚMIERCI, KSIĘŻYCOWA DOLINA

  Wycieczki do Valle de la Muerte oraz Valle de la Luna, gdzie będziemy podziwiać majestatyczny zachód słońca. Dla chętnych wycieczka rowerowa po pustyni i szaleństwo na sandboardzie.

  22 dzień

  PRZELOT DO SANTIAGO - ZWIEDZANIE

  W godzinach porannych wyjazd do Calamy, następnie przelot do Santiago i przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Zwiedzanie Santiago, gdzie odwidzimy m.in. dawną siedzibę gubernatora na wzgórzu Santa Lucia, z której roztacza się piękny widok na stolicę, rynek starego miasta Plaza de Armas wraz z ratuszem i katedrą, pałac La Moneda - siedzibę prezydentów Chile.

  23 dzień

  VALPARAISO

  Całodniowa wycieczka do Valparaiso, niegdyś najważniejszego portu Chile. Zwiedzanie starego miasta, przejażdżka starymi windami - kolejkami kursującymi po wzgórzach, na których położone jest miasto.

  24-25 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wspólny wylot do Europy. Przylot dzień później. Pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Rafting

  Spływ rwącym potokiem w pontonach. Koszt 20-50 USD.

  Wycieczka konna

  Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco. Koszt około 10 USD.

  Trekking do Kolorowych Gór

  Jednodniowy trekking do Kolorowych Gór z grupą i przewodnikiem anglojęzycznym. Start o 3 nad ranem, powrót ok. 18. Trekking wymaga dobrej kondycji i aklimatyzacji - najwyższy punkt to 5300m n.p.m. Czas przejścia: ok. 3h. Koszt około 40 USD.
  UWAGA! Chęć zrealizowania tej wycieczki trzeba zgłosić przy zakładaniu rezerwacji na wyprawę.

  Downhill w Boliwii

  Zjazd rowerowy słynną "drogą śmierci". Koszt około 100 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  SALAR DE UYUNI
  Aby zobaczyć tzw.efekt lustra na Salar de Uyuni, należy się wybrać w porze deszczowej: grudzień/styczeń - kwiecień. W porze deszczowej odwiedzenie Isla Incahuasi może być utrudnione lub niemożliwe.
  Pora sucha trwa od maja do listopada. Na solnisku widać wtedy strukturę soli. Temperatury są dość niskie - średnio 12 stopni od czerwca do sierpnia, a czasem spadają do 1°C.
  Ze względu na położenie należy się spodziewać silnych wiatrów o każdej porze roku.

   

  Peru – Lima

  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16

   

  Peru – Puno
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 17 17 17 16 16 17 17 18 19 18
  średnia min. temp. °C 3 3 3 1 -3 -6 -7 -5 -1 0 2 3
  dni z opadem - 16 23 13 7 3 1 2 3 6 7 7 13

   

  Boliwia – La Paz
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 18 18 18 17 17 17 18 19 19 18
  średnia min. temp. °C 6 6 6 4 3 1 1 2 3 4 6 6
  dni z opadem - 22 17 16 10 3 2 2 4 7 11 13 17

   

  Boliwia – Rurrenabaque
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 29 28 28 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 23 22 22 21 19 18 16 17 19 21 22 22
  dni z opadem - 16 16 15 11 11 10 7 5 6 10 13 15

   

  Boliwia – Uyuni
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 15 16 17 15 14 14 15 16 18 18 17
  średnia min. temp. °C 3 3 2 0 -2 -3 -4 -3 -1 1 2 3
  dni z opadem - 17 13 11 4 1 0 1 1 2 6 8 11

   

  Chile – San Pedro de Atacama
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 24 24 23 22 21 21 22 23 24 24 24
  średnia min. temp. °C 8 8 7 5 3 2 1 2 3 4 5 7
  dni z opadem - 1 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotniczena trasach: Warszawa - Lima, Santiago - Warszawa, Lima - Cuzco, La Paz - Rurrenabaque - La Paz, La Paz - Uyuni, Calama - Santiago

 • transfery z/na lotniska

 • 23 noclegi, w tym 18 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 2 noclegi w obozowisku na Pampie, 1 nocleg w obozowisku w dżungli, 1 nocleg w hotelu solnym i 1 nocleg w hostelu (pokoje wieloosobowe) podczas wycieczki na Uyuni

 • śniadania w hotelach

 • bilety autobusowe: Cuzco - Puno, Puno - La Paz 

 • transport busem granica Chile - San Pedro de Acatama - Calama

 • pakiet Machu Picchu: bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu - Ollantaytambo, transport po Świętej Dolinie, bilet wstępu na Machu Picchu

 • wycieczki:

  • rejs na wyspy Uros i Taquila

  • dżungla (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg w obozowisku)

  • pampa (transport, przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi w obozowisku)

  • Salar de Uyuni i laguny (transport z kierowcą, wyżywienie, 1 nocelg w hotelu solnym i 1 nocleg w hostelu)

  • Valle de la Muerte oraz Valle de la Luna

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 220 USD

 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i niektórych wycieczkach. Sugerowany budżet: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera