.

PATAGONIA W OBIEKTYWIE warsztaty fotograficzne z Karolem Nienartowiczem

Drukuj stronę
18 dni
Argentyna, Chile, Brazylia, Urugwaj
wielkość grupy: 8-12 osób
 • PATAGONIA W OBIEKTYWIE warsztaty fotograficzne z Karolem Nienartowiczem

  Z tej wyprawy do Patagonii oprócz pięknych wspomnień przywieziecie również piękne fotografie. Górski fotograf Karol Nienartowicz poprowadzi warsztaty fotografii w takich kultowych miejscach jak lodowiec Perito Moreno, Laguna de Los Tres czy Mirador Las Torres. Dodatkowo zobaczymy i sfotografujemy wodospady Iguazu od strony argentyńskiej i brazylijskiej, a także pokręcimy się po znanych dzielnicach Buenos Aires. Głównym punktem programu będzie jednak Cerro Fitz Roy oraz Las Torres o wschodzie słońca.

  1 dzień

  WYLOT

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

  2 dzień

  PRZYLOT DO IGUAZU

  Przylot do Iguazu, transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży w miasteczku. Wieczorem dla chętnych przejazd na Fiestę Brazylijską - kolacja połączona z pokazem tańców Ameryki Południowej: samba, salsa itp. (koszt ok. 70 USD/os.).

  3 dzień

  PARK NARODOWY IGUAZU (ARGENTYNA)

  Po śniadaniu jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężarówką po dżungli (ok. 65 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka.

  4 dzień

  PARK NARODOWY IGUAZU (BRAZYLIA)

  Aby zobaczyć drugą stronę wodospadów musimy przekroczyć granicę. Jedziemy do Foz de Iguaçu - miejscowości znajdującej na brazylijskim brzegu rzeki Iguazú. Tutaj zobaczymy drugie oblicze wodospadów – widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty bardziej suche. Dla spragnionych widoku z góry możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Jak nam będzie mało, to w drodze powrotnej chętni mogą odwiedzić fantastyczny park ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Wieczorem powrót do Argentyny do Puerto Iguazu.

  5 dzień

  EL CALAFATE

  Po śniadaniu przelot do El Calafate. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na spacer po miasteczku. Chętni mogą wynająć rowery i pojechać na wycieczkę po okolicy (koszt ok. 10 USD/1godz). lub przespacerować się na Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać różne gatunki ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

  6 dzień

  PARK NARODOWY LOS GLACIARES: LODOWIEC PERITO MORENO

  Po śniadaniu wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. W programie rejs statkiem do podnóża lodowca. Wieczorem powrót na nocleg do hotelu.

  7 dzień

  EL CHALTEN: TREKKING LAGO TORRE

  Rano przejazd autobusem liniowym z El Calafate do El Chalten. Przyjazd ok. godz. 11:00. Krótko po przyjeździe wyruszymy na trekking nad Lago Torre.
  OPCJA 1: Dla chętnych chcących sfotografować Cerro Fitz Roy o wschodzie słońca nocleg na campingu Poincenot w górach (zaopatrzenie w namiot, śpiwór i pozostały ekwipunek we własnym zakresie, możliwość wypożyczenia sprzętu w El Chalten). Wyjście na trekking do Laguny de Los Tres w nocy.
  OPCJA 2: Pozostali nocują w miasteczku, a na trekking mogą wyruszyć następnego dnia rano.

  8 dzień

  EL CHALTEN: TREKKING LAGUNA DE LOS TRES i FITZ ROY

  OPCJA 1: Nocujących w górach czeka bardzo wczesna pobudka i trekking do Laguny de Los Tres, gdzie będziemy podziwiać i fotografować Cerro Fitz Roy o wschodzie słońca. Powrót do El Chalten, odpoczynek w hotelu.
  OPCJA 2: Uczestnicy nocujący w miasteczku mogą wyruszyć na trekking do Laguny de los Tres, skorzystać z wycieczki konnej po okolicy albo rejsu po jeziorze Viedma, by podziwiać piękną panoramę Andów i szczyt Cerro Fitz Roy (koszt ok. 70 USD).

  9 dzień

  EL CHALTEN – EL CALAFATE

  Dla chętnych kolejna wczesna pobudka i wyjazd ok. 6km na obrzeża miejscowości, by fotografować szczyty Fitz Roy i Cerro Torre z drogi dojazdowej do miasteczka. Uchwycona w kadrze bezkresna droga zwieńczona szczytami w pierwszych promieniach słońca z pewnością będzie jedną z Waszych ulubionych fotografii po tej wyprawie.
  Powrót do hotelu na śniadanie i omówienie wykonanych zdjęć. Wieczorem powrót autobusem liniowym do El Calafate. Przyjazd ok. godz. 21:00.

  10 dzień

  PUERTO NATALES (CHILE)

  Po śniadaniu przejazd do Chile. Jedziemy do Puerto Natales – bazy wypadowej do kolejnej z największych atrakcji Patagonii - Parku Narodowego Torres del Paine. Wieczorem spacerujemy po mieście i koniecznie próbujemy owoców morza!

  11 dzień

  TORRES DEL PAINE: REJS POD LODOWIEC GREY

  Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Widok ośnieżonych, granitowych szczytów górujących nad krystaliczną taflą jeziora Pehoe urzeknie każdego. Zakwaterowanie w pensjonacie w parku. Po południu rejs pod Lodowiec Grey.

  12 dzień

  TORRES DEL PAINE: MIRADOR CUERNOS, SALTO GRANDE, MIRADOR CONDOR

  Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie i fotografowanie malowniczego Parku Narodowego Torres del Paine. Rozpoczniemy jeszcze przed wschodem słońca, wyruszając na Mirador Cuernos, po wschodzie Wodospad Salto Grande, wieczorne fotografowanie na punkcie widokowym Mirador Condor.
  OPCJA 1: Dla chętnych chcących sfotografować Las Torres o wschodzie słońca nocleg na campingu (zaopatrzenie w namiot, śpiwór i pozostały ekwipunek we własnym zakresie, możliwość wypożyczenia sprzętu w Puerto Natales). Wyjście na trekking do Mirador las Torres w nocy.
  OPCJA 2: Nocleg w miasteczku. Wyjście na trekking po śniadaniu.

  13 dzień

  TORRES DEL PAINE: MIRADOR LAS TORRES

  OPCJA 1: Nocujących w górach czeka bardzo wczesna pobudka i trekking do Mirador Las Torres na wschód słońca (około 5 godz. marszu).
  OPCJA 2: Pozostali udadzą się pod majestatyczne wieże Paine po śniadaniu.
  Wspólny powrót na nocleg do Puerto Natales. W drodze powrotnej zwiedzimy jaskinię Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego.

  14 dzień

  PRZELOT DO BUENOS AIRES

  Rano przejazd do El Calafate. Po południu wylot z El Calafate do Buenos Aires. Przylot wieczorem. Transfer i zakwaterowanie w hotelu.

  15 dzień

  BUENOS AIRES: ZWIEDZANIE

  Zwiedzanie Buenos Aires. Odwiedzimy znane dzielnice Buenos Aires – Recoleta lub La Boca słynącą z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!). Wieczorem dla chętnych możliwość Tango Show w jednym z klubów w stolicy (koszt ok. 60-100 USD).

  16 dzień

  BUENOS AIRES: ZWIEDZANIE - COLONIA DEL SACRAMENTO (URUGWAJ)

  Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Po południu wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento. Zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy miasteczka. Wieczornym wracamy promem do Buenos Aires.

  17-18 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko, wylot. Przylot do Warszawy dzień później. Zakończenie wyprawy na lotnisku w Warszawie. • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

  Mini Trekking - Spacer po lodowcu

  Warunek uczestnictwa w dodatkowym minitrekkingu to dobra sprawność fizyczna oraz wiek 10-65 lat. Koszt około 190 USD.

  UWAGA! W przypadku niewykupienia atrakcji z wyprzedzeniem nie gwarantujemy jej dostępności na miejscu.

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

  Brazylijska fiesta

  Wieczór z latynoskimi tańcami i kolacja. Koszt około 70 USD.

  Lot helikopterem nad Iguazu

  Koszt około 150 USD.

  Wycieczka konna

  Konne zwiedzanie okolic El Chalten (ok. 3h). Koszt około 60 USD.

  Rejs po jeziorze Viedma

  Podczas rejsu można podziwiać panoramę Andów i szczyt Cerro Fitz Roy. Koszt około 125 USD

   

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!

Dostosujemy termin do Ciebie.

CENA OBEJMUJE:
 • udział w warsztatach prowadzonych przez fotografa górskiego Karola Nienartowicza

 • bilety lotnicze główne: Warszawa - Iguazu // Buenos Aires – Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Iguazu - El Calafate, El Calafate - Buenos Aires

 • transfery z/na lotniska

 • 15 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami

 • prywatny transport do/z wodospadów Iguazu

 • bilety autobusowe na trasie El Calafate - El Chalten - El Calafate, El Calafate - Puerto Natales - El Calafate

 • prywatny transport do/z Parku Narodowego Torres del Paine

 • transport collectivo do/z Parku Narodowego Los Glaciares

 • bilety promowe Buenos Aires - Colonia de Sacramento - Buenos Aires

 • rejs statkiem do podnóża lodowca Perito Moreno

 • rejs statkiem do podnóża lodowca Grey

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • K-box - zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. ok. 240 USD

 • wyżywienia: ok. 25-40 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych, wypożyczenia namiotów i sprzętu biwakowego

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej