.

BARDZIEJ AKTYWNIE: Thai Experience

Drukuj stronę
14 dni
Tajlandia
wielkość grupy: max. 12 osób
 • BARDZIEJ AKTYWNIE: Thai Experience

  Adrenalina, energia i przygoda - to motto tej wyprawy do Tajlandii! Oprócz klasycznego zwiedzania i relaksu na plaży, wyjazd gwarantuje różnorodne wrażenia i dreszczyk emocji. Będziecie mieli szansę eksplorować Tajlandię rowerem, kajakiem tradycyjną łódką, w gorącym słońcu i przy latarkach. Czeka Was energetyzujący ziplining w koronach drzew i rafting w malowniczej scenerii lasów i wzgórz północnej Tajlandii. Zamieszkacie w domku na drzewie i nauczycie się gotować tajskie potrawy. A jeśli wciąż będziecie czuć niedosyt, będziecie mogli zanurkować w turkusowych wodach Morza Andamańskiego, lub spróbować sił we wspinaczce na wapiennych ścianach skalnych w niesamowitej scenerii Railay Beach.

  1 dzień

  WYLOT Z POLSKI

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  BANGKOK: PIERWSZE KROKI I SMAKI

  Przylot na lotnisko Suvarnabhumi. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Pierwsze kroki w gwarnej metropolii zwanej Miastem Aniołów - udamy się na spacer po okolicy i rozpoczniemy przygodę z odkrywaniem zapachów, kolorów i smaków azjatyckiej kuchni, buszując po lokalnych bazarach.

  3 dzień

  BANGKOK BEZ OGRANICZEŃ – POZNAJEMY, SMAKUJEMY, DOŚWIADCZAMY!

  Dziś poznamy najciekawsze zakątki tajskiej stolicy. Zobaczymy m.in. świątynię Wat Pho (zwaną Świątynią Leżącego Buddy), Wielki Pałac Królewski wraz ze Świątynią Szmaragdowego Buddy oraz świątynię Wat Arun z imponującymi wieżami w khmerskim stylu (prang) dekorowanymi wzorzystą porcelaną. Następnie ruszymy w rejs łódką po kanałach najstarszej dzielnicy Bangkoku, gdzie będziemy mogli podglądać codzienne życie mieszkańców domów na wodzie oraz zaglądniemy na gwarne Chinatown.

  4 dzień

  SEKRETY DAWNEJ STOLICY: AYUTTHAYA NA ROWERACH

  Dziś odwiedzamy założoną w XIV wieku dawną tajską stolicę Ayutthaya, jednego z najbardziej imponujących miejsc umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Od nazwy stolicy cały kraj określano Królestwem Ayutthai.

  Rozległy teren, na którym rozsiane są świątynie będziemy eksplorować na rowerach; zobaczymy najpopularniejsze zabytki m.in. świątynie Wat Yai Chai Mongkol, Wihan Phramongkhon Bophit z wielkim posągiem Buddy odlanym z brązu oraz liczącą 600 lat świątynię Wat Mahathat, słynącą z wyrzeźbionej w piaskowcu głowy Buddy, malowniczo oplecionej korzeniami drzew.

  Podczas wycieczki będziecie mieli okazję spróbowania słynnego lokalnego przysmaku Roti Saimai – rodzaju waty cukrowej, uwielbianego zarówno przez miejscowych jak i turystów.
  Wieczorem udamy się na dworzec i wsiądziemy do pociągu, który zabierze nas w całonocną podróż do stolicy Północy - Chiang Mai (przejazd pierwszą klasą, klimatyzowane przedziały dwuosobowe z kuszetkami).

  5 dzień

  TAJSKIE PRZYSMAKI OD KUCHNI W CHIANG MAI

  Założone przez króla Mangrai w późnym XIII w Chiang Mai było centrum kultury lannajskiej. Dziś prezentuje doskonałą mieszankę współczesności i starodawnego uroku.
  Po zakwaterowaniu w hotelu czeka nas lekcja gotowania w jednej z miejscowych szkół – poznamy podstawy kuchni tajskiej i pod okiem doświadczonego szefa kuchni spróbujemy swoich sił w przygotowaniu tajskich potraw. Po południu pospacerujemy po malowniczym centrum miasta z jego licznymi świątyniami i kolorowymi sklepikami, a wieczorem zajrzymy na nocny targ w poszukiwaniu miejscowych wyrobów i pamiątek.

  6 dzień

  CHIANG MAI Z ADRENALINĄ: RAFTING, ZIPLINING

  Chiang Mai to świetny punkt wypadowy dla poszukujących mocniejszych wrażeń. Dzisiejszy dzień spędzimy aktywnie – szalejąc na tyrolkach w koronach drzew w zip line parku oraz uczestnicząc w raftingu na rzece Mae Taeng.

  7 dzień

  DO TROPIKALNEJ DŻUNGLI: PARK NARODOWY KHAO SOK

  Przelot do Surat Thani - stolicy prowincji o tej samej nazwie. Kierujemy się do jednego z najbardziej magicznych miejsc na mapie Tajlandii - Parku Narodowego Khao Sok. Na terenie  parku obejmującego obszar 739 km2, znajdują się malownicze jezioro Cheow Larn, niesamowite wapienne formacje skalne oraz jeden z najstarszych na świecie lasów deszczowych, będący domem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt. Żeby jeszcze lepiej nastroić się na przygodę w dżungli, zamieszkamy w domkach na drzewie.
  Wieczorem dla chętnych nocne safari – z latarkami w rękach udacie się wypatrywać mieszkańców dżungli.

  8 dzień

  REJS PO JEZIORZE CHEOW LARN I EKSPLORACJA DŻUNGLI

  Rano czeka nas przejazd na przystań przy zaporze Ratchaprapha, gdzie przesiądziemy się na tradycyjną łódkę (longtail boat) i udamy na rejs po jeziorze Cheow Larn. Nie zapomnijcie aparatów - przy odrobinie szczęścia, oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów,  uda Wam się uwiecznić w kadrze przedstawicieli bogatej fauny Khao Sok - barwne ptaki lub małpy przemykające wśród zieleni drzew. Krótki przystanek w domku na palach, lunch i czas na aktywny wypoczynek  - pływanie lub kajaki. Następnie łódka zabierze nas do punktu rozpoczęcia trekkingu - czeka nas godzinny przemarsz przez dżunglę do niewielkiej jaskini. Powrót do miejsca zakwaterowania.

  9 dzień

  KU RAJSKIM PLAŻOM: AO NANG

  Wczesnym rankiem chętni będą mieli  możliwość uczestnictwa w zajęciach jogi. Następnie pożegnamy Khao Sok i wyruszymy busem na południe, do prowincji Krabi. Tutaj Tajlandia pokaże nam oblicze, które znamy z pocztówek – piękne białe plaże, wapienne skały wyrastające z szmaragdowej wody, kołyszące się na falach tradycyjne łodzie (long tail boat). Zatrzymamy się w położonej nad brzegiem Morza Andamańskiego miejscowości Ao Nang, stanowiącej doskonałą bazę wypadową do eksploracji okolicznych plaż i wysp. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny.

  10-12 dzień

  MORZE ADAMAŃSKIE: PLAŻA NA SPOKOJNIE LUB AKTYWNIE

  Prowincja Krabi oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku; nieopodal Ao Nang czeka na nas jedna z najpiękniejszych tajskich plaż – Railay Beach, rozciągająca się na półwyspie pomiędzy stromymi klifami a gęstą dżunglą, odizolowana naturalną barierą od reszty lądu. Z racji takiej lokalizacji, można na nią dotrzeć jedynie drogą morską – najlepiej na pokładzie jednej z tradycyjnych łodzi. Możecie wypożyczyć tu kajaki lub maski do snorkelingu, lub wyruszyć na spacer leśną ścieżką, by zajrzeć do jaskiń znajdujących się na plaży Phra Nang.

  Jeśli nurkowanie jest jednym z Waszych priorytetów, możecie pójść krok dalej i wybrać się na dodatkową wycieczkę na Hong Islands lub Ko Phi Phi, gdzie będziecie mogli eksplorować do woli podwodny świat.

  Wapienne skały otaczające Railay przyciągają także licznych amatorów wspinaczki – możecie dołączyć do nich wypożyczając sprzęt lub biorąc udział w kursie oferowanym przez jedną z lokalnych szkół.

  Nie wiecie na co się zdecydować? Spokojnie, nasz pilot pomoże Wam zorganizować czas na miejscu. :)

  13 dzień

  POŻEGNANIE Z BANGKOKIEM

  Rankiem wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Krabi, przelot do Bangkoku. Przejazd do hotelu, czas wolny.

  Dziś ostatnia szansa, by zobaczyć atrakcje Bangkoku, kupić kilka pamiątek i spodnie "w słonie", będzie też czas na chwilę refleksji i podzielenie się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami z wyjazdu.

  14 dzień

  POWRÓT

  Przejazd na lotnisko, wylot. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.  UWAGA! Jeśli wolelibyście odpuścić jedną z proponowanych atrakcji – dajcie nam znać! Przygotujemy dla Was indywidualną wycenę programu.

 • Nocne safari w PN Khao Sok

  Spacer z przewodnikiem i wypatrywanie zwierząt nocnych. Koszt około 20-30 USD/os.

  Wycieczka na wyspę Hong

  Rejs statkiem, snorkelling i lunch. Całodniowa wycieczka to koszt około 55 USD/os.

  Wycieczka na Ko Phi Phi

  Całodniowa wycieczka z lunchem to koszt około 55 USD/os.

  Wycieczka do Szmaragdowego Jeziora

  Wycieczka do parku Narodowego Thung Teao Forest. Koszt około 30 USD/os.

  Kurs lub lekcje wspinaczki

  Kursy wspinaczkowe na półwyspie Railay (od ok. 110 USD, w zależności od stopnia zaawansowania i długości kursu).

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Pora sucha trwa od listopada do lutego.
  Pora upałów to marzec, kwiecień i maj.
  Pora deszczowa (maj-październik) jest najmniej przewidywalna, a plany wyjazdowe w tym okresie powinny być elastyczne.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bangkok – Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Chiang Mai - Surat Thatni - Krabi - Bangkok

 • 11 noclegów w hotelach w pokojach 2 os. z łazienką

 • bilety na przejazdy międzymiastowe transportem publicznym wg programu

 • bilet na pociąg nocny na trasie Ayutthaya - Chiang Mai (kuszetki, 1 klasa, AC)

 • wycieczkę po Parku Narodowym Khao Sok i rejs po jeziorze Cheow Larn (z lunchem)

 • lekcję gotowania w tajskim stylu

 • bilet wstępu do ziplining parku

 • rafting po rzece Mae Taeng

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 150 USD (niezbędne do realizacji programu)

 • wyżywienia: ok. 8-15 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.