.

MAŁA CZARNA NA RÓWNIKU

Drukuj stronę
22 dni
Ekwador, Kolumbia
wielkość grupy: 6-12 osób
 • MAŁA CZARNA NA RÓWNIKU

  Wyprawa przez Ekwador i Kolumbię, od Środka Świata do Wybrzeża Karaibskiego. Postawisz jajko na równiku, zobaczysz majestatyczny wulkan Cotopaxi i wykąpiesz się w gorących źródłach. Przejdziesz niesamowitą dolinę palm woskowych Valle de Cocora, odkryjesz urodzajne doliny z plantacjami kawy i trzciny cukrowej, a potem znajdziesz się w raju na ziemi bo inaczej o Parku Tyrona nie można powiedzieć. Zobaczysz też podziemną katedrę z soli, lagunę Guatavita. Zachwycisz się kolonialną architekturą Quito, Cartageny i Villa de Leyva.

  1 dzień

  Wylot i przylot do Quito

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po stolicy Ekwadoru. Quito położone jest na wysokości 2850 m n.p.m., więc tego dnia oszczędzamy siły.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  QUITO - zwiedzanie miasta, Mitad del Mundo

  Zwiedzanie Quito, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto jest pełne barokowych kościołów, zespołów klasztornych i białych kolonialnych domów. Wybierzemy się też na wycieczka do Mitad Del Mundo (środek świata) - miejsca, przez które przebiega równik. Odwiedzimy muzeum, gdzie można przeprowadzić ciekawe eksperymenty (możliwe tylko na równiku).

  3 dzień

  Trekking - laguna Quilotoa

  Rano ruszamy do Baños, miasteczka położonego pod czynnym wulkanem. Po drodze trekking przy lagunie Quilotoa - kaldery wypełnionej turkusową wodą. Następnie przejazd do Banos i relaks.

  4 dzień

  BANOS - rafting albo dżungla

  Bliskość dżungli i wulkanu nadają Baños niepowtarzalny i idylliczny charakter - można się tu zrelaksować w miasteczku lub zażyć gorących kąpieli. Chętni żądni emocji maja wiele opcji do wyboru: rafting, canyoning, całodzienna wycieczka do dżungli lub skok na linie ze 100 m mostu.

  5 dzień

  ALAUSI

  Odpoczynek w Banos. Chętni korzystają ze źródeł termalnych. Następnie przejazd do małej miejscowości Alausi - punktu startowego malowniczej trasy kolejowej Nariz del Diablo

  6 dzień

  Przejazd pociągiem przez NARIZ DEL DIABLO - Cuenca

  Z Alausi udamy się pociągiem niezwykle malowniczą trasą na górską przełęcz Nariz del Diablo. Przejazd do Cuenca. Zwiedzanie Cuenca, będącego jednym z najważniejszych miast w epoce inków. Zobaczymy zabytkowe kościoły, muzeum Pumapungo i ruiny wpisane na listę UNESCO.

  7 dzień

  CUENCA - wulkan Cotopaxi - Quito

  Rano odwiedzamy targ kwiatowy oraz halę targową pełną owoców i warzyw. Przejazd do Quito. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie będzie można podziwiać widok na słynny wulkan Cotopaxi, jeden z najwyższych na świecie, urzekający swym idealnie stożkowym kształtem. Wieczorem czas wolny w stolicy.

  8 dzień

  OTAVALO - malowniczy targ

  Jedziemy do Otavalo. Odwiedzamy jeden z najbardziej znanych i malowniczych targów Ameryki Południowej. Następnie przejazd do Tulcan w pobliże granicy z Kolumbią na nocleg.

  9 dzień

  Sanktuarium Las Lajas- białe miasto Popayan

  Jedziemy do białego miasta Kolumbii - Popayan. Po przekroczeniu granicy zwiedzimy malowniczo położony kościółek Las Lajas w Ipiales. Po południu przyjazd do Popayan i zwiedzanie kolonialnego miasteczka.

  10 dzień

  Urokliwe miasteczko SALENTO

  Przejazd do Salento. Po drodze zobaczymy uprawy bananowców i kawy. Nocleg w urokliwej miejscowości Salento.

  11 dzień

  Trekking po dolinie palm woskowych

  Wycieczka piesza po Valle de Cocora – dolinie palm woskowych. Te charakterystyczne smukłe drzewa są narodowym symbolem Kolumbii. Trekking zaczniemy w dolinie i stopniowo będziemy wspinać się pośród lasu chmurowego do sanktuarium kolibrów. Po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę przez las, aby dotrzeć do najpiękniejszej części doliny. Długość trasy można dostosować do swoich możliwości. Nocleg w Salento.

  12 dzień

  Zwiedzanie MEDELLIN

  Przejazd do Medellin. To drugie co do wielkości miasto w Kolumbii zaskakuje swoim nowoczesnym klimatem. Zobaczymy m.in. Plaza de Botero – plac z „tłustymi” rzeźbami kolumbijskiego artysty Botero, Plaza de la Luz – plac Światła z ciekawą instalacją świetlną, Muzeum Sztuki Współczesnej, oraz nowoczesna część miasta z jej licznymi interesującymi placami. Jeśli czas pozwoli, wjedziemy kolejką linową na jedno ze wzgórz otaczających miasto, odwiedzimy ogród botaniczny, Park Bosych Stóp lub Muzeum Interaktywne EPM.

  13 dzień

  Miasteczko GUATAPE i skalny monolit El Penon

  Udamy się za miasto na całodniową wycieczkę do Guatape. Najpierw czeka nas rejs do jednej z posiadłości Pablo Escobara. Następnie zatrzymamy się przy El Penon – czarnym monolicie, który góruje nad okolicznymi jeziorami. Roztacza się z niego niesamowity widok na okolicę. Dalej przejedziemy do Guatape – uroczego miasteczka słynącego ze swojej kolorowej zabudowy i bandeja paisa – lokalnego dania. Powrót na nocleg do Medellin.

  14 dzień

  Cartagena - zwiedzanie zabytkowego centrum

  Wcześnie rano przelot do Cartageny. Zwiedzanie Cartageny, uznanej za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Udamy się na starówkę, gdzie spacerując pośród kolonialnych pałaców, kościołów i klasztorów oraz zwiedzając mury obronne, zamki i fortyfikacje, odbędziemy podróż w czasie. Nocleg w Cartagenie.

  15 dzień

  CARTAGENA - wycieczka na wyspy COLARES DE ROSARIO

  Dla chętnych pół-dniowa wycieczka łódką na wyspy Colares de Rosario (20 USD). Wieczorem udamy się do starej dzielnicy Cartageny - Getsemani - na kilka drinków i salsę. Nocleg w Cartagenie.

  16 dzień

  SANTA MARTA

  Przejazd autobusem liniowym do Santa Marta. Wieczorem razem z licznymi mieszkańcami odpoczywamy na plaży. Dla chętnych możliwość zobaczenia miejsca śmierci bohatera Ameryki południowej – Bolivara. Nocleg w dzielnicy Rodadero.

  17 dzień

  SANTA MARTA - Park Tayrona

  Całodniowa wycieczka do Parku Tayrona, który zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. W planie trekking po dżungli oraz kąpiel w morzu przy pięknych plażach otoczonych palmami. W drodze powrotnej możemy skorzystać z koni, które przewiozą nas pięknymi wąwozami (przejażdżka konna ok. 20 USD). Powrót na nocleg do Santa Marta.

  18 dzień

  BOGOTA

  Przelot do Bogoty. Jeśli czas pozwoli zwiedzimy jedno z najznakomitszych muzeów świata - Museo del Oro (Muzeum Złota) lub Muzeum znanego kolumbijskiego artysty Botero.

  19 dzień

  Zipaquira - Laguna Guatavita - Villa de Leyva

  Przejazd do Villa de Leyva. W drodze zwiedzanie kopalni soli Zipaquira oraz Laguny Guatavita. Pojedziemy do starej części kopalni i obejrzymy solną katedrę. Następnie odwiedzimy Lagunę Guatavita, święte jezioro Indian Muisca i kolebkę kultu o El Dorado. Nocleg w Villa de Leyva - pięknym kolonialnym miasteczku o charakterystycznej, niskiej zabudowie z typowymi, rzeźbionymi balkonami. Brukowane uliczki miasta, przy których można kupić lokalne wyroby, wykorzystano jako tło słynnego filmu "Legenda Zorro" z Antonio Banderasem w roli głównej.

  20 dzień

  Villa de Leyva: Szkielet Kronozaurusa, Pozos Azules

  Dzień poświęcimy na zwiedzanie okolic Villa de Leyva. Wybierzemy się m.in. do prekolumbijskiego obserwatorium astronomicznego oraz do muzeum i centrum badań paleontologicznych, w którym znajduje się najlepiej zachowany szkielet Kronozaurusa – jednego z największych gadów morskich. Następnie przejdziemy do pozos azules – niewielkich oczek wodnych wypełnionych wodą o pięknym szmaragdowo-błękitnym odcieniu. Chętni mogą spędzić ten dzień aktywnie i wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy (koszt ok. 15 USD / 5 godzin).
  Wieczorem powrót do Bogoty.

  21-22 dzień

  Powrót

  Wspólny przelot do Europy. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą.  Zapisz

 • Rafting w Banos

  Koszt około 30 USD.

  Canyoning w Banos

  Koszt około 30-65 USD w zależności od poziomu trudności.

  Skok na linie w Banos

  Koszt około 20 USD.

  Wstęp do źródeł termalnych w Banos

  Koszt około 5 USD

  Wycieczka do dżungli z przewodnikiem w Banos

  Koszt około 50-75 USD w zależności od wielkości grupy.

  Wycieczka konna po Parku Tayrona

  Koszt około 20 USD

  Wypożyczenie roweru w Villa de Leyva

  Koszt około 15 USD/6h

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Ekwador - Quito
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 18 18 18 18 19 19 19 20 19 19 18
  średnia min. temp. °C 10 10 10 10 10 9 9 9 9 9 9 10
  dni z opadem - 13 14 17 19 16 9 4 4 9 16 12 12

   

  Ekwador – Cuenca
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 20 21 20 20 19 18 18 18 20 21 21 21
  średnia min. temp. °C 10 10 10 10 9 8 8 7 8 9 7 9
  dni z opadem - 3 3 5 6 6 3 1 2 3 5 3 4

   

  Kolumbia - Medellin
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 26 26 26 26 26 26 26 26 25 25 25
  średnia min. temp. °C 17 18 18 18 18 18 17 17 17 17 17 17
  dni z opadem - 12 13 17 22 23 19 17 19 22 24 21 15

   

  Kolumbia- Santa Marta
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 32 32 31 31 31 31 30 30 30 31
  średnia min. temp. °C 23 23 25 26 27 27 26 26 26 26 25 24
  dni z opadem - 0 0 0 4 9 9 7 10 13 15 8 2

   

  Kolumbia - Bogota
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 18 19 18 18 17 17 17 18 18 18 18
  średnia min. temp. °C 6 7 8 8 8 8 8 7 7 8 8 7
  dni z opadem - 4 5 8 11 10 6 4 4 5 14 11 5

   

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasach:  Warszawa - Quito, Medellin - Cartagena, Santa Marta- Bogota, Bogota - Warszawa

 • transfery z/na lotniska

 • 20 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami

 • transport wynajętym busem wg programu

 • bilety autobusowe na przejazdy wg programu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • lokalnych przejazdów w mieście (komunikacja miejska lub taxi) oraz biletów wstępu: ok. 160 USD

 • wyżywienia: ok. 15 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej