.

OMAN POZA SZLAKIEM fotograficzny offroad

Drukuj stronę
12 dni
Oman
wielkość grupy: min. 4 osoby
 • OMAN POZA SZLAKIEM fotograficzny offroad

  Ta wyprawa do Omanu zmieni Wasze zdanie o tym pustynnym kraju. Oman to dużo, dużo więcej niż hotele all-inclusive z basenem! Wyprawa Oman Poza Szlakiem stawia na przygodę, autentyzm, fotografię i offroad. Pod okiem najlepszego specjalisty w Polsce od pustynnych tras Omanu, reportera i fotografa Jerzego Wierzbickiego, przemierzymy kilometry malowniczych dróg, a także szlaków, na których drogi wytyczymy sami. Spędzimy kilka noclegów w terenie, wieczorem podziwiając drogę mleczną na niebie, z dala od świateł miejskich. Podczas wyjazdu Jerzy Wierzbicki poprowadzi także warsztaty fotografii. Zatrzymamy się w fotogenicznych miejscach: na wydmach, punktach widokowych na wybrzeże czy formacje skalne, lagunach i skupiskach ptaków, gdzie będziemy mieli możliwość zmierzenia się z warunkami świetlnymi i kadrami. A jeśli masz ochotę na jeszcze więcej adrenaliny, dołącz do naszej ekipy jako kierowca! Szczegóły w zakładce INFORMACJE.

  1 dzień

  PRZELOT DO MASKATU

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie i wspólnie lecimy do Maskatu.
  Odbieramy auta i jedziemy do hotelu niedaleko lotniska. Po krótkim odpoczynku zrobimy niezbędne zakupy przed wyjazdem w interior. Wieczorem omówienie planu wyprawy oraz zasad zachowania w interiorze, co pozwoli nam na bezpieczne odbycie całej wyprawy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  MASKAT - KOTLINA AL-HUQF

  Wyruszamy z Maskatu przed godziną 12.00 i kierujemy się na południe. Po przejechaniu 450-500 km zatrzymujemy się na sesje zdjęciowe, wieczorny obóz oraz nocleg w kotlinie Al Huqf. Jest to pustynia ze skałami w dziwnych kształtach, skalnymi pęknięciami i małymi jaskiniami i wydmami, a okolica pełna jest ciekawych form geologicznych. Miejsce jest bardzo fotogeniczne i dobre na nocleg. Obóz zorganizujemy około 6-7 km od głównej drogi. Jeśli akurat będzie widać księżyc w pełni, możemy pojechać w kierunku masywnych skał przypominających swoim kształtem wielkie grzyby. Wieczorem ognisko i prosta kolacja przyrządzona w terenie. Nocleg w obozowisku.

  3 dzień

  OAZA MUQSHIN I BIAŁE WYDMY

  Ruszamy w kierunku południowym mijając pustynię. Po drodze odwiedzimy miasteczko Hayma, następnie dojedziemy do oazy Muqshin. Tutaj przenocujemy na białych wydmach.

  4 dzień

  PUSTYNIA THE EMPTY QUARTER

  Kierujemy się w stronę małej wioski Shisr. Znajdują się tu ruiny - pozostałości po małej starożytnej osadzie zwanej Ubarem. Szutrowym trakiem jedziemy w kierunku Ramlat Fasad. Będą to pierwsze większe wydmy pustyni The Empty Quarter. Zrobimy tutaj 2 sesje fotograficzne - wieczorną i nocną. Na The Empty Quarter pięknie widać mleczną drogę, a w przypadku pełni księżyca jest tak jasno, że można robić zdjęcia bez statywów. Obóz zorganizujemy w cieniu długiej wydmy. Wieczorem ognisko, gorąca herbata i kolacja. Nocleg w obozowisku.

  5 dzień

  WYDMY PUSTYNI THE EMPTY QUARTER

  Spędzamy cały dzień na pustyni The Empty Quarter, jadąc po trakach zaledwie kilkadziesiąt kilometrów w kierunku wysokich wydm. Po drodze cały czas robimy zdjęcia. Dzień bez żadnego pośpiechu.
  Po południu jedziemy do hotelu.

  6 dzień

  SALALAH - MIRBAT

  W Salalah zrobimy sesję zdjęciową na bazarze kadzidlanym oraz na plantacji bananowców. Jeśli czas pozwoli zatrzymamy się w ruinach Khor Rori i zrobimy sesję zdjęciową z dzikim ptactwem. Nocujemy w hotelu z basenem w Mirbacie
  Atrakcją rejonu Dhofar, gdzie mieści się Salalah i Mirbat, jest okresowy letni monsun zamieniający ten rejon w zieloną “dżunglę”. W okresie zimowym zieleń znika, niemniej jest to zdecydowanie najbardziej odmienny rejon Omanu, z bogatą fauną i nieco inną, bardziej afrykańską kulturą. W rejonie Salalah jest też sporo atrakcji, oraz ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc.

  7 dzień

  ODPOCZYNEK NAD MORZEM ARABSKIM

  Dzień przeznaczony na odpoczynek od aut w hotelu lub nad morzem. Kilkanaście kilometrów od Mirbatu są baobaby, piękne skaliste wybrzeże i kilka innych ciekawych miejsc. Chętni mogą udać się na ich zwiedzanie. Wieczorem warsztaty omawiające charakter pracy fotoreportera w krajach Bliskiego Wschodu. Oprócz Omanu będzie też mowa o Syrii, Turcji oraz Iraku. Będzie to też najlepszy czas na dyskusje sprzętowe, techniczne czy artystyczne. Nocleg w hotelu.

  8 dzień

  GÓRY JABAL SHAMHAN - OCEAN

  Rano po śniadaniu ruszamy w kierunku północnym. Przez większość trasy będziemy jechać między Oceanem Indyjskim a górami Jabal Shamhan. Jest to bardzo malownicza trasa z wyraźnymi powulkanicznymi formami skalnymi i wzburzonym oceanem. Zatrzymamy się w górach Jabal Shamhan, oraz w lagunie, gdzie występuję liczne dzikie ptactwo. Będzie okazja do użycia teleobiektywów. Po drodze będziemy przejeżdżać przez małe portowe miasteczka takie jak Sadah oraz Hadbeen. W połowie dnia zatrzymamy się nad oceanem na kąpiel w miejscu, gdzie czasem można spotkać delfiny. Możliwe będzie także fotografowanie flamingów i ptaków drapieżnych. Na noc zatrzymujemy się blisko oceanu w Wadi Shwamiyah. Noc spędzimy pod skałą, chroniącą od wiatru. Nocleg w obozowisku.

  9 dzień

  WYBRZEŻE: LAGUNA KHOR GAWI, PLAŻA, KLIF W RAS AL MARKAZ

  Rano po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę na północ. Zatrzymamy się w miejscowym porcie rybackim. Jeśli akurat rybacy wrócą z połowów będzie okazja zrobienia ciekawych zdjęć reporterskich. W okolicy Wadi Shwamiyah jest też bardzo wysoki klif, którego będzie można dobrze obfotografować. Teren swoim wyglądem przypomina krajobraz marsjański. Kolejny postój zrobimy w lagunie Khor Ghawi, oraz na plaży blisko Al Jazir, odwiedzimy też ogromny klif w Ras al Markaz. Zrobimy zakupy na kolejne dni oraz spróbujemy lokalnych specjałów w restauracji w Duqm i ruszymy na noc na pustynię Cinnamon Desert. Nocleg w obozowisku.

  10 dzień

  PUSTYNIA CINNAMON DESERT - NIZWA

  Cinnamon Desert to pustynia inne niż wszystkie. Oprócz wydm są tam także wiecznie zielone drzewa. Piękne miejsce na sesję zdjęciową i jedyne takie w całym Omanie. Z “Cynamonowej Pustyni” ruszymy w kierunku miasta Nizwa. Jest to stara stolica Omanu, z tradycyjnym dużym bazarem oraz zabudową z cegły mułowej. Nocujemy w mieście w hotelu.

  11 dzień

  DOLINA WADI ABYAD - MASKAT

  Rano pojedziemy przez Wadi bani Awf w kierunku Maskatu, a po drodze zrobimy małą przerwę w dolinie Wadi Abyad. Woda wypływająca z gór tworzy tutaj malownicze płytkie strumienie i jeziorka. Zatrzymamy się w tradycyjnej Jemeńskiej restauracji w Maskacie, gdzie serwują znakomite potrawy lokalnej kuchni. Wieczorem zwiedzimy stare miasto. Nocleg w hotelu w Maskacie.

  12 dzień

  MASKAT - POWRÓT

  Zwiedzanie Royal Opera House oraz starego bazaru w Mutrah. 
  Wieczorem zwrot aut i wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Najdogodniejsza pogoda do zwiedzania Omanu panuje od 2 połowy października do marca. Należy się wtedy spodziewać temperatur ok. 30°C.
  W pozostałych miesiącach upały mogą osiągnąć nawet 40°C w cieniu.
  Od połowy grudnia do połowy stycznia na pustyni Empty Quarter nocą panują bardzo niskie temperatury.

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Maskat - Warszawa

 • 6 noclegów w hotelach 3*/4* - pokoje dwuosobowe z łazienkami

 • transport samochodem terenowym na całej trasie

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • opiekę przewodnika, reportera i fotografa J. Wierzbickiego

 • udział w warsztatach fotograficznych

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-35 USD

 • kosztów wizy: ok. 200 PLN

 • zakupu wyposażenia kempingowego na miejscu: ok 50 USD/os.

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

UWAGA: Szukasz prawdziwej przygody? Dołącz do ekipy jako kierowca auta! Szczegóły w zakładce INFORMACJE.

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.