.

ZŁOTE PERU + opcja AMAZONIA

Drukuj stronę
16-19 dni
Peru
wielkość grupy: 6-12 osób
 • ZŁOTE PERU + opcja AMAZONIA

  Gotowi na kumulację niezwykłych widoków i niezapomnianych wrażeń? Złote Peru to podróż podczas której zobaczycie królewską Limę pełną kolonialnej zabudowy i poczujecie klimat tętniącej życiem południowoamerykańskiej metropolii. Wyruszycie na trekking do niedawno odkrytego Kanionu Zagubionych by poczuć magię bijącą z niezwykłych krajobrazów tego miejsca. Zwiedzicie dawną inkaską stolicę – Cuzco, oraz Świętą Dolinę Inków. Doświadczycie magii Machu Picchu i spędzicie noc na wyspie Amantani na jeziorze Titicaca w domach lokalnej społeczności. Dla spragnionych bliskiego spotkania z dzikością natury na koniec wyprawy nie lada gratka – 3 dni w sercu peruwiańskiej Amazonii!

  1 dzień

  PRZELOT DO LIMY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  LIMA: ZWIEDZANIE

  Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas, pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do nadmorskiej miejscowości Paracas na nocleg.

  3 dzień

  ISLAS BALLESTAS - ICA

  Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Tu zobaczymy tajemniczy kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej ilości ptaków morskich. Zależnie od pory roku możemy również zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach na pustyni Huacachina (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Odpoczynek przy basenie i nocleg w oazie. Dla chętnych możliwość około 1,5-godzinnego lotu widokowego nad wybrzeżem i nad płaskowyżem Nazca, by podziwiać słynne geoglify z lotu ptaka (koszt ok. 190 USD).

  4 dzień

  KANION ZAGUBIONYCH - LIMA

  Wcześnie rano wyruszymy do odkrytego w 2011 roku Kanionu Zagubionych. Z lokalnym przewodnikiem odbędziemy trekking po tym niesamowitym, wcinającym się w pustynię kanionie. Przejdziemy wzdłuż jego górnych krawędzi oraz meandrami na dnie wąwozu, poznając jego zakamarki oraz historie związane z tym miejscem. Wieczorem przejazd do Limy na nocleg.

  5 dzień

  LIMA - CUZCO

  Transfer na lotnisko i przelot do Cuzco. Po południu zaczniemy chłonąć niezwykłą atmosferę Pępka Świata.

  6 dzień

  CUZCO

  Zwiedzamy Cuzco - starożytna stolicę imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi.

  Osoby zainteresowane INCA TRAIL (górskim trekkingiem do Machu Picchu), mogą go rozpocząć 6. dnia wyprawy. Dzień 7. i 8. to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 9. to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

  7 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW - MORAY I MARAS

  Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

  8 dzień

  MACHU PICCHU

  Od rana wyjście do ruin Machu Picchu - wciąż kryjącego wiele tajemnic miasta Inków, położonego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupu pamiątek.

  9 dzień

  CUZCO

  W godzinach porannych wyjazd pociągiem z Aguas Calientes i dalej autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta.. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami.
  (Powrót uczestników Inka Trail).

  10 dzień

  CUZCO // TĘCZOWE GÓRY, RAFTING, KONIE

  Dalszy ciąg odkrywania uroków Cuzco. W zależności od sił i chęci, możemy udać się do twierdzy Sacsayhuaman lub skorzystać z jednej z opcji wycieczek fakultatywnych.
  Chętni mogą udać się na jednodniowy trekking do Kolorowych Gór, rafting po rzece Urubamba, wycieczkę konną po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich, czy kurs gotowania peruwiańskich przysmaków połączony z zakupami na targu San Pedro.

  11 dzień

  CUZCO - PUNO

  Całodzienny przejazd wygodnym autokarem malowniczą drogą do Puno. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: muzeum ludu Pukara, przełęcz La Raya, świątynia Wirakoczy w Raqchi, kościół w Checacupe, kościół św. Piotra Apostoła w Andahuaylillas zwany Kaplicą Sykstyńską Ameryki. W południe zjemy lunch w miasteczku Sicuani (w cenie).

  12 dzień

  JEZIORO TITICACA: UROS, WYSPA AMANTANI

  Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, niegdyś zamieszkiwane przez indiańskie plemię Aymara, dzisiaj służące częściej jako skansen. Dowiemy się m.in. jak powstają trzcinowe wyspy, jak ich mieszkańcy się utrzymywali i czym się odżywiali. Następnie rejs motorówką na wyspę Amantani (ok. 3h), gdzie przywita nas przedstawiciel lokalnej społeczności. Obiad w wiosce. Po południu możemy wspiąć się na szczyt wyspy, by podziwiać zachód słońca nad wodami najwyżej położonego jeziora żeglownego świata. Kolacja i nocleg w domach lokalnej społeczności.

  13 dzień

  JEZIORO TITICACA: WYSPA TAQUILE - CMENTARZ SILLUSTANI

  Po tradycyjnym śniadaniu przygotowanym przez naszych gospodarzy przepłyniemy motorówką na wyspę Taquile (ok. 1h), gdzie do dziś indiańskie plemię Quechua, pielęgnuje dawne tradycje. Odwiedzimy lokalny targ rzemiosła, na którym można zakupić wytwarzane przez mężczyzn nakrycia głowy. Dowiemy się również co symbolizują kolory na czapkach. Na lunch mieszkańcy podadzą nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Po południu powrót na ląd. Następnie udamy się do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy cmentarz z monumentalnymi "kominami" zbudowanymi ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. Nocleg w Puno.

  14 dzień

  LIMA: MIRAFLORES

  Przejazd na lotnisko do Juliaca i wylot do Limy. Zakwaterowanie w dzielnicy Miraflores położonej nad brzegiem oceanu. Poznamy tam nowoczesną Limę, odwiedzimy park miłości. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można potańczyć salsę.

  15-16 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Polski dzień później.

  opcja Amazonia: 15 dzień

  IQUITOS - AMAZOŃSKA DŻUNGLA: JEZIORO SAPOTE, LAS LUSTER, NOCNA WYCIECZKA ŁODZIĄ

  Przejazd na lotnisko i przelot do Iquitos, gdzie przejedziemy do portu i następnie, łodzią motorową, udamy się w rejs (ok. 3h) w górę Amazonki do naszej lodge. Po południu wycieczka łodziami po jeziorze Sapote, podczas której będziemy wyglądać wielu gatunków małp, leniwców oraz egzotycznych ptaków. Zachód słońca będziemy podziwiać nad tzw. lasem luster. Kolację zjemy w lodge, a po zmroku ponownie wyruszymy na wycieczkę łodzią, tym razem by obserwować nocne życie krokodyli i innych zwierząt.

  opcja Amazonia: 16 dzień

  AMAZOŃSKA DŻUNGLA: TREKKING PO DŻUNGLI, JEZIORO PURURA, NOCNY SPACER

  Podczas trekkingu po okolicy poznamy różnorodność flory tego obszaru i jego przyrodnicze ciekawostki, m.in. wielkie drzewa – Puchowce – oraz najmniejsze małpki na świecie, które przy odrobinie szczęścia uda nam się wypatrzyć. Po obiedzie wypłyniemy łodziami na jezioro Purura, gdzie, łowiąc piranie zadbamy o naszą kolację. W nocy wybierzemy się z lokalnym przewodnikiem na spacer w poszukiwaniu wielkich żab czy tarantuli.

  opcja Amazonia: 17 dzień

  AMAZOŃSKA DŻUNGLA: DELFINY, WIKTORIA KRÓLEWSKA - IQUITOS - LIMA

  Po śniadaniu wypłyniemy małymi łódkami na Amazonkę, gdzie chętni będą mieć możliwość popływania z różowymi i szarymi delfinami. Poza tymi cudownymi ssakami zobaczymy największe gatunki roślinności wodnej na świecie, m.in. Wiktorię Królewską – lilie wodne zwane przez Indian wodnymi talerzami. Po lunchu wrócimy motorówkami do Iquitos i dalej samolotem do Limy. Nocleg w hotelu w dzielnicy Miraflores.

  opcja Amazonia: 18-19 dzień

  POWRÓT DO POLSKI

  Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Sandboarding i buggy

  Koszt około 25 USD.

  Lot z Ica nad wybrzeżem i liniami Nazca

  Koszt około 190 USD

  Rafting w okolicach Cuzco

  Spływ rwącym potokiem w pontonach. Koszt 40-50 USD.

  Wycieczka konna

  Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco. Koszt około 15-50 USD.

  Trekking do Kolorowych Gór

  Jednodniowy trekking do Kolorowych Gór z grupą i przewodnikiem. Start o 3 nad ranem, powrót ok. 18. Trekking wymaga dobrej kondycji i aklimatyzacji - najwyższy punkt to 5300m n.p.m. Czas przejścia: ok. 3h. Koszt około 40 USD.

  Inka Trail - Trekking szlakiem Inków

  4-dniowy trekking szlakiem Inków do Machu Picchu. Trekking należy rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Od kwietnia do czerwca stan wód w lodge w Amazonii jest wysoki.

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach Lima – Cuzco, Juliaca – Lima // z opcją Amazonia dodatkowo Lima – Iquitos – Lima

 • transfery z/na lotniska w Peru

 • 13 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami) // z opcją Amazonia dodatkowo 1 nocleg w hotelu w pokoju 2-os. i 2 noclegi w lodge w pokoju 2-os. 

 • śniadania w hotelach

 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Lima, Cuzco - Puno

 • transport wynajętym busem na trasie Paracas - Ica i Ollantaytambo - Cuzco

 • bilety kolejowe na trasie Ollantaytambo - Aguas Calentes - Ollantaytambo

 • transport busem po Świętej Dolinie

 • bilet wstępu na Machu Picchu

 • wycieczki:

  • łodzią do wysp Islas Ballestas

  • trekking po Kanionie Zagubionych

  • rejs po Jeziorze Titicaca na wyspy trzcinowe Uros, wyspę Amantani i Taquile (2 dni z noclegiem w lokalnym domu na wyspie Amantani i wyżywieniem)

  • do cmentarza Sillustani

  • opcją Amazonia dodatkowo pobyt w dżungli (3 dni z 2 noclegami w lodge i wyżywieniem, transport drogą lądową i wodną do i z lodge, wycieczki z lokalnym przewodnikiem zgodnie z programem)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe: ok. 130 USD/os.

 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.