.

WZDŁUŻ CHILE + opcja WYSPA WIELKANOCNA

Drukuj stronę
17-22 dni
Chile
wielkość grupy: 6-12 osób
 • WZDŁUŻ CHILE + opcja WYSPA WIELKANOCNA
  Chile to kraj kontrastów i różnorodności, w którym jednego dnia możesz spacerować wśród lodowców, a następnego przemierzać bezkresne tereny najsuchszej pustyni świata - Atakamy. Jeśli marzy Ci się podróż, w której zasmakujesz chilijskiego wina w regionie Maipo, mistycznej atmosfery wyspy Chiloe, surowego klimatu Patagonii i księżycowych krajobrazów pustyni - ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie.
  Dla tych, którzy wciąż będą spragnieni większej ilości wrażeń, na koniec możliwość wydłużenia wyprawy o pobyt na Wyspie Wielkanocnej.
  *UWAGA* Chile zapowiedzialo otwarcie granic z początkiem grudnia 2020. Warunkiem wjazdu będzie negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72h.
  1 dzień

  WYLOT

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  SANTIAGO DE CHILE: ZWIEDZANIE

  Po przylocie krótki odpoczynek. Następnie ruszymy na zwiedzanie miasta. Podejdziemy pod pałac prezydencki La Moneda, do budynku Poczty Głównej, na plac Plaza de Armas z katedrą oraz wzgórze Santa Lucia, skąd rozpościera się widok na Santiago.

  3 dzień

  DOLINA MAIPO I WINNICE

  Wycieczka busem do urokliwej doliny Maipo - serca chilijskiego winiarstwa. Tutaj  zapoznanamy się z procesem produkcyjnym tamtejszych winnic, będziemy też degustować lokalne wyroby.

  4 dzień

  VALPARAISO: MALOWNICZE MIASTECZKO NA WYBRZEŻU

  Jedziemy do Valparaiso (UNESCO), jednej z najwspanialszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych chilijskiego wybrzeża z zabytkowymi dzielnicami i portem. Zwiedzimy stare miasto i port, a następnie przejedziemy na plaże do kurortu Viña del Mar, nazywanego miastem-ogrodem.

  5 dzień

  PUERTO MONTT - PUERTO VARAS I JEZIORO LLANQUIHUE

  Przelot do Puerto Montt i przejazd do Puerto Varas, znajdującego się w regionie Los Lagos (Jeziora). Na trasie piękne widoki na jezioro Llanquihue, drugie co do wielkości jezioro w Chile. Zakwaterowanie w hotelu i spacer nad jezioro LLanquihue z widokiem na ośnieżony stożek wulkanu Osorno.

  6 dzień

  PARK NARODOWY ALERCE ANDINO

  Ten dzień spędzimy na łonie natury w Parku Narodowym Alerce Andino. Pójdziemy na kilkugodzinny trekking i zobaczymy monumentalne liczące 3000 lat drzewa lokalnie nazywane los alerces. Poznamy również inne rzadkie gatunki drzew z rodziny bukowatych oraz będziemy wypatrywać mieszkańców lasu m.in. małych torbaczy - Minito de Monte.

  7 dzień

  WYSPA GRANDE DE CHILOE - PUNIHUIL I PINGIWNY

  Przejazd na Isla Grande de Chiloe - wyspę słynącą ze swojej odmienności i tajemniczości. Na wyspę dostaniemy się promem. Zwiedzimy Fort San Antonio w Ancud oraz pooglądamy domy na palach w Castro. Następnie przejazd wzdłuż dzikich plaż wybrzeża Pacyfiku do Puñihuil, gdzie znajduje się kolonia pingwinów Humbolta. Powrót do Puerto Varas na nocleg.

  8 dzień

  PUNTA ARENAS: ZWIEDZANIE

  Przelot do Punta Arenas, krótki odpoczynek i zwiedzanie miasta z którego na południe wyruszali już tylko prawdziwi eksploratorzy. Fani muzeów, żeglarstwa i historii odkryć Antarktyki mogą odwiedzić jedno ze znajdujących się w mieście muzeów. W Muzeum Regionu Magellanas, prezentującego zbiory etnograficzne i archeologiczne zapoznacie się z różnorodnością kulturową tej ziemi. Polecamy także wizytę, w oddalonym od centrum Muzeum Nao Victoria, udostępniającym do zwiedzania trzy wierne repliki statków z czasów wielkich odkryć geograficznych Ferdynanda Magellana i eksploracji Antarktyki. Wieczór proponujemy spędzić przy kieliszku regionalnego wina musującego - Cava - w barze Shackleton nazwanym na cześć wielkiego badacza krainy wiecznych lodów.

  9 dzień

  ISLA MAGDALENA I PINGWINY - PUERTO NATALES

  Rejs na wyspę Isla Magdalena, którą zamieszkują pingwiny i różne gatunki ptaków, m.in. kormorany. Po południu przejazd do Puerto Natales na nocleg.

  10 dzień

  PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

  Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Widok ośnieżonych, granitowych szczytów górujących nad krystaliczną taflą jeziora Pehoe urzeknie każdego. Objedziemy park zatrzymując się na punktach widokowych podziwiając vistas maravillosas, zrobimy kilka krótkich trekkingów, a na koniec zwiedzimy jaskinię Cueva del Milodon. W tej jaskinii odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego.

  11 dzień

  PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE: TREKKING DO MIRADOR LAS TORRES

  Idziemy na kilkugodzinny trekking Mirador Las Torres - pod majestatyczne wieże Paine. W drodze do punktu widokowego, z którego pochodzą najbardziej rozpoznawalne ujęcia Torres del Paine, będą nam towarzyszyć piękne widoki.

  12 dzień

  SANTIAGO DE CHILE

  Przejazd do Punta Arenas i przelot do Santiago. Odpoczynek i nocleg w stolicy Chile.

  13 dzień

  PRZELOT DO CALAMY - SAN PEDRO DE ATACAMA

  Przelot do Calamy, miasta położonego w pobliżu najbardziej suchej pustyni świata. Po przylocie przejazd w kierunku w San Pedro de Atacama przez Kordylierę Solną (Cordillera de la Sal).

  14 dzień

  PUSTYNIA ATACAMA: DOLINA KSIĘŻYCOWA I DOLINA ŚMIERCI

  Od rana będziemy podziwiać piękno jednego z najsuchszych miejsc świata - pustyni Atacama. Atacamę charakteryzują ciekawe krajobrazy; zobaczymy m.in. niesamowite formacje skalne, zatrzymamy się nad rzeką Quepiaco oraz zobaczymy Lagunę Diamente. Wrócimy do San Pedro de Atacama na krótki odpoczynek. Po południu pojedziemy do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna) oraz Doliny Śmierci (Valle de la Muerte), w których znajdują się formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr, słońce i trzęsienia ziemi. Będziemy podziwiać zachód słońca w wyjątkowej scenerii. Powrót na nocleg do San Pedro de Atacama.

  15 dzień

  TATIO: GEJZERY - SANTIAGO DE CHILE

  Jedziemy do El Tatio, gdzie na wysokości 4320m n.p.m. znajduje się największe na południowej półkuli pole gejzerów. Spędzimy tu czas podziwiając gejzery i gorące źródła. Po południu przelot do Santiago na nocleg.

  16-17 dzień

  POWRÓT

  Osoby, które kończą wyprawę w Santiago: transfer na lotnisko i wylot. Przylot do Warszawy dzień później. Pożegnanie z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

  opcja w.Wielkanocna 16 dzień

  PRZELOT NA WYSPĘ WIELKANOCNĄ

  Wcześnie rano przelot na wyspę Wielkanocną, zakwaterowanie, spacer po okolicy Hanga Roa – stolicy wyspy Wielkanocnej.

  opcja w.Wielkanocna 17 dzień

  WYSPA WIELKANOCNA: MOAI I PETROGLIFY

  Całodzienna wycieczka po Wyspie podczas której zobaczymy najważniejsze atrakcje: pozostałości po wiosce w Akahanga, pozostałości po „wytwórni” posągów Moai na zboczach krateru Rano Raraku, jedną z największych platform Ahu w Ahu tongaraki Kolejnym punktami będą Petroglify w Papa Vaka. Na koniec udamy się na jedyną piaszczystą plażę na wyspie Anan Kena. Dla chętnych możliwość kąpieli w oceanie.

  opcja w.Wielkanocna 18 dzień

  WYSPA WIELKANOCNA: KRATER RANO KAU

  Piesza wycieczka na zbocza Wulkanu Rano Kau, gdzie będziemy mogli zobaczyć pozostałości wioski Orongo wraz z domami i rysunkami naskalnymi. Na klifach, na których znajduje się Orongo, odbywały się uroczystości ku czci „Człowieka Ptaka”.

  opcja w.Wielkanocna 19 dzień

  WYSPA WIELKANOCNA: SPACERY I PLAŻA

  Dzień wolny na odpoczynek i spacery po okolicy. W miarę sił i chęci chętni mogą wypożyczyć rowery na dalsze zwiedzanie wyspy lub pojechać na plaże.

  opcja w.Wielkanocna 20 dzień

  SANTIAGO DE CHILE

  Przelot do Santiago de Chile. Wybierzemy się na spacer po dzielnicy rządowej, na wzgórze San Cristobal oraz po parku Metropolitano. Zobaczymy słynne kolorowe murale w dzielnicy Bellavista. Na koniec dnia wizyta w winiarni.

  opcja w.Wielkanocna 21-22 dzień

  POWRÓT

  Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Rowerowa wycieczka po winnicach

  Wycieczka rowerami po dolinie Maipo do winnicy Concha i Toro z degustacją wina (ok. 4-5 godz.), koszt ok. 45 USD.

  Spacer po kanionie Maipo

  Ok. 1,5 godz. spacer szlakiem wodospadów w kanionie Maipo, koszt ok. 20 USD.

  Ziplining nad rzeką Maipo

  Przejazd na linach (170 m długości) 25 metrów ponad rzeką Maipo, koszt ok. 30 USD.

  Konna przejażdżka w kanionie Maipo

  Koszt ok. 50 USD/ 1h.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Santiago – Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Santiago – Puerto Montt, Puerto Montt – Punta Arenas, Punta Arenas – Santiago, Santiago – Calama – Santiago // z opcją w.Wielkanocna dodatkowo bilet lotniczy na trasie Santiago - wyspa Wielkanocna - Santiago

 • transfery z/na lotniska w Chile

 • 14 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe) // z opcją w.Wielkanocna dodatkowo 5 noclegów

 • śniadania w hotelach

 • bilety na autobusy liniowe na trasach: Santiago – Valparaiso – Vina del Mar – Santiago, Calama – San Pedro de Atacama - Calama

 • prywatny transport na trasie Puerto Montt - Puerto Varas – Puerto Montt

 • rejs do wyspy Isla Magdalena

 • wycieczki:

  • do doliny Maipo

  • do Parku Narodowego Alerce Andino

  • na wyspę Isla Grande de Chiloe

  • objazd Parku Narodowego Torres del Paine

  • do Doliny Księżycowej i Doliny Śmierci na pustyni Atacama

  • do gejzerów Tatio

 • z opcją w.Wielkanocna dodatkowo wycieczkę - objazd wyspy Wielkanocnej, do krateru Rano Kau

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi itp.): ok. 150 USD // z opcją w.Wielkanocna dodatkowo 80 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 25-40 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej