.

BIG CITY BREAK: USA

Drukuj stronę
13 dni
USA
wielkość grupy: 6-12 osób
 • BIG CITY BREAK: USA

  Poznaj cztery metropolie USA, znane z filmów i seriali: Nowy Jork, Chicago, Las Vegas i San Francisco. Ten wyjazd do USA to nasza propozycja dla tych z Was, którzy ponad typowy roadtrip stawiają City Break. Zaczniemy od Wielkiego Jabłka, w którym spędzimy 3 intensywne dni - zobaczymy Manhattan, Wall Street, Central Park i Statuę Wolności. W Chicago poszukamy polskich akcentów, a w Las Vegas poszalejemy w kasynach. Na koniec zwiedzimy urocze San Francisco, z jego ikoną, mostem Golden Gate.

  1 dzień

  PRZELOT DO NOWEGO JORKU

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, odpoczynek lub spacer po mieście.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  NOWY JORK: MANHATTAN, TIMES SQUARE

  Zaczynamy zwiedzanie Wielkiego Jabłka! Udamy się m.in. w okolice centrum Manhattanu - zahaczymy Piątą Aleję, przespacerujemy się w kierunku Centrum Rockefellera, gdzie chętni będą mogli wjechać na punkt widokowy. Wejdziemy na moment do katedry Świętego Patryka. Zobaczymy również najsłynniejsze drapacze chmur Ameryki – Empire State Building oraz Chrysler Building. Dzień zakończymy na tłumnym Times Square.

  3 dzień

  NOWY JORK: STATUA WOLNOŚCI, WALL STREET, GROUND ZERO, BROOKLYN BRIDGE

  Płyniemy w rejs do Liberty Island, na której znajduje się Statua Wolności. Stąd rozpościera się świetny widok na Manhattan. Kolejnym promem dotrzemy do Wyspy Ellis. To tutaj dopływali imigranci marzący o Nowym Świecie, dopełniali formalności i byli poddawani kwarantannie, o czym więcej dowiemy się ze znajdującego się na wyspie Muzeum Emigracji. Po rejsie przejdziemy się w kierunku Wall Street, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć słynnego Byka z Wall Street. Podejdziemy także zobaczyć pomnik w strefie Ground Zero, gdzie niegdyś stały wieże World Trade Center. Dziś jest to najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych (symboliczne 1776 stóp wysokości - rok ogłoszenia Deklaracji Niepodległości). Chętni będą mieli możliwość wjechać na najwyżej położony taras widokowy w Nowym Jorku. Podczas spaceru zobaczymy również słynne nowojorskie mosty – Queensboro Bridge, Manhattan Bridge oraz Brooklyn Bridge.

  4 dzień

  NOWY JORK: CENTRAL PARK, MUZEA

  Udamy się na spacer w kierunku Central Parku. Chętni będą mieli czas na przechadzkę malowniczymi alejkami lub na wizytę w jednym ze wspaniałych muzeów Nowego Jorku (takich jak Muzeum Guggenheima, Sztuki Nowoczesnej, Metropolitan Museum, czy Muzeum Historii Naturalnej lub Figur Woskowych Madame Tussauds).

  5 dzień

  PRZELOT DO CHICAGO - MILENNIUM PARK

  Transfer na lotnisko i przelot do Chicago. Po zakwaterowaniu przejdziemy się do Millennium Park ze słynną Cloud Gate, nazywaną „fasolką”, i zobaczymy fasadę Harris Theater. W zaułkach miasta poszukamy też muralu Chagalla oraz rzeźb Miro i Picassa.

  6 dzień

  CHICAGO: WILLIS TOWER, MAGNIFICENT MILE

  Pospacerujemy po centrum ekskluzywną ulicą Magnificent Mile. Zobaczymy jeden z najwyższych budynków świata Willis Tower (poprzednio Sears Tower) gdzie będziemy mieli okazję wjechać na szczyt i sfotografować się w przeszklonych, położonych na 102 piętrze wieżowca wypustach.
  Dla chętnych rejs po rzece Chicago oraz jeziorze Michigan, podczas którego można podziwiać architekturę i panoramę miasta (koszt około 40 USD).

  7 dzień

  CHICAGO: DZIEŃ WOLNY

  Dzień wolny, który zagospodarujemy według naszych upodobań. Spacery, wizyty w muzeach, odpoczynek na plaży North Avenue czy zakupy - to tylko niektóre atrakcje, które Chicago ma do zaoferowania.

  8 dzień

  PRZELOT DO LAS VEGAS - THE STRIP

  Transfer na lotnisko i przelot do Las Vegas. Po zakwaterowaniu czeka nas zabawa w najbardziej znanych kasynach świata. Przespacerujemy się deptakiem Las Vegas Boulevard – czyli The Strip. Zobaczymy między innymi kasyna-hotele New York New York, Paris, Ceasars Palace oraz słynny Belaggio, przy którym od czasu do czasu rozgrywa się pokaz fontann z towarzyszącą muzyką.

  9 dzień

  FABOULOUS LAS VEGAS

  Zaprzyjaźniamy się z Las Vegas – w zależności od preferencji udamy się na Startosphere na punkt obserwacyjny, do Muzeum Mafii czy Starych Neonów, na spacer po mieście, zdjęcie pod znanym znakiem lub zakupy.
  Chętni mogą skorzystać z jednej z wycieczek fakultatywnych:
  - Wycieczka do Doliny Ognia (Valley of Fire) specjalnie zbudowanymi pojazdami buggy lub quadami. Podziwianie pięknych czerwonych skał. (ok. 220 USD/os.)
  - do Tamy Hoovera, niegdyś największej elektrowni wodnej na świecie. Wybudowana w 1935 roku tama była największą budowlą na Świecie. Do dziś funkcjonuje, robi kolosalne wrażenie i zaopatruje miasto w energię elektryczną i wodę. (ok. 70 USD/os.)
  - Wieczorny przelot helikopterem nad główną ulica Las Vegas. (ok. 110 USD/os.)
  - Przelot awionetką na południową krawędź Wielkiego Kanionu, a następnie 25-minutowy przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem. Lądowanie w Kanionie i rejs po rzece Colorado.  Podziwianie unikalnego skalnego krajobrazu z lotu ptaka. ( ok. 500 USD/os.).
  Wieczorem kontynuujemy szaleństwa w kasynach, a chętni mogą udać się na jedno z SHOW, z których słynie Las Vegas. Do wyboru mamy światowej sławy Cirque de Soleil, występy znanych magików, La Reve czy koncert upamiętniający The Beatles (od ok. 75 USD/os.).

   

  10 dzień

  PRZELOT DO SAN FRANCISCO - FISHERMAN'S WHARF

  Transfer na lotnisko i przelot do San Francisco. Po zakwaterowaniu pospacerujemy Fisherman's Wharf – nabrzeżem portowym, gdzie odwiedzimy słynny Pier 39 – z licznymi restauracyjkami, widokiem na Alcatraz i rezydującą na stałe kolonią lwów morskich. 

  11 dzień

  SAN FRANCISCO: GOLDEN GATE BRIDGE, LOMBARD STREET

  Przejedziemy się kultowym tramwajem San Francisco Cable Car do centrum miasta. Te dwie linie to ostatni na Świecie działający system ręcznie sterowanej kolejki linowej powstałej w 1873 roku. Przejedziemy przez centrum miasta gdzie zobaczymy wiele malowniczych wiktoriańskich budynków oraz zielonych parków miejskich w których mieszkańcy beztrosko spędzają popołudnia. Przespacerujemy się Crooked Street – położonym na Russian Hill najbardziej krętym odcinku ukwieconej ulicy Lombard Street.

  Po południu pojedziemy na najważniejszy dla wielu punkt w San Francisco – długi na 2 kilometry, wybudowany w 1937 roku most Golden Gate. Będziemy mieli okazję spojrzeć na wspaniałą panoramę San Francisco oraz przespacerować się mostem.

  Opcjonalnie dla chętnych wycieczka na wyspę Alcatraz (ok. 70 USD/os. - chęć uczestnictwa w wycieczce należy zgłosić przy składaniu rezerwacji).

  12-13 dzień

  POWRÓT

  Ostatnie zakupy lub spacery po mieście. Wylot i wspólny przelot do Polski. Zakończenie wyprawy na lotnisku w Warszawie. 

 • Muzea w Nowym Jorku lub Chicago

  Bilet wstępu dla osoby dorosłej: koszt od 25 do 100 USD.

  Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem

  Koszt ok. 150-200 USD

  Spektakl na Broadway'u

  Koszt od ok. 100 USD

  Rejs w Chicago

  Rejs po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Koszt od ok. 40 USD/os.

  Lot nad Wielkim Kanionem

  Widokowy lot awionetką. Koszt około 500 USD/os.

  Wycieczka do Doliny Ognia

  Koszt około 220 USD/os.

  Wycieczka do Tamy Hoovera

  Koszt około 70 USD/os.

  Jedno z SHOW w Las Vegas

  Cirque de Soleil, występy znanych magików, La Reve czy koncert upamiętniający The Beatles. Koszt biletu od około 70 USD/os.

  Wycieczka do Alcatraz

  Koszt około 70 USD/os. UWAGA! Konieczność wcześniejszej rezerwacji - chęć udziału w wycieczce należy zgłosić przy składaniu rezerwacji.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Nowy Jork, San Francisco - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach Nowy Jork – Chicago, Chicago – Las Vegas, Las Vegas – San Francisco

 • 11 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • 11 śniadań

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 200 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.