.

NIEZŁY WIETNAM! Strefa Młodych

Drukuj stronę
16 dni
Wietnam
wielkość grupy: 6-12 osób
 • NIEZŁY WIETNAM! Strefa Młodych

  Niezły Wietnam! Czyli jaki? Chaotyczny, malowniczy, smaczny? Przekonajcie się sami na kolejnej wycieczce Strefy Młodych, tym razem do Krainy Smoka. Zaczniemy od północy, gdzie pójdziemy na trekking pośród tarasów ryżowych i spędzimy noc u lokalnej społeczności Hmong. Kolejny przystanek to zielona wyspa Cat Ba i rejs po zatokach Lan Ha i Halong. W Ninh Binh sprawdzimy, czy plotki o niezwykłym uroku tego miejsca nie są przesadzone. W Hoi An zatrzymamy się chwilę dłużej, żeby poznać całą okolicę. W delcie Mekongu czeka nas kolejny rejs i nocleg u lokalnej rodziny w regionie Ben Tre. To wszystko okraszone genialnym ulicznym jedzeniem, energią i przygodą, jak to ze Strefą Młodych.

  1 dzień

  WYLOT Z POLSKI

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Lot do Hanoi z przesiadką.

  2 dzień

  HANOI

  Przylot do stolicy Wietnamu, Hanoi. Z lotniska pojedziemy autobusem ok. 40 minut do historycznego centrum miasta. Po zakwaterowaniu i szybkim odświeżeniu się ruszymy poznawać tętniące życiem miasto.
  Spacerując po Old Quarter, czyli zabytkowej części miasta, z niską, klimatyczną zabudową, dojdziemy do jeziora Hoan Kiem ze znaną Żółwią Wieżą i świątynią Ngoc Son. Wieczór zakończymy integracją na Beer Junction - ulicy znanej z jednodniowego piwa Bia Hoi, a ostatnio również z piwa kraftowego.

  3 dzień

  JEDZIEMY NA PÓŁNOC: SAPA

  Rano wsiądziemy w busa i pojedziemy na górzystą północ Wietnamu, do dawnego kurortu francuskiego Sapa.
  Jeśli pogoda nam na to pozwoli, chętni mogą wjechać kolejką na najwyższy szczyt Wietnamu (i Indochin) - Fansipan.
  Zajrzymy na lokalny targ podpatrzeć co jedzą miejscowi, i zapoznać się z tutejszymi mniejszościami.

  4 dzień

  TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH

  Ruszamy na dwudniowy trekking z lokalnym przewodnikiem/przewodniczką. Będziemy wędrować po pięknych dolinach, pośród malowniczych tarasów ryżowych i drewnianych chatek. Zaczynamy w Sapa (1600m n.p.m.) i będziemy stopniowo schodzić w dół. Po drodze jest kilka podejść pod górkę, ale przez większość czasu schodzimy do doliny. Przejdziemy przez wieś Cat Cat (najbliżej miasta położona wieś Hmongów), upstrzonej licznymi kramami z lokalnymi wyrobami, pamiątkami i innymi bibelotami. Po ok. 30 minutach marszu zostawiamy zgiełk za sobą i wąską ścieżką ruszamy do doliny w której leży Y Linh Ho. Tarasy ryżowe w tej okolicy liczą sobie ok. 100 lat. Dalej ruszymy do Lao Chai na nocleg. To tutaj znajdują się najbardziej spektakularne tarasy ryżowe w okolicy. Po drodze liczne przystanki na zdjęcia i podziwianie widoków.
  Zanocujemy w skromnym domu u Czarnych Hmongów, gdzie zasiądziemy do wspólnej, tradycyjnej kolacji z naszymi gospodarzami.
  Dystans do pokonania: 16 km

  5 dzień

  TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH

  Rano wspólne śniadanie z widokiem na tarasy ryżowe. Posileni wyruszymy w powrotny trekking do Sapy. Po drodze miniemy wieś Ta Van, którą zamieszkuje mniejszość etniczna Giay. Następnie przejdziemy przez las bambusowy do wsi Giang Ta Chai, gdzie zjemy lunch. Następnie powrót do Sapy.
  Dystans do pokonania: 12 km
  Nocny przejazd turystycznym autobusem z leżankami na wyspę Cat Ba.

  6 dzień

  WYSPA CAT BA: PARK NARODOWY

  Wcześnie rano przyjazd na wyspę Cat Ba. Jest ona największa w archipelagu Cat Ba. Jej pagórkowaty teren porastają lasy, a blisko połowa to Park Narodowy, tak, zgadliście, Cat Ba. Po odświeżeniu się w hotelu ruszymy na trekking po parku. Wejdziemy na dwa punkty widokowe, z których rozciąga się piękny widok (przy sprzyjającej pogodzie) na zielone wzgórza. Resztę dnia spędzimy na plaży lub zajadając owoce morza.

  7 dzień

  REJS PO ZATOKACH LAN HA I HALONG

  Na ten dzień zawsze czekamy z ekscytacją - rejs* po cudownych zatokach Lan Ha i Halong zostaje w pamięci na długo!
  Rano udajemy się do przystani, gdzie zaokrętujemy się na łodzi. Płynąc przez zatokę Lan Ha miniemy pływającą wioskę rybacką Beo. Zatrzymamy się przy jednej z farm i poznamy tajniki hodowli ryb w tym regionie. Po wpłynięciu do zatoki Halong zakotwiczymy się przy cichej lagunie na lunch. Po jedzeniu możemy się zrelaksować na leżakach na pokładzie łodzi lub popływać w szmaragdowej wodzie. Następnie przemieścimy się w inną część zatoki, gdzie przesiądziemy się na kajaki, aby podziwiać skalne wysepki z poziomu wody. Kolejnym przystankiem naszego rejsu będzie mała piaszczysta plaża z miejscem do snurkowania.
  Wieczorem czas wolny.
  *Rejs, który wybieramy zabiera nas w mniej oblegane części zatoki Halong i pozwala się cieszyć jej widokami w małym gronie.

  8 dzień

  NINH BINH: REJS SAMPANAMI

  Rano ruszamy w dalszą drogę, tym razem do Ninh Binh. Tutaj wsiądziemy na sampany (tradycyjne w tym regionie łodzie) i popłyniemy pomiędzy ostańcami wapiennymi rozrzuconymi na polach ryżowych (Trang An, spływ ok. 2h). Następnie przejedziemy na punkt widokowy Mua Cave, aby zobaczyć trasę naszego spływu z lotu ptaka.

  9 dzień

  HANOI - HOI AN

  Opuszczamy północny Wietnam. Udajemy się na lotnisko w Hanoi, skąd polecimy do Da Nang. Stąd przetransportujemy się do pobliskiego miasteczka Hoi An. Łatwo zakochać się w tym miejscu - urokliwe uliczki obramowane są żółtymi domami z drewnianymi okiennicami, a jedwabne lampiony są wszechobecne. Rzeka wdzierająca się w ten krajobraz dodaje mu tylko malowniczości. Wieczór spędzimy przechadzając się po starówce i chłonąc klimat miasteczka.

  10-11 dzień

  HOI AN I OKOLICE

  Na zwiedzanie Hoi An i okolic przeznaczymy aż dwa dni. Jest tutaj co robić!
  Zobaczymy klimatyczne świątynie i domy kupieckie, jedyny w swoim rodzaju drewniany most japoński oraz pomnik Kazika - archeologa, bez którego nie byłoby dzisiaj Hoi An jakie znamy.
  Chętni mogą odwiedzić ruiny My Son - ważny ośrodek religijny królestwa Champa, lub wskoczyć na rowery i popedałować pośród pól ryżowych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, możemy wybrać się na wycieczkę do Ba Na Hills z robiącym furorę w Internecie Złotym Mostem, lub na Marmurowe góry, które w swoich jaskiniach skrywają świątynie. Można też poleniuchować na pobliskich plażach, poszaleć na zakupach w jednym z licznych sklepików z pamiątkami i ubraniami, lub napawać się niepowtarzalnym klimatem Hoi An. Jednym z naszych ulubionych zajęć w Hoi An są degustacje lokalnych potraw i lekcje gotowania, ale decyzja jak spędzić ten czas należy do Was.

  Spokojnie, nie musicie się deklarować teraz - nasz pilot/pilotka pomogą Wam zagospodarować czas na miejscu!

  12 dzień

  HO CHI MINH CITY

  Zapewne jeszcze zatęsknicie za Hoi An i jego klimatyczną starówką. Tymzczasem ruszamy w dalszą drogę. Jedziemy na lotnisko w Da Nang, skąd lecimy do Ho Chi Minh City, czyli dawnego Sajgonu.
  Po zakwaterowaniu spacer do najważniejszych punktów miasta: Muzeum Wojny, katedry Notre-Dame, starej poczty, ratusza miejskiego i okolicznych historycznych hoteli. Wieczorem wypijemy drinka w jendym z licznych roof top bars, lub siądziemy na małych plastikowych krzesełkach, żeby napić się piwa i przekąsić lokalne dania z mieszkańcami Sajgonu.

  13-14 dzień

  DELTA MEKONGU: REJS I HOMESTAY

  Gwarny Sajgon zostawiamy za sobą i jedziemy do najpiękniejszego regionu delty Mekongu - Ben Tre. Tutaj, pływając łodziami po odnogach i kanałach Mekongu, zapoznamy się z lokalnym życiem mieszkańców, rzemiosłem i uprawami. Następnie przejazd na nocleg do homestayu - zatrzymamy się na wsi u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości. Spacer po okolicy pośród pól ryżowych lub relaks w hamaku z sielskimi widokami. Wieczorem wspólne gotowanie i kolacja.
  Drugiego dnia po śniadaniu dalsze odkrywanie wiejskiej okolicy i poznawanie mieszkańców delty. Następnie powrót do Sajgonu.

  15 dzień

  HO CHI MINH CITY - WYLOT

  Rano czas na zrobienie zakupów – w końcu będziecie potrzebować lokalnych przypraw, aby już w domu przyrządzić wszystkie poznane dania. W zależności od godziny wylotu, chętni mogą udać się na półdniową wycieczkę do tunelów Cu Chi (koszt ok. 15 USD)
  Żegnamy się z Wietnamem i jego genialnym jedzeniem. Transfer na lotnisko i wylot.

  16 dzień

  PRZYLOT

  Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.  Wyjazdy Strefy Młodych to wyprawy dla otwartych i ciekawych świata ludzi w wieku 18-30+.
  Więcej o stylu podróżowania Strefy Młodych tu>>

 • Teatr Wodnych Lalek

  Koszt około 5 USD.

  Lekcje gotowania

  Koszt około 40 USD.

  Degustacja połączona z lekcją gotowana

  Koszt około 25 USD.

  Street food tour (Hoi An lub Sajgon)

  Koszt około 40-70 USD.

  Wycieczka do ruin My Son

  Koszt około 15 USD

  Wycieczka do Ba Na Hills

  Koszt około 60 USD

  Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych

  Koszt około 10 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Pora sucha na południu i północy trwa od listopada do maja. Pora upałów to marzec, kwiecień i maj.
  W górach pora sucha to październik - marzec.
  Pora sucha w środkowym Wietnamie to styczeń - sierpień.
  Optymalny czas, na zobaczenie całego Wietnamu to okres luty-kwiecień.

terminy i ceny

załóż rezerwację
Jesteście paczką znajomych i chcecie lecieć w swoim gronie do Wietnamu lub w inny zakątek świata? Przygotujemy wyjazd specjalnie dla Was! Piszcie na info@kiribaticlub.pl
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie: Hanoi - Da Nang, Danang - Ho Chi Minh City

 • transfery z/na lotniska w Wietnamie

 • 13 noclegów, w tym 11 noclegów w hotelach i hostelach, 1 nocleg w homestayu w Sapie, 1 nocleg w homestayu w delcie Mekongu

 • bilety autobusowe: Hanoi - Sapa, Sapa - Cat Ba (nocny z miejscami leżącymi), Cat Ba - Ninh Binh

 • wycieczki:

  • rejs po zatoce Lan Ha i Halong (z lunchem)

  • prywatny trekking i homestay w Sapa (2 dni z noclegiem w lokalnym domu i wyżywieniem)

  • prywatna wycieczka do delty Mekongu (2 dni z noclegiem w lokalnym domu i wyżywieniem)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City - Warszawa (ceny zaczynają się od ok. 2100 PLN do 2800 PLN - pomożemy Wam znaleźć najkorzystniejszy cenowo przelot!) 

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 60 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • kosztów e-wizy: 25 USD

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 500 pln

UWAGA! Termin wyjazdu może się nieznacznie zmienić - będziemy szukać najkorzystniejszych cenowo lotów, w związku z czym zostawiamy pewną elastyczność. Bilety kupujemy dla wszystkich po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik zostanie przez nas poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.