.

MAJÓWKA W MOSKWIE

Drukuj stronę
9 dni
Rosja-Syberia
wielkość grupy: 6-12 osób
 • MAJÓWKA W MOSKWIE

  Moskwa carska, radziecka i współczesna - bez skrótów. To wyjazd dla tych, których marzeniem jest zobaczenie i głębokie poznanie rosyjskiej i radzieckiej stolicy w najlepszym możliwym czasie: w trakcie świąt majowych (okres od 1 do 9 maja jest w Rosji czasem wolnym od pracy). Zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca Moskwy, zboczymy z utartych szlaków, przejdziemy się po najpiękniejszych parkach, a nawet "spalnych rajonach Moskwy" - wielkich radzieckich blokowiskach. Weźmiemy udział w pochodzie pierwszomajowym oraz zobaczymy próbę parady z okazji 76 rocznicy zwycięstwa w II Wojnie Światowej na Placu Czerwonym!  Wyjazd specjalny, tematyczny, unikatowy. :)

  1 dzień (30.04.)

  WYLOT DO MOSKWY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Moskwie przygotowującej się do pierwszomajowych marszy.

  2 dzień (01.05.)

  ŚWIĘTO PRACY W MOSKWIE I PARADA

  Po śniadaniu jedziemy metrem w stronę Placu Czerwonego. Ostatnie kilkaset metrów pokonujemy pieszo. Przed Soborem Wasyla Błogosławionego kilkadziesiąt tysięcy ludzi będzie już oczekiwać rozpoczęcia największego pierwszomajowego marszu związków zawodowych. Przechodzimy wzdłuż trasy marszu w kierunku północnym, do pomnika Karola Marksa, gdzie mieści się ostatni przystanek (i scena) pochodu komunistów, drugiej siły politycznej współczesnej Rosji.

  Po zakończonych uroczystościach i krótkim spacerze zamkniętymi dla ruchu samochodowego (to rzadki widok!) ulicami prowadzącymi na Kreml - opuszczamy centrum miasta. Cel: VDNH: zachwycający kompleks architektoniczny Wystawy Osiągnięć Narodowych ZSRR. Spokojny spacer po kompleksie, chwila na przekąski i zdjęcia pod słynnym pomnikiem „robotnik i kołchoźnica” autorstwa Wiery Muchiny, symbolem studia Mosfilm. Odwiedzamy moskiewskie muzeum kosmonautyki z porywającą wystawą historii podboju kosmosu.  

  Wieczorem - wycieczka po najpiękniejszych stacjach moskiewskiego metro.

  3 dzień (02.05.)

  WOKÓŁ KREMLA: STOLICA IMPERIUM

  Moskwa to miasto – legenda; centrum radzieckiego i post-radzieckiego świata. Dojedziemy metrem na ulicę Twierską, którą w czasie parad zwycięstwa czołgi wjeżdżają na Plac Czerwony. Przejdziemy pod Dumę Państwową, Teatr Bolszoj, słynny budynek służb bezpieczeństwa na Łubiance, a następnie centralną ulicą Nikolską udamy się w stronę Placu Czerwonego, symbolu Rosji, przy którym mieszczą się takie znane budynki jak Mauzoleum Lenina, bajkowy Sobór Wasyla Błogosławionego, Sobór Kazański, czy GUM - dom towarowy z 1893 roku (koniecznie wejdziemy do środka!).  Zobaczymy wieczny ogień w Parku Aleksandrowskim, położonym wzdłuż zachodnich ścian Kremla. Następnie przejdziemy do nowo otwartego parku Zaryadie, gdzie z platformy nad rzeką rozciąga się panorama na Pałac Kremlowski, siedzibę prezydenta Rosji, Sobór Chrystusa Zbawiciela oraz centrum Moskwy.

  Zwiedzanie głównego kompleksu Kremla. Po krótkim spacerze - wejdziemy do Cerkwi Chrystusa Zbawiciela, największej świątyni prawosławnej na świecie. Wieczór na legendarnej, turystycznej ulicy Arbat. Spacer zakończymy panoramą na rzekę Moskwa, Biały Dom (siedzibę premiera) i nowoczesną architekturę Moscow City.

  4 dzień (03.05.)

  ZŁOTY PIERSCIEŃ MOSKWY: PERESŁAW ZALESKI

  Jedziemy na całodniową wycieczkę. Rankiem udamy się na dworzec autobusowy, skąd wyruszymy do oddalonego o 140 km od Moskwy Peresławia Zaleskiego (obwód jarosławski). Miasto leży nad jeziorem Pleszczejewo i jest świadkiem najdawniejszej historii Rusi. Przenosząc się na chwilę kilka wieków wstecz, wyrwiemy się od moskiewskiego zgiełku i zobaczymy autentyczne, noszące ślady upływającego czasu zabytki staroruskiej architektury – m. in. żeński klasztor św. Teodora, cerkiew św. Piotra Moskiewskiego, męski klasztor Świętej Trójcy oraz skansen architektoniczny. Powrót na nocleg do Moskwy.

  5 dzień (04.05.)

  MOSKWA CARÓW I PRÓBA PARADY ZWYCIĘSTWA

  Dziś udamy się na południe stolicy, gdzie czeka nas dłuższy spacer po malowniczej rezydencji Iwana Groźnego - kompleksie parkowo-architektonicznym Kolomenskoje, uznawanym za jeden z najpiękniejszych parków Moskwy.

  Podróż w czasie kontynuujemy w wieku XIX  - przejedziemy do Carycyno, okazałej podmiejskiej rezydencji znanej dobrze Polakom cesarzowej Katarzyny Wielkiej.

  Intensywny dzień skończymy na Worobiowych Wzgórzach, u stóp słynnego budynku MGU (najbardziej okazałego z siedmiu stalinowskich wysokościowców) podziwiając panoramę Moskwy.

  Wieczorem udamy się w kierunku centrum Moskwy na próbę parady zwycięstwa. Z odległości kilku metrów zobaczymy żołnierzy i wojenną technikę, odprowadzając ich wzrokiem w kierunku Placu Czerwonego. Za kilka dni te same pojazdy zobaczy w relacjach telewizyjnych cały świat!

  6 dzień (05.05.)

  ZŁOTY PIERSCIEŃ MOSKWY: SIERGIJEW POSAD

  Dzisiaj możemy pospać chwilę dłużej. Po śniadaniu - wyjazd "elektriczką" (pociągiem podmiejskim) do Siergijewa Posad. Krótki spacer po kolejnym podmoskiewskim miasteczku, należącym do tzw. Złotego Pierścienia Rosji. Głównym celem wyjazdu jest znajdująca się na liście UNESCO Ławra Troicko-Siergijewska, świadek średniowiecznej historii Rusi i jeden z najważniejszych kompleksów monastycznych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Nad dekoracjami świątyń pracował m. im. Andriej Rublow.

  Po powrocie do Moskwy zwiedzimy Muzeum Historii Gułagu, jeden z bardzo nielicznych ośrodków  w Moskwie, podejmujący temat rozliczenia z czasami stalinowskimi. 

  7 dzień (06.05.)

  MOSKWA: MEMORIALY POBIEDY

  Spacer po bajkowym Kremlu w dzielnicy Izmailovo - targ antyków i pamiątek.  Udamy się do znajdującego się w pobliżu, a ukrytego pod stadionem "bunkra Stalina" - jednej z siedzib głównodowodzącego Armią Czerwoną w czasie II Wojny Światowej.

  Idąc za ciosem - udajemy się na Pokłonną Górę do monumentalnego Parku Zwycięstwa. Jest to miejsce w szczególny sposób upamiętniające zwycięstwo ZSRR w II wojnie światowej, obchodzone rokrocznie 9 maja. Odwiedzimy Muzeum Zwycięstwa - "muzeum-świątynię", z imponującą wystawą i kilkunastoma rozległymi, batalistycznymi panoramami.

  Wieczorem - Moscow City! Spacer między wieżowcami najnowocześniejszej dzielnicy Moskwy.

  8 dzień (07.05.)

  MOSKWA W PRZEDEDIU PARADY - GALERIA TRETIAKOWSKA

  Rankiem spróbujemy pieszo dostać się w okolice przejazdu (i przelotu) techniki wojskowej - próba generalna parady zwycięstwa. Odwiedzimy słynną "Tretiakowkę" - Galerię Tretiakowską, jedno z największych muzeów sztuki na świecie. Spacer po dzielnicy Zamoskvoryeche - w stronę Taganki i kolejnego kawałka średniowiecznej Moskwy - Monastyr Nowospasski i Krutitskoe Podvore to miejsca, w których czas zatrzymał się wieki temu.

  9 dzień (08.05.)

  POWRÓT

  Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot powrotny do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyjazdu.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Moskwa - Warszawa

 • transfer z i na lotnisko Aeroexpresem

 • 8 noclegów w hotelu 3*- pokoje 2-osobowe

 • śniadania w hotelu

 • bilet na autobus na trasie Moskwa - Peresław Zaleski - Moskwa

 • bilet na pociąg na tarsie Moskwa - Siergijew Posad - Moskwa

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: metro,taxi itp.: ok. 120 USD

 • kosztów wizy i pośrednistwa wizowego

 • wyżywienia: ok. 25 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej