.

MAZURY, ŻAGLE I JOGA

Drukuj stronę
8 dni
Polska
wielkość grupy: max. 7 osób na każdej łodzi
 • MAZURY, ŻAGLE I JOGA

  Na tym wyjeździe zabierzemy Was na Warmię i Mazury - wymarzone miejsce dla wielbicieli przyrody, aktywnego wypoczynku i „świętego spokoju”. Dlatego naszym transportem będzie... jacht. :)
  Będziecie mieć możliwość nauczenia się lub podszkolenia żeglarskich tajników, a dla tych którzy potrzebują po prostu aktywnie odpocząć i spotkać się ze sobą organizujemy poranne sesje jogi i mindfulness z instruktorem jogi.
  Sam rejs bardzo sprzyja wyciszeniu i praktyce mindfulness czyli byciu w uważności - na niepotrzebne myśli które lubią biec przez zagoniony umysł oraz uważność na ciszę, która będzie nas otaczać i zapraszać. Mindfulness to praktyka i nie ma lepszego sposobu niż praktyka aktywna w otoczeniu pięknej przyrody.
  Jeziora Kisajno, Dargin, Łabap i Dobskie tworzą wspólnie drugi co do wielkości, po Śniardwach, akwen na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. W południowej części jeziora Kisajno leży kilka bardzo malowniczych wysp, rozmieszczonych blisko siebie. To wymarzona sceneria do odpoczynku i złapania oddechu.

  1 dzień

  GIŻYCKO: ZBIÓRKA, ZAOKRĘTOWANIE

  Zbiórka w porcie w Giżycku ok. 16.00. Przywitanie się, omówienie zasad bezpieczeństwa podczas rejsu, zakwaterowanie na łodzi. Uzupełniamy zapasy na rejs i wychodzimy na integracyjną kolację w restauracji.

  Giżycko jest bramą do północnych jezior i żeglarską stolicą Polski. Bardzo ciekawe miasto z zamkiem krzyżackim, zabytkowymi budowlami oraz mostem obrotowym unikalnym w Europie. Położone w centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, ma aż 11 portów żeglarskich. Miasto znajduje się dokładnie między dwoma rozległymi jeziorami Kisajno i Niegocin. Ciekawym doświadczeniem może też być kolacja w zamku krzyżackim z XIV wieku lub w żeglarskiej tawernie. Nocleg na jachcie.

  2 dzień

  JEZ. KISAJNO - SZTYNORT

  Dzień zaczniemy porannymi zajęciami jogi i pracy z ciałem dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie na pokładzie jachtu przygotujemy sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy w rejs. Przed nami piękne widoki na trasie jezior Kisajno, Dargin i Sztynorckie. Naszym celem na dziś będzie pięknie położony port Sztynort.

  Jezioro Kisajno

  W krajobrazie Kisajna przeplatają się zatoki, półwyspy i wyspy. Tych ostatnich jest aż 18. Należy do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i jest częścią kompleksu jeziora Mamry. Na terenie całego jeziora znajduje się ponad 30 wysp o łącznej powierzchni ponad 200 ha. Na większości z nich znajdują się rezerwaty przyrody, w których żyją liczne gatunki ptaków, takie jak łabędzie, bocian czarny czy czapla siwa.

  Sztynort

  Aby się tu dostać wpłyniemy do Kanału Sztynorckiego. Za krótkim Kanałem Sztynorckim rozlewa się niewielkie Jezioro Sztynorckie, nad którym we wsi Sztynort Duży znajduje się pałacowa siedziba dawnego rodu hrabiowskiego von Lehndorffów oraz największy port jachtowy pomiędzy Giżyckiem i Węgorzewem. Znajdziemy tu piękną okolicę, pałac i owianą żeglarską legendą tawernę Zęza, gdzie szanty rozbrzmiewają od zachodu słońca aż do rana. Obiad w restauracji na trasie lub w porcie docelowym. Kolacja i nocleg na jachcie.

  3 dzień

  JEZIORO ŚWIĘCAJTY - PIĘKNY BRZEG

  Poranne zajęcia jogi i pracy z ciałem dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy na wodę. Doskonalimy tajniki żeglowania. Przed nami Jeziora Dargin, Kisajty, Mamry i Święcajty. Naszym celem dzisiaj będzie port Piękny Brzeg.

  Jezioro Święcajty

  Jeden z najbardziej malowniczych akwenów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, jedno z najczystszych jezior w Polsce – I klasa czystości wód, wchodzące w skład jeziora Mamry – drugiego co do wielkości jeziora w Polsce. Ze względu na rozległe, łagodne i piaszczyste zejście do wody jest to idealne miejsce dla amatorów windsurfingu i pływania. Powietrze, czysta woda licznych jezior i rzek, różnorodność krajobrazu polodowcowego i obfitość lasów, stwarzają doskonałe warunki także dla amatorów żeglarstwaturystyki pieszej i rowerowej.

  Dopływamy do miejscowości Piękny Brzeg z bardzo urokliwą okolicą i ośrodkiem w lesie. Obiad w restauracji na trasie lub w porcie docelowym. Kolacja i nocleg na jachcie.

  4 dzień

  JEZIORO MAMRY - KIETLICE

  Poranne zajęcia jogi i pracy z ciałem dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie. Poranne śniadanie na pokładzie jachtu, przygotujemy je sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy. Dzisiaj eksplorujemy dalej jezioro Mamry, skrywającą wiele tajemnic miejscowość Mamerki, otaczającą przyrodę i uroczy port na wieczór Kietlice.

  Jez. Mamry

  Na jeziorze Mamry znajdują się aż 33 wyspy, a część z nich stanowi rezerwat krajobrazowo - ornitologiczny. Największa wyspa na Mamrach i całych Mazurach to Upałty, choć również stanowi rezerwat, można ją zwiedzać ze względu na ciekawe obiekty historyczne - bunkry pochodzące z II wojny światowej oraz unikatową, zabytkową budowlę Kanału Mazurskiego. Na wyspie wyznaczono szlak turystyczny ułatwiający poznanie jej najciekawszych fragmentów.

  Jezioro Mamry jest popularne również wśród nurków, nie tylko ze względu na zatopiony holownik Arabella, ale także ze względu na przejrzystość wód i wspaniałe podwodne łąki. Bogata roślinność podwodna zachwyca żeglarzy, którzy mogą ją podziwiać z pokładu jachtu, ponieważ widoczność sięga tutaj ponad 3 m.

  Mamerki
  Ta niepozorna nazwa kryje za sobą niezwykłe miejsce – ruiny byłej hitlerowskiej Kwatery Głównej Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych. Nie jest żadną tajemnicą, że hitlerowcy lubili tutaj przyjeżdżać.  Tajemnice drugiej wojny światowej, skryte wśród lasów bunkry i monumentalne konstrukcje – to atrakcje Mamerek. Dla chętnych znajduje się tu Muzeum II Wojny Światowej, które położone w dawnym kompleksie bunkrów, będącym Centrum Dowodzenia i Łączności Wehrmachtu. 

  Świetny widok na cały akwen zapewnia wieża widokowa.

  Kietlice

  Nasz wieczorny port to miłe, zaciszne miejsce z duszą. Tawerna oświetlona i otulana przyjemną mazurską aurą. Na wzgórzu nieopodal znajduje się wydzielone miejsce do rozpalenia ogniska i biesiadowania z bezpośrednim widokiem na jezioro. Obiad w restauracji na trasie lub w porcie docelowym. Kolacja i nocleg na jachcie.

  5 dzień

  JEZIORO DOBSKIE - WYSPA GLIMA - WYSPA KORMORANÓW

  Poranne zajęcia jogi i pracy z ciałem dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy na wodę. Doskonalimy tajniki żeglowania. Eksplorujemy dziś widoki Jeziora Dobskie i Półwysep Fuleda gdzie króluje zieleń pól uprawnych, lasów i roślinności wodnej. Nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu są głazy narzutowe. Największy okaz ma w obwodzie 9,3 m i 2 m wysokości.

  Jez. Dobskie

  Całe jezioro, wraz z wyspami oraz głazowiskiem na Półwyspie Fuledzkim, stanowi rezerwat przyrody powołany dla ochrony reliktowego krajobrazu polodowcowego, w tym unikalnych, pierwotnych głazowisk morenowych, a także dla ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego – w tym dużej kolonii kormoranów i czapli. U południowego brzegu jeziora gniazdują największe ptaki drapieżne Polski – bieliki, które często polują na kormorany. Można je często wypatrzeć na niebie lub kiedy odpoczywają na śródjeziornych, kamiennych mieliznach. Jezioro jako rezerwat objęte jest szczególną ochroną w ramach europejskiej sieci „Natura 2000”. Na Jeziorze Dobskim obowiązuje tzw. strefa ciszy.

  Warsztaty zielarskie

  Chętni mogą skorzystać z warsztatów zielarskich. Na półwysep Fuleda specjalnie dla nas przyjedzie zielarka, miłośniczka roślin i ich zdrowotnych właściwości. Przeprowadzi dla nas warsztaty z rozpoznawania ziół. Zapoznamy  się właściwościami leczniczymi, kosmetycznymi i kulinarnymi zebranych roślin. Poznamy zielarskie ABC zbieracza oraz metody efektywnego przetwarzania i przechowywania- tak, by nie tracić najcenniejszych właściwości ziół.

  Tajemnicza Wyspa Glima

  Gilma położona w południowej części jeziora jest bardzo tajemniczą wyspą o wyjątkowym genius loci – geomanci stwierdzili, iż jest jednym z czakramów naturalnej energii Ziemi. W południowej części wyspy znajduje się duży, ociosany głaz, stanowiący najprawdopodobniej kamień ofiarny, przy którym odprawiano pogańskie rytuały. Pozostałości prehistorycznych grodzisk i kamienne kurhany zlokalizowano też na południowym brzegu jeziora.

  Wyspa Kormoranów

  Najbardziej znaną wyspą na tych wodach jest Wysoki Ostrów, bardziej znana jako Wyspa Kormoranów. Znajdują się tu miejsca lęgowe kormorana czarnego i czapli siwej. Wyspa Kormoranów jest w całości rezerwatem ornitologicznym. Łatwo ją odróżnić od innych wysp po nagich drzewach, zupełnie pozbawionych liści i mniejszych gałęzi.

  Tym razem na noc nie wpływamy do żadnej mariny ale rzucamy kotwicę przy brzegu i nocujemy na dziko. Chcemy być blisko przyrody i móc posłuchać odgłosów nocnych zwierząt... Obiad w restauracji na trasie. Kolacja i nocleg na jachcie.

  6 dzień

  JEZIORO TAJTY - PIĘKNA GÓRA

  Poranne zajęcia jogi i pracy z ciałem dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie. Poranne śniadanie na pokładzie jachtu, przygotujemy je sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy. Naszym celem jest dziś jezioro Tajty i port Piękna Góra.

  Jez. Tajty

  Cały akwen objęty jest strefą ciszy. Takie warunki sprzyjają odpoczynkowi na wodzie. W jeziorze występują liczne gatunki ryb, jak na przykład leszcze, okonie, szczupaki, węgorze, sandacze, płocie. Jest to idealne miejsce dla pasjonatów wędkowania. Nasz port Piękna Góra to urokliwe, zaciszne miejsce. Być może na wieczór będzie możliwość skorzystania z sauny. Obiad w restauracji na trasie lub w porcie docelowym. Kolacja i nocleg na jachcie.

  7 dzień

  JEZIORO NIEGOCIN - GIŻYCKO

  Poranne zajęcia jogi i pracy z ciałem dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Jezioro Niegocin

  Malownicze i duże Jezioro Niegocin w którym znajdziemy aż  16 gatunków ryb to jedno z najbardziej popularnych jezior wśród Wielkich Jezior Mazurskich. Leżą nad nim tak znane miejscowości letniskowe jak Rydzewo, Giżycko, Bogaczewo, Grajewo czy Wilkasy.

  Jest to jezioro pochodzenia polodowcowego, trzecie pod względem wielkości jezioro w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.   
  Obiad w restauracji na trasie lub w porcie docelowym. Na noc wracamy do Giżycka. Wieczorna uroczystość pożegnalna. Nocleg na jachcie.

  8 dzień

  POŻEGNANIE

  Śniadanie. To nasze ostatnie wspólne śniadanie na pokładzie jachtu. Czas na spakowanie i wyokrętowanie.

  Dla chętnych jeżeli będą odpowiednie warunki pogodowe będzie możliwość wzięcia udziału w locie paralotnią w tandemie (dodatkowo płatne ok. 300zł/os) lub lot balonem nad jeziorami..
  Pożegnanie i powrót do domu.  "Mazury, żagle i joga" to autorski program, który prowadzi pilot Kiribati Club, sternik i instruktor jogi Krzysztof Ruba oraz Artur Siemaszko - sternik z ponad 30-letnim doświadczeniem.
  W rejsie bierze udział również pilotka Joanna Antkowska, z którą porozmawiacie o turystyce tej dawnej i tej, która nas czeka.

terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!

Dostosujemy termin do Ciebie.

CENA OBEJMUJE:
 • 7 noclegów na jachcie (jacht Tes32 Dreamee)

 • opłaty portowe

 • opłaty pozostałe (paliwo, sprzątanie łodzi)

 • udział w zajęciach jogi i mildfullness

 • opieka pilota Kiribati Club: instruktora jogi i sternika (1 jacht)

 • opieka doświadczonego sternika (2 jacht)

 • transport jachtem zgodnie z programem

 • ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE:
 • wyżywienia (śniadania i kolacje przygotowywane na jachcie wg wacht; zakupy na jacht dzielone na załogę; obiady przygotowywane lub w restauracjach)

 • opłat za toalety i prysznice w marinach

 • ewentualnych dodatkowych noclegów

 • dojazdu na miejsce startu

ZALICZKA: 1000 pln

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej