.

NADRENIA: ZAMKI I WINNICE roadtrip

Drukuj stronę
10 dni
Niemcy, Luksemburg
wielkość grupy: 6-12 osób w busie
 • NADRENIA: ZAMKI I WINNICE roadtrip

  Nadrenia - malownicza kraina zamków i winnic - to cel kolejnego z naszych europejskich roadtripów. Od zamku Eltz o bajecznej architekturze, po przejażdżkę rowerami pośród winnic, w tym wyjeździe zawarliśmy to, co nas najbardziej urzekło w tym regionie.
  Jak zawsze w wyjazdach europejskich, stawiamy na małą grupę i sporą elastyczność. Sprawdźcie sami. :)

  1 dzień

  WYJAZD

  Spotykamy się w poznańskim biurze Kiribati Club. Wyjazd z Poznania, całodniowy przejazd do Moguncji na nocleg.

  2 dzień

  MOGUNCJA: ZWIEDZANIE - REJS PO RENIE - KOBLENCJA

  Przedpołudniem zwiedzanie Moguncji, stolicy kraju związkowego Nadrenia-Palatynat i miasta Jana Gutenberga. Zobaczymy symbol miasta – romańską katedrę oraz zabytkowe kościoły: barokowy św. Augustyna i św. Stefana z witrażami autorstwa Marca Chagalla. Wizyta w muzeum Gutenberga, gdzie można zobaczyć jedną z niewielu zachowanych kopii oryginalnej drukowanej Biblii. Popołudniu rejs po Renie przez dolinę wpisaną na listę UNESCO. Krótki przystanek w malowniczym miasteczku Bacharach. Wieczorem dopływamy do Koblencji. Nocleg.

  3 dzień

  KOBLENCJA: ZWIEDZANIE - WINIARNIA

  Całodzienne zwiedzanie Koblencji. Rynki starego miasta pełne są rzeźb i fontann nawiązujących do długiej historii miasta. Podejdziemy do bazyliki św. Kastora i tzw. „Niemieckiego Rogu” (Deutsches Eck) czyli miejsca, gdzie rzeka Mozela wpływa do Renu. Przejazd kolejką linową na drugi brzeg Renu i zwiedzanie cytadeli. Na koniec dnia wizyta w jednej z licznych winiarni, dzięki której dowiemy się o historii i kulturze uprawy Rieslinga w tej części Niemiec. Degustacja (być może będzie okazja do spróbowania wina lodowego Eiswein).

  4 dzień

  ZAMEK ELTZ - COCHEM: FABRYKA MUSZTARDY, PROMENADA

  Opuszczamy Koblencję, zostawiamy za sobą Ren i ruszamy w dół rzeki Mozeli. Zwiedzanie zamku Eltz, jednego z najbardziej imponujących zamków w tej części kraju. Przejazd do Cochem nad Mozelą i spacer po starym mieście oraz wizyta w stuletniej fabryce musztardy, w której wciąż używa się tradycyjnych metod produkcji. Możliwość wjazdu kolejką (lub wejścia) na punkt widokowy. Czas wolny na nadrzecznej promenadzie, gdzie restauracyjne tarasy zapraszają do dalszego odkrywania smaków regionalnego wina. Przejazd drogą wzdłuż rzecznych meandrów na nocleg w okolice Bernkastel-Kues.

  5 dzień

  MOZELA NA ROWERACH

  Odkrywanie uroków Mozeli na rowerach. Wycieczka po głównie płaskich drogach wzdłuż rzeki i między winnicami. Trasa ok. 45 km od Bernkastel-Kues do Traben-Trarbach i z powrotem. Co kilka kilometrów na trasie znajduje się miasteczko, więc możliwe będą częste przystanki. Dla zmęczonych możliwość powrotu statkiem po rzece. Wieczorem czas wolny w Bernkastel-Kues.

  6 dzień

  TREWIR: ZWIEDZANIE

  Poranny przejazd do Trewiru. Zwiedzanie najstarszego miasta w Niemczech, założonego przez Rzymian i pełnego pięknie zachowanych, antycznych budowli, wpisanych na listę UNESCO. W planie m.in. brama miejska Porta Nigra z II w. n.e., sala tronowa cesarza Konstantyna I, cesarskie termy, rzymski most. Z nowszej historii – liczne kościoły i dom, w którym urodził się Karol Marks. 

  7 dzień

  LUKSEMBURG: ZWIEDZANIE - SCHENGEN

  Rano wyjazd do Luksemburga. Zwiedzanie zaczynamy od miejscowości Schengen, gdzie podpisano pakt znoszący kontrolę na europejskich granicach. Wizyta w niewielkim muzeum Unii Europejskiej. Całodzienne zwiedzanie miasta Luksemburg. Przejazd przez Kirchberg, główną dzielnicę biznesową Luksemburga, w której znajdują się także budynki instytucji UE, m.in. Trybunał Sprawiedliwości. Piesze zwiedzanie starego miasta, wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy m.in. Pałac Wielkich Książąt, najstarszy w mieście kościół św. Michała, katedrę Notre Dame, pozostałości twierdzy.

  8 dzień

  LUKSEMBRUG: MIASTECZKA, ZAMKI I PRZYRODA

  Odkrywanie luksemburskiej prowincji zaczynamy od miasteczka Echternach, założonego przez św. Wilibrorda, patrona Luksemburga i Holandii. Zobaczymy bazylikę, w której znajdują się jego relikwie oraz klasztor Benedyktynów z VII wieku. Następnie krótki trekking do wodospadu Schiessentūmpel. Region Mullerthal, w którym się znajduje, nazywany jest „Małą Szwajcarią” ze względu na swoje walory przyrodnicze. Odwiedzimy miasteczko Larochette, w którym zobaczymy ruiny XII-wiecznego zamku na wzgórzu i poznamy historię Portugalczyków - największej luksemburskiej mniejszości narodowej. Na koniec dnia miasteczko Vianden i zwiedzanie jednego z największych zamków w Europie. W drodze powrotnej na nocleg możliwy przystanek przy średniowiecznym zamku Beaufort.

  9 dzień

  LIPSK

  Wyjazd z Luksemburga przez Niemcy w kierunku Polski. Postój w Lipsku, popołudniowe zwiedzanie miasta. Nocleg w Lipsku lub okolicy.

  10 dzień

  POWRÓT

  Przejazd z Lipska do Poznania, ok. 450 km. Pożegnanie i zakończenie wyjazdu.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • transport minibusem na całej trasie

 • 9 noclegów w hotelach 3* i agroturystykach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 120 EUR

 • wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej