.

BARDZIEJ AKTYWNIE: Rumuńskie Karpaty

Drukuj stronę
10 dni
Rumunia, Węgry
wielkość grupy: 6-7 OSÓB W BUSIE
 • BARDZIEJ AKTYWNIE: Rumuńskie Karpaty

  Nawet wśród miłośników gór Rumunia nie bywa pierwszym wyborem. Skryta na uboczu utartego turystycznego szlaku. Niebudząca skojarzeń z podróżami marzeń. Czasami omijana szerokim łukiem... Czyli doskonale nadająca się na kierunek dla podróżników Kiribati Club! Ta wyprawa wzniesie nas na szczyty zapierających dech rumuńskich Karpat Południowych, na stawianą wśród najbardziej malowniczych tras na świecie Drogę Transfogaraską oraz do legendarnego zamku Drakuli. Zahaczymy też o Węgry, roztaczając przed naszymi oczyma niezapomniane widoki na naddunajski Budapeszt oraz pozwalając ciału i umysłowi na relaks w basenach termalnych w Hajdúszoboszló.

  1 dzień

  PRZEJAZD DO BUDAPESZTU

  Wcześnie rano wyruszymy z Poznania do Budapesztu. Po przybyciu do stolicy Węgier i zakwaterowaniu wybierzemy się na spacer po mieście, rozkraczonym na dwóch brzegach meandrującego Dunaju. Zachwycająca klasycystyczna architektura, łaźnie termalne, malownicze położenie i dumna historia – wszystko to sprawia, że Budapeszt stawia się wśród najpiękniejszych miast Europy. Nocleg w hotelu w mieście lub okolicy.

  2 dzień

  KARPATY RUMUŃSKIE: PN RETEZAT

  Udamy się w dalszą drogą z Budapesztu do podnóża rumuńskich Karpat Południowych. Jeziora polodowcowe, pradawny las i dzikie zwierzęta, z których słynie ten malowniczy górski obszar, docenili eksperci UNESCO, którzy nazwali PN Retezat – pierwszy park narodowy w Rumunii – Rezerwatem Biosfery. Wieczór i noc spędzimy w schronisku górskim, do którego dotrzemy pieszo (ok. 3h). Pierwsza wędrówka na rozprostowanie kości za nami!

  3 dzień

  WEJŚCIE NA SZCZYT PELEAGA

  Naszym pierwszym sportowym celem na wyprawie będzie zdobycie najwyższego szczytu w masywie Retezat – Peleaga – wyrastającego na wysokość 2509 m n.p.m. Trekking w urzekających, górskich sceneriach zajmie nam cały dzień. Wieczorem powrócimy do schroniska na nocleg.

  4 dzień

  DROGA TRANSFOGARASKA

  Jedną z najatrakcyjniejszych dla oka tras górskich w Europie i zdecydowanie najpiękniejszą w Rumunii – Drogą Transfogaraską – pojedziemy na wschód, przecinając główny grzeb Gór Fogarskich. Trasa momentami wspina się na wysokość 2000 m n.p.m., a widoki stają się obłędne. Dojedziemy w okolice śródgórskiego Jeziora Balea, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

  5 dzień

  WEJŚCIE NA SZCZYT NEGOIU

  Przed nami następne wyzwanie: zdobywamy szczyt Negoiu o wysokości 2535 m n.p.m. Jest to drugi co do wysokości szczyt w masywie Gór Fogarskich (zwanych też Fogaraszami), czyli najwyższego pasma rumuńskich Karpat Południowych. Po całodniowym trekkingu powrót do obiektu na nocleg.

  6 dzień

  WEJŚCIE NA SZCZYT MOLDOVEANU

  Dzisiejszy cały dzień spędzimy na wejściu na najwyższy szczyt Karpat Rumuńskich – Moldoveanu o wysokości 2544 m n.p.m. Wieczorem powrót na nocleg w okolicach malowniczego Jeziora Balea.

  7 dzień

  WIZYTA NA ZAMKU DRAKULI

  Po leniwym śniadaniu pojedziemy na zwiedzanie symbolu Transylwanii i całej Rumunii: średniowiecznego zamku w Branie, który według podań zamieszkiwał Wład Palownik uznawany za pierwowzór hrabiego-wampira Drakuli. Później przemieścimy się do urokliwego miasta Braszów, gdzie spędzimy nocleg.

  8 dzień

  WEJŚCIE NA SZCZYT BACIULUI

  Wracamy do krajobrazów górskich! Dziś przemierzając PN Piatra Craiului w masywie górskim o wapiennym grzebieniu odbędziemy ostatni trekking na naszym wyjeździe, zdobywając kolejny dwutysięcznik – Baciului, wznoszący się na 2238 m n.p.m. Na noc powrócimy do Braszowa.

  9 dzień

  ZWIEDZANIE BRASZOWA

  Rano powłóczymy się po klimatycznych uliczkach średniowiecznego Braszowa, stawianego wśród najpiękniejszych miast w Rumunii. Kolejką linową wjedziemy na górujący nad miastem szczyt Tampa i nacieszymy oczy spektakularną panoramą. Później udamy się w drogą powrotną na Węgry. Nocleg spędzimy w okolicach Hajdúszoboszló.

  10 dzień

  BASENY TERMALNE I POWRÓT DO POLSKI

  Od rana zapewnimy sobie zasłużony relaks w basenach termalnych słynnego uzdrowiska Hajdúszoboszló. Przyda nam się regeneracja sił po niezapomnianych górskich trekkingach. Popołudniu wyruszymy z powrotem do Polski, obierając za cel Poznań.  Rumuńskie Karpaty to autorski program, który prowadzi pilot Maciej Danielewicz.
  Info od pilota wyprawy:

  "Trekking w górach Rumunii wymaga dobrej kondycji fizycznej. Na naszej drodze nie będzie odcinków z trudnościami skalnymi. Podczas całodziennych trekkingów przewidzieliśmy czas na odpoczynek i podziwianie górskiej przyrody. Poszczególne trasy są tak zaplanowane, by osoba o przeciętnej sprawności mogła je przejść z uśmiechem na twarzy i radością zdobywcy szczytu, nie zbliżając się do granicy wyczerpania. Programowe wejścia na szczyty uzależniamy od warunków pogodowych. Ponieważ na wyjeździe nie mamy dni zapasowych (a nie można ich zaplanować ze względu na rezerwacje noclegów) może się zdarzyć, że nie wszystkie cele uda się zrealizować. Ale tak już w górach bywa. Bezpieczeństwo jest najważniejsze."

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • transport komfortowym minibusem na całej trasie

 • 9 noclegów w hotelach, pensjonatach i schroniskach (pokoje 2-osobowe)

 • śniadania

 • trekkingi górskie wg programu (w zależności od warunków pogodowych):

  • na szczyt Peleaga

  • na szczyt Negoiu

  • na szczyt Moldoveanu

  • na szczyt Baciului

 • piesze zwiedzanie Budapesztu i Braszowa

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • pozostałego wyżywienia

 • biletów wstępu do miejsc i atrakcji (m.in. parków narodowych w Rumunii, do zamku Drakuli, do basenów termalnych w Hajdúszoboszló, wjazdu kolejką na szczyt Tampa itd.) - ok. 70-90 USD/os.

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.