.

DOBRA PORA NA... WENECJĘ!

Drukuj stronę
4 dni
Włochy
wielkość grupy: 6-10 osób
 • DOBRA PORA NA... WENECJĘ!

  Woda tak przezroczysta, że miejscami widać dna weneckich kanałów i pływające w nich ryby. Brak charakterystycznego, niekoniecznie miłego zapachu, który często doskwierał przy odkrywaniu sekretów miasta z minionych epok. Tylko garstka przybyszy ze świata - pod nieobecność monstrualnych statków wycieczkowych - dzięki czemu zachwycające place i pałace nie są zadeptane. Bez gwaru w trattoriach i bez kilometrowych kolejek do zabytków. Takich pustek laguna nie widziała od stu lat. Oto dlaczego Wenecję - niezwykłe miasto wzniesione na wodzie - warto odwiedzić właśnie teraz!

  1 dzień

  PRZELOT DO WENECJI

  Spotykamy się z pilotem na lotnisku w Warszawie. Przelot do Wenecji. Po wylądowaniu i transferze na wenecki dworzec zaniesiemy nasze bagaże do komfortowego hotelu, położonego w historycznym sercu Laguny, i udamy na się na niespieszny spacer po mieście. La Serenissima, czyli Najjaśniejsza, bo tak od wieków nazywa się Wenecję, odsłoni przed nami swe pierwsze sekrety. Prawdziwą ucztą dla naszych oczu będą unikatowe pałace wzdłuż Canale Grande, wsparte na podwodnych palach: Ca’ d’oro, Ca’ Pessaro czy Ca’Foscari, pełniący dziś rolę uniwersytetu. Przekroczymy Canale Grande słynnym Mostem Rialto i wstąpimy na klimatyczne weneckie place: Campo Ghetto Nuovo czy Campo dei Mori, wciąż pachnące historią. Wieczorem udamy się na wspólną kolację do którejś z weneckich trattorii.

  2 dzień

  WOKÓŁ BAZYLIKI ŚW. MARKA

  Dziś po śniadaniu odkryjemy serce Wenecji oraz – w przeszłości – także całego Basenu Morza Śródziemnego. To tutaj, w sestiere (czyli dzielnicach) San Marco i Castello, podejmowano polityczne decyzje, które uczyniły z Republiki Wenecji państwo o imperialnych aspiracjach. Zatrzymamy się przy bazylice na spektakularnym Placu św. Marka, który przez Napoleona został uznany za najpiękniejszy salon Europy. Kontynuując spacer ujrzymy słynny Pałac Dożów oraz westchniemy pod Mostem Westchnień, który – wbrew romantycznym skojarzeniom – prowadził do aresztu i pozwalał więźniom ostatni raz rzucić okiem na miasto. Dotrzemy do Arsenału, gdzie dawni szkutnicy i inżynierowie wyposażali wenecką flotę w artylerię. Na złotą godzinę stawimy się pod kościołem Santa Maria della Salute, wzniesionym w podzięce za wyratowanie Wenecji od epidemii dżumy. Wieczorem wytchniemy i posilimy się w restauracji - co powiecie na kieliszek miejscowego prosecco?

  3 dzień

  REJS NA MURANO I BURANO

  Laguna Wenecka to nie tylko Wenecja! Po śniadaniu w hotelu wsiądziemy do tramwaju wodnego i wyruszymy na zwiedzanie sąsiednich wysp. Miłe chwile spędzimy w Murano i Burano, gdzie naszą uwagę przykują fasady kamienic we wszystkich kolorach tęczy oraz tradycyjne wyroby ze szkła, z których słyną te wyspy. Chętni wstąpią także do winnicy Venissa na wyspie Mazorbo, gdzie na błotnistych glebach laguny z natywnego, weneckiego szczepu produkuje się wspaniałe wino. Po powrocie do Wenecji udamy się na wieczorną przechadzkę po mniej turystycznych zaułkach pociętego siecią kanałów miasta i na pożegnalną kolację.

  4 dzień

  WYLOT DO POLSKI

  Pora żegnać się z Najjaśniejszą. Po transferze na lotnisko wylecimy do Polski zgodnie z naszym rozkładem lotów.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Wenecja - Warszawa

 • transfery z/na lotnisko w Wenecji

 • 3 noclegi w hotelu w Wenecji o podwyższonym standardzie

 • śniadania w hotelu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż    1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • transportu w miastach (np. tramwaje wodne, gondole, taxi), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie i degustacji w winnicy - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)

 • pozostałego wyżywienia

 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej