.

SYLWESTER NA SANTORINI

Drukuj stronę
6 dni
Grecja
wielkość grupy: 6-12 osób
 • SYLWESTER NA SANTORINI

  I bez skojarzeń z mityczną Atlantydą Santorini można nazwać wyspą iście legendarną. Zjawiskowe krajobrazy zawieszonych nad kalderą miasteczek, wypełnionych bielą fasad oraz błękitem kopuł, okiennic i płotów, szafir oblewającego Santorini morza, urzekające zachody słońca z Oia, rarytasowe wina i własny, wciąż aktywny wulkan czynią z wyspy istny cud świata. Na Santorini zapraszamy Was na godne pożegnanie roku i przywitanie nowego!

  1 dzień

  PRZELOT NA SANTORINI

  Spotykamy się z pilotem w Warszawie i wylatujemy na Santorini (przelot z przesiadką). Po wylądowaniu zostaniemy odebrani z lotniska i zawiezieni do naszego hotelu w okolicy stolicy wyspy – Firze. Po pozostawieniu bagaży i odświeżeniu się wybierzemy na wspólną, powitalną kolację.

  2 dzień

  Z FIRY DO OIA – PERŁY SANTORINI

  Nie może powiedzieć, że widział to, co najpiękniejsze na Santorini ten, kto nie przeszedł pieszego szlaku z Firy do Oia! Po śniadaniu wyprawimy się zatem na 10-kilometrową wędrówkę, mijając po drodze zapierające dech krajobrazy wypełnione tarasami białych domków i błękitnych kopuł. Rozpoczniemy w Firze – mieście wybudowanym na klifie zawieszonym nad kalderą Santorini. Podejdziemy m.in. pod kościół zwany kolokwialnie „trzema dzwonami” – ikonę wyspy. Po dotarciu do Oia rozsiądziemy się wygodnie, napawając się atmosferą miejsca. To z Oia rozpościera się najpiękniejsza panorama kaldery Santorynu, która szczególnego blasku nabiera zwłaszcza o zachodzie słońca. I urzeczeni takim widokiem pożegnamy stary rok! 

  3 dzień

  CZARNE PLAŻE I ANTYCZNA THERA

  Dzisiejszy dzień rozpoczniemy leniwym śniadaniem, po którym wybierzemy się na wycieczkę do Perissy i Kamari. Tam zobaczymy urokliwe czarne plaże pochodzenia wulkanicznego. Dominuje nad nimi wzgórze Messavouno, na które wdrapiemy się wędrując 3-kilometrowym szlakiem. Na górze ujrzymy ruiny starożytnego miasta zwanego Therą, gdzie w dawnych czasach kwitło osadnictwo przerwane eksplozją wulkanu. Później wstąpimy na degustację win z Santorynu, które z coraz większym przytupem wchodzą na światowe salony. Historia upraw winogron na Santorynie sięga czasów starożytnych, a charakterystyczne dla wyspy są koszyki, których kształt obierają pnące się winorośle.

  4 dzień

  DZIEŃ WOLNY LUB REJS PO KALDERZE

  Dzisiejszy dzień spędzimy według własnego uznania. Chętni mogą wykupić (z wyprzedzeniem, ok. 40 EUR) rejs po kalderze Santorini i ujrzeć z bliska pierścień aktywnego wulkanu, którego starożytna erupcja przyniosła wyspie zagładę, wykąpać się w gorących źródłach Palea Kameni oraz powłóczyć się po wysepce Thirassia określaną mianem Santorini w miniaturze. Na stałe mieszka tu zaledwie 300 mieszkańców, którzy wybrali życie w zwolnionym tempie. 

  5 dzień

  PRZELOT Z SANTORINI DO ATEN

  Z rana wykorzystamy czas wolny na ostatnie, niespieszne spacery po Firze i na zakupy suwenirów. Popołudniu zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy do Aten. Tam, po transferze z lotniska, zakwaterujemy się w komfortowym hotelu z widokiem na górujący nad miastem Akropol. Z tak niezwykłym obrazkiem przed oczyma spędzimy nasz ostatni wieczór w Grecji.

  6 dzień

  AKROPOL I... ATEŃSKIE CYKLADY

  Po śniadaniu wybierzemy się na spacer po ateńskim śródmieściu, pamiętającym czasy starożytnych filozofów i polityków. Wdrapiemy się na dominującą nad miastem skałę Akropolu oraz – by pozostać w cykladzkim klimacie – wstąpimy na klimatyczną dzielnicę Anafiotika, wypełnioną wpływami imigrantów z Santorini, Mykonos czy Ios. Po powrocie do hotelu zabierzemy nasze bagaże i wyruszymy na lotnisko, skąd wylecimy z powrotem do Polski.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Santorini - Ateny - Warszawa (możliwe przeloty z przesiadką)

 • transfery z/na lotniska w Grecji

 • 4 noclegi w hotelu na Santorini

 • 1 nocleg w hotelu w Atenach

 • śniadania w hotelach

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • transportu na Santorini i w Atenach (np. autobusy, metro, taxi), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie i degustacji wina - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)

 • pozostałego wyżywienia

 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)

 • atrakcji dla chętnych, w tym rejsu po kalderze Santorini

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej