.

W OKU KONDORA

Drukuj stronę
30 dni
Boliwia, Peru
wielkość grupy: 6-12 osób
 • W OKU KONDORA

  Przeżyj jeden taki miesiąc w życiu, jedną taką wyprawę. Podziel go między Peru i Boliwię. Zobaczysz miasta i wioski, poznasz życie historycznych Inków oraz ich dzisiejszych indiańskich potomków. Zrozumiesz, o co chodzi z liniami Nazca, zejdziesz na trekking do Kanionu Colca, odwiedzisz wyspy na jeziorze Tititaca i Machu Picchu. Przemierzysz jeepem solną pustynię Uyuni, wjedziesz na Chacaltayę (5300 m n.p.m.), pokonasz rowerem „Drogę Śmierci”. W dżungli poszukasz leczniczych roślin, a na pampie poobserwujesz kapibary, małpy, kajmany i ptaki.

  1 dzień

  Wylot z Polski i przylot do Limy

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  LIMA: Plaza de Armas, pałac biskupi, katakumby - PISCO

  Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco, nocleg.

  3 dzień

  ISLAS BALLESTAS - WIELKI KANDELABR - WYDMY ICA

  Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Podziwiamy tajemniczy kandelabr - geoglif pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska: ptaki morskie, a w zależności od pory roku, również lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca. Nocleg w hotelu.

  4 dzień

  NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY, CAHUACHI

  Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

  5 dzień

  AREQUIPA: TARG SAN CAMILO, KLASZTOR SANTA CATALINA

  Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m.n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado", czyli lokalne danie ze świnki morskiej. Nocleg w hotelu.

  6 dzień

  KANION COLCA: TREKKING, OBSERWACJA KONDORÓW

  Wcześnie rano wyjazd do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking* (można zabrać kijki trekkingowe lub wypożyczyć kijki bambusowe na miejscu) w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach.

  *Trekking nie jest trudny technicznie, ale wymaga dobrej kondycji fizycznej. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w trekkingu, skontaktuj się z nami.

  7 dzień

  KANION COLCA: TREKKING - CHIVAY

  Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła, na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

  8 dzień

  Puno - cmentarz Sillustani

  Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m)  Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Następnie udamy się do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy cmentarz z monumentalnymi "kominami" zbudowanymi ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. W drodze zatrzymamy się w lokalnych domach, gdzie będziemy mieli okazję spróbować wiejskiej, regionalnej kuchni.

  9 dzień

  JEZIORO TITICACA: Wyspy Uros, Wyspa Taquile

  Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, niegdyś zamieszkiwane przez indiańskie plemię Aymara, dzisiaj służące  częściej jako skansen. Następnie popłyniemy motorówką (ok 2h w jedną stronę) na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy podadzą nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Na nocleg wracamy do Puno.

  10 dzień

  COPACABANA - LA PAZ: kościół św. Franciszka, Targ Czarowników

  Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka, Targ Czarowników.

  11 dzień

  ZJAZD ROWEROWY DROGĄ ŚMIERCI

  Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m.). Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą z której rozciągają się mrożące krew w żyłach widoki. Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

  12 dzień

  LA PAZ

  Odpoczynek w La Paz.

  13 dzień

  Rurrenabaque - Pampa i wodne safari

  Rano wylot do Rurrenabaque miasteczka będącego bramą do dżungli i pampy.
  PAMPA - pierwszego dnia przejazd samochodem (ok. 4 godz.), przerwa na obiad, potem podróżujemy łodzią motorową w górę rzeki Yacumy, na trasie zobaczymy m.in. krokodyle, kapibary, żółwie, małpy, papugi i wiele innych ptaków.

  14 dzień

  Pampa i wodne safari

  Drugiego dnia będziemy łowić piranie i inne ryby, z których później przyrządzimy posiłek. Po południu czeka nas możliwość kąpieli z różowymi delfinami.

  15 dzień

  Pampa i poszukiwanie anakondy

  Trzeciego dnia wybieramy się na poszukiwanie anakondy. Powrót do Rurrenabaque, nocleg.
  Cały pobyt pampie organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika.

  16 dzień

  Park Narodowy Madidi: DŻUNGLA (SELVA)

  Ruszamy na wycieczkę do dżungli, tutaj nazywanej selva. Przejazd łodzią motorową rzeką Beni (ok. 4 godz.) do bazy campingowej w Parku Narodowym Madidi, odpoczynek i obiad. Potem trekking wgłąb dżungli. Zobaczymy stare, olbrzymie drzewa, poznamy rośliny lecznicze i trujące, będziemy obserwować wielkie mrówki i małpy w koronach drzew.

  17 dzień

  Park Narodowy Madidi: DŻUNGLA (SELVA)

  Kolejny dzień w dżungli. W czasie wędrówki po selvie możesz spróbować swoich sił w roli "Tarzana" na lianach i ugasić pragnienie świeżą wodą z liany. Cały pobyt dżungli organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika. Wieczorem powrót samolotem do La Paz (przelot trwa ok. 1 godz.), 

  18 dzień

  LA PAZ - UYUNI

  Odpoczynek w mieście. Dla chętnych możliwość dodatkowych wycieczek m.in. do ruin Tihuanaco.

  19 dzień

  SALAR de UYUNI - Isla Incahuasi

  Poranek spędzimy na placu w Uyuni ogrzewając się kubkiem gorącej herbaty, czekając, aż lokalni przewodnicy przygotują dla nas samochody i jedzenie. Pierwszy dzień spędzimy pędząc samochodem po pustyni solnej Salar de Uyuni do kaktusowej wyspy Incahuasi. W drodze odwiedzimy cmentarzysko parowozów i hotel w całości zbudowany z soli. Nocleg spędzimy w wiosce położonej obok solniska.

  20 dzień

  Kolorowe Laguny i wulkany

  Kolejnego dnia kontynuujemy podróż samochodem i oglądamy księżycowe krajobrazy ukształtowane przez wulkany i kolorowe laguny, po których spacerują flamingi i wikunie. Pamiętajcie o zapasowych bateriach do aparatu - te widoki z pewnością będziecie chcieli uwiecznić na zdjęciach!

  21 dzień

  Gejzer Sol de manana - Laguna Verde

  Rano, przed powrotem do Uyuni czeka nas jeszcze poranek z gejzerem o nazwie „Sol de manana” (Poranne słońce) i kąpiel w gorących źródłach. W najdalej na południe wysuniętym punkcie naszego programu zatrzymamy się na podziwianie Laguny Verde - niesamowicie zielonej laguny, położonej malowniczo z widokiem na wulkany. Powrót do Uyuni i przelot do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu.
  Wycieczka po Salar de Uyuni i lagunach organizowana przez lokalne biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, kierowca i lokalny przewodnik.

  22 dzień

  LA PAZ - DOLINA KSIĘŻYCOWA - STOK NARCIARSKI CHACALTAYA

  Wycieczka do Doliny Księżycowej oraz wjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.) Dla niektórych będzie to pierwszy pięciotysięcznik w życiu. Chętni będą mogli spacerem wspiąć się jeszcze wyżej na wysokość ok. 5400 – 5450 m.n.p.m.

  23 dzień

  LA PAZ - CUZCO

  Całodzienny przejazd autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru. 

  24 dzień

  CUZCO: SACSAYHUAMAN, KOLONIALNE KOŚCIOŁY, ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA

  Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi.

  Osoby zainteresowane górskim trekkingiem do Machu Picchu (Inca Trail), mogą go rozpocząć 24. dnia wyprawy. Dzień 25. i 26. to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 27. to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

  25 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: Pisac - Moray - Solanki Maras - Ollantaytambo

  Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

  26 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę) od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do Cuzco. Czas wolny na zakup pamiątek czy masaż gorącymi kamieniami.

  27 dzień

  Cuzco: dzielnica San Blas, spacery, zakupy

  Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami. Dla chętnych rafting, wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich lub jednodniowy trekking do Kolorowych Gór. (Powrót uczestników Inka Trail).

  28 dzień

  LIMA - MIRAFLORES

  Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

  29-30 dzień

  Wylot z Limy i przylot do Polski

  Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  Krótsza wersja programu: Śladem Pumy

 • Sandboarding i buggy - Szaleństwa na piasku

  Koszt około 20 USD.

  Lot nad liniami Nazca

  Koszt około 120 USD.

  Downhill w Boliwii - Zjazd rowerowy słynna "drogą śmierci". 

  Koszt około 120 USD.

  Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

  Koszt około 10 USD.

  Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

  Koszt 30-50 USD.

  Trekking do Kolorowych Gór

  Jednodniowy trekking do Kolorowych Gór z grupą i przewodnikiem. Start o 3 nad ranem, powrót ok. 18. Trekking wymaga dobrej kondycji i aklimatyzacji - najwyższy punkt to 5300m n.p.m. Czas przejścia: ok. 3h. Koszt około 30 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Arequipa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 22 21 21 22 22 21 21 22 22 23 23 22
  średnia min. temp. °C 9 9 9 7 6 6 6 6 6 7 7 8
  dni z opadem - 8 9 6 0 0 0 0 0 0 0 0 1

   

  Peru – Puno
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 17 17 17 16 16 17 17 18 19 18
  średnia min. temp. °C 3 3 3 1 -3 -6 -7 -5 -1 0 2 3
  dni z opadem - 16 23 13 7 3 1 2 3 6 7 7 13

   

  Boliwia – Rurrenabaque
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 29 28 28 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 23 22 22 21 19 18 16 17 19 21 22 22
  dni z opadem - 16 16 15 11 11 10 7 5 6 10 13 15

   

  Boliwia – Uyuni
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 15 16 17 15 14 14 15 16 18 18 17
  średnia min. temp. °C 3 3 2 0 -2 -3 -4 -3 -1 1 2 3
  dni z opadem - 17 13 11 4 1 0 1 1 2 6 8 11

   

  Boliwia – La Paz
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 18 18 18 17 17 17 18 19 19 18
  średnia min. temp. °C 6 6 6 4 3 1 1 2 3 4 6 6
  dni z opadem - 22 17 16 10 3 2 2 4 7 11 13 17

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne Cuzco - Lima, La Paz - Rurrenabaque - La Paz, La Paz - Uyuni - La Paz

 • transfery z/na lotniska

 • 27 noclegów, w tym 21 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami, 1 nocleg w chatkach na kempingu w kanionie Colca, 2 noclegi w obozowisku na Pampie, 1 nocleg w obozowisku w dżungli, 1 nocleg w hotelu solnym i 1 nocleg w hostelu (pokoje wieloosobowe) podczas wycieczki na Uyuni

 • śniadania w hotelach

 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - La Paz, La Paz - Cuzco, Ollantaytambo - Cuzco

 • transport prywatnym busem na trasie Paracas - Ica

 • pakiet Machu Picchu: bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu - Ollantaytambo, transport po Świętej Dolinie, bilet wstępu na Machu Picchu

 • wycieczki:

  • rejs do Islas Ballestas

  • rejs na wyspy Uros i Taquila

  • Cementario de Chauchilla i akwedukty (transport, przewodnik)

  • cmentarz Sillustani (transport, przewodnik)

  • trekking w kanionie Colca (transport, przewodnik, nocleg w chatkach)

  • Dolina Księżycowa i Chacaltaya (transport, przewodnik)

  • dżungla (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg w obozowisku)

  • pampa (transport, przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi w obozowisku)

  • Salar de Uyuni i laguny (transport z kierowcą, wyżywienie, 1 nocleg w hotelu solnym, 1 nocleg w hostelu)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdów lokalnych (taxi), opłat dworcowych i promowych: ok. 290 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i wycieczkach: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera