.

ZORZA POLARNA W SZWECJI

Drukuj stronę
4 dni
Szwecja
wielkość grupy: 6-12 osób
 • ZORZA POLARNA W SZWECJI

  Zapoluj na zorzę polarną w przepięknej scenerii Laponii. Wycieczka Zorza Polarna w Szwecji zabierze Cię za koło podbiegunowe do szwedzkiej części Laponii. Oprócz wypatrywania zorzy zadbaliśmy o ciekawe spędzenie czasu. Wybierzemy się na wycieczkę psimi zaprzęgami, będziemy jeździć skuterami śnieżnymi i zwiedzimy najciekawsze miejsca Sztokholmu.

  1 dzień

  SZTOKHOLM:ZWIEDZANIE - KIRUNA

  Spotykamy się z pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie. Lecimy do Sztokholmu – eleganckiej stolicy Szwecji. Przespacerujemy się po słynnym Gamla Stan czyli Starym Mieście na wyspie, słynącym z wąskich, klimatycznych uliczek i zabytkowej zabudowy. Zobaczymy słynny Pałac Królewski, ratusz oraz Fiński Kościół (Storkyrkan). Wieczorem polecimy do Kiruny, która jest idealną bazą dla poszukiwaczy zorzy polarnej w szwedzkiej części Laponii. Zakwaterowanie w 2-osobowych górskich domkach o wysokim standardzie.

  2 dzień

  PSIE ZAPRZĘGI - POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ NA SKUTERACH

  Po śniadaniu wyruszymy na spotkanie z psami husky i zaczniemy prawdziwą przygodę! Podczas kilkugodzinnej wycieczki będziemy mieli okazję stać się prawdziwym maszerem psich zaprzęgów! Zanim wyruszymy w dzicz, poznasz psy tworzące zaprzęg, poznasz proste komendy i otrzymasz instrukcje jak kierować zaprzęgiem. Sanie są dwuosobowe. Na zmianę ze swoim partnerem będziesz kierować zaprzęgiem i podziwiać zjawiskowe lapońskie krajobrazy siedząc wygodnie w saniach. Osoby, które nie chcą wcielić się w rolę maszera, mogą wybrać się na przejażdżkę w saniach podpiętych do zaprzęgu kierowanego przez przewodnika. Po przejażdżce zjemy rozgrzewający lunch przy ognisku, a następnie udamy się z powrotem do Kiruny.

  Wieczorem rozpocznie się wyczekiwana przez wszystkich wyprawa – wyruszymy na poszukiwanie zorzy polarnej! Polować będziemy na nią na skuterach śnieżnych, którymi udamy się do doliny rzeki Torne. Nasz przewodnik opowie nam historie, mity i legendy dotyczące zorzy polarnej, a jeśli szczęście nam dopisze – będziemy mieli okazję podziwiać ten fenomenalny spektakl świetlny na niebie. Na odpoczynek zatrzymamy się w chatce, w której będzie czekała na nas kolacja złożona z tradycyjnych lapońskich przysmaków. Po kolacji przejazd w dalszą drogę i powrót do cywilizacji. Nocleg w domkach.

  3 dzień

  SZTOKHOLM: METRO, MUZEUM OKRĘTU VASA

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Sztokholmu. Zakwaterowanie w hotelu 4* w centrum Sztokholmu. Będziemy mieli okazje zwiedzić najdłuższą galerie sztuki na świecie, a w tym celu … zejdziemy do podziemi! Metro w Sztokholmie słynie z tego, że 90 jego stacji przyozdobionych jest różnymi formami sztuki. Następnie odwiedzimy Muzeum Okrętu Vasa , który zatonął w 1628 roku i dopiero po 333 latach na dnie morza został wynurzony. Vasa jest pięknie zdobionym, najlepiej  na świecie zachowanym XVII-wiecznym okrętem. Po zwiedzaniu powrót do hotelu lub czas na samodzielne eksplorowanie miasta.

  4 dzień

  POWRÓT

  Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!

Dostosujemy termin do Ciebie.

CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Sztokholm - Warszawa oraz Sztokholm - Kiruna - Sztokholm z bagażem podręcznym 10 kg

 • transfery lotniskowe w Szwecji

 • 2 noclegi w domkach kurskich o wysokim standardzie (4*)

 • 1 nocleg w hotelu 4* w pokoju 2os

 • wyżywienie: 3 śniadania, 1 lunch i 1 kolacja

 • wycieczka psimi zaprzęgami z lokalnym przewodnikiem (dwie osoby na zaprzęg)

 • wycieczka skuterami śnieżnymi (dwie osoby na skuter)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • Pozostałego wyżywienia niewymienionego w programie

 • Biletu wstępu do Muzeum Vasa (170 SEK/os.) i na wieże widokową (60 SEK/os.)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz