.

BOLIWIA: MAGICZNE KRAJOBRAZY

Drukuj stronę
16 dni
Boliwia
wielkość grupy: 6-12 osób
 • BOLIWIA: MAGICZNE KRAJOBRAZY

  Od dżungli po wulkany i kolorowe laguny - ta wycieczka do Boliwii łączy w sobie różne oblicza tego niedocenianego kraju.
  Rozpoczniemy od Parku Narodowego Lomas de Arena, czyli dżungli wśród wydm. Odwiedzimy Sucre i plac, na którym
  narodziło się Wielonarodowe Państwo Boliwia. Poznamy smutną historię Potosi - miasta, którym zawładnęła niegdyś „gorączka złota”. Objedziemy jeepami niesamowitą pustynię solną Salar de Uyuni i zanocujemy w hotelu zbudowanym z soli. Zachwycimy się księżycowymi krajobrazami wyżyny Altiplano i będziemy fotografować flamingi. Odwiedzimy La Paz, jedno z najwyżej położonych miast na świecie. Na koniec zostawiamy perełki Boliwii - las deszczowy i pampę, gdzie będziemy obserwować zwierzęta w otoczeniu nieposkromionej przyrody.

  1 dzień

  WYLOT

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  PRZYLOT DO SANTA CRUZ

  Przylot do Santa Cruz. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po locie.

  3 dzień

  PARK NARODOWY LOMAS DE ARENA

  Po śniadaniu odwiedzimy Park Narodowy Lomas de Arena. Lomas de Arena słynie z unikalnego krajobrazu - błękitnych lagun otoczonych piaskowymi wydmami. Zrelaksujemy się tu nad wodą, pospacerujemy po wydmach, a w okolicznych tropikalnych lasach będziemy mieć okazję obserwować ptaki.
  Po powrocie do Santa Cruz odwiedzimy ogród botaniczny, który oprócz tropikalnych roślin jest domem dla lokalnych owadów, leniwców, ptaków i małp.

  4 dzień

  PRZELOT DO SUCRE

  Rano transfer na lotnisko i przelot do Sucre. Po przylocie transfer do hotelu. Spacer po miasteczku.

  5 dzień

  SUCRE: ZWIEDZANIE

  Po śniadaniu pójdziemy na zwiedzanie stolicy Boliwii - Sucre, nazywanej białym miastem. Sucre zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na zabytkową zabudowę.
  Zwiedzanie rozpoczniemy na punkcie widokowym Recoleta, skąd rozciąga się piękna panorama Sucre. Następnie odwiedzimy plac Pedro Anzures, nazwanego na część założyciela miasta. Odwiedzimy również muzeum lokalnej sztuki, wejdziemy do klasztoru Franciszkanów, katedry, i przejdziemy się kolonialnymi uliczkami. Na koniec dojdziemy do serca miasta - placu 25 Maja, gdzie odwiedzimy Casa de Libertad, miejsca gdzie narodziła się Boliwia.

  6 dzień

  POTOSI: NARODOWA MENNICA - UYUNI

  Po śniadaniu ruszamy w drogę do Potosi. Miasto zostało założone w 1545 w okresie „gorączki złota” z powodu odkrycia na Bogatej Górze (Cerro Rico) ogromnych pokładów... srebra. W mieście założono wiele mennic, ale historia miasta naznaczona jest ludzkimi tragediami. Po zwiedzeniu Narodowej Mennicy ruszymy w dalszą drogę do miasteczka Uyuni, skąd następnego dnia wyruszymy jeepami na Salar.

  7 dzień

  SALAR DE UYUNI

  Wcześnie rano wyruszymy jeepami na 3 dniową wycieczkę po płaskowyżu Altiplano. Na początek odwiedzimy cmentarzysko pociągów z końca XIX i początku XX wieku, które zostały porzucone, gdy lokalny przemysł górniczy się załamał.
  Następnie przemierzymy Salar de Uyuni - ogromne solnisko, sprawiające wrażenie krajobrazu z innej planety. W zależności od pory roku, solnisko jest suche, z błyszczącymi w promieniach słońca kryształkami soli, lub pokryte warstwą wody, tworząc gigantyczne lustro. Zatrzymamy się w hotelu solnym na posiłek i zdjęcie przy pomniku Rajdu Dakar, którego odcinek przebiega przez ten rejon Boliwii. Następnie udamy się na Isla de Pescadores - "wyspą" pośród solniska, którą porastają gigantyczne kaktusy. Krajobraz salaru widziany ze wzgórza wyspy zapiera dech. Jeśli pogoda pozwoli, zostaniemy na solnisku na zachód słońca.
  Przejazd do 4* hotelu solnego, zbudowanego w całości z soli, na kolację i nocleg.

  8 dzień

  Kolorowa Laguna i wulkany

  Kolejnego dnia kontynuujemy podróż samochodem i oglądamy księżycowe wulkaniczne krajobrazy. Po drodze przejedziemy przez Salar de Chiguana - imponujące, choć mniej malownicze solnisko, gdzie znajduje się wojskowy punkt kontrolny. Zrobimy też postoje na lunch z widokiem, przy Stone Tree i Pustyni Siloli. Po południu dotrzemy do Kolorowej Laguny (Laguna Colorada)  znajdującej się na wysokości 4200 m n.p.m. W różowej wodzie przechadzają się tutaj flamingi.
  Nocleg w prostym schronisku.

  9 dzień

  Gejzer Sol de manana - Zielona Laguna

  Trzeciego dnia zwiedzanie rozpoczniemy bardzo wcześnie rano przyjeżdżając do gejzeru Sol de Manana. Chętni mogą skorzystać z kąpieli w gorących źródłach. Przejazd do Zielonej Laguny (Laguna Verde) i Białej Laguny (Laguna Blanca) znajdujących się w pobliżu wulkanu Licancabur.
  Powrót do Uyuni. Nocny przejazd autobusem do La Paz.

  10 dzień

  LA PAZ: DZIEŃ WOLNY

  Wcześnie rano przyjazd do La Paz. La Paz jest miastem barwnym i ciekawym ze względu na tętniące życiem ulice. Spacery i odpoczynek.
  Wieczorem chętni mogą udać się na pokaz Wrestling Cholitas. Jest to dosyć chaotyczne, ale w dziwny sposób rozrywkowe widowisko, w którym boliwijskie Cholitas walczą ze sobą na ringu w stylu wolnej amerykanki.

  LUB wylot do Rurrenabaque i transfer do dżungli (w zależności od rozkładu lotów wewnętrznych).

  11 dzień

  PRZELOT DO RURRENABAQUE - PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)

  Po śniadaniu przelot do Rurrenabaque. Transfer łodzią rzeką Beni do Parku Narodowego Madidi.
  Po południu w towarzystwie lokalnego przewodnika pójdziemy na spacer po dżungli, nazywanej tutaj selva. Dowiemy się jak rośliny selvy są wykorzystywane przez lokalnych mieszkańców. Będziemy również wypatrywać małp, ptaków i innych mieszkańców boliwijskiego lasu. Nocujemy w drewnianej lodge na obrzeżach parku.

  12 dzień

  Pampa i wodne safari

  Wczesna pobudka i powrót do Rurrenabaque. Następnie wsiądziemy w busa i pojedziemy w kierunku Santa Rosa. Tutaj przesiądziemy się na łódkę i popłyniemy do naszej lodge na pampie. Po południu wycieczka łodzią po rzece Yacuma w celu obserwacji kapibar u wodopoju, kajmanów, różowych delfinów, żółwi i ptaków. Odważni będą mogli skorzystać z możliwości kąpieli w rzece.

  13 dzień

  PAMPA - PRZELOT DO LA PAZ

  Wczesna pobudka i wycieczka na wschód słońca wśród odgłosów pampy. Po śniadaniu powrót łodzią przez pampę do Santa Rosa. Następnie transfer na lotnisko i przelot do La Paz.
  Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na spacery i zakupy.

  14 dzień

  LA PAZ: LOKALNE TARGI, KSIĘŻYCOWA DOLINA, KOLEJKA LINOWA

  Udamy się na spacer po Targu Czarownic, lokalnych targach kwiatów, owoców i przypraw, oraz świetnie zachowanych uliczkach z kolonialną architekturą. Po południu pojedziemy do dzielnicy zwanej El Bajo (dół) - najbogatszej dzielnicy miasta, gdzie znajduje się Księżycowa Dolina (Valle de la Luna). Spacer pośród oryginalnych formacji skalnych. Skorzystamy również z miejskiej kolejki linowej, aby podziwiać miasto z lotu ptaka.

  Chętni mogą wykorzystać ten dzień na jedną z wycieczek fakultatywnych, np. na downhill - zjazd rowerowy Drogą Śmierci do Coroico (koszt około 65-100 USD w zależności od liczby uczestników).

  Możliwy jest również wjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.).

  Fani zwiedzania mogą udać się na wycieczkę do ruin Tiahuanaco. Znajduje się tam m.in. oryginalna brama słońca z podobizną Wirakoczy - ojca wszystkich bogów w wierzeniach Inków.

   

  15-16 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko w La Paz i wylot. Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  Uwaga: Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie w zależności od rozkładu lotów wewnętrznych.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Boliwia – La Paz
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 18 18 18 17 17 17 18 19 19 18
  średnia min. temp. °C 6 6 6 4 3 1 1 2 3 4 6 6
  dni z opadem - 22 17 16 10 3 2 2 4 7 11 13 17

   

  Boliwia – Uyuni
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 15 16 17 15 14 14 15 16 18 18 17
  średnia min. temp. °C 3 3 2 0 -2 -3 -4 -3 -1 1 2 3
  dni z opadem - 17 13 11 4 1 0 1 1 2 6 8 11

   

  Boliwia – Rurrenabaque
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 29 28 28 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 23 22 22 21 19 18 16 17 19 21 22 22
  dni z opadem - 16 16 15 11 11 10 7 5 6 10 13 15

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze wewnętrzne Santa Cruz - Sucre, La Paz - Rurrenabaque - La Paz

 • transfery z/na lotniska w Boliwii

 • 8 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami); jeden nocleg w 4* hotelu solnym, 1 nocleg w schronisku na Altiplano, 1 nocleg w dżungli w drewnianych lodge, 1 nocleg na pampie w Eco Lodge

 • śniadania w hotelach; pełne wyżywienie podczas wycieczki na Salar Uyuni (2 śniadania, 3 lunche, 2 obiady -1 z obiadów w hotelu 4*), pełne wyżywienie w dżungli i na pampie (2 śniadania, 2 lunche, 2 obiady)

 • transport prywatnym busem na trasie Sucre-Potosi-Uyuni

 • bilety autobusowe na trasie Uyuni - La Paz

 • wycieczki:

  • do Parku Narodowego Lomas de Arena

  • do Salar de Uyuni i laguny (transport z kierowcą, wyżywienie, 1 nocleg w hotelu solnym, 1 nocleg w hostelu)

  • do dżungli (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg)

  • na pampę (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg)

  • zwiedzanie La Paz i Doliny Księżycowej (transport, przewodnik)

  • zwiedzanie Sucre (przewodnik)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Santa Cruz, La Paz - Warszawa (od ok. 4300 do 5500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdów lokalnych (taxi), opłat dworcowych i promowych: ok. 35 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i na wycieczkach: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera