Dołącz do grupy

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

Argentyna, Brazylia, Patagonia 19 dni6-12 osób

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

Szykuj się na pełną emocji wyprawę do Patagonii! Będziesz podziwiać malownicze widoki na trekkingu pod Fitz Roy i Cerro Torre. Poczujesz na skórze chłód ogromnych lodowców. W Buenos Aires zatańczysz tango, spróbujesz wyśmienitych steków, słynnych win i czekolady, a argentyńską duszę zrozumiesz w momencie, gdy wyruszysz w drogę legendarną Ruta 40 i przemierzysz patagońskie pustkowia. Poznasz dwa oblicza ogromnych wodospadów Iguazu - argentyńskie i brazylijskie. Stojąc u stóp posągu Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro zobaczysz niesamowitą panoramę okolicy, a spacerując nocą po mieście doświadczysz jego prawdziwie imprezowego klimatu. Na zakończenie wyprawy poczujesz się jak prawdziwy Carioca wylegując się na pięknych plażach Rio.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wszystkie bilety lotnicze wliczone w cenę
 • trekking pod Fitz Roy i Cerro Torre
 • przejazd przez patagońskie bezdroża słynną Ruta 40
 • majestatyczne lodowce Perito Moreno i Ventisquero Negro
 • magiczne wodospady Iguazu po stronie argentyńskiej i brazylijskiej
 • niezapomniany klimat Buenos Aires i Rio de Janeiro

Trasa

 • BUENOS AIRES
 • SAN CARLOS DE BARILOCHE
 • PERITO MORENO
 • EL CHALTEN
 • EL CALAFATE
 • PUERTO IGUAZU
 • RIO DE JANEIRO

Plan podróży

 • WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO ARGENTYNY I BRAZYLII

  ARGENTYNA:

  1. Wypełnienie deklaracji zdrowia https://ddjj.migraciones.gob.ar/app/ 

  2. Przedstawienie certyfikatu szczepień

  3. Wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty na wypadek zachorowania na COVID-19

  4. Wykonanie testu PCR nie później niż 72h przed przylotem lub przedstawienie certyfikatu przebycia choroby wydanego maksymalnie 90 dni przed przylotem

   

  BRAZYLIA:

  1. Przedstawienie certyfikatu szczepień

  2. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://formulario.anvisa.gov.br/?lang=en

  3. Przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72h przed przylotem do Brazylii lub testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 24h przed przylotem do Brazylii 

   

  Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

 • 1 dzień WYLOT

  Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Argentyny.

   

  Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie - skontaktuj się z nami!

 • 2 dzień BUENOS AIRES - ZWIEDZANIE

  Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim” Buenos. Zwiedzamy centrum: Avenida Nueve de Julio - największą ulicę Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Forida - miejsca, gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango i odwiedzić liczne sklepy i restauracje.

   

  Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego - przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie!

 • 3 dzień ZWIEDZANIE BUENOS AIRES LUB REJS DO URUGWAJU

  Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Dzisiaj odwiedzimy słynny cmentarz Recoleta oraz dzielnicę La Boca znaną nie tylko z kolorowej uliczki Caminito, ale także ze stadionu drużyny La Boca. Stąd wywodzi się sam Diego Maradona!

   

  OPCJA DLA CHĘTNYCH: rejs promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata - La Plata. Dopływamy do urokliwego miasteczka Colonia de Sacramento i zwiedzamy jego przepiękną kolonialną zabudowę. Wieczornym promem wracamy do Buenos Aires

 • 4 dzień SAN CARLOS DE BARILOCHE

  Przelot do San Carlos de Bariloche. Spacer po mieście nazywanym często stolicą "patagońskiej Szwajcarii". Wjazd wyciągiem na jedno z okolicznych wzgórz. Dla chętnych zejście ze szczytu na piechotę.

 • 5 dzień SAN CARLOS DE BARILOCHE - CZARNY LODOWIEC

  Jedziemy z lokalnym przewodnikiem do Parku Narodowego Nahuel Huapi, co w języku miejscowych Indian oznacza "wyspę jaguarów". Zobaczymy m.in. jezioro Mascardi i lodowiec Ventisquero Negro – czarny lodowiec. Podziwiamy osobliwą naturę niespotykaną w żadnej innej części świata oraz malownicze wodospady.


  W ramach regeneracji sił po powrocie możemy udać się na degustację czekoladek słynnych na całą Argentynę. W Bariloche wypijemy gorącą czekoladę - to wręcz rytuał. Pobyt w Patagonii będzie również okazją do spróbowania lokalnych win, których jak twierdzą sprzedawcy, nie sprzedaje się nigdzie na północ od Bariloche.

 • 6 dzień LEGENDARNA RUTA 40

  „Bo to droga jest celem”  - przejazd prywatnym busem przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Jej przebycie to pragnienie każdego podróżnika. W argentyńskich sklepikach sprzedaje się mnóstwo różnego rodzaju gadżetów związanych z tą drogą: miniaturki znaków oznaczających wjazd na słynną szosę, kubeczki z magiczną „40-tką”, koszulki, długopisy, breloczki...

 • 7 dzień RUTA 40 I JASKINIA RĄK

  Kontynuujemy przejazd malowniczą Rutą 40 przez krajobrazy Patagonii. Wycieczka i krótki trekking do Jaskini Rąk. To miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się niedaleko miejscowości Perito Moreno, w samym sercu Patagonii. Ściany groty pokryte są zagadkowymi malowidłami zwierząt i ludzkich dłoni. Uznaje się, że malowidła powstały od 9 do 13 tys. lat temu i są najstarszymi śladami człowieka w Ameryce Południowej. Zwiedzanie połączone jest z krótkim trekkingiem przepięknym, malowniczym kanionem, na zboczach którego odkryto groty z malowidłami.

   

  Następnie przejazd do miasteczka El Chalten – mekki wspinaczy i pieszych turystów.

 • 8 dzień TREKKING POD FITZ ROY

  Całodzienny trekking do Laguny de Los Tres pod Cerro Fitz Roy. Trekking to ok. 8 godz. marszu, jednak dla mniej wprawionych nie ma konieczności przechodzenia całej trasy.

 • 9 dzień EL CALAFATE

  Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia lub dla chętnych - trekking do obozu pod Cerro Torre. Po południu przejazd do El Calafate. Spacer po mieście - zobaczymy Lagunę Nimes, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

 • 10 dzień LODOWIEC PERITO MORENO

  Po śniadaniu wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który wydobywa się podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Opcjonalnie możemy przepłynąć statkiem u podnóża lodowca (koszt ok. 30 USD).

 • 11 dzień EL CALAFATE LUB WYCIECZKA DO TORRES DEL PAINE W CHILE

  Dzień na odpoczynek i dowolnie wybrane wycieczki dla chętnych: konne, rejs po lodowcu, trekkingi (koszty ustalane są na miejscu).


  OPCJA DLA CHĘTNYCH: w przypadku otwarcia granic lądowych Chile - Argentyna możliwość zorganizowania całodniowej wycieczki do Chile, do Parku Narodowego Torres del Paine (koszty ustalane są na miejscu).

 • 12 dzień PRZELOT DO IGUAZU

  Przelot do Puerto Iguazu z przesiadką w Buenos Aires – miasteczka na północy Argentyny. Zakwaterowanie w hotelu w miasteczku.

 • 13 dzień IGUAZU

  Jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężarówką po dżungli (ok. 60 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka.

 • 14 dzień IGUAZU - BRAZYLIJSKA PANORAMA WODOSPADÓW

  Całodzienna wizyta w Parku Narodowym Iguzau po stronie brazylijskiej. Tutaj możemy zobaczyć drugie oblicze wodospadów – panoramiczne, rozległe widoki. Możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 120-150 USD). Odwiedzimy również Park Ptaków, gdzie zgromadzono ptaki zamieszkujące Amerykę Południową i Środkową.

 • 15 dzień PRZELOT DO RIO DE JANEIRO

  Przelot do Rio de Janeiro. Wieczorem spacer po mieście niekończącej się zabawy i wszechobecnej muzyki.

   

 • 16 dzień RIO DE JANEIRO

  Spędzimy cały dzień na eksploracji Rio de Janeiro. Udamy się na dwa najważniejsze wzgórza: Wzgórze Corcovado ze słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela oraz Wzgórze Pao de Açúcar - Głowy Cukru. Jeśli wystarczy nam sił (w tym upale wszystko może się zdarzyć) odwiedzimy też monumentalną katedrę Metropolitana oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii.

 • 17 dzień PLAŻE RIO DE JANEIRO

  Copacabana, Ipanema, Leblon – do wyboru do koloru! Spędzamy czas jak prawdziwi Cariocas (mieszkańcy Rio) odpoczywając na jednej ze słynnych plaż. Pijemy sok prosto ze świeżego kokosa, gramy w piłkę plażową, walczymy z wysokimi falami... Dla tych, którzy wolą piłkę w prawdziwym wydaniu, wizyta na niegdyś największym stadionie świata – Maracanie. 

 • 18-19 dzień WYLOT I PRZYLOT DO POLSKI

  Wylot do kraju z przesiadką w Europie.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

 • 16 noclegów w pensjonatach/hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami i śniadaniami
 • loty międzynarodowe: Warszawa - Buenos Aires i Rio de Janeiro - Warszawa
 • loty wewnętrzne: Buenos Aires - Bariloche, El Calafate - Buenos Aires, Buenos Aires - Iguazu, Foz de Iguazu - Rio de Janeiro
 • transfery z/na lotniska
 • transport prywatnym busem na trasie San Carlos de Bariloche - Perito Moreno - Jaskinia Rąk - El Chalten - El Calafate oraz podczas wycieczki po Rio de Janeiro
 • transport do Parków Narodowych w El Calafate, Nahuel Huapi, Puerto Iguazu, Foz de Iguazu w Brazylii
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • transportu w miastach: taxi, autobusy itp. ok. 190 USD
 • wyżywienia ok. 25 - 40 USD dziennie /os.
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 26 PLN /os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

Kiedy jechać

Pogoda

najlepszadobraśrednianiekorzystna
 • I
 • II
 • III
 • IV
 • V
 • VI
 • VII
 • VIII
 • IX
 • X
 • XI
 • XII

Mapa

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Argentyna

  • Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. 
  • Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.
  • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Argentyny.


Podobne wyjazdy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń