Dołącz do grupy

MUNDIAL TANGA W ARGENTYNIE + OPCJA WODOSPADY IGUAZU

Argentyna 10-12 dni6-12 osób

Terminy i ceny

 • termincena
 • termin:12.09 - 22.09 2022cena:9 990 PLN + 2 190 USD+ OPCJA WODOSPADY IGUAZURezerwuję
 • termin:12.09 - 21.09 2022cena:7 590 PLN + 1 790 USDRezerwuję

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00

MUNDIAL TANGA W ARGENTYNIE + OPCJA WODOSPADY IGUAZU

Tango zaczyna się od spojrzenia. Mężczyzna zaprasza kobietę do tańca wzrokiem, a ona się zgadza. Lub nie. Tango jest tańcem emocji, namiętności, ale także elegancji i zasad. Powstało w ubogich dzielnicach imigranckich XIX wieku na przedmieściach Buenos Aires i szybko opanowało umysły i serca ludzi na całym świecie. Zelektryzowało francuską socjetę i stało się modne, popularne. Dzięki tangu stolica Argentyny jest mekką tancerzy i pasjonatów tego tańca, które przyciąga o każdej porze roku. Dzięki tangu Buenos Aires smakuje jak usta kobiety, która właśnie umalowała się do wyjścia na wieczorną milongę. Jest słodko-gorzkie. Dojrzałe i świeże. Ma iskrę w oku i siwy włos trudnych chwil. Jest jedyne w swoim rodzaju.

Trasa

 • BUENOS AIRES - WODOSPADY IGUAZU

Plan podróży

 • 1 dzień PRZELOT DO BUENOS AIRES

  Wylot z Warszawy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

 • 2 dzień BUENOS AIRES

  Przylot do stolicy Argentyny, transfer do Microcentro i zakwaterowanie w hotelu. Po odpoczynku po podróży rozpoczniemy zwiedzanie "boskiego Buenos" od spaceru po historycznym centrum stolicy. Zobaczymy m.in. Plaza de Mayo, Catedral Metropolitana, Casa Rosada, Manzana de las Luces. Przysiądziemy na kawę w słynnej Cafe Tortoni i odwiedzimy małe Muzeum Tanga. Wieczorem dla chętnych wyjście na milongę.

 • 3 dzień BUENOS AIRES

  Spacer Avenida de Mayo z pięknymi kolonialnymi pałacami miejskimi, m.in. Palacio Barolo, na Plaza del Congreso, gdzie znajduje się monumentalny gmach Kongresu Argentyny oraz kamień milowy Buenos Aires. Czas wolny na kawę w kawiarni Cafe de los Angelitos, o którym napisano słynne tango. Przejazd autobusem miejskim colectivo do Teatro Ateneo, które obecnie jest jedyną w swoim rodzaju księgarnią. Zdjęcie przy „vereda del tango”. Spacer do Teatro Colon, po drodze zobaczymy Palacio Sarmiento. Zwiedzanie największego teatru na świecie – Colon. Przejście na najszerszą ulicę świata Avenida 9 de Julio, zdjęcie pod pomnikiem Obelisco; spacer tangową aleją gwiazd – Corrientes. Wieczorem dla chętnych wyjście na milongę.

 • 4 dzień BUENOS AIRES

  Przejazd metrem do Barrio Norte. Spacer do pomnika Floralis Generica – nieoficjalnego symbolu miasta w kształcie kwiatu, który otwiera się i zamyka każdego dnia. Przejście do dzielnicy Recoleta, zwiedzanie najsłynniejszej nekropolii miasta z grobowcem Evity Peron. Przejazd do dzielnicy Abasto, zwiedzanie domu muzeum Carlosa Gardela – pierwszego śpiewaka tanga argentyńskiego; zaułek artystów przy centrum handlowym i czas na wizytę w sklepach z butami do tanga. Przejazd do Puerto Madero i spacer po nowoczesnej portowej dzielnicy; powrót do hotelu i odpoczynek. Wieczorem dla chętnych wyjście na milongę.

 • 5 dzień BUENOS AIRES - MUNDIAL TANGA - ELIMINACJE

  Przejazd do dzielnicy La Boca, gdzie zaczęło się tango. Spacer ulicą Caminito, wizyta pod stadionem La Bombonera. Spacerując po La Boca warto spróbować tutejszych empanad i wypić kieliszek lokalnego wina. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na cmentarz Chacarita z mauzoleum Carlosa Gardela i innych wielkich twórców muzyki tanga. Powrót do hotelu, odpoczynek, dla chętnych lekcja tanga argentyńskiego. Wiecorem wejście na Mundial Tanga – eliminacje.

 • 6 dzień BUENOS AIRES - MUNDIAL TANGA - ĆWIERĆFINAŁY

  Dzień wolny na samodzielne eksplorowanie Buenos Aires. Wieczorem udział w kolejnej rundzie Mundialu Tanga - ćwierćfinały.

  OPCJA DLA CHĘTNYCH: Wcześnie rano wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento (koszt ok. 120 USD). Zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy urokliwego miasteczka. Popołudniowym promem wracamy do Buenos Aires. Chęć uczestnictwa należy zgłosić przed wyjazdem.

 • 7 dzień BUENOS AIRES - MUNDIAL TANGA - PÓŁFINAŁY

  Przejazd do dzielnicy Palermo, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, ogrodu japońskiego, dzielnicy artystów; obiad w słynnej restauracji Don Julio. Dla chętnych spotkanie z Polonią w Buenos lub lekcja tanga. Powrót do hotelu. Wieczorem wyjście na półfinały Mundialu Tanga.

 • 8 dzień BUENOS AIRES - MUNDIAL TANGA - FINAŁ 2022

  Wyjście na niedzielny targ w San Telmo, spacer i odpoczynek na Plaza Dorrego. Czas wolny, odpoczynek. Udział w finale Mundialu Tanga 2022.

 • 9-10 dzień POWRÓT

  Osoby, które kończą wyprawę w Buenos Aires: przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Polski kolejnego dnia.

 • OPCJA WODOSPADY IGUAZU 9 DZIEŃ: PRZELOT - WODOSPADY IGUAZU (BRAZYLIA)

  Rano przelot do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Na pierwsze spotkanie z wodospadami Iguazu jedziemy do Foz de Iguaçu w Brazylii, gdzie bedziemy spacerować po drewnianych kładkach z oszałamiającym, panoramicznym widokiem na tę potęgę natury. Jeśli czas pozwoli odwiedzimy również Park Ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Dla spragnionych widoku z góry, możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Powrót na nocleg do Argentyny do Puerto Iguazu.

 • OPCJA WODOSPADY IGUAZU 10 DZIEŃ: WODOSPADY IGUAZU (ARGENTYNA)

  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Iguazú, aby z bliska podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z katarakt dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Warto wykupić jedną z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez park: przejażdżkę motorówką przez dżunglę połączoną z rejsem motorówką pod wodospad (ok. 60 USD) lub w wersji poszerzonej ze spływem indiańskim czółnem po rzece (ok. 80 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka. Nocleg w hotelu.

 • OPCJA WODOSPADY IGUAZU 11-12 DZIEŃ: POWRÓT

  Transfer na lotnisko, wylot do Europy (z przesiadką w Ameryce Południowej). Przylot do Polski kolejnego dnia.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

  TRANSPORT:

  • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Buenos Aires - Warszawa // z Opcją Wodospady Iguazu dodatkowo bilet na przelot wewnętrzny na trasie Buenos Aires - Iguazu, bilet powrotny na trasie Iguazu - Warszawa 
  • transfery z/na lotniska 
  • z Opcją Wodospady Iguazu dodatkowo tranport do/z wodospadów Iguazu po stronie argentyńskiej i brazylijskiej

  ZAKWATEROWANIE:

  • 7 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami) w Buenos Aires // z Opcją Wodospady Iguazu dodatkowo 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-os. z łazienkami) w Puerto Iguazu 

  WYŻYWIENIE:

  • śniadania w hotelach

  POZOSTAŁE:

  • oopiekę pilota Kiribati Club instruktora tanga 
  • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
  • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 50 USD 
  • wyżywienia: ok. 25-40 USD dziennie na osobę
  • atrakcji dla chętnych
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka

1000 zł.

Atrakcje dla chętnych

Wycieczka promem do Urugwaju, Colonia de Sacramento 

Koszt ok. 120 USD.

Lot helikopterem nad Iguazu

Koszt około 150 USD.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Argentyna

  • Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. 
  • Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.
  • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Argentyny.


Blog

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń