.

KRÓL LEW

Drukuj stronę
14 dni
Kenia, Tanzania
wielkość grupy: 6-12 osób
 • KRÓL LEW

  Wyprawa do Kenii i Tanzanii na długo zapadnie Ci w pamięć. Podczas wycieczki na safari z aparatem w ręku będziesz śledzić lwy, żyrafy, antylopy, gazele, hieny, lamparty, hipopotamy, słonie, bociany i marabuty. Być może nawet uda ci się spotkać rzadko widywane nosorożce. Spędzisz sześć nocy w namiocie wsłuchując się w odgłosy sawanny, a potem zrelaksujesz się pod palmą na plażach pachnącego wanilią i cynamonem Zanzibaru.

  1 dzień

  Wylot z Polski

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  NAIROBI

  Rano przylot do Nairobi, przejazd do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kenii. Popołudnie spędzimy korzystając z licznych atrakcji, jakie oferują okolice miasta. Pojedziemy odwiedzić piękny, utrzymany w kolonialnym stylu dom Karen Blixen, autorki słynnej powieści "Pożegnanie z Afryką". Chętni mogą skorzystać z oferty jednego z parków tematycznych (np. spotkać się oko w oko z żyrafą lub krokodylem, posłuchać historii mieszkańców sierocińca dla słoniątek czy też obejrzeć chaty plemion żyjących na terenie Kenii. (Koszt każdej z wycieczek to około 15 USD). Wieczorem powrót do Nairobi, nocleg w hotelu.

  3 dzień

  SAFARI – AMBOSELI

  Po śniadaniu spakujemy nasze bagaże do busa, zabierzemy ze sobą kucharza i ruszymy na spotkanie dzikiej przyrody. Naszym celem tego dnia będzie Park Narodowy Amboseli. Po krótkim lunchu wybierzemy się na popołudniowe safari - Park Amboseli to przede wszystkim miejsce życia licznej populacji słoni. Oprócz stad słoni możemy w nim spotkać większość gatunków fauny afrykańskiej. A wszystko to w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody – u stóp Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. O zmroku wrócimy na kemping, gdzie zjemy przygotowaną przez kucharza kolację. Nocleg.
  W trakcie safari nocujemy na kempingach w dużych wygodnych namiotach wyposażonych w łóżka lub grube materace. Na kempingu są toalety oraz skromne prysznice. Wyżywienie mamy zapewnione w pakiecie

  4 dzień

  SAFARI - AMBOSELI –TANZANIA

  Przy odrobinie szczęścia rano przywita nas widok ośnieżonego szczytu Kibo, który zazwyczaj spowijają chmury – to okazja do niepowtarzalnej sesji zdjęciowej! Po śniadaniu będziemy kontynuować fotograficzne safari w parku. Odwiedzimy też żyjących na jego terenie Masajów, którzy przywitają nas tradycyjnym tańcem i śpiewami – wraz z mieszkańcami zwiedzimy wioskę, zajrzymy do masajskich chat, poznamy podstawy plemiennej medycyny. Następnie udamy się na granicę z Tanzanią i dalej – do Aruszy. Nocleg w hotelu.

  5 dzień

  SAFARI - JEZIORO MANYARA

  Wcześnie rano wyjedziemy w kierunku Parku Narodowego Jeziora Manyara. Po drodze mijać będziemy typowe tanzańskie wioski, Masajów pasących swoje stada oraz żyzne obszary wokół miasteczka Mto Wa Mbu, gdzie uprawia się wiele odmian bananów (między innymi gatunek czerwony). Safari w Parku Manyara Lake - przede wszystkim jest to raj dla miłośników ptaków oraz miejsce znane z wyjątkowej populacji lwów żyjących na drzewach. Park zamieszkuje też spora populacja hipopotamów. Nocleg w lodge - klimatycznym hotelu o dobrym standardzie. Wyżywienie mamy zapewnione w pakiecie: trzy posiłki dziennie przygotowywane przez kucharza.

  6 dzień

  SAFARI SERENGETI

  Tego dnia jedziemy do Parku Narodowego Serengeti, wyjątkowego w skali świata chronionego ekosystemu, który co roku jest miejscem Wielkiej Migracji milionowego stada antylop i zebr. Ze względu na charakterystyczny krajobraz sceneria parku wykorzystana została jako tło disnejowskiej bajki – po drodze wypatrywać będziemy lwów leniuchujących na skałach, gnu brykających beztrosko na sawannie i zabawnych antylop topi strzegących bezpieczeństwa stada z niewielkich pagórków. Wieczorem odpoczynek w obozowisku, kolacja. Nocleg na kempingu pośród sawanny. Śpimy w namiotach wyposażonych w materace, na kempingu są toalety oraz skromne prysznice. 

  7 dzień

  SERENGETI - NGORONGORO

  O wschodzie słońca ruszymy na dalsze safari w Parku Serengeti na obserwacje budzącej się dzikiej przyrody. Podglądać będziemy polujące lwy, czujne antylopy, żyrafy kołyszące się wśród akacji. Poszukamy lampartów na drzewach i rzadko spotykanych gepardów. Obudzimy hipopotamy, wystawiające z sadzawek zaspane oczy. Dla chętnych przelot balonem nad równiną Serengeti (około 500 USD). Po porannych emocjach wrócimy do obozowiska na lunch i udamy się w drogę powrotną nad krater Ngorongoro. Nocleg na kempingu na krawędzi krateru.

  8 dzień

  KRATER NGORONGORO

  NGORONGORO to pozostałość stożka wulkanicznego, niegdyś prawdopodobnie sięgającego najwyższych szczytów Ziemi! Jego eksplozja utworzyła olbrzymi krater, który dziś porastają trawy i nieliczne drzewa. Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do wnętrza krateru – jego płaska powierzchnia rankiem staje się idealną sceną do obserwacji polowań, brawurowych ucieczek i spokojnego przeżuwania traw. Dzikie zwierzęta żyją tutaj w zamkniętym ekosystemie, którego obywatelami są między innymi rzadko spotykane nosorożce. Po safari i lunchu wyruszymy w drogę powrotną do Aruszy. Nocleg w hotelu.

  9 dzień

  ZANZIBAR

  Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar. Zakwaterowanie w bungalowach lub hotelu przy bajecznej plaży.

  10 dzień

  ZANZIBAR

  Odpoczynek na rajskiej wyspie nad Oceanem Indyjskim. Turkusowa woda, biały piasek i smukłe palmy pozwolą nam wypocząć po trudach podróży afrykańskimi drogami. Będziemy mieli okazję skosztować świeżych owoców morza i ryb, serwowanych po zanzibarsku.

  11 dzień

  ZANZIBAR

  Dalszy ciąg relaksu na plażach Zanzibaru. Dla chętnych dodatkowo: wycieczki na nurkowanie z delfinami, nurkowanie na rafie z rurką i maską lub nurkowanie z akwalungiem, błękitne safari, podczas którego pożeglujecie tradycyjną zanzibarską łodzią do małych piaszczystych wysepek (dodatkowo ok. 20 - 100 USD).

  12 dzień

  ZANZIBAR

  Dzień przeznaczony na odkrywanie wyspy i jej wyjątkowej kultury łączącej elementy arabskie, hinduskie i afrykańskie. Wycieczka do Stone Town – zabytkowej części głównego (i jedynego) miasta Zanzibaru, spacer po urokliwych uliczkach, wizyta na dawnym targu niewolników oraz w niegdysiejszym pałacu sułtana. Po drodze zatrzymamy się na pachnącej plantacji przypraw, z których słynie wyspa, by zobaczyć jak rośnie pieprz, wanilia, a przede wszystkim goździki! Tutaj również krótka lekcja wspinania się na palmę kokosową, zanzibarskiego makijażu i tajników naturalnej medycyny. Wizyta w Jozani Forest , naturalnym lesie Zanzibaru, w którym można zobaczyć m.in. endemiczne małpy Red Colobus (całodzienna wycieczka ok. 50 USD). Tego dnia chętni mogą się udać na wycieczkę na Prison Island w celu podziwiania wielkich żółwi (koszt około 15 USD).

  13-14 dzień

  Powrót

  Wspólna podróż powrotna do Europy. Po przylocie na lotnisko do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  Możliwość przedłużenia pobytu na Zanzibarze.
  Dłuższa wersja programu: Powitanie z Afryką.

  Chcesz jechać bez grupy i bez pilota? Zobacz indywidualny wyjazd na safari Serengeti do Tanzanii>>

 • Parki tematyczne w okolicach Nairobi

  Sierociniec słoni, dom Karen Blixen, skansen wiosek plemion afrykańskich (pokaz tańców i przykłady chat)
  Koszt około 15 USD każdy

  Snorkeling (nurkowanie na rafie z maską i rurką)

  Koszt około 20 USD

  Stone Town + Jozani Forest 

  Koszt około 50 USD.

  Nurkowanie na rafie z akwalungiem

  Koszt około 80-100 USD.

  Obserwacja delfinów lub nurkowanie z nimi

  Koszt około 50 USD.

  Lot balonem nad równiną Serengeti

  Koszt około 540 USD.

  Wycieczka na Prison Island

  Koszt około 15 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Kenia – Nairobi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 26 26 24 23 22 21 21 24 25 23 23
  średnia min. temp. °C 12 12 13 14 13 11 10 10 11 13 13 13
  dni z opadem - 6 4 9 13 12 5 5 6 5 7 16 10

   

  Tanzania - Serengeti
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 29 29 28 27 27 26 27 28 29 28 28
  średnia min. temp. °C 16 16 16 16 16 15 14 15 15 16 16 16
  dni z opadem - 14 14 18 22 18 8 6 7 7 10 17 16

   

  Tanzania – Ngorongoro
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 28 27 25 23 22 22 23 25 27 27 27
  średnia min. temp. °C 16 16 17 17 17 15 14 14 15 16 17 16
  dni z opadem - 15 14 18 22 15 6 5 5 4 7 16 17

   

  Tanzania – Zanzibar
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 29 28 27 27 26 26 26 27 27 28 28
  średnia min. temp. °C 25 26 24 24 24 23 22 21 22 23 24 25
  dni z opadem - 12 7 15 19 16 8 7 9 8 11 16 17

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Nairobi, Zanzibar - Warszawa oraz Moshi - Zanzibar,

 • transfery z/na lotniska w Tanzanii

 • zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • śniadania w hotelu na Zanzibarze

 • transport minibusem w Nairobii wg programu

 • transport do Aruszy wg programu

 • safari Amboseli w Kenii (transport, noclegi w namiotach, trzy posiłki dziennie, opiekę lokalnych przewodników)

 • safari Manyara-Serengeti-Ngorongoro w Tanzanii (transport, noclegi w namiotach, jeden nocleg w lodge, trzy posiłki dziennie, opiekę lokalnych przewodników)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz kosztów transportu na miejscu (taxi, bus): ok. 120 USD

 • wizy do Kenii i Tanzanii oraz opłaty wylotowe: ok. 150 USD

 • obowiązkowych napiwków na safari: ok. 90 USD

 • wyżywienia (poza safari) - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 20 USD; Uwaga - na Zanzibarze śniadanie w cenie!

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.