.

WŁADCA KANGURÓW

Drukuj stronę
29 dni
Australia, Nowa Zelandia
wielkość grupy: 5-8 osób w samochodzie
 • WŁADCA KANGURÓW

  Przemierzając północną oraz południowa wyspę Nowej Zelandii przeniesiesz się w świat gejzerów, wulkanów i pól zastygłej lawy, w krajobraz znany z filmu "Władca Pierścieni". Potem wyprawa do Australii. Zachwyci Cię barwny podwodny świat Wielkiej Rafy Koralowej, a Uluru – tajemnicza święta skała Aborygenów - zaskoczy swoim ogromem.

  1 dzień

  Wylot z Polski

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Przelot do Auckland

  3 dzień

  Auckland

  Przylatujemy do Auckland w godzinach popołudniowych. Dla naszej dobrej aklimatyzacji ważne jest aby od razu „wbić się w rytm dnia” i iść spać wraz z mieszkańcami „Miasta Jachtów”. Po południu proponujemy zwiedzanie Sky Tower, gdzie będziemy mogli popatrzeć z najwyższego punktu obserwacyjnego, na największe miasto w Nowej Zelandii. Jeśli ktoś chce już pierwszego dnia zacząć swoją przygodę z adrenaliną to nic nie stoi na przeszkodzie. Sky Tower oferuje skok z 192 metrów twarzą w dół...:-)

  4 dzień

  Auckland

  Zanim narzucimy odpowiednie tempo ten dzień będzie należał do tych aklimatyzacyjnych. Chętni pojadą obejrzeć oceanarium, a wszyscy razem będziemy zwiedzać miasto, chłonąć klimat i powoli „uczyć się” nowozelandzkiego stylu życia. Popłyniemy sobie na drugą stronę zatoki do miasteczka Devonport, gdzie ze wzgórza góry Wiktorii będziemy mogli podziwiać panoramę na Auckland. Wieczorem będziemy mieć czas wolny aby poczuć niesamowity klimat knajpek w marinie i jej okolicy.

  5 dzień

  DOLINA WAITOMO - jaskinie - ptaki kiwi - HAMILTON

  Jedziemy do Doliny Waitomo. Tutaj podziwiamy piękne, a zarazem tajemnicze jaskinie z setkami stalaktytów i stalagmitów. Jednak największą atrakcję jaskiń stanowi wycieczka łodzią w otoczeniu świecących owadów o pięknej nazwie Arachnocampa luminosa. Następnie przejazd do miejscowości Otorohonga, gdzie zobaczymy jeden z symboli Nowej Zelandii, czyli ptaka Kiwi. Dzień zakończymy w Hamilton spacerując w tematycznych ogrodach. Zobaczymy między innymi ogrody: amerykański, azjatycki, róż, ziół...

  6 dzień

  HOBBITON - ROTORUA

  Przeniesiemy się w świat hobbitów z opowieści Tolkiena. Odwiedzimy Hobbiton, czyli miejsce, w którym kręcono wiele scen do filmu "Władca Pierścieni". Dodatkową atrakcją będzie pokaz strzyżenia owiec – sportu narodowego Nowozelandczyków. Jak już poczujemy charakterystyczny zapach „zgniłego jaja” to znaczy, że zbliżamy się do "światowej stolicy gejzerów" - Rotoruy. Wieczorem urządzimy sobie spacer po mieście.

  7 dzień

  ROTORUA: wody termalne, gejzery

  Zwiedzanie Rotoruy i okolic. Między innymi: wody termalne, jeziora, gejzery, maoryskie wioski. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny).

  8 dzień

  ROTORUA - Te Wairoa

  W dalszym ciągu korzystamy z uroków kąpieli błotnych i źródeł termalnych. Odwiedzamy także miasteczko Te Wairoa. Jest to odpowiednik włoskich Pompei, czyli miasta "zakonserwowanego" przez wybuch wulkanu. Tutejsze życie zatrzymało się w roku 1886, po erupcji wulkanu Tarawera.

  9 dzień

  JEZIORO TAUPO

  Przejazd nad jezioro Taupo. Po drodze wizyta w miejscu nie bez powodu nazwanym "Kratery Księżycowe". Dla chętnych wycieczka szybką łodzią motorową na wodospad Huka (koszt około 90 USD) oraz na farmę krewetek. Okolice jeziora Taupo to idealne miejsca na skoki na bungee oraz skoki spadochronowe.

  10 dzień

  TREKKING W PARKU TONGARIRO

  Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzamy na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i pięknych widoków. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy, jednodniowy szlak na świecie.

  11 dzień

  WELLINGTON - WYSPA POŁUDNIOWA

  Zaglądamy na parę chwil do stolicy – Wellington. Jeśli czas pozwoli, zwiedzamy muzeum o intrygującej nazwie Te Papa Tongarewa, jednak naszym głównym celem jest przeprawa promowa na Wyspę Południową. Jedziemy w kierunku Blenheim.

  12 dzień

  BLENHEIM - NOWOZELANDZKIE WINA

  Blenheim to stolica regionu pod nazwą Marlborough. To tam właśnie znajduje się najwięcej winnic w Nowej Zelandii. Być tam i nawet nie „liznąć” enologicznej wiedzy i spróbować co najmniej kilku świetnych win, to prawdziwy grzech. Chardonnay czy Sauvignon Blanc? Cheers!

  13 dzień

  KAIKOURA - HOKITIKA - PANCAKE ROCKS

  Przejazd do Kaikoura. Okazja do obserwacji wielorybów, delfinów, pingwinów, fok, wielu gatunków ptaków i innych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć także orki. Dla chętnych możliwość wycieczki łodzią lub samolotem (koszt około 160 USD). Po południu przejazd do miejscowości Hokitika - specjalizującej się w handlu zielonym kamieniem - jadeitem. Po drodze odpoczynek w gorących źródłach bądź odbicie ze szlaku i wizyta u podnóża słynnych „Pancake Rocks”.

  14 dzień

  Lodowce Franz Josef i Fox

  To będzie dzień na który wiele osób czekało. Wizyta u podnóża lodowców o znamienitych nazwach: Franz Josef i Fox. Dla głodnych wrażeń polecamy trekking po lodowcu (ok 100 USD). W każdym z miejsc można udać się na kilkukilometrowy, niewymagający spacer. Przejazd w kierunku Wanaki.

  15 dzień

  Przejazd do QUEENSTOWN

  Przejazd widokową trasą przez góry w kierunku Queenstown. Po drodze liczne postoje w celu nacieszenia się widokami. Jedną z nietypowych atrakcji na tej drodze stanowi "stanikowy płot".
  Przyjazd do Queenstown, miasta pięknie położonego nad jeziorem. Chętni po raz kolejny mogą sobie podnieść poziom adrenaliny poprzez skok na bungee, huśtawki, sporty motorowe, rafting i wiele, wiele innych.

  16 dzień

  MILFORD SOUND - fiordy - rejs po zatoce

  Przejazd do Milford Sound - centrum nowozelandzkich fiordów. Tam, podczas rejsu po zatoce Milforda będziemy mogli zaobserwować foki, delfiny i wiele gatunków ptaków. Po drodze do zatoki, będziemy się wielokrotnie zatrzymywać podziwiając nieskażoną naturę w swojej najlepszej formie.

  17 dzień

  DUNEDIN

  Jedziemy do Dunedin. Dla chętnych przejazd niecodzienny. Najpierw samochodem do Pukerangi, a dalej pociągiem z 1920 roku do miejscowości Dunedin. Dla miastolubnych, Dunedin będzie nie lada gratką po tygodniu w terenach niezabudowanych:) Studencki klimat i niecodzienna architektura tego miasteczka sprawia, że nie chce się stamtąd wyjeżdżać.

  18 dzień

  PÓŁWYSEP OTAGO: obserwacja zwierząt

  Przejazd na Półwysep Otago. Wizyta w jedynym w swoim rodzaju centrum Albatrosów, gdzie rozwiążemy wszelkie zagadki związane z tymi olbrzymimi ptakami. Miłym dodatkiem będą  pingwiny, foki, lwy morskie i piękne klify.

  19 dzień

  Głazy narzutowe MOERAKI - OAMARU

  Przejazd do Moeraki, gdzie będziemy podziwiać zagadkowe głazy narzutowe. Kwaterujemy się w hotelu w Oamaru, a wieczorem obserwujemy kolonie niebieskich i żółtookich pingwinów.

  20 dzień

  JEZIORO TEKAPO - PARK NARODOWY GÓRY COOKA

  Jedziemy nad malownicze jezioro Tekapo. Turkusowa woda, piękne góry i ośnieżone szczyty tworzą niepowtarzalną panoramę. Spacery i podziwianie widoków. Między innymi odwiedzimy bajkowo położony kościół Dobrego Pasterza. Po drodze zobaczymy także Park Narodowy Góry Cooka. Z pośród 27 najwyższych szczytów Nowej Zelandii, 22 znajdują się tutaj. Udamy się na krótki trekking po parku.

  21 dzień

  CHRISTCHURCH - SYDNEY

  Z samego rana jedziemy do Christchurch, skąd lecimy do Australii. Lądujemy w Sydney. Kwaterujemy się w hotelu, po czym odkrywamy uroki nocnego Sydney.

  22 dzień

  SYDNEY - ZATOKA, OPERA

  Dla wielu Sydney jest najpiękniejszym miastem świata. Czy aby na pewno? Będziemy mieli się o tym przekonać zwiedzając Sydney. Między innymi nadmorskie dzielnice, słynny gmach opery, parki, dla chętnych odwiedziny w słynnym oceanarium.

  23 dzień

  PARK NARODOWY BLUE MOUNTAINS

  Jedziemy do Parku Narodowego Blue Mountains. Czy już wiecie skąd pochodzi ta nazwa?:) Zanim się dowiemy, odwiedzamy park, gdzie czeka na nas spotkanie z misiami koala, strusiami i kangurami. W Blue Mountains oglądamy piękne formacje skalne. Dla chętnych zjazd bądź zejście do miejsca, gdzie dawniej znajdowała się kopalnia.

  24 dzień

  Uluru - Ayers Rock

  Lecimy do Ayers Rock, do osady powstałej wokół największego skarbu kulturowego Aborygenów. Kwaterujemy się na campingu, po czym jedziemy oglądać zachód słońca nad Uluru bądź nad Kata Tjuta. W drodze zatrzymujemy się w centrum kulturalnym Aborygenów, aby dowiedzieć się więcej o kulturze tego regionu.

  25 dzień

  ULURU

  Kolejny dzień związany z wielkimi kamieniami. Wyruszamy jeszcze w ciemnościach, aby uwiecznić w naszej pamięci, i na naszych aparatach, niesamowity widok wstającego słońca nad świętymi skałami Aborygenów. Zanim nastanie pora dnia nie do zniesienia dla śmiertelników z Europy, wybierzemy się na trekking wokół Świętego Kamienia Aborygenów - Uluru. Wieczorem, co odważniejsi będą mogli spróbować tutejszych przysmaków: steka z krokodyla bądź kangura...

  26 dzień

  CAIRNS

  Ach ta Australia. Kolejny przelot i kolejny raz zmieniamy strefę klimatyczną. Tym razem lecimy do Cairns - bazy wypadowej na Wielką Rafę. Wieczór to dobry moment, aby wybrać się na „night market” gdzie z łatwością upolujemy ostatnie pamiątki w bardzo dobrych cenach.

  27 dzień

  WIELKA RAFA KORALOWA

  Wypływamy katamaranem na Wielką Rafę Koralową. Cały dzień nurkujemy na rafie i podziwiamy wspaniały, kolorowy podwodny świat. Przyda się aparat do zdjęć podwodnych i dobry filtr przeciwsłoneczny (dla tych co snorkelingują).

  28 dzień

  Wylot do Europy

  Żegnamy się z tym pięknym kontynentem i ruszamy w stronę Europy.

  29 dzień

  Przylot do Polski

  Po przylocie na lotnisko do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Oglądanie wielorybów  - 3-4 godzinny rejs statkiem po zatoce

  Koszt około 100 USD.

  Wodospady Huka

  Koszt około 60 USD.

  Sporty ekstremalne (bungee, rafting, zorbing...)  

  Koszt 50-150 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Nowa Zelandia – Auckland
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 24 24 23 20 17 15 14 15 16 18 20 22
   średnia min. temp.  °C 16 17 15 13 11 8 8 8 10 11 13 15
  dni z opadem - 7 7 8 10 14 14 16 14 13 11 10 8

   

  Nowa Zelandia – Wellington
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 21 21 20 17 15 13 12 13 15 16 18 20
   średnia min. temp.  °C 15 15 14 12 10 8 7 7 9 10 11 14
  dni z opadem - 7 6 8 9 11 12 13 12 10 9 9 8

   

  Nowa Zelandia – Hokitika
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 20 20 19 17 14 12 12 13 14 15 16 18
   średnia min. temp.  °C 12 12 10 8 6 4 3 4 6 7 9 11
  dni z opadem - 14 14 14 16 19 19 16 19 20 21 18 19

   

  Nowa Zelandia – Christchurch
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 21 21 20 17 15 13 12 13 15 16 18 20
   średnia min. temp.  °C 15 15 14 12 10 8 7 7 9 10 11 14
  dni z opadem - 7 6 8 9 11 12 13 12 10 9 9 8

   

  Australia – Sydney
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 22 19 16 16 17 19 22 23 25
   średnia min. temp.  °C 18 18 17 14 11 9 8 9 11 13 16 17
  dni z opadem - 10 9 10 10 9 8 8 8 8 8 8 9

   

  Australia – Uluru
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 38 36 34 30 23 20 20 23 26 32 34 37
   średnia min. temp.  °C 21 21 17 13 8 5 3 6 9 14 17 20
  dni z opadem - 4 5 4 3 4 4 3 3 4 4 6 4

   

  Australia – Cairns
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 31 31 30 28 27 25 25 26 27 29 30 31
   średnia min. temp.  °C 23 23 22 21 20 17 17 17 18 20 22 23
  dni z opadem - 19 19 19 19 16 12 11 10 9 10 12 16

terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!

Dostosujemy termin do Ciebie.

CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze:

  • Warszawa - Auckland

  • Cairns - Warszawa

  • Christchurch - Sydney

  • Sydney - Ayers Rock

  • Ayers Rock - Cairns

 • 25 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami), w Uluru camping!

 • transport samochodem na całej tarsie wg programu

 • bilet na prom na wyspę Południową

 • wycieczki: Blue Mountains, Wielka Rafa Koralowa, Uluru i Kata Tjuta

 • rejs po Milford Sound

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: ok. 550 USD

 • wyżywienia: ok. 25-30 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.