.

WŁADCA KANGURÓW + opcja FIJI

Drukuj stronę
25-30 dni
Australia, Nowa Zelandia, Fiji
wielkość grupy: 5-8 osób w samochodzie
 • WŁADCA KANGURÓW + opcja FIJI

  Aborygeni, Maorysi, ptaki nieloty i kangury. Nowoczesne miasta i ogromne puste przestrzenie. Gorące źródła i lodowce. Podczas blisko miesięcznej wyprawy przez Australię i Nową Zelandię zapomnisz o uporządkowanej europejskiej rzeczywistości. W Australii zachwyci Cię barwny podwodny świat Wielkiej Rafy Koralowej, a Uluru – święta skała Aborygenów - zaskoczy swoim ogromem. Przemierzając północną oraz południową wyspę Nowej Zelandii przeniesiesz się w świat gejzerów, wulkanów i pól zastygłej lawy, w krajobrazy znane z filmu "Władca Pierścieni". Na koniec chętni mogą wypocząć po trudach długiej podróży na plażach wyspy Malolo Lailai na Fiji.

  1-2 dzień

  PRZELOT DO CAIRNS

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, lub chcesz skrócić wyjazd o pobyt w Cairns, skontaktuj się z nami!)

  3 dzień

  CAIRNS: ODPOCZYNEK

  Naszą australijską przygodę zaczynamy w Cairns relaksem po długiej podróży.

  UWAGA: W przypadku wczesnego przylotu do Cairns istnieje możliwość zwiedzania Kurandy. Tutaj możecie przejechać się kolejką linową ponad lasem deszczowym (dla chętnych, 51 AUD). Udamy się też na spacer przez las deszczowy i na punkt widokowy na wodospad Barron, który najpiękniej wygląda po deszczu. Po południu odpoczynek na plaży w okolicach Cairns.

  4 dzień

  WIELKA RAFA KORALOWA

  Chętni popłyną na fakultatywną wycieczkę katamaranem lub inną łodzią na Wielką Rafę Koralową (koszt od 90 do 300 USD). Jest to jeden z najwspanialszych naturalnych cudów świata. Będziemy mieli możliwość rejsu przeszkloną łodzią, nurkowania lub snorkelingu w zależności od wybranej opcji.
  Pozostali wypoczywają w tym czasie na plaży w Cairns lub udadzą się na spacer do lasu deszczowego w Parku Narodowym Daintree.

  5 dzień

  ULURU (AYER'S ROCK) - KATA TJUTA

  Lecimy do Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny.
  Następnie pojedziemy podziwiać znaną formację skalną - Kata Tjuta.
  Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Obserwując Uluru w ostatnich promieniach dnia będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

  6 dzień

  ULURU (AYER'S ROCK): WSCHÓD SŁOŃCA, SPACER DOOKOŁA - SYDNEY

  O wschodzie słońca ponownie pojedziemy pod świętą górę Aborygenów. Obejrzymy wschód słońca, a następnie obejdziemy górę dookoła. Po południu wylot do Sydney.

  7 dzień

  SYDNEY: ZWIEDZANIE

  Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Zobaczymy dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge, a także katedrę św. Marii, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay na plaże w Manly, przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne.

  8 dzień

  SYDNEY: ZWIEDZANIE

  Kolejny dzień na odkrywanie Sydney. Wybierzemy miejsca zgodne z naszymi zainteresowaniami - muzea, spacery, kawiarnie czy wjazd na wieżę widokową.

  9 dzień

  GÓRY BŁĘKITNE - SYDNEY

  Wyjazd w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Wieczorem powrót do Sydney.

  10 dzień

  PRZELOT DO AUCKLAND

  Przelot do Auckland. Po południu zerkniemy na zatokę Waitemata oraz proponujemy zwiedzanie Sky Tower, gdzie będziemy mogli popatrzeć z najwyższego punktu obserwacyjnego na największe miasto w Nowej Zelandii. Jeśli ktoś chce już pierwszego dnia zacząć swoją przygodę z adrenaliną to nic nie stoi na przeszkodzie. Sky Tower oferuje skok z 192 metrów twarzą w dół...:-)

  11 dzień

  PÓŁWYSEP COROMANDEL - HOBBITON

  Rankiem ruszymy przez okolice Firth of Thames, słynące z ptaków brodzących, oraz subtropikalne lasy deszczowe na Półwysep Coromandel. Tutaj pomoczymy się w gorącej wodzie, popływamy lub posiedzimy na ciepłej plaży. Tutejsze plaże słyną z naturalnych jacuzzi. Możemy wykopać sobie dół w piasku i czekać, aż ciepła woda go wypełni, a następnie rozkoszować się kąpielą. Zejdziemy też do Cathedral Cove - łuku skalnego nad samym morzem. Możliwość odwiedzenia Te Whangarui a Hei Marine reserve oraz słynnej Cooks Beach. Po południu przeniesiemy się w świat hobbitów z opowieści Tolkiena - odwiedzimy Hobbiton, czyli miejsce, w którym kręcono wiele scen do filmu "Władca Pierścieni" oraz "Hobbit".

  12 dzień

  WODOSPAD BRIDAL VEIL FALLS - JASKINIE WAITOMO: REJS PODZIEMNĄ RZEKĄ - ROTORUA

  Rano wizyta w Waireinga – Bridal Veil Falls, często omijanym cudzie przyrody Nowej Zelandii. Krótki spacer pozwoli nam dotrzeć do miejsca przy którym będziemy mocno musieli się zastanowić czy jesteśmy na Islandii czy na antypodach. Przed południem dotrzemy do Waitomo Caves i udamy się na eksplorację jaskini i rejs podziemną rzeką, gdzie w zupełnej ciemności podziwiać będziemy przymocowane do stropu jaskiń świecące larwy Arachnocampa luminosa. Larwy wypełniające jaskinie sprawiają wrażenie mocno rozświetlonego gwieździstego nieba. Po południu ruszymy do Rotorua, wysyconego oparami siarki miasteczka nad wodami jezioro Rotorua. Chętni będą mogli po drodze przejść się jednym ze szlaków (np. Timber Trail) w uznawanym za jeden z najpiękniejszych lasów deszczowych na świecie lesie Pureora. Po południu zwiedzanie Rotorua. Zobaczymy między innymi kościół anglikański St Faith, malowniczo położony nad jeziorem. Zobaczymy maoryskie rzeźby, cmentarz i domy powitalne. Wieczorem chętni udadzą się na wieczór maoryski w Mitai lub Tamaki Maori Village (koszt 84 USD) Pozostali mogą zrelaksować się w Polynesian Spa (koszt 7-35 USD).

  13 dzień

  ROTORUA - GEJZERY - TE WAIROA

  Zwiedzamy Rotoruę i okolice. Między innymi: wody termalne, jeziora, gejzery. Odwiedzamy także pobliskie miasteczko Te Wairoa. Jest to odpowiednik włoskich Pompei, czyli miasta "zakonserwowanego" przez wybuch wulkanu. Tutejsze życie zatrzymało się w roku 1886, po erupcji wulkanu Tarawera. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny - koszt od ok. 35 USD za atrakcję). A jeśli nie gustujecie w sportach ekstremalnych, możecie zobaczyć imponującą fasadę  Muzeum Rotorua i pobliskie ogrody (muzeum zamknięte do odwołania) lub największy kompleks gejzerów i gorących źródeł w mieście – Te Puia (koszt ok. 38 USD).

  14 dzień

  WAIOTAPU: GEJZER LADY KNOX, CHAMPAGNE POOL - JEZIORO TAUPO I ROTOPOUNAMU

  Ruszamy w stronę regionu Waiotapu, znanego z aktywności geotermalnej, gejzerów i błot. Przejedziemy drogą widokową przez Waimangu Valley – miejsce, gdzie znajdował się najwyższy na świecie (prawie 400m) gejzer, dzis już nieaktywny. Na koniec zwiedzania parku Wai-o-Tapu udamy się na spektakl wybuchu gejzera Lady Knox. Dalej przejazd do Taupo z krótkim postojem przy wodospadzie Huka. Zatrzymamy się na posiłek w mieście, a następnie ruszymy dalej w kierunku Tauranga, objeżdżając jezioro Taupo ze wschodniej strony. Po południu spacer dookoła jeziora Rotopounamu, a żądni wrażeń w tym czasie udadzą się na rafting (koszt ok. 100-150 USD, w zależności od poziomu trudności).

  15 dzień

  TREKKING W PARKU NARODOWYM TONGARIRO

  Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzamy na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i szmaragdowych jezior. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy jednodniowy szlak na świecie. Wieczorem jedziemy na południe w kierunku Wellington.

  16 dzień

  WELLINGTON - PRZEPRAWA PRZEZ MARLBOROUGH SOUND

  Zaglądamy na parę chwil do stolicy – Wellington. Jeśli czas pozwoli, zwiedzamy muzeum o intrygującej nazwie Te Papa Tongarewa, jednak naszym głównym celem jest przeprawa promowa przez Marlborough Sound – jedną z najciekawszych zatok Nowej Zelandii. Będziemy mogli podziwiać posiadłości, nieprzebyte lasy, malownicze wysepki oraz ptactwo i ssaki morskie. Już na Wyspie Południowej ruszymy w dalszą drogę do Blenheim przez jeden z najsłynniejszych winiarskich regionów Nowej Zelandii.

  17 dzień

  KAIKOURA, FOKI I WIELORYBY

  W Kaikoura udamy się na obserwację największych ssaków na Ziemi - wielorybów, a także delfinów, pingwinów, fok, niezliczonych gatunków ptaków i innych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również orki. Dla chętnych możliwość wycieczki łodzią lub samolotem (koszt około 160 USD). Koło południa ruszymy w kierunku Mt Cook.

  18 dzień

  JEZIORO TEKAPO - PARK NARODOWY GÓRY COOKA - OAMARU

  Jedziemy nad malownicze jezioro Tekapo. Turkusowa woda, piękne góry i ośnieżone szczyty tworzą niepowtarzalną panoramę. Podziwiamy widoki z pięknie położonym kościółem Dobrego Pasterza. Po drodze zobaczymy także Park Narodowy Góry Cooka. Z pośród 27 najwyższych szczytów Nowej Zelandii, 22 znajdują się tutaj. Udamy się na krótki trekking po parku (do Kea Point z widokiem na Górę Cooka i lodowiec albo Hooker Valley.) Wieczorem przejazd do Oamaru gdzie pospacerujemy wiktoriańskimi uliczkami miasta i odwiedzimy kolonię Niebieskich Pingwinów Małych (dla chętnych, koszt od ok. 12 USD).

  19 dzień

  GŁAZY NARZUTOWE MOERAKI - PÓŁWYSEP OTAGO - DUNEDIN

  Rankiem będziemy podziwiać okrągłe głazy narzutowe Moeraki rozrzucone po plaży Koekohe. Przejazd na Półwysep Otago. Odwiedzimy jedyne w swoim rodzaju centrum albatrosów, gdzie rozwiążemy wszelkie zagadki związane z tymi olbrzymimi ptakami. Miłym dodatkiem będą pingwiny, foki, lwy morskie i piękne klify. Na trasie krótka wizyta w szkockim mieście Dunedin. Zwiedzimy kolonialne centrum miasta, dworzec, katedrę oraz wejdziemy na drugą najbardziej stromą ulicę Świata – Baldwin Street. Dla miastolubnych, po tygodniu spędzonym w terenach niezabudowanych, Dunedin będzie nie lada gratką.

  20 dzień

  FIORDY I REJS PO MILFORD SOUND - ALPY NOWOZELANDZKIE

  Ten dzień spędzimy pośród fiordów i w Alpach. Z Milford Sound udamy się w rejs po zatoce Milforda, gdzie oprócz malowniczych krajobrazów będziemy mogli zobaczyć foki, delfiny i wiele gatunków ptaków. Po drodze do zatoki liczne punkty przystankowe na podziwianie nieskażonej przyrody wyspy. W drodze powrotnej skosztujemy kawałka Routeburn Track i będziemy podziwiać panoramę Alp Nowozelandzkich. Przejazd do Queenstown – światowej stolicy sportów ekstremalnych.

  21 dzień

  QUEENSTOWN

  Queenstown słynie ze sportów ekstremalnych. Chętni będą mogli podnieść sobie poziom adrenaliny podczas skoku na bungee, wycieczki szybką łodzią po wąskim kanionie albo lotu helikopterem (koszt ok. 140 USD/os. za atrakcję). 
Pozostali udadzą się na zwiedzanie centrum miasta, widokowy rejs parowcem po jeziorze Wakatipu (koszt ok. 43 USD) lub wejdą na Queenstown Hill. Po południu ruszamy krętymi drogami przez malownicze okolice jezior Wanaka i Hawea do lodowca Franz Josef.

  22 dzień

  LODOWIEC FRANZ JOSEF - HOKITIKA

  To będzie dzień, na który wiele osób czekało: wizyta u podnóża lodowca Franz Josef. Rankiem pójdziemy na spacer do czoła lodowca. Dla głodnych wrażeń polecamy połączony z lotem helikopterem i eksploracją szczelin lodowych trekking po lodowcu (ok. 350 USD). Pozostali będą mogli odwiedzić tunele Tatare, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać świecące robaki. Po południu przejazd do miejscowości Hokitika - specjalizującej się w handlu zielonym kamieniem – jadeitem. Zanim jednak położymy się spać – odwiedzimy szmaragdową Hokitika Gorge.

  23 dzień

  SKAŁY NALEŚNIKOWE - DROGA NR 6 - PRZYLĄDEK FOULWIND

  Jedziemy na północ przez malownicze tereny Rapahoe by dotrzeć do ciekawego „wybryku” natury: Skały Naleśnikowe – Pancake Rocks. Spacer wśród wyszczerzonych z oceanu skał to odpoczynek, więc udamy się na odrobinę dłuższy trekking wzdłuż brzegów rzeki Punakaiki – jednak niezbyt długi, bo czeka nas jeszcze przejazd malowniczą drogą nr 6, którą porównać można jedynie do Great Ocean Road w Australii lub kalifornijskiej jedynki. Na Cape Foulwind będziemy mieć kolejną okazję na obserwację fok. Przejeżdżając przez dawne miasto poszukiwaczy złota Westport udajemy się na nocleg w kierunku Christchurch.

  24 dzień

  CHRISTCHURCH

  Przejazd do Christchurch. Zobaczymy centrum Christchurch, odbudowane po silnym trzęsieniu ziemi. Czas wolny na zwiedzanie miasta, zakup ostatnich pamiątek lub relaks przed długim lotem.

  25-26 dzień

  POWRÓT

  Osoby, które kończą wyprawę w Christchurch: przejazd na lotnisko i powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

  opcja Fiji 25 dzień

  PRZELOT NA FIJI

  Przelot na lotnisko w Nadi. Odbiór z lotniska i transfer do portu, gdzie wsiądziemy na prom płynący na wyspę Malolo Lailai. Zakwaterowanie w resorcie, czas wolny.

  opcja Fiji 26-28 dzień

  ODPOCZYNEK NA WYSPIE MALOLO LAILAI

  Te dni spędzimy na białych piaskach plaży okrążającej wyspę Malolo Lailai. Możemy też skorzystać z bogatego wachlarza propozycji sportów wodnych. Możemy wypożyczyć kajaki i popływać po lagunie, nurkować na rafie, podejrzeć podwodne życie podczas snorkellingu czy popłynąć na ryby. Sam hotel oferuje również ciekawe opcje zagospodarowania czasu - od mini-golfa do tenisa i mini parku wodnego.

  opcja Fiji 29-30 dzień

  POWRÓT

  Czas się pożegnać z Fiji. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Nadi i wylot. Przylot do Warszawy dzień później. • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU

  Wycieczka na WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

  koszt od ok. 90 do 300 USD

  Przejazd pociagiem do Kurandy

  koszt ok. 30 USD

  Lot helikopterem nad Uluru

  Lot 15 minut: koszt około 190 USD
  Lot 30 minut: koszt około 300 USD

  Wieża widokowa Sky Tower w Auckland

  Wejście na taras widokowy: koszt około 20 USD.

  Sky walk - spacer po krawędzi tarasu: koszt około 105 USD.

  Sky jump - skok z 193m: koszt około 165 USD.

  Tamaki Maori Village w Rotorua

  3.5 godzinny pokaz kulturalny z kolacją. Koszt około 84 USD.

  Polynesian Spa w Rotorua

  Kąpiel w geotermalnych wodach mineralnych. Koszt od 7 do 35 USD.

  Park przygodowy w Rotorua

  Bungee jumping, wielkie huśtawki itp. Koszt od ok. 35 USD za atrakcję.

  Te Puia - dolina geotermalna

  Gejzery, gorące źródła i błota. Koszt ok. 38 USD.

  Oglądanie wielorybów w Kaikoura

  3-4 godzinny rejs statkiem po zatoce. Koszt około 150 USD.

  Rafting po rzece Tongariro

  Koszt ok. 100-150 USD, w zależności od poziomu trudności.

  Sporty ekstremalne w Queenstown

  Bungee jumping, rafting, zorbing itp. Koszt od 50-180 USD.

  Rejs parowcem w Queenstown

  Koszt ok. 43 USD.

  Trekking po lodowcu Franz Josef

  Helitrek: trekking połączony z lotem helikopterem i eksploracją szczelin. Koszt ok. 350 USD.

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

  Wakacje na Fiji

  Zamaist korzystać z OCJI FIJI, możecie przedłużyć swój wyjazd o INDYWIDUALNY pobyt na Fiji. Chęć przedłużenia wyjazdu należy zgłosić przy rezerwacji.
  Wakacje na Fiji >> to przykładowy 8-dniowy pobyt na wyspie Malolo Lailai.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Nowa Zelandia – Auckland
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 24 24 23 20 17 15 14 15 16 18 20 22
   średnia min. temp.  °C 16 17 15 13 11 8 8 8 10 11 13 15
  dni z opadem - 7 7 8 10 14 14 16 14 13 11 10 8

   

  Nowa Zelandia – Wellington
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 21 21 20 17 15 13 12 13 15 16 18 20
   średnia min. temp.  °C 15 15 14 12 10 8 7 7 9 10 11 14
  dni z opadem - 7 6 8 9 11 12 13 12 10 9 9 8

   

  Nowa Zelandia – Hokitika
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 20 20 19 17 14 12 12 13 14 15 16 18
   średnia min. temp.  °C 12 12 10 8 6 4 3 4 6 7 9 11
  dni z opadem - 14 14 14 16 19 19 16 19 20 21 18 19

   

  Nowa Zelandia – Christchurch
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 21 21 20 17 15 13 12 13 15 16 18 20
   średnia min. temp.  °C 15 15 14 12 10 8 7 7 9 10 11 14
  dni z opadem - 7 6 8 9 11 12 13 12 10 9 9 8

   

  Australia – Sydney
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 22 19 16 16 17 19 22 23 25
   średnia min. temp.  °C 18 18 17 14 11 9 8 9 11 13 16 17
  dni z opadem - 10 9 10 10 9 8 8 8 8 8 8 9

   

  Australia – Uluru
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 38 36 34 30 23 20 20 23 26 32 34 37
   średnia min. temp.  °C 21 21 17 13 8 5 3 6 9 14 17 20
  dni z opadem - 4 5 4 3 4 4 3 3 4 4 6 4

   

  Australia – Cairns
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 31 31 30 28 27 25 25 26 27 29 30 31
   średnia min. temp.  °C 23 23 22 21 20 17 17 17 18 20 22 23
  dni z opadem - 19 19 19 19 16 12 11 10 9 10 12 16

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na tarsach: Warszawa - Cairns - Ayer's Rock - Sydney - Auckland, Christchurch - Warszawa // z Opcją Fiji ostatni lot ma trasę Christchurch - Fiji - Warszawa

 • 20 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami), 1 nocleg w Uluru w pok. 2-4 os. ze wspólną łazienką // z Opcją Fiji dodatkowo 4 noclegi w hotelu 3* ze śniadaniami na wyspie Malolo Lailai (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • transport samochodem na całej trasie wg programu

 • bilet na prom na wyspę Południową

 • z Opcją Fiji dodatkowo transfery lotniskowe oraz bilet na prom na i z wyspy Malolo Lailai

 • wycieczkę grupową do Blue Mountains

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: ok. 380 USD

 • wyżywienia: ok. 25-30 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej opłaty za rejestrację w NZeTA oraz opłaty wjazdowej IVL: ok. 32 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz