Aborygeni, Maorysi, ptaki nieloty i kangury. Nowoczesne miasta i ogromne puste przestrzenie. Gorące źródła i lodowce. Podczas blisko miesięcznej wyprawy przez Australię i Nową Zelandię zapomnisz o uporządkowanej europejskiej rzeczywistości. W Australii zachwyci Cię barwny podwodny świat Wielkiej Rafy Koralowej, a Uluru – święta skała Aborygenów - zaskoczy swoim ogromem. Przemierzając północną oraz południową wyspę Nowej Zelandii przeniesiesz się w świat gejzerów, wulkanów i pól zastygłej lawy, w krajobrazy znane z filmu "Władca Pierścieni". Na koniec chętni mogą wypocząć po trudach długiej podróży na plażach wyspy Malolo Lailai na Fiji.
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, lub chcesz skrócić wyjazd o pobyt w Cairns, skontaktuj się z nami!)
3 dzień
CAIRNS: ODPOCZYNEK
Naszą australijską przygodę zaczynamy w Cairns relaksem po długiej podróży.
UWAGA: W przypadku wczesnego przylotu do Cairns istnieje możliwość zwiedzania Kurandy. Tutaj możecie przejechać się kolejką linową ponad lasem deszczowym (dla chętnych, 51 AUD). Udamy się też na spacer przez las deszczowy i na punkt widokowy na wodospad Barron, który najpiękniej wygląda po deszczu. Po południu odpoczynek na plaży w okolicach Cairns.
4 dzień
WIELKA RAFA KORALOWA
Chętni popłyną na fakultatywną wycieczkę katamaranem lub inną łodzią na Wielką Rafę Koralową (koszt od 90 do 300 USD). Jest to jeden z najwspanialszych naturalnych cudów świata. Będziemy mieli możliwość rejsu przeszkloną łodzią, nurkowania lub snorkelingu w zależności od wybranej opcji. Pozostali wypoczywają w tym czasie na plaży w Cairns lub udadzą się na spacer do lasu deszczowego w Parku Narodowym Daintree.
5 dzień
ULURU (AYER'S ROCK) - KATA TJUTA
Lecimy do Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Następnie pojedziemy podziwiać znaną formację skalną - Kata Tjuta. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Obserwując Uluru w ostatnich promieniach dnia będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.
6 dzień
ULURU (AYER'S ROCK): WSCHÓD SŁOŃCA, SPACER DOOKOŁA - SYDNEY
O wschodzie słońca ponownie pojedziemy pod świętą górę Aborygenów. Obejrzymy wschód słońca, a następnie obejdziemy górę dookoła. Po południu wylot do Sydney.
7 dzień
SYDNEY: ZWIEDZANIE
Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Zobaczymy dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge, a także katedrę św. Marii, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay na plaże w Manly, przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne.
8 dzień
SYDNEY: ZWIEDZANIE
Kolejny dzień na odkrywanie Sydney. Wybierzemy miejsca zgodne z naszymi zainteresowaniami - muzea, spacery, kawiarnie czy wjazd na wieżę widokową.
9 dzień
GÓRY BŁĘKITNE - SYDNEY
Wyjazd w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Wieczorem powrót do Sydney.
10 dzień
PRZELOT DO AUCKLAND
Przelot do Auckland. Po południu zerkniemy na zatokę Waitemata oraz proponujemy zwiedzanie Sky Tower, gdzie będziemy mogli popatrzeć z najwyższego punktu obserwacyjnego na największe miasto w Nowej Zelandii. Jeśli ktoś chce już pierwszego dnia zacząć swoją przygodę z adrenaliną to nic nie stoi na przeszkodzie. Sky Tower oferuje skok z 192 metrów twarzą w dół...:-)
11 dzień
PÓŁWYSEP COROMANDEL - HOBBITON
Rankiem ruszymy przez okolice Firth of Thames, słynące z ptaków brodzących, oraz subtropikalne lasy deszczowe na Półwysep Coromandel. Tutaj pomoczymy się w gorącej wodzie, popływamy lub posiedzimy na ciepłej plaży. Tutejsze plaże słyną z naturalnych jacuzzi. Możemy wykopać sobie dół w piasku i czekać, aż ciepła woda go wypełni, a następnie rozkoszować się kąpielą. Zejdziemy też do Cathedral Cove - łuku skalnego nad samym morzem. Możliwość odwiedzenia Te Whangarui a Hei Marine reserve oraz słynnej Cooks Beach. Po południu przeniesiemy się w świat hobbitów z opowieści Tolkiena - odwiedzimy Hobbiton, czyli miejsce, w którym kręcono wiele scen do filmu "Władca Pierścieni" oraz "Hobbit".
Rano wizyta w Waireinga – Bridal Veil Falls, często omijanym cudzie przyrody Nowej Zelandii. Krótki spacer pozwoli nam dotrzeć do miejsca przy którym będziemy mocno musieli się zastanowić czy jesteśmy na Islandii czy na antypodach. Przed południem dotrzemy do Waitomo Caves i udamy się na eksplorację jaskini i rejs podziemną rzeką, gdzie w zupełnej ciemności podziwiać będziemy przymocowane do stropu jaskiń świecące larwy Arachnocampa luminosa. Larwy wypełniające jaskinie sprawiają wrażenie mocno rozświetlonego gwieździstego nieba. Po południu ruszymy do Rotorua, wysyconego oparami siarki miasteczka nad wodami jezioro Rotorua. Chętni będą mogli po drodze przejść się jednym ze szlaków (np. Timber Trail) w uznawanym za jeden z najpiękniejszych lasów deszczowych na świecie lesie Pureora. Po południu zwiedzanie Rotorua. Zobaczymy między innymi kościół anglikański St Faith, malowniczo położony nad jeziorem. Zobaczymy maoryskie rzeźby, cmentarz i domy powitalne. Wieczorem chętni udadzą się na wieczór maoryski w Mitai lub Tamaki Maori Village (koszt 84 USD) Pozostali mogą zrelaksować się w Polynesian Spa (koszt 7-35 USD).
13 dzień
ROTORUA - GEJZERY - TE WAIROA
Zwiedzamy Rotoruę i okolice. Między innymi: wody termalne, jeziora, gejzery. Odwiedzamy także pobliskie miasteczko Te Wairoa. Jest to odpowiednik włoskich Pompei, czyli miasta "zakonserwowanego" przez wybuch wulkanu. Tutejsze życie zatrzymało się w roku 1886, po erupcji wulkanu Tarawera. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny - koszt od ok. 35 USD za atrakcję). A jeśli nie gustujecie w sportach ekstremalnych, możecie zobaczyć imponującą fasadę Muzeum Rotorua i pobliskie ogrody (muzeum zamknięte do odwołania) lub największy kompleks gejzerów i gorących źródeł w mieście – Te Puia (koszt ok. 38 USD).
14 dzień
WAIOTAPU: GEJZER LADY KNOX, CHAMPAGNE POOL - JEZIORO TAUPO I ROTOPOUNAMU
Ruszamy w stronę regionu Waiotapu, znanego z aktywności geotermalnej, gejzerów i błot. Przejedziemy drogą widokową przez Waimangu Valley – miejsce, gdzie znajdował się najwyższy na świecie (prawie 400m) gejzer, dzis już nieaktywny. Na koniec zwiedzania parku Wai-o-Tapu udamy się na spektakl wybuchu gejzera Lady Knox. Dalej przejazd do Taupo z krótkim postojem przy wodospadzie Huka. Zatrzymamy się na posiłek w mieście, a następnie ruszymy dalej w kierunku Tauranga, objeżdżając jezioro Taupo ze wschodniej strony. Po południu spacer dookoła jeziora Rotopounamu, a żądni wrażeń w tym czasie udadzą się na rafting (koszt ok. 100-150 USD, w zależności od poziomu trudności).
15 dzień
TREKKING W PARKU NARODOWYM TONGARIRO
Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzamy na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i szmaragdowych jezior. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy jednodniowy szlak na świecie. Wieczorem jedziemy na południe w kierunku Wellington.
16 dzień
WELLINGTON - PRZEPRAWA PRZEZ MARLBOROUGH SOUND
Zaglądamy na parę chwil do stolicy – Wellington. Jeśli czas pozwoli, zwiedzamy muzeum o intrygującej nazwie Te Papa Tongarewa, jednak naszym głównym celem jest przeprawa promowa przez Marlborough Sound – jedną z najciekawszych zatok Nowej Zelandii. Będziemy mogli podziwiać posiadłości, nieprzebyte lasy, malownicze wysepki oraz ptactwo i ssaki morskie. Już na Wyspie Południowej ruszymy w dalszą drogę do Blenheim przez jeden z najsłynniejszych winiarskich regionów Nowej Zelandii.
17 dzień
KAIKOURA, FOKI I WIELORYBY
W Kaikoura udamy się na obserwację największych ssaków na Ziemi - wielorybów, a także delfinów, pingwinów, fok, niezliczonych gatunków ptaków i innych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również orki. Dla chętnych możliwość wycieczki łodzią lub samolotem (koszt około 160 USD). Koło południa ruszymy w kierunku Mt Cook.
18 dzień
JEZIORO TEKAPO - PARK NARODOWY GÓRY COOKA - OAMARU
Jedziemy nad malownicze jezioro Tekapo. Turkusowa woda, piękne góry i ośnieżone szczyty tworzą niepowtarzalną panoramę. Podziwiamy widoki z pięknie położonym kościółem Dobrego Pasterza. Po drodze zobaczymy także Park Narodowy Góry Cooka. Z pośród 27 najwyższych szczytów Nowej Zelandii, 22 znajdują się tutaj. Udamy się na krótki trekking po parku (do Kea Point z widokiem na Górę Cooka i lodowiec albo Hooker Valley.) Wieczorem przejazd do Oamaru gdzie pospacerujemy wiktoriańskimi uliczkami miasta i odwiedzimy kolonię Niebieskich Pingwinów Małych (dla chętnych, koszt od ok. 12 USD).
Rankiem będziemy podziwiać okrągłe głazy narzutowe Moeraki rozrzucone po plaży Koekohe. Przejazd na Półwysep Otago. Odwiedzimy jedyne w swoim rodzaju centrum albatrosów, gdzie rozwiążemy wszelkie zagadki związane z tymi olbrzymimi ptakami. Miłym dodatkiem będą pingwiny, foki, lwy morskie i piękne klify. Na trasie krótka wizyta w szkockim mieście Dunedin. Zwiedzimy kolonialne centrum miasta, dworzec, katedrę oraz wejdziemy na drugą najbardziej stromą ulicę Świata – Baldwin Street. Dla miastolubnych, po tygodniu spędzonym w terenach niezabudowanych, Dunedin będzie nie lada gratką.
20 dzień
FIORDY I REJS PO MILFORD SOUND - ALPY NOWOZELANDZKIE
Ten dzień spędzimy pośród fiordów i w Alpach. Z Milford Sound udamy się w rejs po zatoce Milforda, gdzie oprócz malowniczych krajobrazów będziemy mogli zobaczyć foki, delfiny i wiele gatunków ptaków. Po drodze do zatoki liczne punkty przystankowe na podziwianie nieskażonej przyrody wyspy. W drodze powrotnej skosztujemy kawałka Routeburn Track i będziemy podziwiać panoramę Alp Nowozelandzkich. Przejazd do Queenstown – światowej stolicy sportów ekstremalnych.
21 dzień
QUEENSTOWN
Queenstown słynie ze sportów ekstremalnych. Chętni będą mogli podnieść sobie poziom adrenaliny podczas skoku na bungee, wycieczki szybką łodzią po wąskim kanionie albo lotu helikopterem (koszt ok. 140 USD/os. za atrakcję). Pozostali udadzą się na zwiedzanie centrum miasta, widokowy rejs parowcem po jeziorze Wakatipu (koszt ok. 43 USD) lub wejdą na Queenstown Hill. Po południu ruszamy krętymi drogami przez malownicze okolice jezior Wanaka i Hawea do lodowca Franz Josef.
22 dzień
LODOWIEC FRANZ JOSEF - HOKITIKA
To będzie dzień, na który wiele osób czekało: wizyta u podnóża lodowca Franz Josef. Rankiem pójdziemy na spacer do czoła lodowca. Dla głodnych wrażeń polecamy połączony z lotem helikopterem i eksploracją szczelin lodowych trekking po lodowcu (ok. 350 USD). Pozostali będą mogli odwiedzić tunele Tatare, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać świecące robaki. Po południu przejazd do miejscowości Hokitika - specjalizującej się w handlu zielonym kamieniem – jadeitem. Zanim jednak położymy się spać – odwiedzimy szmaragdową Hokitika Gorge.
23 dzień
SKAŁY NALEŚNIKOWE - DROGA NR 6 - PRZYLĄDEK FOULWIND
Jedziemy na północ przez malownicze tereny Rapahoe by dotrzeć do ciekawego „wybryku” natury: Skały Naleśnikowe – Pancake Rocks. Spacer wśród wyszczerzonych z oceanu skał to odpoczynek, więc udamy się na odrobinę dłuższy trekking wzdłuż brzegów rzeki Punakaiki – jednak niezbyt długi, bo czeka nas jeszcze przejazd malowniczą drogą nr 6, którą porównać można jedynie do Great Ocean Road w Australii lub kalifornijskiej jedynki. Na Cape Foulwind będziemy mieć kolejną okazję na obserwację fok. Przejeżdżając przez dawne miasto poszukiwaczy złota Westport udajemy się na nocleg w kierunku Christchurch.
24 dzień
CHRISTCHURCH
Przejazd do Christchurch. Zobaczymy centrum Christchurch, odbudowane po silnym trzęsieniu ziemi. Czas wolny na zwiedzanie miasta, zakup ostatnich pamiątek lub relaks przed długim lotem.
25-26 dzień
POWRÓT
Osoby, które kończą wyprawę w Christchurch: przejazd na lotnisko i powrót do Polski. Przylot następnego dnia.
opcja Fiji 25 dzień
PRZELOT NA FIJI
Przelot na lotnisko w Nadi. Odbiór z lotniska i transfer do portu, gdzie wsiądziemy na prom płynący na wyspę Malolo Lailai. Zakwaterowanie w resorcie, czas wolny.
opcja Fiji 26-28 dzień
ODPOCZYNEK NA WYSPIE MALOLO LAILAI
Te dni spędzimy na białych piaskach plaży okrążającej wyspę Malolo Lailai. Możemy też skorzystać z bogatego wachlarza propozycji sportów wodnych. Możemy wypożyczyć kajaki i popływać po lagunie, nurkować na rafie, podejrzeć podwodne życie podczas snorkellingu czy popłynąć na ryby. Sam hotel oferuje również ciekawe opcje zagospodarowania czasu - od mini-golfa do tenisa i mini parku wodnego.
opcja Fiji 29-30 dzień
POWRÓT
Czas się pożegnać z Fiji. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Nadi i wylot. Przylot do Warszawy dzień później.
Zakwaterowanie
Noclegi w sprawdzonych motelach i hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami. 1 nocleg w Uluru w pok. 2-4 os. ze wspólną łazienką Z opcją Fiji - nocleg w 3* hotelu na wyspie Malolo Lailai w pokojach 2-osobowych typu Standard (możliwość dopłaty do Bure - fijijskiej chatki)
Wyżywienie
Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży. Informacje o cenach: w Australii>> i Nowej Zelandii>>
Z opcją Fiji - na wyspie Malolo Lailai śniadania w cenie. Istnieje możliwość dokupienia pełnego wyżywienia na wyspie.
Transport
Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8-osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to maksymalną swobodę i umożliwia elastyczne planowanie dnia. Do przejechania mamy znaczne odległości, więc trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny.
Poziom trudności wyjazdu
Wyjazd wymaga przeciętnej sprawności fizycznej. W programie są krótkie trekkingi na lekko, piesze zwiedzanie oraz dłuższe przejazdy autem. W programie znajduje się jeden dłuższy trekking - Tongariro Alpine Crossing (19 km).
Wymagania językowe
Podczas wyjazdu grupą opiekuje się pilot, który płynnie posługuje się językiem angielskim. W trakcie samodzielnej realizacji niektórych atrakcji dla chętnych może być potrzebna podstawowa znajomość języka angielskiego.
Co zabrać? (krótkie zestawienie)
Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którymi się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). Więcej o zabezpieczeniu pieniędzy w podróży na naszym blogu>>>
Przynajmniej jedna para wygodnych pełnych butów (lekkie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
Na Fiji może się przydać dobry środek odstraszający komary, np. Mugga 50% DEET>>
Najwygodniej spakować się w torbę podróżną (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
Informacje zdrowotne
Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
Nie ma obowiązkowych szczepień, zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Na żółtaczkę szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie ma konieczności stosowania profilaktyki antymalarycznej.
Dokumenty
Do Australii wymagane są wizy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.
Aby wjechać do Nowej Zelandii od października 2019 obowiązkowa jest rejestracja w NZeTA oraz uiszczenie opłaty IVL. Szczegóły w zakładce WIZY.
Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
Dla własnego dobra należy zrobić skany lub zdjęcia wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami.
Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.
Napiwki
W Australii i Nowej Zelandii napiwki nie są oczekiwane. Nasz pilot daje z siebie wszystko. Jeśli podoba Ci się Jej/Jego praca, napiwek na koniec wyjazdu z pewnością zostanie doceniony i bardzo mile odebrany :)
Bezpieczeństwo
Nad bezpiecznym przebiegiem wyjazdu czuwa doświadczony pilot, który orientuje się w realiach danego regionu. Australia i Nowa Zelandia: w dużych miastach zagrożenie przestępczością (kradzieże, napady). Zapoznajcie się też z aktualnym komunikatem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych dla podróżujących do Australii i Nowej Zelandii na portalu Polak za Granicą>>
Napięcie
240 V/ 50 Hz. Gniazdka z trzema otworami (2 skośne). Trzeba zaopatrzyć się w specjalne przejściówki np. w sklepie Kiribati Club>>>
Australia
Przy wjeździe do Australii wymagane są wizy.
Obywatele Unii Europejskiej, Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii oraz Watykanu mogą aplikować online o bezpłatną wizę turystyczną eVisitor na pobyt trwający do 3 miesięcy.
Wniosek wizowy online jest dostępny tylko w j. angielskim.
Jeżeli wiza zostanie przyznana, należy spełniać następujące warunki:
nie wolno podejmować nauki ani uczestniczyć w kursach lub szkoleniach trwających dłużej niż 3 miesiące;
nie wolno chorować na gruźlicę podczas podrόży jak i wjazdu na teren Australii;
nie wolno być karanym ani posiadać wyroku/όw na co najmniej 12 miesięcy (dotyczy to rόwnież wyrokόw w zawieszeniu) podczas podrόży jak i wjazdu na teren Australii;
nie wolno podjemować żadnej pracy w Australii. Departament Imigracji i Ochrony Granic Australii może zezwolić na ograniczoną pracę jako wolontariusz. Wiza pozwala również na udział w spotkaniach biznesowych, konferencjach lub wizytach rozpoznawczych.
Podczas pobytu w Australii muszą Państwo spełnić wszystkie powyższe warunki przypisane do wizy eVisitor. Złamanie ich może przełożyć się na anulowanie Państwa wizy, jak i na przymusowe opuszczenie Australii.
Dzięki nowoczesnemu i w pełni elektronicznemu systemowi australijskich wiz, nie muszą Państwo posiadać żadnej wklejki wizowej w paszporcie w celu potwierdzenia przyznania wizy, jak i jej warunkόw. Podczas odprawy (check-in) przed odlotem pracownik linii lotniczej zeskanuje paszport i elektronicznie potwierdzi Państwa wizę przed wejściem na pokład samolotu.
Wiza turystyczna przeznaczona jest dla osób chcących podróżować i zwiedzać Australię, w ramach zorganizowanej wycieczki, na zaproszenie rodziny lub znajomych w Australii, bądź samodzielnie. Wiza ta nie zezwala na podjęcie pracy. Standardowo w celach turystycznych wydawana jest na okres 3 miesięcy. Wiza daje prawo wielokrotnego przekroczenia granicy (multiple entry), a termin jej ważności wynosi 1 rok.
Nowa Zelandia
Obywatele RP przyjeżdżający na okres nie dłuższy niż 3 miesiące muszą zarejestrować się w NZeTA oraz spełnić określone warunki.
Dla podróżujących od października 2019 wymagana jest rejestracja w NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority) oraz uiszczenie opłaty IVL (International Visitor Conservation and Tourism Levy). Koszt nadania NZeTA to 9 NZD w aplikacji lub 12 NZD poprzez formularz online (ok. 6 / 8 USD). Opłata IVL, uiszczana razem z NZeTA, to 35 NZD (ok. 23 USD). Więcej informacji i rejestracja na oficjalnej stronie www.immigration.govt.nz/nzeta >>
Warunki, których spełnienie uprawnia do przekroczenia granicy: 1) paszport, którego ważność jest przynajmniej o 3 miesiące dłuższa od daty planowanego opuszczenia Nowej Zelandii; 2) dobre zdrowie oraz nieposzlakowana opinia; 3) dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia kraju w odpowiednim terminie (wystawiony poza Nową Zelandią potwierdzony otwarty bilet lotniczy do kraju, do którego posiada się prawo wjazdu, bądź pismo linii lotniczej lub biura podróży stwierdzające, że podróż została zarezerwowana i opłacona, albo pisemne zobowiązanie sponsora nowozelandzkiego, iż pokryje on koszt biletu powrotnego); 4) środki finansowe na zaplanowany okres pobytu, tj. 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc. Do udokumentowania posiadanie środków finansowych służą: gotówka, czeki podróżne, czeki bankowe (bank drafts) lub karty kredytowe uznanych firm z kredytem na wymienione kwoty.
Fiji
Obywateli polskich są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie w celach turystycznych do 4 miesięcy.
Należy okazać bilet powrotny lub uprawniający do kontynuacji podróży.
Paszport przy wjeździe powinien być ważny minimum 6 miesiący od daty przewidywanego wyjazdu.
ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU
Wycieczka na WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ
koszt od ok. 90 do 300 USD
Przejazd pociagiem do Kurandy
koszt ok. 30 USD
Lot helikopterem nad Uluru
Lot 15 minut: koszt około 190 USD Lot 30 minut: koszt około 300 USD
Wieża widokowa Sky Tower w Auckland
Wejście na taras widokowy: koszt około 20 USD.
Sky walk - spacer po krawędzi tarasu: koszt około 105 USD.
Sky jump - skok z 193m: koszt około 165 USD.
Tamaki Maori Village w Rotorua
3.5 godzinny pokaz kulturalny z kolacją. Koszt około 84 USD.
Polynesian Spa w Rotorua
Kąpiel w geotermalnych wodach mineralnych. Koszt od 7 do 35 USD.
Park przygodowy w Rotorua
Bungee jumping, wielkie huśtawki itp. Koszt od ok. 35 USD za atrakcję.
Te Puia - dolina geotermalna
Gejzery, gorące źródła i błota. Koszt ok. 38 USD.
Oglądanie wielorybów w Kaikoura
3-4 godzinny rejs statkiem po zatoce. Koszt około 150 USD.
Rafting po rzece Tongariro
Koszt ok. 100-150 USD, w zależności od poziomu trudności.
Sporty ekstremalne w Queenstown
Bungee jumping, rafting, zorbing itp. Koszt od 50-180 USD.
Rejs parowcem w Queenstown
Koszt ok. 43 USD.
Trekking po lodowcu Franz Josef
Helitrek: trekking połączony z lotem helikopterem i eksploracją szczelin. Koszt ok. 350 USD.
ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:
Wakacje na Fiji
Zamaist korzystać z OCJI FIJI, możecie przedłużyć swój wyjazd o INDYWIDUALNY pobyt na Fiji. Chęć przedłużenia wyjazdu należy zgłosić przy rezerwacji. Wakacje na Fiji >> to przykładowy 8-dniowy pobyt na wyspie Malolo Lailai.
bilety lotnicze na tarsach: Warszawa - Cairns - Ayer's Rock - Sydney - Auckland, Christchurch - Warszawa // z Opcją Fiji ostatni lot ma trasę Christchurch - Fiji - Warszawa
20 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami), 1 nocleg w Uluru w pok. 2-4 os. ze wspólną łazienką // z Opcją Fiji dodatkowo 4 noclegi w hotelu 3* ze śniadaniami na wyspie Malolo Lailai (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
transport samochodem na całej trasie wg programu
bilet na prom na wyspę Południową
z Opcją Fiji dodatkowo transfery lotniskowe oraz bilet na prom na i z wyspy Malolo Lailai
wycieczkę grupową do Blue Mountains
opiekę pilota Kiribati Club
ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
zestaw podróżnika Kiribati Club:
koszulka klubowa
worek sportowy
etui na bilet
karta ubezpieczeniowa
CENA NIE OBEJMUJE:
biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: ok. 380 USD
wyżywienia: ok. 25-30 USD dziennie na osobę
obowiązkowej opłaty za rejestrację w NZeTA oraz opłaty wjazdowej IVL: ok. 32 USD
obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.