.

WYPRAWA DOOKOŁA ŚWIATA

Drukuj stronę
31 dni
Australia, Dookoła Świata, Japonia, Nowa Zelandia, USA
wielkość grupy: 5 osób
 • WYPRAWA DOOKOŁA ŚWIATA

  Te trzy wyrazy - wyprawa dookoła świata - przywołują  wspomnienia książki czytanej w dzieciństwie z wypiekami na twarzy. Chyba każdy kiedyś marzył (a może nadal marzy) o takiej podróży. Dlaczego nie spełnić tych marzeń? Proponujemy Ci podróż dookoła świata co prawda nie w 80 – jak Phileas Fogg, ale w 31 dni! Zobaczysz cztery kontynenty, sześć państw i dziesiątki miast. Wyruszysz do miejsc na drugim końcu świata, o zupełnie odmiennej kulturze i unikalnych krajobrazach.

  1 dzień

  Wylot do Japonii

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wspólny lot do Tokio.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  JAPONIA: Tokio

  Przylot do stolicy Japonii - Tokio. Z lotniska udajemy się do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i krótki spacer po mieście. Pierwszy kontakt z japońską kuchnią i bardzo rozbudowanym, ale świetnie działającym systemem transportu miejskiego.

  3 dzień

  JAPONIA: Wulkan Fuji

  Przejazd pod jeden z symboli Japonii - Wulkan Fuji. Całodzienna wycieczka do Hakone. Wizyta w Parku Rzeźb, przejazd kolejką górską z widokami na górę Fuji-san i półgodzinny rejs pirackim statkiem po jeziorze Ashi w celu zrobienia pocztówkowych zdjęć góry Fuji. Popołudniu powrót do Tokio. 

  4 dzień

  JAPONIA: Kioto

  Ruszamy w dalszą drogę do dawnej stolicy Japonii - Kioto. Zwiedzanie uroczego, historycznego miasta Kioto. Świątynie Higashi-Hongan-ji, Nishi-Hongan-ji, budynku stacji kolejowej. Wieczorem kolacja i spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających Gejsz.

  5 dzień

  JAPONIA: Kioto

  Kontynuujemy zwiedzanie Kioto, kulturalnej stolicy Japonii z ponad 2000 świątyń. Zamek Nijo-jo, ogrody Kinkaku-ji ze słynnym Złotym Pawilonem, świątynie Ryoan-ji i Ninna-ji z kamiennymi ogrodami. Wieczorem przejeżdżamy do dzielnicy Arashiyama, gdzie zobaczymy świątynię Tenryu-ji i jej lasy bambusowe.

  6 dzień

  JAPONIA: Nara

  Przejazd do Nara. Cofamy się w czasie zwiedzając piękne świątynie w Narze. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16-metrowym posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu powrót do Kioto, czas wolny.

  7 dzień

  JAPONIA: Tokio

  Rano wsiadamy w pociąg Shinkansen i wracamy do Tokio. Następnie przejazd do Parku Ueno. Dla chętnych zwiedzanie muzeów (Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art). Wieczorem spacer po dzielnicy Shibuya ze słynnym wilokierunkowym przejściem dla pieszych. Zobaczymy także dzielnicę z Hotelami Miłości. Dla chętnych okazja do zakupienia najnowszych elektronicznych gadżetów.

  8 dzień

  Wylot z Japonii do Australii

  Pora na kolejny etap podróży dookoła świata. Wylot w kierunku Australii.

  9 dzień

  AUSTRALIA: Cairns

  Przylot do Cairns - bazy wypadowej na Wielką Rafę. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek.
  UWAGA: W przypadku wczesnego przylotu do Cairns istnieje możliwość zwiedzania Kurandy. Tutaj możecie przejechać się kolejką linową ponad lasem deszczowym (dla chętnych, 51 AUD). Udamy się też na spacer przez las deszczowy i na punkt widokowy na wodospad Barron, który najpiękniej wygląda po deszczu. Po południu odpoczynek na plaży w okolicach Cairns.

  10 dzień

  AUSTRALIA: Wielka Rafa

  Wypływamy katamaranem na Wielką Rafę Koralową. Cały dzień nurkujemy na rafie i podziwiamy wspaniały, kolorowy podwodny świat. Przyda się aparat do zdjęć podwodnych i dobry filtr przeciwsłoneczny (dla tych co snorkelingują).

  11 dzień

  AUSTRALIA: Sydney

  Przejazd na lotnisko i wylot z Cairns do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu. Po przylocie spacer po tym pieknym mieście i odkrywanie uroków nocnego życia Sydney.

  12 dzień

  AUSTRALIA: Sydney

  Dla wielu Sydney jest najpiękniejszym miastem świata. Czy aby na pewno? Będziemy mieli się o tym przekonać zwiedzając nadmorskie dzielnice, słynny gmach opery, parki, dla chętnych odwiedziny w słynnym oceanarium.

  13 dzień

  AUSTRALIA: Blue Mountains

  Jedziemy do Parku Narodowego Blue Mountains. Czy już wiecie skąd pochodzi ta nazwa? :) Zanim się dowiemy, odwiedzamy park, w którym rangersi opiekuja się misiami koala, strusiami i kangurami. W Blue Mountains oglądamy piękne formacje skalne. Dla chętnych zjazd bądź zejście do miejsca, gdzie dawniej znajdowała się kopalnia.

  14 dzień

  NOWA ZELANDIA: Wellington - Tongariro

  Wylot do Wellington na Wyspie Północnej Nowej Zelandii. Wynajętym samochodem ruszamy w kierunku Parku Narodowego Tongariro. Nocleg w hotelu na trasie.

  15 dzień

  NOWA ZELANDIA: TREKKING W PARKU TONGARIRO

  Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzamy na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i pięknych widoków. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy jednodniowy szlak na świecie.

  16 dzień

  NOWA ZELANDIA: JEZIORO TAUPO

  Przejazd nad malownicze jezioro Taupo. Następnie wizyta w miejscu nie bez powodu nazwanym "Kratery Księżycowe". Dla chętnych wycieczka szybką łodzią motorową na wodospad Huka (koszt około 90 USD) oraz na farmę krewetek. Okolice jeziora Taupo to idealne miejsca na skoki na bungee oraz skoki spadochronowe.
  Wieczorem przyjazd do Rotorua.

  17 dzień

  NOWA ZELANDIA: ROTORUA - AUCKLAND

  Zwiedzanie Rotoruy i okolic. Między innymi: wody termalne, jeziora, gejzery, maoryskie wioski. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny). Wieczorem przyjazd do Auckland i spacer po największym mieście Nowej Zelandii.

  18 dzień

  FIDŻI: Nadi

  Przejazd na lotnisko i po raz kolejny zmiana klimatu. Przelot na jedną z wysp Pacyfiku - Fidżi. Zakwaterowanie w stolicy - Nadii.

  19 dzień

  FIDŻI: relaks na wyspie

  Dalszy ciąg relaksu i okazja do zawiązania znajomości z mieszkańcami wyspy. Być może zostaniemy zaproszeni na Kavę - lokalny napój nie mający nic wspólnego ze znaną nam kawą. Piciu jej towarzyszy specjalna ceremonia.

  20 dzień

  FIDŻI: relaks na wyspie

  Odpoczynek na plaży. Kąpiele wodne i słoneczne. Dla chętnych możliwość nurkowania.

  21 dzień

  WYLOT DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

  Ponownie wracamy do samolotu i wylatujemy do USA. Po drodze przekraczamy linię zmiany daty, dzięki czemu zyskujemy jeden dzień.

  22 dzień

  USA: Los Angeles

  Przylot do Los Angeles. Po raz kolejny wynajmujemy samochód, którym zwiedzimy zachodnią część USA. Zakwaterowanie. Spacer Aleją Gwiazd w Hollywood z odciskami dłoni najpopularniejszych ludzi showbiznesu. 

  23 dzień

  USA: Los Angeles - Santa Monica

  Rano odwidzimy słynna plażę w Santa Monica. Będzie okazja zjeść owoce morza na molo. Następnie przejazd w kierunku Wielkiego Kanionu. Nocleg w motelu.

  24 dzień

  USA: Wielki Kanion - Las Vegas

  Odwiedzamy punkty widokowe Wielkiego Kanionu. Krótki trekking szlakiem wzdłuż krawędzi. Przejazd do Las Vegas. Po drodze wizyta na Tamie Hoovera. Wieczorem odpoczynek lub rozrywka w najsłynniejszych kasynach świata.

  25 dzień

  USA: Dolina Śmierci

  Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Po drodze liczne przystanki w najciekawszych punktach widokowych - m.in. Zabriskie Point, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne. Tutaj notuje się największe temperatury powietrza na świecie. Podziwiamy piękne, jakby przeniesione z innej planety krajobrazy pustyni. 

  26 dzień

  USA: YOSEMITE

  Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite. Oglądamy wspaniałe wodospady i potężne skały granitowe. Nocleg w motelu w drodze do San Francisco.

  27 dzień

  USA: San Francisco

  Przejazd do San Francisco. Zwiedzanie miasta. Między innymi: Fisherman Wharf, przejazd popularnym Cable Car (tramwaj) oraz słynny most Golden Gate.

  28 dzień

  USA: Nowy Jork

  Wylot na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych do Nowego Jorku. Wieczorny spacer po mieście.

  29 dzień

  USA: Nowy Jork

  Nowy Jork "Wielkie Jabłko". Zwiedzanie miasta. Manhattan, Times Square, Wall Street, Statua Wolności i wyspa Ellis - historia wielkiej imigracji. Wieczorem zanurzymy się w świecie pubów i knajp z muzyką na żywo - dzielnicy artystów Soho.

  30 dzień

  Wylot do Europy

  Dalsze zwiedzanie miasta i szansa na ostatnie zakupy. Wieczorem wylot.

  31 dzień

  Przylot

  Przylot do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

 • Lot nad Wielkim Kanionem

  Koszt około 200 USD.

  Universal Studios Hollywood

  Bilet wstępu dla osoby dorosłej - koszt około 120 USD.

  Muzea w Nowym Jorku

  Bilet wstępu dla osoby dorosłej - koszt od 25 do 100 USD.

 • Kenia - Nairobi
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 25 14 4
  II 26 14 4
  III 26 15 7
  IV 24 16 16
  V 23 15 11
  VI 22 13 3
  VII 21 12 1
  VIII 22 12 1
  IX 24 12 2
  X 25 14 4
  XI 23 15 11
  XII 23 15 7
  Tanzania - Arusha
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 28 10 5
  II 28 10 8
  III 27 11 17
  IV 25 13 36
  V 22 11 21
  VI 21 8 3
  VII 20 9 1
  VIII 22 8 1
  IX 24 8 2
  X 26 10 3
  XI 27 10 11
  XII 27 10 10
  Tanzania - Zanzibar
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 32 24 5
  II 32 24 6
  III 32 25 14
  IV 30 25 32
  V 28 23 28
  VI 28 23 5
  VII 27 22 2
  VIII 28 22 3
  IX 28 22 4
  X 30 22 6
  XI 31 23 17
  XII 31 24 13
  Etiopia - Addis Abeba
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 20 11 1
  II 21 12 3
  III 22 13 6
  IV 21 13 8
  V 22 14 8
  VI 20 13 13
  VII 18 12 26
  VIII 18 12 28
  IX 18 12 18
  X 20 12 2
  XI 20 10 1
  XII 20 10 1

  Aktualna pogodę sprawdzisz tutaj >> (wpisz nazwę miasta w wyszukiwarce)

  USA - Nowy York
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 3 -3 8
  II 4 -3 7
  III 10 1 10
  IV 16 6 9
  V 22 12 11
  VI 26 17 9
  VII 2 20 1
  VIII 28 19 10
  IX 24 15 10
  X 18 10 8
  XI 12 5 11
  XII 6 - 9
  USA - Niagara Falls
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I - -7 6,9
  II - -7 6,3
  III 4 -3 7,1
  IV 13 2 7,7
  V 18 7 7,9
  VI 24 13 4,8
  VII 27 16 6,6
  VIII 26 15 10,9
  IX 21 11 6,4
  X 16 6 6,5
  XI 8 - 7
  XII 1 -5 7,3
  USA - Chicago
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I -1 -10 4
  II 1 -7 3
  III 7 -2 6
  IV 14 3 9
  V 21 8 8
  VI 26 13 9
  VII 28 17 9
  VIII 27 16 10
  IX 23 12 8
  X 17 5 6
  XI 8 - 7
  XII 1 -6 5
  USA - Park Yellowstone
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I -5 -19 5
  II -2 -18 3
  III 1 -16 4
  IV 5 -9 3
  V 11 -3 4
  VI 16 - 5
  VII 21 3 4
  VIII 21 2 4
  IX 19 -1 4
  X 9 -5 3
  XI - -11 4
  XII -3 -16 4
  USA - Salt Lake City
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 2 -6 3
  II 6 -4 3
  III 11 - 4
  IV 16 3 5
  V 22 7 4
  VI 28 12 2
  VII 33 16 1
  VIII 32 16 2
  IX 26 10 2
  X 18 4 3
  XI 10 -1 3
  XII 3 -5 3
  USA - Las Vegas
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 13 1 1
  II 17 3 1
  III 20 6 1
  IV 25 10 -
  V 31 15 -
  VI 37 20 -
  VII 40 24 1
  VIII 38 23 1
  IX 34 18 -
  X 27 12 -
  XI 18 5 1
  XII 13 1 1
  USA - San Francisco
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 13 7 10
  II 15 8 8
  III 16 9 7
  IV 17 10 3
  V 17 10 1
  VI 18 1 -
  VII 18 12 -
  VIII 18 12 -
  IX 21 13 -
  X 20 12 2
  XI 17 10 6
  XII 13 8 9
  USA - Los Angeles
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 18 8 6
  II 18 9 7
  III 20 10 5
  IV 21 11 3
  V 22 13 -
  VI 24 14 -
  VII 27 16 -
  VIII 27 17 -
  IX 27 16 -
  X 25 14 1
  XI 22 11 2
  XII 20 10 6
  USA - Hawaje, Honolulu
  miesiąc średnia maksymalna temperatura średnia minimalna temperatura opady
  - °C °C mm
  I 26 18 8
  II 26 18 6
  III 27 19 7
  IV 27 20 3
  V 28 21 2
  VI 30 22 1
  VII 30 22 1
  VIII 31 23 1
  IX 31 23 1
  X 30 22 5
  XI 28 21 6
  XII 27 19 8

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze zgodnie z programem

 • 26 noclegów w hotelach i motelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • transport samochodem w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii

 • bilet sieciowy na pociągi w Japonii

 • wycieczki w Australii: Wielka Rafa Koralowa, Blue Mountains

 • rejs na wyspie Fidżi

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego (metro, taxi): ok. 600 USD

 • wyżywienia: ok. 25-35 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • kosztów wiz i ESTA/ETA

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz