.

KRAINA MNICHÓW

Drukuj stronę
21 dni
Mjanma (Birma)
wielkość grupy: 6-12 osób
 • KRAINA MNICHÓW

  To jedyna w swoim rodzaju wycieczka do Birmy – kraju buddyzmu therawady, gdzie tchnące harmonią oblicza posągów pozwolą Wam odczuć medytacyjny spokój. Będziecie delektować się pięknem przyrody oraz nietuzinkową architekturą. Zachwycą Was lśniące złotem stożki czedi w kompleksach świątynnych, zobaczycie też słynną perłę azjatyckiej architektury – Bagan. Dla kontrastu odwiedzimy też mniejszość etniczną Padaung (Kayan), w której kobiety w imię piękna wydłużają szyje metalowymi obręczami. Poznacie proste życie przyjaznych i uśmiechniętych mimo trudnej codzienności ludzi podczas pieszej wycieczki do jeziora Inle. Wsiądziecie też na e-rowery, aby świątynie Baganu i okoliczne wsie zobaczyć z bliska i bez barier.

  1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  RANGUN

  Przylot do Rangun. To ciekawe miasto położone nad rzeką Irawadi, było stolicą Myanmar do 2005 roku. Nadal jest jednak silnym ośrodkiem kulturalnym i ekonomicznym. Zależnie od godziny przylotu, po zakwaterowaniu spacer w okolicach Sule Paya, pierwsze zetknięcie z zatłoczonymi ulicami dawnej stolicy. Będziemy próbować tradycyjnej herbaty, która będzie nam towarzyszyć już do końca naszej podróży. Jeśli czas pozwoli, dla chętnych wyjście do Muzeum Narodowego oraz zakupy wśród „tysięcy” stoisk na stadionie Bogyoke Aung San.

  3 dzień

  RANGUN - Pagoda Shwedagon, Chaukhtatgyi Paya

  Od rana zaczniemy zwiedzanie Rangunu. Pojedziemy do centrum miasta, gdzie znajduje się wiele kolonialnych budynków, pozostałości po Brytyjczykach. Odwiedzimy słynną świątynię - Shwedagon Pagoda, w której przechowywane są włosy z głowy Buddy. Następnie udamy się do Chaukhtatgyi Paya, gdzie znajduje się gigantyczny posąg Buddy.

  4 dzień

  LOIKAW - SPOTKANIE Z MNIEJSZOŚCIĄ KAYAN

  Transfer na lotnisko i przelot do Loikaw, stolicy stanu Kayah. Zwiedzanie rozpoczniemy wizytą w Thiri Mingalar Taung Kwe pagoda, skąd będziemy mogli obserwować buddyjskich pielgrzymów zmierzających do świątyni. Następnie wizyta w wiosce Hta Nee La Leh z tradycyjnymi animistycznymi kapliczkami, totemami i wiejskim ‘ratuszem’ Kaetoebu, gdzie miejscowy szaman przepowiada przyszłość. Najbardziej charakterystyczną miejscową atrakcją jest główny totem wioski, który znajdziemy w wielu wioskach stanu Kayah. Następnie odwiedzimy wioskę zamieszkałą przez ludność Kayan, słynnej dzięki tradycji wydłużania kobietom szyi poprzez zakładane od najmłodszych lat metalowe obręcze. Powrót do Loikaw na nocleg.

  5 dzień

  KAKKU: KOMPLEKS 2478 STUP - KALAW

  Przejazd do Kalaw.

  W drodze do Kalaw zatrzymamy się w Kakku. Znajduje się tam najliczniejszy na świecie kompleks stup. Podobno w III wieku, kiedy je wybudowano, stało ich tu ponad 7000. Obecnie zachowało się 2478. Całość robi niesamowite wrażenie!
  Kalaw to miejscowość położona na wysokości 1320 m n.p.m. Miejscowość zamieszkana jest przez Nepalczyków, Hindusów, sikhów i muzułmanów, którzy ściągneli tu podczas budowy drogi i torów kolejowych za panowania brytyjskiego. Tu chętni mogą udać się do trzystuletniej świątyni Shwe Oo Min Paya i jaskini, można też relaksować się w ogrodzie i zbierać siły przed kolejnym intensywnym dniem.

  6 dzień

  PIESZA WYCIECZKA PRZEZ WIEJSKIE TERENY

  Rozpoczynamy dwudniową pieszą wycieczkę przez wiejskie tereny okolic jeziora Inle. Tego dnia czeka nas ok. 5-6h marszu. Po śniadaniu przejedziemy do punktu startowego naszego treku, skąd udamy się do Bin Nwet, i dalej przez Kone Hla do aż do Pa Tu Pauk - wsi na wzgórzu, gdzie zatrzymamy się na nocleg u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości. Po drodze będziemy podglądać codzienne życie mieszkańców tego regionu.

  7 dzień

  PIESZA WYCIECZKA DO JEZIORA INLE

  Po śniadaniu wyruszamy na drugi dzień pieszej wędrówki. Czeka nas ok. 5-6h chodzenia. Znów będziemy mieli okazję podziwiać przyrodę oraz przyjrzeć się życiu ludności zamieszkującej ten region. Wycieczkę kończymy przy jeziorze Inle.

  8 dzień

  REJS PO JEZIORZE INLE

  Całodzienny rejs po jeziorze Inle. Jezioro Inle to malowniczo położone pomiędzy górami drugie pod względem wielkości jezioro w kraju. Nad jeziorem znajdują się wsie wybudowane na palach, szkoły, klasztory buddyjskie (podczas rejsu odwiedzimy niektóre z nich). Będziemy mieli także okazję przyjrzeć się pracy rybaków z plemienia Intha, którzy znani są z oryginalnej metody wiosłowania jedną nogą, zobaczymy pływające ogrody, klasztory i stupy buddyjskie, odwiedzimy m.in. Klasztor Skaczącego Kota.

  9 dzień

  MANDALAY: świątynia Kuthodaw Paya, pagoda Mahamuni, rejs do Minguin

  Poranny przelot do kulturalnej i religijnej stolicy środkowego Myanmaru. Manadalay to drugie pod względem wielkości miasto. Duże, ale nie pozbawione uroku. Zwiedzimy m.in. świątynię Kuthodaw Paya - zwaną największą książką na świecie, ponieważ znajduje się w niej 729 kamiennych tablic, na których wyryty jest cały tekst ksiąg buddyjskich Tripitaki - oraz pagodę Mahamuni.Krótki rejs do Minguin, gdzie zobaczymy jeden z największych dzwonów na świecie. Na zachód słońca udamy się na wzgórze Mandalay.

  10 dzień

  DAWNE STOLICE: SAGAING HILL - AMARAPURA: MOST TEKOWY

  Całodzienne zwiedzanie starych stolic królewskich. Zaczniemy od świątyni Soon U Ponya Shin znajdującej się na usianym klasztorami wzgórzu Sagaing Hill. Tu zobaczymy posąg siedzącego Buddy oraz niespotykane przedstawienia Buddy jako królika i żaby. Na przyświątynnych bazarach zobaczymy wyroby z pestek arbuza. Następnie przejazd do Amarapura, gdzie zobaczymy najdłuższy na świecie most tekowy (1,2 km) wybudowany na jeziorze Taung Tha Man dla ułatwienia życia poddanym króla Paganu.

  11 dzień

  Rejs rzeką Irawadi do Bagan

  Z Mandalay do Baganu dostaniemy się drogą wodną. Podczas rejsu rzeką Irawadi będziemy mogli złapać chwilę oddechu. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu pojedziemy na punkt widokowy aby zobaczyć świątynie Baganu w świetle zachodzącego słońca. Nocleg w Bagan.

  12 dzień

  BAGAN: zwiedzanie Starego i Nowego Baganu na e-rowerach

  Wsiadamy na e-bike (elektryczne rowery z akumulatorem) i ruszamy na zwiedzanie jednego z najważniejszych cudów archeologicznych Azji, znajdującego się na liście dziedzictwa UNESCO - Baganu. Jest to imponujący kompleks świątyń, których budowę rozpoczęto w IX w. Stupy wyrastające z płaskiego podłoża jedna obok drugiej robią wrażenie i zapadają w pamięć. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Baganu. Zwiedzimy m.in. świątynie That-byin-nyu, Dhamma – yangyi i Ananda. Następnie przejedziemy do olbrzymich świątyń Nowego Baganu.

  13 dzień

  BAGAN: zwiedzanie okolic na e-rowerach

  Drugiego dnia zwiedzania ponownie skorzystamy z e-bikeów, które dadzą nam maksimum swobody i elastyczności w doborze odwiedzanych miejsc. Pojedzimey do okolicznych wiosek i świątyni, a dzięki takiej formie transportu będziemy w stanie bliżej poznać mieszkańców i lokalną kulturę.

  14 dzień

  WIOSKI W POBLIŻU BAGAN

  Transfer na brzeg rzeki Ayeyarwady, gdzie wsiądziemy na łódź i rozpoczniemy zwiedzanie okolicznych wiosek. Będziemy mieć szansę podejrzeć codzienne życie mieszkańców oraz zobaczyć, jak pracują miejscowi rzemieślnicy. Zobaczymy m.in. jak wytwarza się tradycyjne kosze. Po południu powrót do Bagan na nocleg.

  15 dzień

  GÓRA POPA

  Po śniadaniu przejazd pod Górę Popa, wygasły wulkan wzbijający się na wysokość ponad 1,5 kilometra ponad równiny centralnej Birmy. Na szczycie tego twardzielca znajduje się klasztor buddyjski. Całość tworzy bajeczną kombinację, do której przyzwyczaja nas Birma. W drodze powrotnej do Bagan zatrzymamy się w wiosce Shwe Si Tine, słynącej z produkcji jedwabiu.

  16 dzień

  Przelot do Ngapali

  Transfer na lotnisko i przelot na rajską plażę Ngapali (Ngapali Beach). Po trudach podróży czeka nas zasłużony odpoczynek na pięknych plażach nad Zatoką Bengalską.

  17-18 dzień

  Plaża Ngapali: odpoczynek

  Odpoczynek na plaży, czas na relaks, kąpiele, spacery, masaże, soki owocowe i owoce morza.

  19 dzień

  RANGUN: CIRCULAR TRAIN, DEGUSTACJA LOKALNYCH POTRAW I CHINATOWN

  Przelot do Rangun. Tego dnia zobaczymy mniej znany Rangun. Zaczniemy od dworca kolejowego, który otacza potężny targ. Po spacerze pośród straganów wsiądziemy do pociągu Circular Train, który obwiezie nas wokół miasta. Wysiądziemy w centrum i udamy się na degustację lokalnych potraw. Oprócz wszechobecnej herbaty spróbujemy m.in. Mote-Hin-Kha, czyli ryżowy makaron z zupą rybną - narodowe danie Birmy. Po degustacji odwiedzimy Chinatown, gdzie obejrzymy jedną ze świątyń. Wieczorem żegnamy się z Rangunem, i Birmą.

  20-21 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

 • Przelot balonem

  Przelot balonem nad kompleksem Świątyń w Bagan, cena ok. 420 USD/os. Konieczność wcześniejszej rezerwacji przed wyprawą. Prosimy o zgłoszenie.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Birma – Rangun
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 31 34 36 37 33 30 29 29 30 31 31 31
  śr. min. temp. °C 18 19 21 24 25 25 24 24 24 25 22 19
  dni z opadem - 1 1 2 2 17 26 28 28 22 13 6 1

   

  Birma – Bagan
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 29 32 36 38 37 34 34 32 33 32 30 28
  śr. min. temp. °C 13 15 20 24 26 26 26 25 25 24 19 15
  dni z opadem - 1 1 1 3 12 17 18 19 16 10 4 1

   

  Birma – Ngapali Beach
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 29 31 32 33 32 29 28 28 29 31 31 29
  śr. min. temp. °C 12 13 17 22 25 23 23 23 23 23 20 15
  dni z opadem - 0 0 0 1 10 24 26 29 24 13 3 0

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Rangun - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach: Rangun - Loikaw, Heho - Mandalay, Bagan - Ngapali - Rangun

 • transfery z/na lotniska w Birmie

 • 16 noclegów w hotelach 3*/4* w pokojach 2-os. z łazienkami (w Ngapali możliwe bungalowy)

 • śniadania w hotelach

 • prywatny transport busem wg programu

 • bilet na statek rejsowy do Bagan z lunchem

 • bilet na pociąg w Rangunie

 • wypożyczenie e-rowerów na dwa dni

 • wycieczki i zwiedzanie wg programu

 • 2-dniowa piesza wycieczka z Kalaw do Inle (z noclegiem w homestayu i wyżywieniem)

 • degustacja lokalnych potraw w Rangunie

 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie

 • opiekę lokalnego przewodnika

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałych środków transportu w miastach itp: ok. 55 USD/os

 • pozostałego wyżywienia: około 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • kosztów wizy

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej