OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Kanada

Kraina wyjątkowych miejsc i pięknych krajobrazów. Zachwycająca wycieczka do Kanady

Drugi co do wielkości kraj na świecie. Najdłuższa linia brzegowa. Wspaniałe środowisko naturalne i urzekające widoki. Unikatowa kultura. Sentyment do syropu klonowego tak wielki, że liść tego drzewa znalazł się na oficjalnej fladze. Wycieczki do Kanady z Kiribati Club udowodnią, jak intrygujące potrafi być to państwo.

Inne kierunki w Ameryce Północnej, które mogą Cię zainteresować:  USA

Kanada - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka PółnocnaKanada

KANADA: WSCHÓD - ZACHÓD

20 dni
05.08 - 24.08.2024
  • 02.09.2024 - 21.09.2024
  • 05.08.2024 - 24.08.2024
Dołącz do grupy
Ameryka PółnocnaUSA, Kanada, ...

WIELKA NIEDŹWIEDZICA - ALASKA I KANADA ZACHODNIA

21 dni
06.08 - 26.08.2024
  • 09.09.2024 - 29.09.2024
  • 06.08.2024 - 26.08.2024
Dołącz do grupy
Ameryka PółnocnaKanada

KOLUMBIA BRYTYJSKA - KANADA ZACHODNIA

ROADTRIP
14 dni
13.09 - 26.09.2024
  • 13.09.2024 - 26.09.2024

Kanada - wyjazdy na zamówienie

Wycieczki do Kanady śladem zachwycającej przyrody

Zjawiskowa przyroda jest niepodważalnym atutem, jakim dysponuje Kanada. Wycieczka na daleką północ kontynentu nie może ominąć wielu zdumiewających lokalizacji. Najpopularniejszą jest bez wątpienia wodospad Niagara. Ogromne masy wody spadające w kilkudziesięciometrową przepaść kreują zapierający dech w piersiach spektakl. Na Niagarę składają się 3 wodospady, z czego największy – Horseshoe Falls – znajduje się w granicach administracyjnych państwa spod znaku klonowego liścia.

Wycieczka do Kanady musi także zawitać do Parku Narodowego Tysiąca Wysp. Usiane na rzece św. Wawrzyńca wysepki tworzą malowniczy krajobraz. Niektóre są siedliskami dzikich zwierząt, na innych natomiast dostrzeżemy zabytkowe budynki. Ciekawa jest też sama geneza tego charakterystycznego regionu. Otóż według podań lokalnych plemion, wszechpotężne bóstwo postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom walczących o miejsce do życia ludzi i utworzyło krainę, która miała być swego rodzaju rajem. Niestety walki nie ustały, stąd rozczarowany stwórca odebrał ziemię i spakował ją do sznurowanego worka. Ten jednak się rozdarł, a wypadające fragmenty lądu przeistoczyły się w urokliwe wysepki.

Na powierzchni obejmującej niecałe 10 mln km2 żyje niespełna 38 mln obywateli, z czego większość w miastach. Nic więc dziwnego, że to przyroda faktycznie włada tym obszarem. Szacunek do środowiska naturalnego to cecha, z jakiej słynie Kanada. Wycieczka do tego kraju jest dowodem potwierdzającym tę tezę. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Jezioro Agnes, choć rozmiarem nie wpisuje się w kanadyjski gigantyzm, to odznacza się niemal bajkowym wyglądem. Zbiornik zlokalizowany w Parku Narodowym Banff jest też miejscem życia dzikich zwierząt. Szybujące po błękitnym niebie bieliki amerykańskie czy sokoły są tam normą, podobnie jak swobodnie przechadzające się po dziczy niedźwiedzie grizli, pumy i wilki.

Wycieczki do Kanady umożliwiają stopniowe odkrywanie tego fascynującego państwa. Wśród najpopularniejszych miejsc, jakie musi odwiedzić każdy szanujący się podróżnik, są m.in. kaniony Maligne i św. Anny, wodospad Helmcken czy jeziora: Ontario, Moraine i Maligne. Nie wolno także zapominać o jednym z ostatnich ocalałych lodowców na świecie, czyli lodowcu Columbia. Samo pole lodowcowe ma powierzchnię nieznacznie większą od powierzchni Polski. Jednak z jego zwiedzaniem należy się spieszyć. Coraz wyższe temperatury notowane w regionie skutecznie pozbawiają go co ciekawszych fragmentów.

Nowoczesna i otwarta Kanada. Wycieczka do ojczyzny wiecznych optymistów

Wycieczka do Kanady nie może ominąć nowoczesnych miast. Tętniące życiem Toronto ze swoją oryginalną wieżą zaprasza wszystkich spragnionych wrażeń. Najbardziej francuska metropolia w Kanadzie, czyli Montreal, słynie z pysznego jedzenia oraz organizowanych przez cały rok festiwali, w tym pielęgnujących dziedzictwo Inuitów, Metysów i Pierwszych Narodów. W Calgary położonym u podnóża Gór Skalistych prężnie rozwija się kultura, czego dowodem są dziesiątki działających zespołów teatralnych. Warto także odwiedzić stolicę państwa – Ottawę. Niegdyś ważny ośrodek handlowy kusi unikatową zabudową i wieloma muzeami.

Kanada to otwarty i tolerancyjny kraj, a samych Kanadyjczyków nie da się nie lubić. Optymistycznie podchodzą do życia i zawsze służą pomocą. Mogą godzinami dyskutować o  hokeju i lacrosse, zajadając charakterystyczne, puszyste naleśniki oblane złocistym syropem klonowym. Ich poziom samozadowolenia jest na tyle wysoki, że rokrocznie znajdują się w czołówce zestawień najszczęśliwszych nacji świata.

Przekonaj się, jak fascynująca jest Kanada. Wycieczka z Kiribati Club umożliwi zwiedzenie tego niesamowitego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata