Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »

Dlaczego wybrać wyjazd z pilotem?

Sprawdź dlaczego warto wybrać wycieczkę z pilotem i jak podróżujemy. Nasz styl podróżowania jest Ci bliski? Dołącz do jednej z grup i poznawaj z nami świat!

 • Małe grupy

  Małe grupy

  Jedziesz w grupie 5-12 osób.

  Zdecydowana większość wycieczek z pilotem liczy tylko od 5 do 12 uczestników. Dzięki temu możesz faktycznie doświadczyć, a nie tylko zaliczyć, odwiedzane miejsca, i poczuć się jak w prawdziwej podróży z ekipą znajomych! Podróżowanie w kameralnych grupach pozwala nam na autentyczne spotkania z ludźmi w podróży, skorzystanie z lokalnego transportu i dostosowanie programu przez pilota do potrzeb każdego uczestnika wycieczki.

  Ze względu na specyfikę wyjazdów typu CROSS i roadtrip (wynajętym autem), grupy te liczą od 4 do 8 osób (Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia) lub 5-14 (Skandynawia).

 • Single bez dopłat

  Single bez dopłat

  Jedziesz sam/a? Nie dopłacasz do zakwaterowania!

  Znaczna część uczestników naszych wypraw podróżuje w pojedynkę. Jeśli nie chcesz dopłacać do pokoju jednoosobowego, zakwaterujemy Cię z innym uczestnikiem tej samej płci. Jeśli nie znajdziemy dla Ciebie towarzysza podróży, to my pokryjemy koszt wykupienia specjalnie dla Ciebie pokoju 1-osobowego. Z tej opcji można skorzystać tylko podczas wyjazdów z pilotem (z wykluczeniem rejsów).

  Jeśli jednak wolisz opcję bez dokwaterowywania towarzysza lub towarzyszki podróży, skontaktuj się z nami. Indywidualnie wyliczymy dopłatę do pokoju 1-osobowego dla Ciebie.

 • Swoboda podróżowania

  Swoboda podróżowania

  Elastyczne programy zwiedzania dają Tobie swobodę wyboru, jak w prawdziwej podróży.

  Podczas naszych wyjazdów elastycznie zarządzamy czasem i planem dnia. Zwiedzamy we własnym tempie, dzięki czemu można poczuć klimat danego miejsca. Swoboda podróżowania oznacza również swobodny wybór atrakcji dodatkowych, zamiast z góry narzuconego sztywnego programu.

 • Pilot

  Pilot

  Doświadczony pilot opiekuje się Tobą podczas całego wyjazdu.

  Pilot wylatuje z grupą z Polski i czuwa nad bezpiecznym przebiegiem całego wyjazdu. Opiekuje się uczestnikami wyprawy, pomaga realizować dodatkowe atrakcje, służy radą. Doświadczenie z podróży, własnych jak i z grupami, sprawia, że nasi piloci odnajdują się w każdym miejscu i każdej sytuacji.

 • Indywidualne potrzeby

  Indywidualne potrzeby

  Szykując wyjazd bierzemy pod uwagę Twoje marzenia, zainteresowania i hobby

  Opowiedz nam o swoich zainteresowaniach i oczekiwaniach, a dzięki temu będziemy mogli zaplanować podróż uwzględniającą Twoje potrzeby. Proponujemy niezobowiązującą rozmowę telefoniczną lub zachęcamy do wypełnienia krótkiej (nieobowiązkowej) ankiety. Chcemy dowiedzieć się, co jest dla Ciebie ważne podczas podróżowania.

  • Masz jakieś wyjątkowe zainteresowania np. interesują Cię motyle, pasjonują rośliny albo zegarki - postaramy się wyszukać na naszej trasie miejsca, które będą dla Ciebie ciekawe.
  • Jeśli jesteś osobą aktywną i chcesz korzystać z jak największej ilości atrakcji związanych z ulubioną aktywnością, uwzględnimy czas na nią w naszym programie.
  • Lubisz muzykę i rozrywkę? Zorientujemy się, które miejsca mogą Cię zainteresować i gdzie można w czasie wyjazdu spędzić zabawowy wieczór bądź wziąć udział w jakimś koncercie.
  • Lubisz muzykę i rozrywkę? Zorientujemy się, które miejsca mogą Cię zainteresować i gdzie można w czasie wyjazdu spędzić zabawowy wieczór Jeśli lubisz próbować przeróżnych owoców zaplanujemy wizytę na prawdziwym owocowym targu lub w innym miejscu, gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się w produkty na wielką owocową ucztę.
  • Poszukujesz kulinarnych ciekawostek? Zaprowadzimy Cię do wybranych interesujących miejsc lub restauracji serwujących lokalną kuchnię. A może chciałbyś odbyć kulinarną podróż do Meksyku albo skosztować smaku prawdziwego cygara podczas wyprawy na Kubę?
  • A może chcesz zorganizować podczas wyprawy urodziny lub rocznicę ślubu dla swojej partnerki/partnera? Daj znać, pomożemy Ci w przygotowaniach!
 • Świadoma turystyka

  Świadoma turystyka

  Wybierając podróż z nami wiesz, że będzie zorganizowana z poszanowaniem lokalnej kultury i zwyczajów i ze wsparciem dla lokalnych przedsiębiorców.

  Kochamy świat – dlatego podróżujemy świadomie. Szanujemy lokalną kulturę i zwyczaje, korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców i nie traktujemy zniewolonych zwierząt jako atrakcji turystycznej. Świadoma i odpowiedzialna turystyka jest dla nas ważnym tematem. Bardzo. I dlatego zaczęliśmy od siebie.

  • Piloci z misją Nasz zespół łączy nie tylko wspólna pasja, ale również podejście do podróżowania. Kochamy świat, więc naturalnie chcemy o niego dbać. Podczas szkoleń i warsztatów rozmawiamy o tym, jak podróżować odpowiedzialnie, i jak budzić tą świadomość w innych podróżujących.
  • Wspieramy lokalsów Dbamy, aby nasze pieniądze wsparły lokalną gospodarkę, a nie wielki międzynarodowy koncern. Dlatego podczas naszych wypraw śpimy w lokalnych hotelach, jadamy w lokalnych restauracjach i korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców. Z niektórymi z nich nawiązaliśmy długoletnie przyjaźnie! (Hola Leoncio! Hola Evelin!)
  • Zwierzęta tylko na wolności Unikamy miejsc, które traktują zwierzęta jako atrakcję turystyczną. Nasze programy zakładają, że odwiedziny w takich miejscach są zawsze opcjonalne – wybór należy do Ciebie. Jeśli masz wątpliwości, czy dane miejsce dobrze traktuje zwierzęta, nasz pilot udzieli Ci szczegółowych informacji.
  • Podróżujemy z refleksją Podróżujemy świadomie, a więc z refleksją na temat naszego wpływu na otaczającą nas kulturę, ludzi, środowisko. Analizujemy nasze zachowanie i jego konsekwencje.
  • Działamy! Refleksja budzi w nas chęć działania! Pomagamy w różnych częściach świata, zwłaszcza tych, które są nam szczególnie bliskie. Wspieramy sierocińce, szkoły, fundacje, ale organizujemy też akcje pomocy poszkodowanym podczas kataklizmów. Ważne jest dla nas to, aby pomoc była dedykowana i trafiona – zamiast przywozić cukierki czy długopisy zrealizować faktyczne potrzeby dzieci i osób, które spotykamy na naszej drodze w podróży.

   Sierociniec w Mto Wam Mbu w Tanzanii otoczyliśmy stałą opieką. Przychód ze sprzedaży naszych książek Historie z Podróży i Podróże w Piątą Stronę Świata oraz magazynu Biuro w Podróży przeznaczyliśmy w całości dla dzieciaków z sierocińca. Do działania przyłączają się również uczestnicy wyjazdów!
 • Zakwaterowanie

  Zakwaterowanie

  Śpisz w dobrych, sprawdzonych hotelach. Zatrzymasz się też w nietypowych miejscach na nocleg – w zależności od kierunku wyprawy.

  Śpimy w wygodnych, sprawdzonych hotelach, w 2-osobowych pokojach z łazienkami. Wybieramy sprawdzone miejsca o dobrym standardzie. Tam gdzie to tylko możliwe staramy się wplatać nietypowe noclegi – homestay u lokalnej rodziny, obozowisko w dżungli, hotel solny czy urokliwa lodge. Szczegółowe informacje o noclegach znajdziesz w opisie wycieczki i w świadczeniach.

  Jeśli korzystasz z opcji Single bez dopłaty zakwaterujemy Cię z innym uczestnikiem w pokoju 2-osobowym (lub w pojedynczych wypadkach 3-osobowym). Jeśli nie znajdziemy dla Ciebie towarzysza podróży, to my pokryjemy w całości koszt związany z wykupieniem specjalnie dla Ciebie pokoju 1-osobowego. Możesz też wybrać nocleg w pokoju 1-osobowym. Poinformuj nas o tym podczas rezerwacji (mailowo lub telefonicznie). W takim przypadku do umowy dodamy dopłatę do zakwaterowania.

 • Transport

  Transport

  Podróżujesz optymalnym transportem dla danego regionu z uwzględnieniem lokalnego kolorytu.

  W zależności od specyfiki regionu, po którym podróżujemy, korzystamy z różnych form transportu.

  Zazwyczaj większość naszych wypraw odbywa się w duchu prawdziwej podróży, a więc podróżujemy lokalnymi środkami transportu (autobus, taksówka, metro, pociąg itd.)*. Na krótszych dystansach korzystamy z typowych lokalnych środków transportu dla pełnego doświadczenia i zbliżenia się do rzeczywistego klimatu danego kraju. Często też wynajmujemy prywatny transport (minibus tylko dla naszej grupy). Jeśli w programie zawarty jest przejazd nocny, wówczas odbywa się on wygodnym i zazwyczaj klimatyzowanym autokarem lub pociągiem z wagonem sypialnym.

  * Tymczasowo korzystamy głównie z prywatnego transportu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

  W niektórych krajach (np. USA, Australia, Nowa Zelandia, Norwegia, Islandia) na całej trasie korzystamy z wynajętego minibusa lub samochodu osobowego. Są to typowe roadtripy, a własne auto daje nam dużą swobodę podróżowania.

  W miejscach, gdzie optymalny, lub jedyny możliwy, sposób zwiedzania to prywatny transport z lokalnym kierowcą tak właśnie organizujemy przejazdy. Najczęściej są to wycieczki na Sri Lankę, Safari czy do Gwatemali. Nadal jednak podróżujemy w małej grupie. W naszej ofercie znajdziesz również rejsy. W cenie takiej wycieczki zawsze jest zakwaterowanie, wyżywienie i program edukacyjny na statku. Bilet lotniczy najczęściej trzeba zakupić osobno.

  Autokarowe wyjazdy dużymi zorganizowanymi grupami nie są w naszym stylu. Jeśli preferujesz taki typ wycieczki, być może nasz styl podróżowania nie przypadnie Tobie do gustu. Jeśli jednak lubisz doświadczać odwiedzane miejsca bliżej, zapraszamy do wspólnej podróży!

 • Jesz, jak chcesz

  Jesz, jak chcesz

  Sam decydujesz, co zjesz i ile wydasz na wyżywienie w podróży.

  Nasz pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży. Podczas niektórych wypraw (Norwegia, Islandia), przygotowujemy posiłki samodzielnie, korzystając z produktów zakupionych w lokalnych sklepach i na targach lub korzystamy z usług wynajętego kucharza (np. wycieczka do dżungli w Brazylii, trekking w wybranym miejscu).


  W rzadkich przypadkach wyżywienie podczas wyjazdu jest już zapewnione (np. w Ugandzie czy na Sri Lance), aby zapewnić sprawny przebieg podróży.

 • Doświadczenie i bezpieczeństwo

  Doświadczenie i bezpieczeństwo

  Jadąc z nami wiesz, że korzystasz z legalnego biura z wieloletnim doświadczeniem.

  Zabieramy Was na wyprawy na 7 kontynentów już od 2002 roku! Posiadamy ogromne doświadczenie w organizowaniu wypraw, a autorskie programy opieramy na naszych własnych podróżach w najróżniejsze zakątki świata. To dlatego w każdym z naszych programów znajdziecie dodatkowe „smaczki” - mniej turystyczne miejsca, które zachwyciły nas podczas naszych podróży, i chcemy się nimi z Wami podzielić. Wasz komfort i bezpieczeństwo podczas wyjazdu są najważniejsze, dlatego:

  • Nad programowym przebiegiem wyprawy czuwa doświadczony pilot - opiekun, znawca lokalnych realiów. Dzięki niemu Wasz pobyt, pomimo całego mnóstwa wrażeń, przebiegał będzie bezpiecznie i sprawnie.
  • Każdy uczestnik wyjazdu jest ubezpieczony na okres trwania wyprawy w  Signal Iduna TU S.A.

  Działamy w 100% legalnie - jesteśmy formalnym organizatorem imprez turystycznych, posiadamy niezbędne ubezpieczenie organizatora turystyki oraz wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych.

 • Ubezpieczenie

  Ubezpieczenie

  Korzystamy z usług sprawdzonego Towarzystwa Ubezpieczeń

  Każdy uczestnik naszych wypraw objęty jest ubezpieczeniem podróżnym Signal Iduna Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. wliczonym w koszty wyprawy

  • w Europie: Koszty Leczenia 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
  • poza Europą: Koszty Leczenia 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN

  Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej i przerwania imprezy turystycznej. Koszt to 5%, w przypadku imprezy o wartości do 34 000 PLN (na osobę) lub 7,5%, w przypadku imprezy o wartości od 34 000 PLN do 60 000 PLN (na osobę). Ubezpieczenie może być zawarte w ciągu 7 dni od wystawienia umowy, a w przypadku, gdy do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni, tylko i wyłącznie w dniu wystawienia umowy.

 • Zniżka dla stałych klientów

  Zniżka dla stałych klientów

  Jako Klubowicz Kiribati Club otrzymujesz zniżkę
  1. Klubowiczem staje się uczestnik wyjazdu od momentu zakończenia pierwszej wyprawy grupowej z pilotem organizowanej przez Kiribati Club.
  2. Klubowicz uprawniony jest do 2,5% zniżki od kwoty EUR (jeśli cena całkowita wyprawy składa się z dowolnej kwoty EUR + 1 000 PLN) lub 5% zniżki od kwoty PLN (jeśli cena składa się z dowolnej, różnej od 1 000, kwoty PLN i innej waluty) na wyprawy grupowe z pilotem organizowane przez Kiribati Club. Przykład:

   Cena 8 900 PLN + 2 050 USD -> rabat 5% od kwoty 8 900 PLN

   Cena 3 940 EUR + 1 000 PLN -> rabat 2,5% od kwoty 3 940 EUR

  3. Zniżka ważna jest przez 2 lata od daty powrotu z ostatniej wyprawy. W tym czasie należy dokonać rezerwacji i terminowo wpłacić zaliczkę na wybraną wyprawę, aby otrzymać rabat (np. powrót z wyprawy 18.12.2021 r., założenie rezerwacji na kolejny wyjazd do 18.12.2023 r.).
  4. Klubowicze uprawnieni są do udziału w organizowanych przez Kiribati Club piknikach i spotkaniach klubowych na promocyjnych warunkach.
  5. Rabat obowiązuje wyłącznie przy zapisie bezpośrednio w Kiribati Club - przez stronę internetową, wiadomość e-mail lub telefonicznie.
  6. Rabat nie obowiązuje na wyjazdy na zamówienie, zakup biletów lotniczych oraz na wyjazdy organizowane przez naszych partnerów (np. rejsy).
 • Zestaw podróżnika

  Zestaw podróżnika

  Na wyprawie otrzymujesz od nas koszulkę klubową i worek sportowy.

  Każdy uczestnik wyprawy otrzymuje od nas: kolorową bawełnianą koszulkę klubową, bawełniany worek sportowy, etui na bilety oraz kartę ubezpieczeniową.