OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Dookoła Świata

Podróż dookoła świata — marzenie do spełnienia

Marzeniem wielu globtroterów jest wycieczka dookoła świata. Mówią o niej z rozrzewnieniem również ci, którzy po latach pracy chcieliby doświadczyć czegoś wyjątkowego. Zwykle jednak porzucają ten pomysł, choćby ze względu na brak czasu czy trudności organizacyjne. Często po prostu nie wiedzą, jakie kroki podjąć, by tak poważne przedsięwzięcie mogło dojść do skutku. Jeszcze bardziej kłopotliwe wydaje się zorganizowanie wyjazdu dla większej liczby osób, np. dla firmy

A gdyby tak zaufać profesjonalistom? Dzięki pomocy osób, które zawodowo zajmują się organizowaniem wypraw, większością technicznych szczegółów nie będziesz musiał się zajmować. Do Ciebie będzie należało tylko spakowanie bagaży. Resztę pozostaw nam. Gwarantujemy niezapomniane przygody podczas naszej wycieczki dookoła świata. Już dziś przejrzyj terminarz i zacznij planować!

Dookoła Świata - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka Północna, Azja, Australia i Oceania, ...Australia, Japonia, Nowa Zelandia, ...

WYPRAWA DOOKOŁA ŚWIATA

30 dni
03.11 - 02.12.2024
  • 04.11.2025 - 03.12.2025
  • 11.09.2025 - 10.10.2025
  • 25.04.2025 - 24.05.2025
  • 03.11.2024 - 02.12.2024

Wycieczka objazdowa „dookoła świata”, czyli dokąd?

Zaprojektowana przez nas wyprawa obejmuje trzy kontynenty, na których zwiedzenie przewidujemy miesiąc. Wybraliśmy całkowicie różne rejony świata, aby umożliwić Ci doświadczenie jak największej różnorodności podczas jednego wyjazdu.

W czasie 30-dniowej podróży zaprosimy Cię do najciekawszych miast Japonii, Australii i Nowej Zelandii, by wreszcie — po kilkudniowej przerwie na Fidżi — wylądować w Stanach Zjednoczonych. Jak w czasie każdej wyprawy z naszym biurem, tak i podróżując z kontynentu na kontynent, zaproponujemy uczestnikom wachlarz atrakcji. Jeśli wybierzesz naszą wycieczkę objazdową dookoła świata, czekają Cię unikalne doświadczenia kulinarne, poznawanie odległych kultur i zwiedzanie miejsc, które dosłownie zapierają dech w piersiach 

Jeżeli ciekawi Cię, czego jeszcze spodziewać się po naszych eskapadach, poczytaj, co napisali o nas zadowoleni podróżnicy. 

Wycieczka dookoła świata — na start Azja

Naszą wyprawę przez kontynenty rozpoczynamy w Azji, a konkretnie w Japonii, która niezmiennie przyciąga podróżników z całego świata swoją odmiennością. Wszystko jest tu tak inne od znanej nam kultury, że trudno wybrać najciekawsze miasto czy najbardziej niezwykły obyczaj. 

Punktem startowym będzie Tokio, najgęściej zaludnione miasto świata. To pełna świateł, drapaczy chmur i drogich restauracji metropolia, a zarazem obowiązkowa pozycja programu zwiedzania Kraju Kwitnącej Wiśni. W czasie kolejnych dni odwiedzimy malownicze Hakone, leżące u stóp góry Fudżi, rozejrzymy się po dawnej stolicy państwa — Kioto oraz zachwycimy się świątyniami w Narze. 

Australia, najmniejszy kontynent na świecie

Następny etap naszej podróży dookoła świata to Australia. Po opuszczeniu Japonii przeniesiemy się do południowo-wschodniej części Australii, do portowego miasta Cairns. Będziemy tu mieli okazję zobaczyć las deszczowy i nurkować na Wielkiej Rafie Koralowej.

Kolejny punkt zwiedzania Australii to oczywiście kosmopolityczne Sydney z najbardziej znanym na świecie budynkiem – siedzibą tamtejszej opery. Chętnych czeka tu wizyta w ogromnym oceanarium, w którym można ujrzeć setki gatunków podwodnych stworzeń. Prosto z Sydney przeniesiemy się do Parku Narodowego Blue Mountains w stanie Nowa Południowa Walia. Przy odrobinie szczęścia spotkamy tu najbardziej australijskie ze zwierząt: misie koala i kangury. 

Przystanek Nowa Zelandia

Dalszy etap podróży dookoła świata to kilka dni w Nowej Zelandii. Odbędziemy trekking po najstarszym w kraju parku narodowym — Tongariro, na którego terenie znajdują się zarówno wygasłe, jak i aktywne wulkany. Kolejnego dnia wybierzemy się nad przepiękne jezioro Taupo, gdzie chętne osoby będą mogły wziąć udział w wycieczce łodzią motorową na wodospad i farmę krewetek. 

Ostatniego dnia odwiedzimy ważny ośrodek kultury maoryskiej — miasto Rotorua. Jeśli kochasz mocne wrażenia, zapewne chętnie skorzystasz z opcji spędzenia czasu w tutejszym Parku Przygodowym — raju dla amatorów zorbingu i skoków na bungee. Nową Zelandię pożegnamy krótkim pobytem w „mieście żagli”, czyli Auckland. 

Stąd na trzy kolejne dni przeniesiemy się na Fidżi, gdzie większość czasu przeznaczymy na plażowanie. 

Podróż dookoła świata — Stany Zjednoczone

Wreszcie czas na ostatni kontynent — Amerykę Północną, w której spędzimy tydzień

Pobyt zaczniemy od zwiedzania położonego w Kalifornii Los Angeles. Spacer po plaży Santa Monica i trekking szlakami Wielkiego Kanionu to obowiązkowe punkty wyprawy po tym rejonie Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak wizyta w mieście kasyn — Las Vegas.

Kolejnego dnia czeka nas eskapada przez Park Narodowy Death Valley, czyli słynną Dolinę Śmierci. Niezapomniane widoki czekają nas następnie podczas dalszego etapu wycieczki — w parku Yosemite. Przemieszczając się stąd do San Francisco, będziemy mieli okazję nocować w motelu, dokładnie takim, jakie wszyscy znamy z amerykańskich filmów drogi. 

Wisienką na torcie naszej wycieczki dookoła świata jest oczywiście Nowy Jork. Wizyta na „Skrzyżowaniu Świata” – Times Square – czy spacer po Manhattanie pozwolą nam w pełni poczuć atmosferę jednego z największych i najważniejszych miast naszych czasów, które nigdy nie zasypia. To stąd wyruszymy z powrotem do Europy, by zakończyć objazdową wycieczkę dookoła świata

Jeśli jeszcze nie czujesz się przekonany, skontaktuj się z nami. Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wątpliwości. Jesteś już o krok od spełnienia dziecięcych i dojrzałych marzeń!

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka