Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »

Antarktyda

Niezapomniana wyprawa na Antarktydę

Marzy Ci się wyprawa na biegun południowy? Z Kiribati Club możesz zrealizować swoje marzenie! Organizujemy wycieczki grupowe i indywidualne, dlatego to Ty decydujesz, jak będzie wyglądała Twoja wyprawa na Antarktydę. To wycieczka dla wytrwałych podróżników, którzy pragną odwiedzić najdalsze zakątki świata. Zarezerwuj kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt dni i odwiedź z nami Antarktydę!

Antarktyda - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Antarktyda, Ameryka Południowa, ...Antarktyda, Argentyna, ...

REJS NA ANTARKTYDĘ Z POLSKIM PILOTEM

17 dni
30.10 - 15.11.2024
  • 15.03.2026 - 31.03.2026
  • 07.12.2025 - 23.12.2025
  • 30.10.2024 - 15.11.2024

Antarktyda – z notatnika podróżnika

Antarktyda to kontynent położony najdalej na południe Ziemi, który jest zarazem najzimniejszym oraz najbardziej suchym i wietrznym kontynentem świata. Jej powierzchnia sięga ponad 14 200 000 km², co czyni ją około 1,3 raza większym kontynentem od Europy. Rekordowo niską temperaturę -89,2°C odnotowano w lipcu 1983 roku. Rekord ciepła padł natomiast w 1982 roku, kiedy to temperatura wynosiła 19,8°C.

Antarktyda jest również najbardziej oddalonym kontynentem od innych regionów świata – otoczona przez Ocean Południowy, leży ok. 1000 km od najbliższego lądu, czyli Ameryki Południowej. Mimo surowych warunków na Antarktydzie znajdziemy stosunkowo bogatą faunę i florę – m.in. pingwiny cesarskie, lamparty morskie, foczki małe, walenie, wiele gatunków ryb, ptaków, skorupiaków i głowonogów, a także grzyby, mchy i porosty. Pierwszym podróżnikiem, który dotarł na biegun południowy, był Roald Amundsen w 1911 roku.

Antarktyda jest pokryta największą na świecie masą lodu – lód lodowców antarktycznych zawiera ok. 90% słodkiej wody na Ziemi i odpowiada za ok. 70% światowej zasobności wody. Postępujące zmiany klimatyczne powodują odrywanie się gór lodowych od lądu, co wpływa na poziom mórz i oceanów na całym świecie, a także zagraża wielu gatunkom zwierząt. Rejs na Antarktydę bardzo często wybierają osoby zaangażowane w walkę ze zmianami klimatu. Polecamy go również niedowiarkom, którzy kwestionują globalne ocieplenie.

Wyprawa na Antarktydę – najciekawsze atrakcje

Rejs na koło podbiegunowe możesz dopasować do swoich potrzeb, możliwości finansowych i wolnego czasu. Oferujemy wycieczki trwające 8, 11, 12,17, 20, a nawet 26 dni – zarówno grupowe, jak i na zamówienie.

Rejs na Antarktydę może obejmować:

Szczegółowy plan wycieczki znajdziesz na podstronie wybranej wyprawy.

Rejs na Antarktydę – dołącz do grupy

Nasze wycieczki grupowe organizujemy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Standardowa wyprawa na Antarktydę obejmuje rejs w wybranej kabinie, pełne wyżywienie, wykłady i prezentacje, obuwie niezbędne do odbywania niektórych wycieczek, transfery i przewóz bagażu, podatki i opłaty związane z rejsem, zestaw podróżnika Kiribati Club, osobisty przewodnik w formie aplikacji i wszechstronny materiał informacyjny przed wypłynięciem w rejs na koło podbiegunowe. Bilety lotnicze nie są włączone w cenę – z wyjątkiem rejsu na Antarktydę z polskim pilotem.

W przypadku niektórych wycieczek grupowych istnieje możliwość indywidualnego wydłużenia wyjazdu i dodanie do planu wycieczki takich atrakcji, jak Patagonia i Ziemia Ognista, Wodospady Iguazu, Północna Argentyna czy Półwysep Valdes. Przed zaplanowaniem wyjazdu sprawdź nasz terminarz.

Wyprawa na Antarktydę – na zamówienie

Jeśli zależy Ci na prywatnej wycieczce, możesz wybrać jeden z wyjazdów na zamówienie. W tym przypadku cena obejmuje noclegi na jachcie/statku wraz z wyżywieniem. Wycieczka Antarktyda Express ma udogodnienia zbliżone do tych opisanych przy wyjazdach grupowych. Taki wyjazd polecamy zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom, które chciałyby zorganizować niezapomnianą wycieczkę dla swoich pracowników. Wyprawę na zamówienie możemy znacznie bardziej dopasować do indywidualnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz wykupić wycieczkę na Antarktydę. Sprawdź również opinie podróżników, którzy wybrali się rejs z Kiribati Club!

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Arktyka   Dookoła Świata