W 30 dni DOOKOŁA ŚWIATA! Sprawdź program wyprawy »

Ekwador

Poznaj państwo leżące na dwóch półkulach. Fascynująca wycieczka do Ekwadoru

Przez ostatnie stulecia w Ameryce Południowej mieszały się kolonialne strefy wpływów. W końcu europejscy przybysze musieli uznać tożsamość poszczególnych narodowości. Dzięki temu na mapie kontynentu powstało wiele państw kuszących turystów swoją kulturową i przyrodniczą różnorodnością. Wycieczka do Ekwadoru pozwala odkryć stosunkowo nieduży kraj, którego znakiem rozpoznawczym jest nie tylko zachwycające środowisko, ale i charakterystyczne położenie, bo Ekwador jest zlokalizowany na dwóch półkulach: północnej i południowej.

Inne kierunki w Ameryce Południowej, które mogą Cię zainteresować:  Argentyna   Boliwia   Brazylia   Chile   Kolumbia   Peru   Urugwaj

Ekwador - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaEkwador

EKWADOR Z GALAPAGOS

12 dni
02.09 - 13.09.2024
  • 02.09.2024 - 13.09.2024
Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaEkwador

EKWADOR: GALAPAGOS, RÓWNIK I WULKANY

17 dni
17.07 - 02.08.2024
  • 25.11.2024 - 11.12.2024
  • 04.09.2024 - 20.09.2024
  • 17.07.2024 - 02.08.2024

Odkryj piękny Ekwador. Wycieczka do państwa „przeciętego” przez równik

Każda planowana podróż to szansa do nauczenia się czegoś ciekawego o świecie. Nie inaczej jest w przypadku, gdy planujesz odwiedzić Ekwador. Wycieczka do tego urokliwego zakątka globu umożliwi przysposobienie wielu interesujących informacji – zarówno tych historycznych, jak i przyrodniczych. Warto zacząć od samej nazwy. Otóż z hiszpańskiego Ecuador oznacza równik. Od teraz już zawsze będziesz kojarzyć, że przez tamtejsze tereny przebiega najdłuższy równoleżnik na Ziemi.

Wycieczki do Ekwadoru to jednocześnie wycieczki do kraju, w którym natura otrzymała swoje konstytucyjne przywileje. Oznacza to, że jest traktowana jako podmiot z prawami do nieskrępowanego życia i rozwoju. Człowiek nie może odnosić się do niej jak do własności, a jak do osobnego bytu. Musi respektować jego obecność. Wprowadzone regulacje pozwoliły jeszcze dokładniej zadbać o nieskazitelny i fascynujący ekosystem. W zasadzie od początku istnienia państwa stanowił swego rodzaju wizytówkę, teraz dodatkowo uwypukloną.

Tak bogatą biologiczną różnorodność ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej. Nic dziwnego, że dla wielu ekologów i osób uwielbiających obcować z przyrodą najczęstszą destynacją jest właśnie Ekwador. Wycieczki w poszczególne rejony stwarzają możliwość obserwacji specyficznych gatunków fauny i flory. Klimat równikowy sprzyja rozwojowi egzotycznych odmian roślin, a sąsiedztwo Andów przekłada się na występowanie zjawiska pięter klimatycznych. Przy tak małym obszarze tego typu fenomeny pogodowe sprawiają, że Ekwador jest unikatowy w skali świata.

Wycieczka do Ekwadoru nierzadko zmienia się w spontaniczne zwiedzanie kolejnych lokalizacji. Atrakcje rozrzucone w niedużych odległościach pozwalają na bieżąco dostosowywać plan podróży. Do wielu punktów można bez przeszkód dotrzeć pieszo, co docenią fani długich spacerów. Przechadzanie się wśród ociekającego zielenią buszu, w dodatku przy akompaniamencie ptasich symfonii pozostanie na zawsze w pamięci. Imponujące góry o ośnieżonych szczytach, wodospady grzmiące niczym burzowa zawierucha pełne kotłującej się wody, plaże o piasku miękkim jak mąka oblewane turkusowymi wodami – to wszystko dostępne jest właśnie w Ekwadorze. Malownicze widoki zapierają dech w piersiach, ukazując potęgę sił natury.

Wycieczki do Ekwadoru dla miłośników inkaskiej i kolonialnej architektury

Wycieczki do Ekwadoru nie skupiają się tylko na podziwianiu oszałamiających dzieł Matki Natury. Działalność człowieka również jest tam doskonale widoczna, a dokładnie jej pozytywne aspekty. Bo nie można nazwać inaczej efektów prac pradawnych budowniczych wywodzących się z plemienia Inków. Ingaprica, czyli kamienny mur Inków, to największy i zarazem najważniejszy obiekt archeologiczny, jaki ma na swoim terenie Ekwador. Wycieczka do tego miejsca pomoże zrozumieć zasady regulujące codzienne życie legendarnej cywilizacji.

Kolonialna spuścizna najlepiej dostrzegalna jest w Quito, czyli stolicy państwa. Wzniesione przez kolonizatorów wspaniałe obiekty zachęcają do odwiedzin. Architektoniczny mezalians dziwnym zbiegiem okoliczności tworzy uzupełniającą się strukturę, którą doceni niejeden urbanistyczny znawca. Wpływy włoskie, hiszpańskie, flamandzkie czy mauretańskie odcisnęły na mieście jedyne w swoim rodzaju piętno, jakiego nie sposób znaleźć w żadnym innym ośrodku Ameryki Centralnej i Południowej.

Odkryj wspaniały i urzekający Ekwador. Wycieczki z Kiribati Club dostarczą pięknych i żywych wspomnień. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. 

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata