Co powiesz na MAJÓWKĘ w Nowym Jorku? Złap ostatnie miejsca na wyprawę! »

Boliwia

Wycieczka do Boliwii, czyli wyprawa dla podróżników żądnych wrażeń 

Wycieczki do Boliwii są przeznaczone dla osób, które od zagranicznych podróży oczekują niesamowitych wrażeń. Państwo o ogromnej powierzchni, bo ponad 3-krotnie większej niż Polska, oferuje wiele atrakcji zarówno tych przyrodniczych, jak i będących dziełem człowieka. Wspaniałe cuda natury oraz osiągnięcia architektoniczne różnych kultur czekają na odkrycie.

Inne kierunki w Ameryce Południowej, które mogą Cię zainteresować:  Argentyna   Brazylia   Chile   Ekwador   Kolumbia   Paragwaj   Peru   Urugwaj   Wenezuela

Boliwia - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaBoliwia, Peru, ...

PERU I BOLIWIA: ŚLADEM PUMY

23 dni
01.06 - 23.06.2024
  • 22.11.2024 - 14.12.2024
  • 14.09.2024 - 06.10.2024
  • 03.07.2024 - 25.07.2024
  • 01.06.2024 - 23.06.2024
Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaBoliwia

BOLIWIA: WYSOKO W ANDACH

18 dni
24.05 - 10.06.2024
  • 25.10.2024 - 11.11.2024
  • 13.09.2024 - 30.09.2024
  • 09.08.2024 - 26.08.2024
  • 21.06.2024 - 08.07.2024
  • 24.05.2024 - 10.06.2024

Wycieczka do Boliwii okazją do spotkania niezwykłej przyrody

Pozostałości po solnym jeziorze są dość niecodziennym widokiem. Wycieczka do Boliwii, a dokładnie do Salar de Uyuni pozwoli odwiedzić miejsce, które niegdyś było potężnym zbiornikiem wypełnionym słoną wodą. Wyschnięta skorupa przywodzi na myśl kredową mozaikę fugowaną solną zaprawą. Dopełnieniem krajobrazu, wyciętego niczym kadr z filmu o fantastycznych krainach, są błękitne laguny. Po dłuższej obserwacji człowiek zaczyna odnosić wrażenie, że to niebo zstąpiło na ziemię, by cieszyć oczarowanego obserwatora.

Wycieczka do Boliwii sprawia, że podróżnik w pewnym momencie zaczyna się zastanawiać, dlaczego wcześniej nie postanowił odwiedzić tego oszałamiającego państwa. Monumentalne, przyprószone śniegiem czapy wulkanów uświadamiają namacalną obecność nieokiełznanych sił natury. Zresztą gorące źródła i tryskające wodą gejzery dają jasno do zrozumienia, że ten ląd nie zatracił się w obojętnej stagnacji, tylko żyje i witalność chce przekazać odwiedzającym go gościom. Odważ się skorzystać z tej uprzejmości.

Strzeliste Andy pysznią się w promieniach ostrego, boliwijskiego słońca i drażnią z niesfornymi obłokami. Jednak skalne olbrzymy trzymają dystans od amazońskiej dżungli, zupełnie jakby jej dzikość nawet w nich budziła respekt. Fauna i flora bronią swych tajemnic, ale nieliczni mogą dostąpić zaszczytu odkrycia ich sekretów. Kto wie, może puszcza właśnie Ciebie upatrzyła sobie na szczęśliwego wybrańca. Wycieczki do Boliwii są niepowtarzalną okazją do poznania egzotycznych zwierząt i roślin zamieszkujących amazońską dzicz. Dostrzeżenie w gęstwinie majestatycznego jaguara czy zauważenie przepływającej pod łodzią ogromnej anakondy zapisze się w pamięci do końca życia.

Na terytorium Boliwii znajduje się 7 zróżnicowanych tematycznie parków narodowych. Każdy z nich oferuje zwiedzanie unikalnych rzeźb terenu oraz podpatrywanie ich charakterystycznych mieszkańców. Za jeden z najurokliwszych uchodzi Park Narodowy Madidi. To najbardziej bioróżnorodny obszar nie tylko w Boliwii, ale i na całym świecie. Zakrojone na szeroką skalę badania pozwoliły wyodrębnić 20 000 gatunków roślin. Imponujące są także liczby dotyczące zwierząt. Prezentują się następująco: 272 gatunki ssaków, 213 gatunków płazów, 204 gatunki gadów, 496 gatunków ryb i 1254 gatunki ptaków. Wycieczka do Boliwii nie może ominąć tego miejsca.

Gdzie historia żyje w teraźniejszości. Wycieczki do Boliwii znakomitą formą nauki o zamierzchłych czasach

Ten szczególny region Ameryki Południowej zdołał zachować przyrodniczą oryginalność. Szacunek tamtejszej ludności dla natury oraz adaptacja do ekosystemu zasługują na słowa uznania. Wycieczki do Boliwii pozwalają nie tylko obcować z zachwycającym środowiskiem, ale i umożliwiają naukę dziejów Ziemi. Rozsiane po kraju stanowiska paleontologiczne ukazują ślady pradawnych gadów. Boliwijczycy dbają też o dziedzictwo swoich przodków. To właśnie w tym kraju jest zlokalizowany największy ośrodek kultury andyjskiej. Rozległe tereny archeologiczne prezentują ruiny miasta z VI wieku p.n.e., w których fani historii znajdą wiele interesujących obiektów.

Nowoczesna Boliwia również kusi atrakcjami. Wyjazd nie może ominąć La Paz, chociaż przed odwiedzeniem miasta wskazana jest aklimatyzacja. Usytuowanie metropolii na wysokości 3625 m n.p.m. bywa szokujące dla nieprzyzwyczajonego do takich warunków organizmu. Dlatego rozsądnie wcześniej odpowiednio się przygotować.

La Paz zachęca do długich, pieszych wędrówek. Urokliwe uliczki okalane różnokolorowymi budynkami, z których znakomita większość pamięta jeszcze czasy kolonizatorów. Ciekawym przeżyciem jest odwiedzenie Targu Czarownic. Prócz tradycyjnych pamiątek turyści zakupią tam okultystyczne przedmioty, tajemnicze eliksiry czy ususzone części ciał zwierząt. 

Postaw na wycieczkę do Boliwii z Kiribati Club. Z nami odbędziesz wyprawę życia do państwa położonego w sercu pięknej i tajemniczej Ameryki Południowej. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata