OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Kiribati

Wyjątkowa wycieczka do Kiribati

Marzy Ci się wycieczka na koniec świata, do miejsca, które zachwyca lazurową wodą, rafami koralowymi i wspaniałą pogodą? Wybierz się z nami do Kiribati! Wycieczka obejmuje największe atrakcje kraju mającego najbardziej pocztówkową flagę na świecie. Wyprawa na Kiribati to sposób na niezapomniane wakacje pełne słońca, niezwykłych ludzi i zachwycających widoków.

Inne kierunki w Australii i Oceanii, które mogą Cię zainteresować:  Australia   Fiji   Nowa Zelandia   Papua Nowa Gwinea   Polinezja Francuska

Kiribati - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Australia i OceaniaUSA, Kiribati, ...

KIRIBATI - POLAND NA KOŃCU ŚWIATA

15 dni
12.09 - 26.09.2024
 • 19.09.2024 - 03.10.2024
 • 12.09.2024 - 26.09.2024

Kiribati – z notatnika podróżnika

Republika Kiribati to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym, które zajmuje zaledwie 810 km² powierzchni i jest zaliczane do Mikronezji. W jego skład wchodzą 33 wyspy i 3 rafy koralowe, które są rozsiane wokół równika na powierzchni ponad 3,5 mln km². Dzielą się one na trzy archipelagi: Wyspy Gilberta, Wyspy Feniks i Wyspy Line. Ostatnią, położoną oddzielnie wyspą, jest Banaba. Najgęściej zaludniona wyspa Kiribati to Tarawa, gdzie mieszka niemal połowa ludności kraju. Z kolei 12 wysp nie jest w ogóle zamieszkanych. Przez Kiribati przechodzi też 180 południk, co sprawia, że jest to jedyne państwo na świecie położone na wszystkich czterech półkulach

Przez lata Kiribati przecinała Linia Zmiany Daty, przez co w jednym kraju występowały aż trzy strefy czasowe. W 1995 roku linia ta została przesunięta o 3000 km na wschód, dzięki czemu całe Kiribati znajduje się obecnie w granicach jednego dnia. Kiribati jest powszechnie znane z tego, że jego mieszkańcy najwcześniej witają Nowy Rok

Flora i fauna Kiribati jest zróżnicowana. Niektóre wyspy pokrywa bujna roślinność tropikalna, a większość terenów zdominowana jest przez rośliny trawiaste i suchorośla oraz plantacje. Kiribati słynie z palm kokosowych i raf koralowych. Fauna lądowa kraju jest uboga, dominują gatunki morskie oraz ptaki.

Na Kiribati znajduje się wiele grobów żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. W latach 1941-1943 należące do Kiribati Wyspy Gilberta były okupowane przez wojska japońskie, a w ramach operacji Galvanic zostały zajęte przez wojska amerykańskie.

Znajdziemy tu najbardziej wysunięty na wschód punkt na świecie, czyli Wyspę Caroline. W związku z tym, że wnosi się ona zaledwie 6 m n.p.m., jest zagrożona pochłonięciem przez wody wskutek wzrostu poziomu wód w oceanach – może zniknąć nawet do 2025 roku. Całe Kiribati jest niestety zagrożone zatopieniem, a prezydent kraju podjął pierwsze kroki w celu migracji klimatycznej mieszkańców. Zakupiony przez rząd obszar o powierzchni 20 km² znajduje się na wyspie Vanua Levu należącej do Republiki Fidżi. Wyprawa na Kiribati jest więc być może ostatnią okazją, by zobaczyć ten tonący kraj.

Skąd nazwa Kiribati Club?

Nazwa Kiribati Club zrodziła się z pragnienia podążania nieznanymi ścieżkami. Podczas poszukiwań najbardziej oddalonego miejsca na świecie znaleźliśmy wyspy pośrodku oceanu, które leżą na końcu (a może na początku?) świata. Kiribati jest dla nas granicą, do której chcemy dotrzeć w naszych wyprawach. O nazwie biura podróży zadecydowała również osada, która znajduje się na należącej do kraju Wyspie Bożego Narodzenia (Kiritimati) – nazywa się ona… Poland :) Oczywiście nie mogliśmy pominąć tej lokalizacji podczas układania planu wyprawy!

Wyprawa na Kiribati? Tylko z Kiribati Club!

Wycieczka do Kiribati to oferta, którą kierujemy do podróżników chcących dotrzeć na sam koniec/początek świata. Nie znajdziesz tu wielkich kurortów, barów na plaży i hoteli all-inclusive, lecz prawdziwe doświadczenia, które zapewniają ludzkie relacje. Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta i pracy od 8 do 16 oraz zastanowić się nad tym, co naprawdę w życiu ważne, wybierz się z nami do Kiribati. Wycieczka rozpoczyna się na warszawskim lotnisku, skąd lecimy do Honolulu.

Podczas 16-dniowej wyprawy na Kiribati czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji, m.in.:

 • krater Diamond Head,
 • rafa koralowa w Hanauma Bay,
 • Wyspa Oahu,
 • zwiedzanie Honolulu (Pałac Lolani, Aloha Tower, Chinatown i Ogrody Fostera),
 • Pearl Harbour,
 • zatoka Kailua Bay,
 • Wyspa Bożego Narodzenia (Kiritimati) – zwiedzanie wsi London i Poland,
 • rejs po lagunie,
 • i wiele innych :)

Zorganizowana wycieczka do Kiribati obejmuje przeloty, transport lądowy, zakwaterowanie, opiekę pilota, ubezpieczenie podróżne, zestaw podróżnika Kiribati Club oraz osobisty przewodnik w formie aplikacji. Możliwe jest również uczestnictwo w dodatkowych atrakcjach, takich jak wizyta w Centrum Kultur Polinezyjskich. Oferta dla firm i klientów indywidualnych.

Sprawdź nasz terminarz i wybierz się na niezapomnianą wycieczkę do Kiribati! Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami – wspólnie ustalimy szczegóły Twojej podróży.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata