Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »

Argentyna

Wycieczka do Argentyny. Dlaczego warto odwiedzić ten różnorodny kraj?

Wycieczka do Argentyny to gwarancja niezapomnianych przeżyć. Nie ma w Ameryce Południowej drugiego tak zróżnicowanego kraju. Trzeba przyznać, że Matka Natura nie skąpiła temu państwu zapierających dech w piersiach lokalizacji. Grzechem byłoby nie wykorzystać jej szczodrości i nie odwiedzić najciekawszych miejsc. Również tamtejsza kultura jest niezwykle ciekawa, stąd wycieczki do Argentyny są idealnym rozwiązaniem dla osób, które obcowanie z przyrodą lubią przeplatać poznawaniem odmiennych obyczajów.

Inne kierunki w Ameryce Południowej, które mogą Cię zainteresować:  Boliwia   Brazylia   Chile   Ekwador   Kolumbia   Peru   Urugwaj

Argentyna - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaArgentyna, Chile, Brazylia, ...

W SERCU PATAGONII I IGUAZU

16 dni
17.11 - 02.12.2024
  • 18.01.2025 - 02.02.2025
  • 17.11.2024 - 02.12.2024
Dołącz do grupy
Antarktyda, Ameryka Południowa, ...Antarktyda, Argentyna, ...

REJS NA ANTARKTYDĘ Z POLSKIM PILOTEM

17 dni
30.10 - 15.11.2024
  • 15.03.2026 - 31.03.2026
  • 07.12.2025 - 23.12.2025
  • 30.10.2024 - 15.11.2024
Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaArgentyna, Brazylia, Chile, ...

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

25 dni
31.10 - 24.11.2024
  • 30.01.2025 - 23.02.2025
  • 09.01.2025 - 02.02.2025
  • 21.11.2024 - 15.12.2024
  • 12.11.2024 - 06.12.2024
  • 31.10.2024 - 24.11.2024

Zdumiewająca Argentyna. Wycieczki do państwa przyrodniczych kontrastów

Przekonaj się na własnej skórze, jak zdumiewająca potrafi być Argentyna. Wycieczki z Kiribati Club uświadomią Ci, dlaczego warto odwiedzić drugie największe państwo Ameryki Południowej. Zacznijmy spokojnie. Długą podróż z Europy dobrze zrekompensować sobie regeneracją na jednej z rajskich plaż usianych na wschodnim wybrzeżu. Kojący szum atlantyckich fal pomoże dostroić rytm serca do metronomu tego intrygującego lądu, a ciepły piasek rozgrzeje Twoje ciało przed przygodą życia, jaką przygotowała dla Ciebie Argentyna. Zwiedzanie czas zacząć.

Emocje należy stopniować. Oddalmy się od piaszczystej krainy. Twoim oczom ukaże się argentyńska pampa. To wysokotrawiasty step. Wśród roślin dostrzeżesz pasące się stada bydła, a pilnujący trzód konni jeźdźcy są ostatnimi prawdziwymi kowbojami. Wiodą podobny żywot do dawnych pobratymców z dalekiej północy, jednak oni wciąż kultywują piękną, ale i trudną tradycję. Chętnie dzielą się historiami. Poprzez snute bajędy ukazują surowe i nieco zagadkowe oblicze swojej ojczyzny. Wycieczka do Argentyny to niepowtarzalna szansa spotkania gaucho, czyli południowoamerykańskich pasterzy przywiązanych do pampy. 

Zachód wzywa. W przejrzystym powietrzu zaczynają pojawiać się pierwsze ośnieżone czapy monumentalnych gór. To Andy. Pasmo urzekające swą urodą. Zabezpieczone szlaki idealnie nadają się do pieszych wędrówek. Wycieczki do Argentyny są szansą obcowania z tymi strzelistymi szczytami. Obłoki muskające turnie na tle błękitnego nieba to codzienność. Takiego pejzażu nie znajdziesz na żadnej widokówce.

Niepowetowaną stratą byłoby ominięcie Patagonii. To największa kraina geograficzna, jaką chwali się Argentyna. Zwiedzanie trzeba zacząć od Parku Narodowego Los Glacieres. Spektakularne lodowce nie tylko zachwycają wizualnie. Dowodem, że w tym rejonie żyją pradawni bogowie indiańskich plemion, są dźwięki wydawane przez góry lodu. Naukowcy twierdzą, że podczas przemieszczania kolosy emitują specyficzne odgłosy, ale nam ciężko uwierzyć w te spekulacje. Lodowa uwertura to znakomity wstęp do innych atrakcji. 

Słynna Ruta 40, czyli droga krajowa biegnąca wzdłuż Andów, dostarczy niezapomnianych widoków. Grota Cueva de Las Manos rozbudzi w Tobie pierwiastek odkrywcy, bo nie wierzymy, że po powrocie nie spróbujesz odnaleźć informacji, kto pozostawił malowidła na skalnych ścianach. Dzięki podróży przez Ziemię Ognistą zobaczysz na własne oczy majestatyczne lwy morskie i inne, charakterystyczne dla tego regionu zwierzęta.

Wycieczki do Argentyny okazją do poznania innej kultury

Kiedy zdecydujesz się na przerwę między kolejnymi, naturalnymi atrakcjami, chętnie zabierzemy Cię do Buenos Aires. Z początku miasto wyda się podobne do europejskich odpowiedników, ale pamiętaj, że pozory mylą. Gdy skupisz swoją uwagę na poszczególnych obiektach, szybko znajdziesz pozostałości epoki kolonialnej. Bez trudu natrafisz też na budynki nawiązujące stylistyką do konstrukcji pierwotnych mieszkańców tych rejonów. Ciągły rozwój stolicy akcentują drapiące chmury wieżowce.

Smakowita kuchnia i pyszne wina usatysfakcjonują Twoje kubki smakowe. Gwarantujemy, że nie będziesz w stanie oprzeć się dźwiękom dobiegającego zewsząd tanga. Ciało zadecyduje za Ciebie, zwłaszcza kiedy chętnych do zabawy nie brakuje. Jeżeli chcesz ugrzęznąć na wiele godzin w jednej z setek urokliwych knajpek, wspomnij o piłce nożnej. Historie z życia Leo Messiego i Diego Maradony otrzymasz z pierwszej ręki, bo tam każdy jest w jakiś sposób z nimi spokrewniony. Nie zapominaj, że za jednego z największych fanów argentyńskiego futbolu uchodzi urzędujący papież Franciszek.

Odwiedź zupełnie inny świat, jakim jest Argentyna. Wycieczki do tego państwa z Kiribati Club to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Koniecznie zapoznaj się z naszą rozbudowaną ofertą obejmującą ten egzotyczny kierunek.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata