OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Finlandia

Wycieczka do Finlandii – kraju reniferów i Muminków

Finlandia, leżąca – wbrew powszechnemu przekonaniu – tylko częściowo na Półwyspie Skandynawskim to popularny kierunek turystyczny. Jest wybierana przede wszystkim przez miłośników aktywnego wypoczynku i pięknych krajobrazów. Niecałe dwie godziny lotu z Polski pozwala doświadczyć zupełnie innego świata bez konieczności odbywania męczącej podróży w najdalsze zakątki świata. To świetne miejsce zarówno na weekendowy wypad z rodziną, jak i oryginalny wyjazd firmowy.

Inne kierunki w Europie, które mogą Cię zainteresować:  Anglia   Czarnogóra   Dania   Estonia   Grecja   Hiszpania   Islandia   Lichtenstein   Litwa   Norwegia   Portugalia   Szkocja   Szwajcaria   Szwecja   Słowenia   Walia   Wyspy Owcze   Włochy   Łotwa

Finlandia - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
EuropaFinlandia

FINLANDIA: ZORZA POLARNA U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

5 dni
14.12 - 18.12.2024
  • 05.03.2025 - 09.03.2025
  • 26.02.2025 - 02.03.2025
  • 12.02.2025 - 16.02.2025
  • 23.01.2025 - 27.01.2025
  • 15.01.2025 - 19.01.2025
  • 30.12.2024 - 03.01.2025
  • 14.12.2024 - 18.12.2024

Finlandia - wyjazdy na zamówienie

Klimat, czyli kiedy jechać do Finlandii

Dobrze zaplanowana wyprawa do Finlandii powinna uwzględniać panującą na miejscu pogodę. Ten kraj kojarzy nam się z wiecznym śniegiem, jednak nie do końca jest to zgodne z prawdą.

Południowa część Finlandii leży w strefie klimatu umiarkowanego chłodnego przejściowego, a północna to już klimat okołobiegunowy subpolarny, więc pogoda nie jest identyczna w całym kraju. Jednak można przyjąć, że w Finlandii mamy szansę doświadczyć śnieżnej zimy z umiarkowanym mrozem (zwłaszcza w głębi kraju) i łagodnego lata. Wycieczka do Finlandii to idealny pomysł na letnie wakacje dla tych, którzy źle znoszą upały i preferują temperatury oscylujące w granicach 15–18 stopni Celsjusza. Zimą z pewnością nie będą rozczarowani miłośnicy białego szaleństwa. Pogoda w styczniu i lutym sprzyja takim aktywnościom jak jazda na nartach, snowboardzie czy łyżwach. Natomiast mieszkańcy Finlandii nie rekomendują odwiedzania ich kraju jesienią, zwłaszcza w listopadzie. Temperatura wynosi wówczas około 0 stopni, przez większość czasu jest pochmurno, a dni są bardzo krótkie i ciemne. Zależnie od preferencji, wybierz termin swojej wyprawy do Finlandii w naszym terminarzu i skontaktuj się z nami, by ustalić szczegóły. 

Lato w Finlandii – co warto zobaczyć?

Do miejsc, które obowiązkowo trzeba odwiedzić podczas letniej wycieczki do Finlandii, należy jej stolica – Helsinki. Miasto leży na brzegu Zatoki Fińskiej, nie tylko na stałym lądzie, ale i na archipelagu małych wysepek. Znajduje się tu największy w Finlandii port pasażerski odbierający m.in. turystów chcących podziwiać zorzę polarną w Finlandii. W Helsinkach warto obejrzeć plac targowy Kauppatori, przejść się deptakiem Esplanadi i zajrzeć do wykutej w skale świątyni Temppeliaukio.

Kolejne godne odwiedzenia miasta, które leżą na trasie naszej wycieczki to rybackie Porvoo, malowniczo położona między jeziorami Savonlinna czy dawna stolica kraju – Turku. W czasie naszej wyprawy do Finlandii uczestnicy mają też okazję zobaczyć słynny Park Muminków w Naantali

Wycieczka do Laponii – zorza polarna w Finlandii

Wyszukując w internecie hasło „zorza polarna Finlandia”, na pewno trafisz na oferty wycieczek do Laponii. Nie bez powodu – to jedno z najlepszych miejsc do obserwowania tego zjawiska. Jeśli i Tobie marzy się wizyta w krainie świętego Mikołaja, poczytaj opinie o naszych wyprawach, a następnie zarezerwuj termin, który najbardziej Ci odpowiada. 

Laponia, znana z „białych nocy”, kiedy to w okresie letnim przez 45 dni słońce nie chowa się za horyzont, jest regionem położonym głównie w Finlandii, częściowo też w Norwegii, Szwecji i Rosji. Najbardziej znanym miastem Laponii jest Rovaniemi, czyli legendarne miejsce zamieszkania św. Mikołaja. Najpowszechniej występującymi zwierzętami są tu renifery, które można zobaczyć, spacerując po lesie albo niedaleko miejskich dróg. 

Proponowana przez nas wycieczka do Laponii to o wiele więcej niż pobyt w wiosce świętego Mikołaja i obserwowanie zorzy polarnej. Podczas podróży będziesz mieć szansę poznać mieszkańców tej niezwykłej krainy – Samów oraz skosztować ich lokalnych przysmaków. Odwiedzisz też z nami farmę reniferów oraz przejedziesz się psim zaprzęgiem i skuterem śnieżnym.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata