OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Panama

Panama, czyli połączenie tradycji i nowoczesności

Urlop – to magiczne słowo rozbrzmiewa w naszych głowach praktycznie przez cały rok. Planujemy go ze znacznym wyprzedzeniem, bo przecież czas wolny od pracy ma nie tylko pomóc w odpoczynku, ale i zostawić w pamięci jakieś ciekawe wspomnienia. Postpandemiczny świat znów jest otwarty na turystów, więc zamiast wybrać obleganą lokalizację, rozsądnie postawić na państwo, które kusi innymi atrakcjami. Wycieczka do Panamy idealnie wpisuje się w te założenia.

Inne kierunki w Ameryce Środkowej, które mogą Cię zainteresować:  Belize   Dominika   Gwadelupa   Gwatemala   Jamajka   Kostaryka   Kuba   Martynika   Meksyk   Nikaragua   Saint Lucia   Salwador

Panama - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka ŚrodkowaKostaryka, Panama, ...

KOSTARYKA I PANAMA EXPRESS

12 dni
15.10 - 26.10.2024
  • 28.12.2024 - 08.01.2025
  • 07.11.2024 - 18.11.2024
  • 15.10.2024 - 26.10.2024

Wycieczki do Panamy – poznaj niewielkie państwo o strategicznym znaczeniu

Kanał Panamski – to na pewno główne skojarzenie, które przychodzi na myśl, kiedy słyszymy nazwę Panama. Wakacje w niewielkim kraju Ameryki Centralnej dobrze rozpocząć właśnie od tego miejsca. Przeprawa o ponad stuletniej historii nieustannie imponuje swoją sprawnością, a przepływające przez cieśninę statki zachwycają ogromem. Dla wielu osób może być to pierwsze spotkanie z tak potężnymi jednostkami wcześniej oglądanymi tylko na zdjęciach lub filmach.

Kanał sprawia, że Panama odgrywa bardzo ważną rolę w regionie. Usprawnienie żeglugi zmniejsza koszty i czas podróży statków. Liczące 80 kilometrów połączenie oceanów Atlantyckiego i Spokojnego jest chętnie wykorzystywane przez armatorów, a to z kolei przynosi spore korzyści finansowe. Głównie dzięki tak pozyskiwanym środkom rozwija się Panama. Wakacje w tym państwie będą także możliwością obcowania z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi upraszczającymi codzienną egzystencję.

Skoro nawiązaliśmy do nowoczesności, nie sposób wspomnieć o kolejnej wizytówce Panamy, czyli stolicy kraju. Rozbudowana infrastruktura ułatwia przemieszczanie się po poszczególnych dzielnicach. Urokliwe knajpki wpisane w architektoniczny ład są idealnymi przystankami w trakcie miejskich podróży. Dla wielu zastanawiający może być „las” wieżowców, tak rzadko spotykanych w Ameryce Łacińskiej. Wycieczki do Panamy (stolicy) umożliwiają spacerowanie w cieniu konstrukcji bardziej przypominających te z Singapuru i Hongkongu. Monumentalnych drapaczy chmur nie powstydziłoby się też żadne amerykańskie miasto. Niskie ceny nieruchomości oraz prawne regulacje są niczym magnes dla deweloperów, którzy właśnie tam inwestują swoje środki w rozwój budownictwa na miarę XXI wieku.

Wystarczy krótki spacer miejską promenadą, by dotrzeć do zabytkowej części. Ruiny ratusza, katedra ze strzelistą wieżą, muzeum Museo de Sitio Panamá Viejo czy pozostałości obiektów sakralnych okażą się gratką dla tych, którzy lubią poczuć powiew historii. Tak jak obecnie wycieczka do Panamy uchodzi za podróż do państwa bardzo ważnego dla transportu i handlu, tak samo kilka wieków temu odwiedzenie tamtejszych ziem wiązało się z podobnymi odczuciami. Stamtąd ekspediowano do Europy złoto i inne cenne surowce. Pozostałości kolonialnej działalności są widoczne na każdym kroku.

Inny świat na wyciągnięcie ręki, czyli wycieczki do Panamy szansą na obcowanie z zachwycającą naturą

Wycieczki do Panamy gwarantują również atrakcje dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Wystarczy nieznacznie oddalić się od zabudowań i wspiąć na wzgórze Cerro Ancón przez dziewicze połacie lasu deszczowego. To tylko 199 metrów, więc wyjście nie powinno przysporzyć nikomu najmniejszych trudności. Nagrodą za włożony wysiłek jest piękny widok na rozciągającą się panoramę stolicy i Kanału Panamskiego.

Nieskazitelnie czyste plaże obmywane ciepłymi falami Morza Karaibskiego zachęcają do relaksu. Wodny świat stoi otworem, oferując jedyne w swoim rodzaju wrażenia. W przybrzeżnych zatokach znajdziemy zachwycające rafy koralowe. Fani wodnych aktywności mogą realizować swoje pasje, kupując lub wypożyczając profesjonalny sprzęt z dziesiątek sklepów i wypożyczalni.

Nadmorskie kurorty zamieszkują rdzenne plemiona. Proponują gościnę w charakterystycznych dla regionu chatkach. Warto wsłuchać się w snute przez nich opowieści, bo często skrywają przepis na osiągnięcie życiowej harmonii. Pozwól zabrać się do tego magicznego miejsca. Z Kiribati Club wycieczka do Panamy nigdy nie była łatwiejsza.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata