OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Poznajmy się!

Jesteśmy grupą ludzi otwartych na świat i kochających podróże. Chcemy dzielić się naszą pasją z innymi, dlatego stworzyliśmy to nietypowe biuro podróży. Jako Kiribati Club działamy od 2002 roku i pomagamy Wam docierać do najciekawszych zakątków na wszystkich 7 kontynentach.

Posiadamy ogromne doświadczenie w organizowaniu wypraw, a autorskie programy opieramy na naszych własnych podróżach w najróżniejsze zakątki świata. To dlatego w każdym z naszych programów znajdziecie dodatkowe "smaczki" - mniej turystyczne miejsca, które zachwyciły nas podczas naszych podróży, i chcemy się nimi z Wami podzielić.

Działamy dla tych podróżników, którzy wolą podróżować w zorganizowanej i dobrze zaplanowanej formie wyjazdu. Każdy z Was wybiera zorganizowaną podróż z różnych powodów, ma różne oczekiwania i zainteresowania, dlatego główny nacisk stawiamy na indywidualne potrzebny uczestników wyjazdów. Dzięki temu z nami podróżujecie tak, jak lubicie!

Kochamy świat – dlatego podróżujemy świadomie. Szanujemy lokalną kulturę i zwyczaje, korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców i nie traktujemy zniewolonych zwierząt jako atrakcji turystycznej. Dołączając do naszego wyjazdu wiesz, że wspomagasz zrównoważony rozwój turystyki na świecie.

Na naszych wyjazdach pokazujemy świat takim, jakim jest, bez upiększania. Zadajemy sobie i innym pytanie, co możemy zrobić, żeby dzięki nam stawał się lepszy.


Opinie

Skąd nazwa KIRIBATI CLUB

Świat jest księgą - kto nie podróżuje, czyta tylko pierwszą stronę.

Nasza przygoda z dalekimi podróżami zaczęła się w 2002 roku. Prowadziliśmy już wówczas biuro podróży jako organizator wypoczynku dzieci i młodzieży oraz jako agent turystyczny. Naturalną koleją rzeczy było wdrożenie nowych zainteresowań, nowych przemyśleń i horyzontów w działalność biura i tak powstało Kiribati Club Prawdziwe Podróże … Nazwa zrodziła się z pragnienia podążania nieznanymi ścieżkami. Faktycznie powstała podczas poszukiwania w atlasie najbardziej oddalonego miejsca na świecie do którego można by się udać. Ostatecznie znaleźliśmy wyspy pośrodku oceanu, o wyjątkowym położeniu. Wyspy te należą do państwa Kiribati. Położone na końcu, a może na początku świata, Kiribati wyznacza nam granicę, do której chcemy dotrzeć w naszych podróżach. Dotrzeć na koniec świata, czyli tam, gdzie się on zaczyna. Republika Kiribati jest jedynym krajem na świecie, który podzielony jest na dwie zamieszkałe części przez 180 południk, wzdłuż którego przebiega Międzynarodowa Linia Zmiany Daty. Do 1995 roku, zanim prezydent tego kraju swoim dekretem nie przesunął tej linii o 3000 km na wschód, część mieszkańców obchodziła Nowy Rok jako pierwsi na ziemi, podczas gdy pozostała część świętowała na samym końcu. Dzisiaj cała Republika Kiribati otwiera tę światową uroczystość, a 1 stycznia zaczyna się na Kiribati, zanim na sąsiednich Hawajach rozpocznie się 31. grudnia. W skład Republiki Kiribati wchodzą 33 wyspy koralowe. Na jednej z wysp o nazwie Kiritimati lub po prostu Wyspa Bożego Narodzenia znajduje się m.in. osada o nazwie Poland, która, jak to może być na końcu świata, zawraca nasze myśli z powrotem do kraju:). Nasze pierwsze wyprawy były wyjazdami koleżeńsko-biznesowymi. Na miejscu każdy sam decydował i sam kupował sobie usługi – pilot był partnerem. Misja jaka nam wówczas przyświecała to pokazywanie innym jak podróżować, jak się poruszać, rozmawiać – odkrywać i poznawać świat – robić to wspólnie. Cieszyć się i kłopotać, wspólnie rozwiązywać problemy i wspólnie cieszyć się podróżowaniem… Przeprowadziliśmy eksperyment przekazywania wiedzy o zwykłym podróżowaniu kolejnym grupom ciekawych turystów. Znaczna część z nich dzisiaj już zupełnie samodzielnie realizuje swoją pasję podróżowania.